Jump to content

Tiwaz
 Share

Recommended Posts

615px-Acute_heptagram.svg.png

Heptagram wywodzi się z kabały, ale jest / był obecny również w chrześcijaństwie. Jest to symbol boskiej doskonałości, używany do odpędzania zła. Siedem wierzchołków = siedem dni, podczas których Bóg stworzył świat. Spotkać go można także w kultach neopogańskich w rodzaju wicca.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• Guest truskawka
      By Guest truskawka
      Znaczenie karty Gwiazda:

Karta w pozycji normalnej:

Nadzieja, wiara, wyzdrowienie, zapowiedź spokoju po burzliwym okresie, nowe, świeże pomysły, twórczość, możliwość zajścia w ciążę, zdolności artystyczne, prawdziwe piękno, relaks, spędzanie czasu w przyjemny sposób, harmonia, nowe uczucie, w związkach może oznaczać okres spokoju, zaufania, pełen ciepła, Gwiazda może wskazywać także na miłość platoniczną. W finansach może symbolizować dobre inwestycje, okres sukcesów, spełnienie w sferze zawodowej. Gwiazda to także oznaka równowagi, harmonii wewnętrznej, w pytaniach o zdrowie oznacza wielkie nadziej na wyzdrowienie, powrót do zdrowia, energię witalność, zdolności lecznicze. Gwiazda jest kartą ochronną, niweluje złe działanie kart sąsiednich, daje nadzieje na poprawę, po burzliwym okresie.

Karta w pozycji odwróconej:

Brak harmonii, zakłócenie spokoju, niewykorzystane szanse i talenty, brak motywacji, bezsenność, spadek formy, zastój w pracy, również w sprawach uczuciowych, nieodwzajemniona miłość, niedocenianie partnera/partnerki, dolegliwości kobiece, brak wiary w siebie.

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

Archetyp - nadzieja, woda życia
      Znaczenie ogólne - ufność w przyszłość, wizja dobrego życia, nowe nadzieje, szczęście, wiara w przyszłość
      Praca - przyszłościowe projekty, nadzieja i przypływ sił, nowe impulsy do działania, dalekosiężne plany, sukces
      Relacje/uczucia - miłość, która jest pod opieką "dobrej gwiazdy", początek korzystnego związku, źródło wody życia
      Świadomość - rozszerzenie horyzontów, nowe perspektywy
      Sfera ducha - zrozumienie, mądrość
      Cel - zaufanie do Kosmosu
      Cień - odkładanie ważnych spraw "na jutro"
      Odwrócona - zwątpienie, brak perspektyw, pech

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

Pomoc. Nadzieja. Inspiracja. Satysfakcja. Pełna zrozumienia i ciepła miłość, przyjaźń. Niewinność. Młodość. Wdzięk. Poetyczność. Altruizm. Zamiłowania artystyczne. Miłość duchowa, platoniczna. Silny wpływ gwiazd na los człowieka. Kosmiczna harmonia. Przyjemność. Ukojenie, odpoczynek. Senność.

Odwrócona: Brak spokoju, wypoczynku. Zmęczenie. Nadzieje bez pokrycia. Niezadowolenie. Pesymizm. Zły omen. Nerwica. Bezsenność. Zagubienie. Zguba. Niezadowalający związek miłosny, przyjacielski, rodzinny, towarzyski. Brak postępów w pracy, w interesach. Nadwrażliwość, fobie. Ekstrawagancja. Ekscentryzm.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Drzwi do nieskończoności wewnątrz nas prowadzą do wyższego poznania. Podążaj za kreatywną inspiracją, która pochodzi z duszy. Romantyczne więzy.

Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi
    • Guest ThePhoenix
      By Guest ThePhoenix
      Czy jest tu ktoś kto używa/używał owej geometrii do samo rozwoju lub przyciągnięcia np pieniędzy ? Jak sie z tym pracuje, wystarczy nosić by działało? Najbardziej jestem zainteresowana znakami gwiazd a w szczególności Gwiazda Lakshmi.
    • roxette
      By roxette
      Witam,
      Od razu chciałabym zaznaczyć, że moja wiedza na temat amuletów i talizmanów jest niewielka, toteż zakładam ten wątek z nadzieją, że znajdę tutaj bardziej kompetentne osoby niż ja, które mi pomogą

Poszukuję talizmanu/amuletu, który chroni przed urokami, zabezpiecza przed złą energią oraz ludźmi negatywnie oddziałującymi (np. wampirami energetycznymi), gdyż zauważyłam, że takowego potrzebuję.

Prosiłabym także o rady związane z używaniem takiego amuletu oraz wyjaśnienie działania.
    • Whyman
      By Whyman
      Witam

Już na wstępie pragnę zaznaczyć, że jestem tu nowy, tak więc proszę o wyrozumiałość. Przepraszam z góry jeśli piszę w złym temacie.

Od pewnego czasu szukam odpowiedzi na parę pytań, głównie związanych z Magią Chaosu. Jako iż przeszukałem googla i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, a przynajmniej były to odpowiedzi nie przemawiające do Mnie, zwracam się z prośbą do osób mających o tym jakiekolwiek pojęcie.

Tak więc:
      1.Czym jest Gwiazda Chaosu i jaki ma związek z Magią Chaosu?
      2.Jaki jest cel istnienia Magii Chaosu?
      3.Czy Magia Chaosu jest destruktywna adekwatnie do swej nazwy?
      4.W jaki sposób można opanować podstawy Magii Chaosu, jeśli w ogóle można ją opanować?
      5.Jakie ma właściwości naszyjnik/amulet z Gwiazdą Chaosu?
      6.Czy sam znak Gwiazdy Chaosu ma jakieś właściwości Magiczne/Ezoteryczne?

Przede wszystkim zależy Mi na odpowiedzi z zakresu amuletu w kształcie Gwiazdy Chaosu. Pewnego razu bowiem napotkałem się na taki przedmiot i w bardzo dziwny, niesamowity sposób poczułem, że muszę mieć taki amulet. Pierwszy raz napotkałem się na takie uczucie. Jakby to coś Mnie wzywało. Stąd moja fascynacja Magią Chaosu. Postanowiłem go kupić, ale najpierw chciałbym się dowiedzieć, co kupuję. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Whyman
    • KoKaina2
      By KoKaina2
      Dostałam to od mojego kolegi, który desperacko chciał się tego pozbyć, twierdząc przy tym, że przynosi mu to pecha i wciągu pięciu dni prawie mu się świat zawalił. Ja mam ten "amulet" od piątku (3 dni) i żadne nieszczęście mnie nie spotkało, ale to nie jest powód dla którego wstawiam to zdjęcie.
      Moje pytanie brzmi: Czy ktoś wie co to za bóstwo? (ewentualnie humanoid)
      Na początku bez zastanowienia stwierdziłam, że to Shiva (Śiwa), ale postanowiłam się zagłębić w temat i okazuje się, że Shiva ma dwie, cztery lub osiem par ramion, czyli to się nie zgadza. Zresztą na "medalionie pokazane jest bóstwo o trzech twarzach.
      Zaczęłam więc poszukiwania wśród bóstw hinduskich (z powodu charakterystycznego, dla tej religii, wyglądu). Jednakże jedyną, w miarę pasującą, boginią jest Lakszmi, Znalazłam tylko jeden jej portret pasujący do tego wizerunku z "amuletu" (pod względem liczby ramion).
      Czy ktoś spotkał się z tym bóstwem (to chyba bóstwo)? Jeśli tak to proszę o krótką charakterystykę, albo chociaż nazwę.

Dzisiaj dowiedziałam się także, że "medalion" jest wykonany ręcznie.

Link do zdjęcia: Bóstwo - kiiciaa1998
  • Create New...