Jump to content

Leaderboard

 1. Willow

  Willow

  Ekspert


  • Points

   81

  • Content Count

   1546


 2. SooYoung

  SooYoung

  Ekspert


  • Points

   75

  • Content Count

   2471


 3. Arbogast

  Arbogast

  User


  • Points

   64

  • Content Count

   2188


 4. zakretka23

  zakretka23

  User


  • Points

   48

  • Content Count

   2004Popular Content

Showing content with the highest reputation since 05/17/19 in all areas

 1. 5 points
  wrocilam do kraju (z rowerem) rower sie nie sprzedal tam...pozdrowienia
 2. 5 points
  Hmmm, już jestem po, było sympatycznie, dużo rozmów, takich trochę na zasadzie opozycji, że a u was w kraju to coś tam, na co ja ale u was w kraju to coś tam nie działa. Mam wiele przemyśleń po, dotyczących mojego podejścia do relacji. I chyba dla mnie to raczej kandydat na kolegę
 3. 5 points
  Mężczyźni to zadaniowcy. Jeśli maja w głowie prace to skupiają się na niej i zapominają o reszcie świata, co nie oznacza ze się nie interesują. Wcale nie oznacza ze odszedł, trzeba dać przestrzeń sobie i innym.
 4. 4 points
  Słuchajcie... Różne są szkoły tarota i różne podejście do znaczeń kart w kontekście wizerunku. Niektórzy sztywno trzymają się znaczeń kart bez względu na obrazek na karcie, inni z kolei znaczenie odczytują z obrazka. Sam do tego podchodzę dość intuicyjnie, trzymam się znaczenia karty (bo to tego jestem przyzwyczajony) ale staram się uwzględniać obrazek na karcie, szczególnie jeśli chodzi o taką najbardziej "zmanipulowaną" kartę jak Kochankowie (jedni widzą tam wybór, inni związek/romans/seks). Ale jest też wiele innych kart, gdzie obrazek na karcie sugeruje nieco inaczej. Albo Diabeł: klasycznie pokazane są tam więzy, uwikłanie, toksyka, piekło... u Ciro Marchettiego Devil nie jest taki straszny, jest tak atrakcyjny fizycznie mężczyna w ogniu, co bardziej skłania do znaczenia "ogniste porządanie" niż "więzy i niemożność uwolnienia się", a w The Wheel of The Year Tarot (talii, który uważam, świetnie będzie opisywać relacje, związki itp) Demon jest zobrazowany jako ogromna namiętność, seks... - dlatego lubię tą talie, jakby brakowało mi w Tarocie karty, mówiącej tak wprost po chłopsku o seksie między dwójgiem ludzi.. Chciałbym w tym wątku porozmawiać (zachęcić Was do aktywnej wymiany poglądów) na temat znaczeń kart i jego wizerunku. Większość z nas posługuje się kilkoma taliami co też pokazuje różnice, że niektóre talie lepiej nadają się do niektórych rozkładów. Osobiście nie przepadam za klasykiem RW, wole to w wersji jaka jest przedstawiona chociażby na mojej ulubionej talii The Pictorial Key, lub podobnie Tarot Lichodziejewskiego. Aczkolwiek każda talia ma karty, które świetnie obrazują to co czujemy w tej karcie i takie, gdzie obrazek nam się nie specjalnie podoba, bo zaburza nieco energię tej karty. I tak, mam pytanie w jakiej talii konkretna karta idealnie obrazuje to jak czujecie daną kartę?
 5. 4 points
 6. 4 points
  WERYFIKACJA dostalam umowę na czas nieokreślony, awans na wyższe stanowisko, którego się nie spodziewałam, kasa taka sobie. Wiec 7 monet mówi ze na większa muszę trochę poczekać ...nic daje sobie tutaj dwa lata
 7. 4 points
  Testowo zakładam, bo może z tym tematem coś ruszy Nie jestem jakaś nadmiernie utalentowana, ale lubię się dzielić tym, co czuje i jak czuje. Zakładam to, a nie w poezji, bo spodziewam się, że twórczość tu będzie mieszana. Głównie będą utwory po angielsku, może też po rosyjsku. Z polskim już gorzej.
 8. 4 points
  Kiedyś małpki trzymano na dworach jako maskotki, ubierano je w ubranka dziecięce, strojono w biżuterię. Obecnie bogatsze panie mają małe pieski, wtedy modne były małpki. Małpka symbolizuje tutaj osobę pokazaną na ilustracji, przedrzeźnia ją, dosłownie małpuje Napis po łacinie znajdujący się na karcie pod tronem Cesarzowej to - Nikt nie może wiedzieć wszystkiego, czyli przekaz że i władza nie zawsze idzie z wiedzą, że władca też się musi uczyć i słuchać/liczyć z poddanymi. Stąd i obecność małpki, władca bez wiedzy i posłuchu u poddanych jest tylko dekoracją, ubraną w ozdobne stroje, ot zabawką, urozmaiceniem na dworze. Natomiast Cesarzowa głównie kojarzy mi się z projektami, planami które dopiero co mają wzrosnąć/ jak dziecko w jej łonie/ oraz z naturą. Z kontaktem z przyrodą, dbałością o swoje otoczenie i te materialne i właśnie o przyrodę. To też dbałość o siebie, o swój wygląd. Cesarzowa kojarzy mi się z ciepłem i empatią. Sorry że tak wracam w temacie, a tu już jest karta Cesarza Cesarz to władza, zasady i surowy osąd. To też dominacja - psychiczna, fizyczna, materialna, ale w równowadze z otoczeniem. Cesarz myśli za innych, a nawet musi ale w równowadze, z uwzględnieniem zdania otoczenia. Cztery nogi na których stoi jego tron, cztery strony świata - harmonia.
