Skocz do zawartości

pudełko z kredkami


mysza101

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co pamiętam ze snu to, że grzebałam w półce i znalazłam w szarym pudełeczku małe kolorowe kredki wystrugane z obu stron. Najbardziej rzuciła mi się chyba w oczy żółta.

proszę o interpretacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysza101, a z czym Tobie się kojarzą kredki?

Na moje oczko to wygląda tak, jakbyś pośród szarości, gdzieś w głębi (siebie?) odnalazła coś kolorowego. Kredki traktuję jako narzędzie - narzędzie poczynań twórczych, coś co daje Ci możliwość tworzenia, ukształtowania siebie i swojego najbliższego otoczenia.

Żółty kolor wskazuje na siły witalne oraz potrzebę harmonii. Może więc w jakimś sensie budzisz się do życia? ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sephira, proszę Cię o odp. Śniło mi się, że szłam pieszo z koleżanką ze szkoły, z którą uczyłam się w liceum. Ja szłam po drodze przed nią. Na drodze była smoła, która zakrywała co jakiś czas dziury. Ja skutecznie omijałam tę roztopioną smołę. Był upalny, wakacyjny dzień. Koleżanka weszła w smołę. Ciągnełą się ona jej od buta, ale ja jej nie pomogłam i poszłam dalej. Potem śniłam, że jestem na przystanku. Widziałam, że nadciąga tornado. Bałam się, że się nie schronię. Zdążyłam znaleźć się w moim domu. Poszłam na poddasze i rysowałam. Rysowałam kredkami. Widziałam kredki różową, żółtą, zieloną, czerwoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga aniusiu206, ja to widzę tak:

smoła jest czymś brudnym, może tutaj chodzić o nasze własne poczynania, okazje do popełnienia złego uczynku/błędu. Ty te okazje stanowczo omijasz - starasz się trzymać dobrej drogi. Twoja koleżanka natomiast dosłownie wdepnęła w coś niefajnego, co teraz się za nią ciągnie (prawdopodobnie konsekwencje jakiegoś postępku). Nie pomagasz jej - dlaczego? Może uważasz, że sama jest sobie winna?

Fragment o tornadzie może świadczyć o burzliwych wydarzeniach w Twoim otoczeniu, które jednak nie zniechęcają Cię - nie siedzisz bezczynnie aż wszystko minie, tylko z pełną świadomością podejmujesz własną inicjatywę. Może nie koniecznie w tej sprawie, której dotyczą tornadowe zawirowania, może po prostu skupiasz się na innych, pozytywnych (same dobre, energiczne, ciepłe kolory) aspektach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sephiro, mam jeszcze jedno pyt. Ta koleżanka ze snu uczyła się ze mną wśredniej kl. Czy ona jednak może symbolizować inną dziewczyną, z którą mieszkałam w internacie i która manipulowała ludźmi, by uwierzyli jej w to, co o mnie nazmyślała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :)

ogólnie kredki i do tego kolorowe kojarzą mi się z "rysowaniem", "kreowaniem" swojej drogi życiowej. Ale tak no to nie wiem. Twoja wypowiedź dała mi do myślenie :) jeszcze raz dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...