 9. 4 points
  Użyłam tarota online Także ciekawa jestem, co wyjdzie Król Mieczy - odczytuje, że nie
 10. 4 points
  Wyszło mi 8 mieczy więc obstawiam, że nie masz
 11. 4 points
  Motyw z pokazywaniem gołej pupy dotyczy odganiania zła, złego. Ma to swoją tradycję w rejonie Morza Śródziemnego i tam bywało praktykowane podczas różnych jarmarków, zabaw świątecznych. oraz w czasie występów wędrownych trup teatralnych. Tam przysłowiowy głupek, to tak naprawdę doświadczona życiowo osoba która niejedno w swojej wędrówce widziała i na wiele spraw, które dla innych mają wielkie znaczenie, on reaguje po prostu śmiechem. Tu pokazanie pupy jest informacją, że to wszystko tak naprawdę nie ma znaczenia, życie to gra, w życiu jest jak w teatrze, ludzie zakładają maski, a on ich demaskuje - postać na karcie trzyma w ręku Jokera. Jest osobą która ma dystans do świata, która bawi się ze światem i jego regułami. Jest świetnym obserwatorem, widzi to co inni chcą ukryć. Nawiązanie do postaci stańczyka dworskiego, który był jedyną osobą mogąca zażartować sobie z osoby króla. Stańczyk obnażał też zasady panujące na dworze i hipokryzję przebywających tam osób. Na tym obrazku obnażenie pupy to też pokazanie światu tego co przyjęte jest ukrywać, czyli informacja idę w świat pokazywać wam jacy naprawdę jesteście i pokazywać wam jakie naprawdę zasady panują na świecie, w waszym otoczeniu.
 12. 4 points
  mi 7 mieczy po za sprytem, często wychodzi jako chwilowy pobyt gdzieś, w nowym miejscu, którego nie znamy, wraz z 6 mieczy czytałabym to jako nie trzymanie się ciągle jednej lokalizacji/ pracy/, dokładając do tego Koło wygląda na potwierdzenie tych dwóch poprzedzających kart, zważywszy na to że 6 mieczy to karta brama, a Koło AW, wydaje się, ze to jest celem, zmiana, i to tak jakby droga do celu, polegająca na niestabilności, częstych zmianach, możliwe, że po to by doprowadzić do stanu, w którym bez względu na miejsce możesz się czuć pewnie i bezpiecznie.
 13. 4 points
  Od wstępnej aury nieśmiałości, wypadnie jakiś konflikt, coś się komuś nie spodoba. Może dojść przez to do jakieś ciętej wymiany zdań. W wyniku których dojdziecie do porozumienia. Ale myślę że po czasie... najpierw " dobijecie trupa" a potem ożyje znajomość.
 14. 4 points
  Ma jakieś swoje problemy którymi się zajął 4 monet z 8 pucharów. Mógł dostać jakieś przykre wiadomości I szuka spokoju. Nic osobistego
 15. 4 points
  Weryfikacja. Kupiłam. Generalnie jestem zadowolona.2 monety pokazały chyba nowa cenę, gdyż ostatecznie kupiłam te rzecz taniej niż chciałam:)
 16. 4 points
  Zadałam karta pytania o moje cele na te życie. Główny cel - As denarów Kapłan 10 monet - skupienie się na sprawach materialnych, zapewnieniu sobie dobrego wykształcenia i odpowiedniego poziomu życia Jaki jest cel w pracy - Śmierć 10 mieczy 3 puchary - odszukać balans pomiędzy pracą a przyjemnościami Cel w miłości - 7 monet Śmierć Krol pucharów - tak jakbyś musiała poczekać na tego jedynego troszkę dłużej zanim to będzie ten! Jest w rozkładzie król i to pucharowy, więc dobry i kochający facet na pewno się trafi. Cel jeśli chodzi o pasje - 4 buławy Wieża Księżyc -tak jakby przemiana jakichś wartości może odnajdziesz z czasem coś czego byś nigdy nie brała pod uwagę. Materia, nieruchomości itd cel - 10 monet 6 buław Sąd - będzie za pewne pełna rodzina. Skoro na prace wypadły takie karty to zapytałam z czego powinnam żyć - Król monet Cesarzowa Rydwan - własna firma jak najbardziej albo jakiś kierownik,może to być też praca moblina Edytowane 16 godzin temu przez zakretka23
 17. 4 points
  Wszystko ma sens, jeśli się sprawdza. Mi w większości nie sprawdziły się, a jeden sprzed lat mam zanotowany, bo był baaardzo optymistyczny i miałam nadzieję, która, jak wiadomo, jest matką głupich A rzeczywistość okazała się całkiem inna. Znam jednak osoby o większej sprawdzalności niż u mnie, może to kwestia dostrojenia do innych niż tradycyjne fal na linii nadanie - odbiór? w końcu wszystko jest transmisją, nowoczesność wali drzwiami, oknami i kominem i jedni lepiej odbierają nowe formy danych a inni gorzej, tak jak ze wszystkim w życiu
 18. 3 points
  Ostatnio zupełnie inaczej pokazują mi się karty, tak jakby głębiej.... np. 3 mieczy przy żywieniu lub ciele, to dla mnie były mega olśnienia/ogromne wnioski tego, co do tej pory źle robiłam, jak samą siebie krzywdziłem... i tu spodziewałabym się wieży... U mnie Kapłan jest kartą ochronną i zawsze jak jest ostatni, to się nie martwię, choćby nie wiem jak złe karty leżały przed nim, wiem, że spadnę na 4 łapy...i byłam baaaardzo ciekawa co się takiego wydarzy...
 19. 3 points
  Ja co prawdanie interpretowałam Twojego postu gdzieś musiał umknac. Gratuluję pracy i pocieszające jest to, że 5 monet ukazała się w pozytywie. Wygląda na to, to przy pozytywnych kartach oznacza wyjście z biedy, złego okresu lub po prostu lepszy okres, podanie pomocnej dłoni w potrzebie, bycie przy kimś na dobre i złe.
 20. 3 points
  Kolejny raz widzę w tej karcie pomoc drugiej osoby, spotkanie w potrzebie. Ewentualnie pytanie, czy Iwka jest zadowolona z pensji na umowie.
 21. 3 points
  A myślałam, że 5 denarów to karta braków, a tutaj wyszło na odwrót. Gratki!
 22. 3 points
  Karta Kapłanki, nazywana też papieżyca, odnosi się do postaci i historii Papieża Joanny - https://pl.wikipedia.org/wiki/Papieżyca_Joanna W karcie zawarta jest informacja że kobiety też mogą dojść do władzy a przede wszystkim wiedzy, tego czego im niejednokrotnie odmawiano w dawnych czasach. To też informacja że wiedza to władza, ale nie tak jak u Cesarzowej zdobyta przez małżeństwo ale tu osiągnięta przez drogę samotności, odosobnienie i całkowite oddanie się nauce, często w ukryciu. To też karta wynalazków, naukowców, tematów nad którymi jeszcze się pracuje. To karta zaglądania w nieznane rejony, poznawania tego co dotąd nieznane, ukryte dla człowieka. Dlaczego to kobieta jest pokazana na tej karcie, ponieważ kobiety mają dobrą intuicję i w tym przypadku sukces osiąga się łącząc naukę z intuicją. Ta karta może też wskazywać ma mężczyznę który ma dobrą intuicję, wyczuwa to co ukryte, widzi więcej od innych, ale nie oznacza u niego braku męskich cech, a wskazuje na dodatkowe zdolności. Karta daje nadzieję na rozwój osobisty i intelektualny, z czego to początek drogi. To karta bardziej statyczna, nie ma tu aktywnego działania, jest wycofanie, dążenie do zrozumienia innych czy swojego otoczenia, świata, to też dyplomacja. W relacji wskazuje na osobę ugodową ale trzymającą urazy w sobie i mogącą za jakiś czas się odegrać ale w wyrafinowany sposób. Jeśli pytamy o partnerkę dopiero co poznaną informuje że trzeba będzie ją zdobywać, postarać się o nią i nie wiadomo czy osiągnie się założony cel. W pytaniu o znajomych, czy ludzi z pracy oznacza zwróć uwagę czy nie masz ukrytych wrogów. W kwestii zdrowia może mówić o problemów z narządami rodnymi, z libido - oziębłość płciowa. Symbol Księżyca często pokazany pod stopami Kapłanki informuje o układzie hormonalnym, może to być też informacja o ukrytej ciąży albo o oszukiwaniu siebie że jest się w ciąży, czy że układ hormonalny daje podobne do stany ciąży sygnały.
 23. 3 points
  Ты скажешь время лечит, но напрасно Стараюсь верить бегу тех минут. Забыть? Не чувствать? Я бы желала страстно, Но... Вот слеза упала, и бегут Потоком новые, и сердце в лихорадке Колотится, меня пронзает дрожь, Я помню... И воспоминанья эти сладки, Я сумасшедшая ты скажешь... Ну и что ж. Что ценится? Спокойный бег событий? В который мы заброшены судьбой? Где день за днём всё вьется серой нитью, Где нам так страшно стать на миг собой? Или когда мы пробуем, не зная, Что нам готовит каждый новый миг, Ошибки, боль? Мы падаем, взлетаем, Горим, страдаем, сдерживаем крик, Но это того стоит: это мы Такие, как мы есть, зачем живём: Позволено нам вырваться из тьмы, И озарить наш путь живым огнем. Я плачу - пусть так будет, что теперь? Та боль благословенна неспроста. Я ненормальная, потому, поверь, Я этой памяти скажу сегодня "да". (Autor: Willow) Pisałam w pracy normalnie drapiąc sobie ręce. Chciałabym podzielić się czymś pozytywnym, ale... Może jutro Kartą dzisiejszego dnia była 5 kielichów... Wszystkim miłego dnia życzę
 24. 3 points
  Wywołaliście Cesarz - Tutaj nie ma aż takiej różnorodności... Pictorial Key przedstawia klasycznie Cesarza jako starszego władce, z broda siwymi włosami. Nie do końca mi pasuje taki wizerunek Cesarza-emeryta... raczej Cesarz kojarzy mi się z kimś koło 40... (Cesarzowa koło 30) a w tym wieku siwe włosy.... no nie bardzo... Ciekawie Wróżbita Maciej przedstawił Cesarza... z pozycji cienia, jako tyrana, despotę, który ścina łby, pilnuje zasad i porządku w sposób bezwzględny - tak czyli ta cecha cesarza bezwzględność i zasady, ale nie chodzi tu o zasady moralne tylko o porządek na zasadzie ordung muss sein. Cesarz w Tarocie kół roku - jako władca ale osadzona gdzieś w klimacie plemion czy głębokiego średniowiecza... ale nie tego zamkowego, tylko tego plemiennego.. I znów wizerunek niezwykle atrakcyjnego fizycznie faceta - muskularnego - w dawnych czasach to właśnie muskuły stanowiły o atrakcyjności faceta, dzisiaj bardziej to jest kwestia bezpieczeństwa finansowego i brakuje mi tego w tej karcie... w taliach Ciro za to jest pokazany ten Status, majętność... trochę mi to przypomina biblijnego Piłata z filmów o Jezusie. Ale tak właśnie chciałbym widzieć cesarza na karcie, jako faceta mającego posłuch, władzę i autorytet, w tej karcie ma być testosteron... a niestety na tradycyjnym RW widzę testosteron w tendencji spadkowej.... Znaczeniowo dla mnie Cesarz oznacza siłę umysłu, determinacje, twarde zasady, taką konsekwencje aż do bólu, odpowiedni status materialny i społeczny, partner docelowy (gdy kobieta pyta o danego mężczyznę i wychodzi mi Cesarz to wiem że to on). Z pozycji cienia tyran, despota, przemocowiec, w pytaniach o pracę Cesarz pokazuje mi niestety zbyt wysokie kwalifikację, np. czy dostanę pracę? Cesarz - nie, jesteś za dobry na tą prace.
 25. 3 points
  Nie znałem tego obyczaju, fajnie że o tym piszesz, bo Twoje spojrzenie na tą karta pozwala spojrzeć inaczej na kartę Głupca, nawet bardzo inaczej i zastanawiam się czy można ten motyw Głupca wędrowca z RW jakość scalić z tym stańczykiem czy tym mężczyzną z gołym tyłkiem... co o tym sądzicie? Ja nie posługuje się astrologią, więc nie patrzyłem na to pod tym kątem. Nie do końca tak to czuję. Tzn... ta młoda ponętna kobieta jako cesarzowa dobrze mi pasuje ro rozkładów uczuciowych - tak właśnie chciałbym widzieć kartę, które symbolizować ma wybrankę, niezwykle atrakcyjna i płodna - tego szukają mężczyźni :P natomiast kompletnie nie czuje tego wizerunku w kontekście rozkładów ogólnych czy finansowych. Tutaj skłaniam się bardziej do tego co widzę w Pictorial Key albo u Ciro. Piszę dużo o Pictorial Key bo tym się posługuję, poza tym lubię karty w grafice komputerowej.
 26. 3 points
  Śmiem sądzić, że każdy autor po za tym, że miał inną rękę do malowania, identyfikował postacie z jakimiś okresami historycznymi oraz swoją interpretacją czasów w których to się działo, tym samym nadawał tym postaciom swoje, trochę odmienne znaczenie, uwypuklając to co jego zdaniem było najistotniejsze, więc chyba warto zwracać uwagę na obraz, a nie tylko na uogólnione znaczenie danej karty, zważywszy na to, że przed nabyciem i rozpoczęciem współdziałania z daną talią często badamy (każdy na swój sposób) czy ta talia nam "odpowiada"
 27. 3 points
  Główny cel: Widzi mi się założenie i prowadzenie własnej firmy/działalności + ważność rodziny, ustatkowania się. Może też firma rodzinną? As Monet i Kaplan też nie wykluczają ciągłego doskonalenia się, rozwoju, pogłębienia wiedzy, doświadczenia, badania nowych otwierających się przed tobą dróg. Cel w pracy: mi się wydaje, że nie zamierzasz zostać długo tam, gdzie teraz jesteś. Wyniesiesz dużo wiedzy i doswiadczeni, które cię odmienia, zapoznasz ludzi, i w momencie, kiedy będziesz gotowa wyruszyć na swoje, po prostu zostawisz to za sobą. Cel w miłości: krok po kroku zbliżasz się do wielkiej zmiany w spostrzeganiu mężczyzn i życia uczuciowego, która odmieni twoje życie obecne, spotkasz swojego partnera. Mam wrażenie, że te karty też opowiadają o tym, że miłość dla ciebie, to coś, co rozwija się powoli i odmienia na zawsze z racji wpływu uczuć i osoby ukochanej Cel w kontekście pasji: Zburzyć mury i ramki codzienności, które, chociaż dają ci radość w życiu i odpoczynek, mimo wszystko cię ograniczaja, i zanurzyć się w głąb nieuwarunkowane wyobraźni, uwolnić swój potencjał ,Materia, nieruchomości: mieć swój rodzinny dom, też mi się znowu widzi firma, stabilność materialna, i jak mi się wydaje osiągnięcia, wysoka pozycja społeczna (6 buław i częściowo Sąd), które będą źródłem twojej radości i dumy. Z czego powinnaś żyć? Też mi wygląda na własną firmę, biznes, gdzie możesz realizować swój potencjał, energię, wszystkim zarządzić. Król Monet - to i władca firmy, ale jednocześnie widzę wsparcie twojego stałego partnera, co by się zgadzało z firmą rodzinną Powodzenia
 28. 3 points
  Zgadzam się z Wami co do Cesarzowej. Ja bym tutaj dodał, że jest odpowiednikiem Królowej Denarów w dużym arkanie. Karty cesarzowa i Królowa Denarów opisują kobiety bardzo opiekuńcze, tworzące ognisko domowe. Są praktyczne, lubią tradycję i są w stanie otoczyć należycie partnera/męża prawdziwą miłością. Cesarzowa może być ale nie musi żoną Cesarza. Na ogół tworzą jednak związek ale trzeba pamiętać, że Cesarz nie jest (Jak dla mnie) odpowiednikiem postaci denarowej. Przypisałbym mu podobieństwo do Króla Mieczy ale to wcale nie przekreśla tego, że nie może być mężem Cesarzowej..
 29. 3 points
  Bardzo Ci dziękuję:)))Jasne,ze Ci zrobie rozklad,podaj mi dane na PW:)))
 30. 3 points
  Początek snu informuje o wsparciu i zaufaniu. Wiesz ze masz w pracy osobę na którą możesz liczyć, w każdym razie przy niej możesz czuć się swobodnie, dobrze :) Podróż autokarem symbolizuje życie jako takie i wydarzenia które w nim się pojawiają. Wybór miejsca daleko od kierowcy, informuje że dystansujesz sie od pewnych spraw albo nie chcesz mieć na nie wpływ. Kolor brązowy to kolor ziemi - materii, czyli symboliczne pokazanie że łączy was z koleżanką praca, jak to się mówi - jedziecie na tym samym wózku, a raczej w tym samym autokarze, macie świadomość o co w życiu chodzi, dbacie o sprawy materialne, zapewnienie sobie bezpieczeństwa materialnego i w tym przypadku dystansujecie się od kwestii funkcjonowania Losu, ezoteryki i duchowości. W tym wszystkim czujecie się komfortowo :) Hotel to niby dom ale jest to etap przejściowy, czyli wskazówka o jakiejś tymczasowości, czymś co się pojawi w życiu na krótki czas. Wspólny sen informuje o podobnym spojrzeniu na życie a splątanie się nogami to ta sama droga, te same plany. Oddzielne łóżka to info że wiecie o swojej odrębności emocjonalnej i że wasza droga jest tylko przez jakiś czas wspólna. Może koleżanka będzie chciała zmienić pracę, albo w pracy przyjdą zmiany i będą was dotyczyły. Przepraszanie we śnie to symboliczne wynagradzanie swoich działań na jawie, wskazówka że na jawie ktoś może Cię wplątać w sytuację w której będziesz zmuszona stanąć w opozycji do koleżanki. Łazienka symbolizuje oczyszczanie się, problem z dostaniem się tam to informacja ze może być trudno potem się pogodzić, na co też wskazuje Twoje samopoczucie w piżamie i nieumalowana. To tez info że ktoś może wyciągnąć na jaw jakieś Twoje prywatne sprawy. Wspólne szykowanie śniadania to też symboliczne zawiązywanie więzi i dzielenie się emocjami - pokarm, tutaj koleżanka poszła za innymi - opowiedziała się za inną grupą osób. Sen może informować o sytuacji która się wydarzy, może też być tylko odreagowaniem obaw albo myśli na taki temat. 2. Sen o eksie i seksie z nim - uważam że wyczuwasz jego pragnienia. Tak ,to możliwe żeby przyśnił się ktoś kto o nas intensywnie myśli i to o czym myśli. Biała koszula symbolizuje czyste intencje, wiec eks chce.myśli o tym żeby naprawić waszą relację. Jednak niepokojąca jest obecność dwóch starszych kobiet bo one wchodzą między was. Plecy we śnie symbolizują wsparcie, czyli eks opiera się w życiu lub w swoich działaniach, podejmowanych decyzjach na opinii jakiś kobiet, albo te kobiety swoimi poglądami znacząco wpływają na niego. Eks wie że to nie w porządku ale o tym milczy, może się wstydzi że sam nie może podjąć decyzji. Światło we śnie to dobry znak, to odnalezienie się w tym wszystkim, wyjście z sytuacji oraz zrozumienie jak było naprawdę. Ty w tym śnie, w sytuacji ze snu jesteś osobą wygraną. Dobry sen :) P.S. Inez2503 mam prośbę, czy zrobiłabyś mi rozkład urodzinowy /mam we wtorek/ tylko w kwestii pracy, ponieważ dostałam dobrą ofertę pracy w Polsce, a nie mam tu kart. Jeśli się zgodzisz, to prześle dane i pytanie na PW.
 31. 3 points
  Jest czymś zajęty. Typu własne/ prywatne sprawy. Uważam, że się odezwie może to być nawet tak, że będzie chciał się wyżalic.
 32. 3 points
  Teraz dla odmiany CESARZOWA - karta, która też jest rysowana na kilka sposobów. Klasycznie jest to kobieta siedząca na wysokim tronie (co symbolizuje jej ważność i nie-bylejakość - nie jest to łatwa zdobycz), na ogól są zawsze łany zboża co symbolizuje cierpliwość, ale różnice w malowaniu polegają głównie w stosunku do jej brzemiennego stanu. Cesarzowa kojarząca się z płodnością na ogół rysowana jest jako kobieta w ciąży... Co przepięknie przedstawił na swojej karcie Wróżbita Maciej (chociaż wyzbył się niemal całkowicie symboliki, przez co symbolikę trzeba mieć dokładnie w głowie patrząc na jego karty, ale on postawił nacisk, na ciążę, stan błogosławiony, płodność, a także niebywałą urodę, bo w istocie ta cesarzowa na jego karcie jest bardzo piękna) W The Pictorial Key czyli wariacji nt RW jest to bardziej kobieta sukcesu, kobieta spełniona, królowa życia, kobieta sukcesu, odważna, waleczna, to karta ochronna jest tam tarcza z wizerunkiem sugerującym płeć, jest cierpliwość na tej karcie, jest ważność - ujęcie jakby nieco z dołu, ktoś dla nas niezwykle ważny co wpisuje się w Cesarzową jako partnerkę, ale wieje lekkim dystansem w tej karcie. Cirro Marchetti na jednej ze swoich talii umieścił wymowny rysunek kobiety już nie najmłodszej a noworodkiem w dłoniach. A więc Cesarzowa matka, opiekunka, partnerka docelowa, kobieta doświadczona życiem, dojrzała. Wreszcie Na Wheel of The Year Cesarzowa ponętna niemal naga kobieta, z krągłościami, obfitym biustem - niezwykle erotyczna talia, świetna do rozkładów na miłość i związki. Ale przy tej karcie nie ma motywu dziecka, ciąży.. (w tej talii kobieta w ciąży przedstawiona jest na 7 denarów) ale jest płodność bo jej kształty mówią że ona jest baaardzo płodna. Nie ma tu elegancji, jest naturalność, zmysłowość i dzikość przez co można odnieść wrażenie, ze ta Cesarzowa to kochanka, a przecież znaczeniowo kochanka nie pasuje do Cesarzowej, bo Cesarzowa oznacza kobietę, świetną, która wie czego chce. Natomiast dla mnie czyli męskiego szowinistycznego interpretatora ta karta najbardziej przemawia jeśli mam szukać w kartach partnerki docelowej... Mam pewien dylemat, czy chciałbym widzieć cesarzową Elegancką, dystyngowaną jak w Pictorial Key - kobietę sukcesu, ale dobrą, ciepłą, opiekującą się, czy kobietę partnerkę niczym rajska Ewa, kusząca ponętną i płodna. Znaczeniowo dla mnie Cesarzowa oznacza powodzenie w danej sprawie, ale takie o które musimy się postarać. Samo nie przyjdzie, Cesarzowa nie jest łatwa, ale jest otwarta, ma dużą cierpliwość, wiele wybacza, ale to jest nie jest miłość. Gdy ktoś mnie pyta czy ta kobieta jest tą docelową, albo czy to z nią (tu pada imię) stworzę związek a ja w kartach widzę Cesarzową to odpowiadam TAK. Jeśli nie ma tej karty w rozkładzie tzn że nie widzę jej (imię) w kartach na przyszłość tego związku czy tego człowieka... W sprawach zawodowych ta karta mówi, ze możemy liczyć na opiekę czyjąś i mamy szansę odnieść ogromny sukces, ale wszystko to potrwa. Na pytanie czy znajdę pracę: szukaj a znajdziesz... ale jeśli się nie ruszysz za tym, nie postarasz to samo się nie trafi. Ta karta sama w sobie nie zwiastuje praca, ona mówi o powodzeniu naszych działań, jeśli będziemy cierpliwi i konsekwentni.
 33. 3 points
  Co za obrzydliwy obrazek, nawet taki szczegół pod sukienką mu domalowali... cała talia taka jest? Swoją drogą ciekawa interpretacja głupca. Mamy tu początek drogi, mamy tu niepowage czy wręcz blazenade. Mamy tu groteskę, przygodę. Głupiec pokazany jako wędrowny śmieszny I politowania godny starszy Pan, z tej karty można wysnuć też wniosek że osoba ma jakieś zaburzenia osobowości (Stary gość a goły tyłek pokazuje).
 34. 3 points
  Idąc za tropem zakrętki sprawdziłam swoje cele życiowe. Co mi jest pisane w danej dziedzinie: Mój ogólny cel w życiu- 7 mieczy, 6 mieczy, koło fortuny X, 9 monet Muszę być typem kombinatora, szukać nowych możliwości i rozwiązań szczególnie w kwestiach finansowych czyli jednym słowem jeśli los rzuci mi kłody pod nogi, to sama muszę je rozwiązać. Cel w miłości- wieża XVI, giermek mieczy, 8 buław, królowa monet Nie wiem może wiele zawirowań zanim odnajde miłość albo może wpisany mi jest w datę urodzenia rozwód lub samotność Cel zawodowy- 5 buław, koło fortuny X, głupiec, cesarzowa Walka, konkurencja o pozycję zawodową nie przyjdzie łatwo uzyskać wysoką pozycję. Materia, byt, finanse- królowa kielichow, as kielichow, 9 pucharów, słońce XIX Tu mnie karty zaskoczyły takie pozytywne może jeszcze będzie stabilniej pod względem finansowym niż jest teraz? Albo będę dbać o to by mi nic nie zabrakło. Co przygotował dla mnie dobrego los a czego się nie spodziewam- mag I, król mieczy, król monet, 7 monet Znowu mnie karty zaskoczyły. Może jakas długo wyczekiwana miłość albo jakieś kwestie finansowe może coś otrzymam od kogoś? Z góry dziękuję za wszelkie interpretacje.
 35. 3 points
  Sportkanie będzie interesujące pod względem rozmowy. Sąd może poprzez takie spotkanie uzdrawiasz coś w sobie jeśli chodzi o relacje z mężczyznami. Wynik będziesz zadowolona, ze masz to z głowy i raczej nie będziesz czuła potrzeby kontynuacji spotkań z tym panem. Zwyczajnie będzie Ci dobrze samej ze sobą - docenisz obecny stan.
 36. 3 points
 37. 3 points
  Zacznę od karty Głupca, na niektórych taliach oznaczony jako Wędrowiec, Włóczykij - to najczęściej wizerunek młodego chłopaka, który stoi gdzieś nad przepaścią, a z tyłu podgryza go pies - to wizerunek znany z tarota RW oraz Marsylskiego. Inny wizerunek tej karty to Błazen - tutaj choćby talie Ciro Marchettiego, a więc znaczenie karty dość mocno zredukowane do czegoś co jest niepoważne, jednocześnie kogoś komu więcej wypada (Błazen jako jedyny mógł śmiać się z Króla i go krytykować, chociaż podstawową funkcją Błazna było rozmieszanie). Ciekawie przedstawił kartę Głupca Wróżbita Maciej - jako połączenie wędrowca, błazna a trochę takiego akrobaty cyrkowego - muszę powiedzieć, że to znaczenie jest mi najbliższe, bo Głupiec to początek drogi (na tej karcie człowiek idzie po linie, ale jest na początku drogi - bardziej to mi pasuje jako do początku drogi niż stanie nad przepaścią czyli już osiągnięcie jakiegoś szczytu) to niezdawanie sobie sprawy z zagrożenia - tutaj motyw chodzenia po linie jest bardzo podobny jak stanie nad przepaścią, to zabawa - mamy go w stroju Błazna. W rozkładach ta karta często personifikuje mi pytającego, jako tego, który jest na początku drogi i pyta. W przełożeniu mówi, że pytanie jest błahe, niepoważne, że pytający nadaje temu pytaniu przesadnie wielkie znaczenie, a problemem zwyczajnie nie warto się zajmować. To jeden ze strażników Talii - mówi.. pytanie jest głupie, niepoważne, daj spokój.
 38. 3 points
  Od razu powiem, że dla mnie 4 mieczy z tarotu Mitycznego idealnie pokazuje duchowa stronę tej karty: odpoczynek, wyciszenie umysłowe, medytacja. Zodyakalne odniesienie do kart dworskich też w tej talii zgadza się z tym, jak ja to odczuwam. Król Buław tam - młody i porywczy romantyk, a nie kontrolujacy facet z brodą i buławą, co dobrze charakteryzuje lekka i dramatyczna stronę tej karty. Świat- jako hermafrodyta - łączenie i integracja wewnętrzna męskiej i kobiecej połowy świadomości. Kapłanka w postaci Persefony - kobieta, mieszkająca w kraju umarłych, znająca się na tajemnicach niedostępnych innym, łączy między sobą świat ziemny i tajemny, jest takim "przesłancem", nie wiem, jak lepiej po polsku powiedzieć. Jeszcze paź kielichów jako narcyz - ciekawa interpretacja która przydaje się w charakterystyce osoby, zamiłowanej w sobie; Z kolei 7 mieczy z Tarota snów symbolizuje sen umysły - osoba na karcie śpi - a stąd iluzji, nieprawidłowa interpretacja wydarzeń, błąd. 2 buław - zastanowienie się między opcjami, niemożliwość dokonania koniecznego wyboru. 4 buław w The Pictoral Key - ślub, i uroczystość roczna - nawiązanie do świąt sezonowych. Kochankowie w Torocie Snów i The Pictoral Key które nawiązują do seksu i namiętności, a nie do wyboru. Jeśli jeszcze coś sobie przypomnie - dopisze
 39. 3 points
 40. 3 points
  Dzisiaj miałam kolejny sen...Razem z kolezanką z pracy,z którą jestem blisko jechałam na wycieczkę.Wsiadłysmy do autokaru,zajęłyśmy miejsce daleko od kierowcy,tyłem do kierunku jazdy,siedzenia nisko usadzone,w odcieniach brązu.Razem z nami jechału też inne kobiety.Autobus czy autokar był dość przestrzenny,w sensie, że było malo miejsc siedzących,ale kompletnie nie było tłoku. Potem byłyśmy w naszym hotelu, w pokoju kilka łóżek, spałyśmy w łóżkach obok siebie,w nocy niechcący wplątałam się nogami w tę koleżankę,tzn.obok łóżka były obok,ale blisko siebie. Przepraszałam ją.Rano szykowałyśmy się na śniadanie i ona razem z innymi szła jeść,a ja chciałam wziac prysznic i się umalować, ale łazienka była zajęta i dziewczyny namawiały mnie,zebym teraz poszła jednak z nimi,ale ja się źle czułam w piżamie i nieumalowana. Potem nagle pojawił się mój eks,w białej koszuli.Poszłam z nim do niby jakiegoś hotelu, uprawialiśmy seks (ja w ogóle nie mam snów o charakterze erotycznym, dlatego takie zdarzenie to u mnie ewenement :D). Leżeliśmy na kanapie,on z mojej prawej strony, mocno przytuleni. w pokoju było przyciemnione światło, w drzwiach wejsciowych szyby, za którymi widać było ciepłe światło.Ktoś zaczął stukać do drzwi, widziałam czyjś cień,mówię do niego : nie możemy teraz nikogo wpuścić, skoro jesteśmy nadzy,alle weszły jakieś dwie starsze kobiety. Zwróciłam im uwagę,ze nie powinny teraz wchodzić, w tak intymnym momencie,gdy w dodatku leżymy nadzy pod kołdrą. Eks się nie odezwał. Jakoś wstałam i się ubrałam.Stanełam przy jakimś biurku, na którym świeciła się lampka (z mojej lewej strony). Te kobiety zrobiły temu mojemu byłemu partnerowi masaż pleców i on był zadowolony.
 41. 3 points
  Trudno mi powiedzieć zdecydowanie tak i zdecydowanie nie. Może dlatego, że nigdy jeszcze nie powróżyłam sobie na poważne sprawy, a zadawałam pytania lekkie i do tego nie zapisywałam odpowiedzi. Mam ogólne wrażenie, że na te light to mi się mniej niż średnio sprawdzały. I nigdy tarot! to akurat pamiętam, że nie, może dlatego że do tarota nabożeństwa nie mam
 42. 3 points
  Zadałam karta pytania o moje cele na te życie. Główny cel - As denarów Kapłan 10 monet - Ustabilizowanie sytuacji materialnej, może karty pokazują też małżeństwo i założenie rodziny. Jaki jest cel w pracy - Śmierć 10 mieczy 3 puchary - Dokonać dużych zmian, aby porzucić to, co nie jest dla Ciebie i odnaleźć radość w czymś innym. Cel w miłości - 7 monet Śmierć Krol Pucharów Odnalezienie miłości swojego życia, co wiąże się z Twoją dużą wewnętrzną transformacją i cierpliwym podejściem. Cel jeśli chodzi o pasje - 4 buławy Wieża Księżyc - Też uważam, że karty pokazują tutaj tworzenie czegoś, da Ci to wiele radości. Materia, nieruchomości itd cel - 10 monet 6 buław Sąd - Kupno domu jak najbardziej, co przyniesie wiele szczęścia, no i Sąd to karta rodziny Król monet Cesarzowa Rydwan - Własna firma zdecydowanie, TY sama sobie sterem i okrętem :) Wszystkiego dobrego
 43. 3 points
  no tego Ci też życzę, ale widzę też kilka innych rzeczy na które warto zwrócić uwagę. Jak mi wypadało 7 monet, to zawsze był to długi odciągający się proces.
 44. 3 points
  przelozenie - Głupiec 6 buław Kochankowie - karty pokazały nowa umowę na lepszych warunkach między stronami sprawdź wszystko dokładnie. Głupiec może przestrzegać przed jakąś pochopną decyzję, przeoczeniem lub pójściem w nieznane Giermek monet 6 pucharów Królowa monet tutaj są dobre karty, widać, że ona jest na stałe i dająca takie dość bezpieczne stanowisko Co mnie zaskoczy - 3 monety - jest to karta solidnej pracy może być tak, że dostaniesz większy zakres obowiązków niż myślałaś niekoniecznie to się wiąże z czymś złym może być też tak, że dostaniesz coś więcej w ramach solidnych kompetencji Wynik - 9 monet 9 pucharów 7 monet - karty są dobre, jedyne co mnie zastanawia to te 7 monet to się zawsze wiąże z jakimś dłuższym wyczekiwaniem. Może zagościsz tam na dłużej?
 45. 3 points
  Poczekam na sen,bo karty można czasem mylnie zinterpretowac
 46. 3 points
  Arbogast ciekawie interpretujesz karty. Uważam że trafnie i do tego wyciągasz dobre wnioski. Może pomyślisz o swoim temacie wróżbiarskim, albo o jednym temacie, w którym przedstawisz, opiszesz nam swoje spojrzenie na poszczególne karty Tarota
 47. 3 points
  Rozumiem. To tym bardziej warto się do babci odezwać Szkoda żeby była jeszcze bardziej samotna. Natomiast jeśli chodzi o osób z pracy można sprawdzić w kartach tarota, albo poczekasz może przyśni Ci się wyjaśnienie. Widać że masz dobrą intuicję i Twoje sny też to potwierdzają
 48. 3 points
 49. 3 points
  Oj, abyś nie musiała stanąć oko w oko z dylematem przed podpisaniem umowy. Gdy zobaczysz jej nową treść. Ponieważ, l liczysz na wiele nowego. Zadowolenie jako takie będzie, ale na tych samych ani lepszych ani gorszych warunkach.
 50. 3 points
  czy wiecie że... naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego odtworzą leki wykorzystywane w Rzeczypospolitej w okresie od XVI do XVIII wieku. Sprawdzą w ten sposób, czy staropolskie preparaty lecznicze opisywane w historycznych źródłach rzeczywiście działały. Dr. Jakub Węgorz zamierza powołać zespół badawczy i przeprowadzić łączone badania historyczne i laboratoryjne mające na celu odtworzenie i sprawdzenie staropolskich medykamentów. Receptury dawnych preparatów leczniczych zostaną pozyskane z pamiętników, listów, diariuszy i prywatnych notatek. Historycy wybiorą z nich informacje o stosowanych wówczas lekach, zidentyfikują owe terapeutyki i szczegółowo opiszą na podstawie medycznych źródeł historycznych: receptariuszy i kompendiów. Następnie farmaceuci i biotechnolodzy zrekonstruują leki i dokonają analizy zawartości związków czynnych oraz podstawowej aktywności biologicznej tych preparatów. Współpraca obydwu grup badaczy w ramach wspólnego zespołu ma zagwarantować poprawność weryfikacji leku i jego recepty, a także uwzględnienie kontekstu historycznego przy jego odtwarzaniu. Naukowcy chcą w ten sposób pozyskać więcej informacji na temat staropolskiej medycyny. Pozwoli to szerzej spojrzeć na stosowane w przeszłości metody leczenia i ich oddziaływania na pacjenta. Moim zdaniem, jeśli to ma służyć tylko teorii, to po kij to komu, wolałbym, aby te medykamenty zostały wykorzystane praktycznie źródło: Dziennik Naukowy
×
×
 • Create New...