Skocz do zawartości

Pytania początkujących.


Jacek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jakiś czas temu po problemach osobistych i w sumie dość krótkotrwałym ale bardzo intensywnym załamaniu się mojego poczucia własnej wartości byłem w stanie dość permamentnego napięcia emocjonalnego. Czasami taki stan u mnie na krótko wraca, ale ustępuje po ćwiczeniach fizycznych, imprezie itp. Najciekawsze jest to, że kiedy moje napięcie emocjonalne trwa, jestem wstanie jakby wyczuwać (widzieć?- nie wiem dokładnie) energię emocjonalną i emocje innych osób, np. zazdrość, zauroczenie, frustrację, nie zawsze mogę określić dokładnie rodzaj energii, ale przeważnie bez problemu jej kierunek i aspekt, czy jest pozytywna, czy negatywna. To bardzo przydatna umiejętność, podkreślam, że naprawdę wyczuwam tą energię emocjonalną, a nie poznaję to po mowie ciała, czy innych obiektywnych znakach. Nie jestem jakimś fanatycznym ezoterykiem, nie wiem za bardzo na czym to wszystko polega i sam nie wierzyłbym w to co teraz piszę, gdyby mi się to realnie nie zdarzyło. Mój problem jest taki: kiedy nie wyczuwam u siebie napięcia emocjonalnego, tj. kiedy sam jestem emocjonalnie bardzo silny, to moja umiejętność wyczuwania energii emocjonalnej innych osób nie istnieje, choć wraca, kiedy mój spokój emocjonalny jest zachwiany, przy czym im wiekszy mój niepokój wewnętrzny tym lepiej odczytuję tę energię u innych osób. Coś takiego bardzo ułatwia życie, kontakty damsko-męskie (bez problemu mogę wtedy odczuć, jaki kobieta ma do mnie stosunek niezależnie od jej werbelnych i niewerbalnych znaków) czy wszelkiego rodzaju z innymi osobami. Dlaczego moja zdolność zanika, kiedy nie jestem sam w stanie napięcia wewnęrznego? Czy jest możliwe, abym miał te zdolość także wtedy, kiedy jestem bardzo silny emocjonalnie?

 

PS: wiem, że to wszystko może brzmieć jak jakieś bzdury, ale doświadczyłem tego, w sumie zawsze doświadczam, jak sam pobada w coś w stylu stanu poddepresyjnego (nie wiem jak to nazwać, ale osoby znające się na tym pewnie wiedzą o co mi chodzi), nie jestem chory psychicznie i mocno stąpam po ziemii, więc proszę o komentarze od osób, co znają się na tym wszystkim i oszczędźcie sobie wyzywanie mnie od idiotów[center:7d7bd69b32][/center:7d7bd69b32]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Nashira

Wydaje mi sie, że kiedy masz ten stan napięcia, jesteś bardziej wyczulony na otoczenie. Pomyśl sobie na zasadzie strachu - leżysz w nocy w łóżku i słyszysz hałasy. Wyostrza Ci sie wzrok i słuch. Ale to nie znaczy, ze jak jest jasno nie są one równie dobre. W normalnych sytuacjach zyciowych zamykasz po prostu 3cie oko i nie zwraasz na to uwagi. Takie zdolności ma się cały czas, one nie zanikają i nie pojawiają sie ot tak, bo wiatr inaczej powiał. Jeżeli chcesz odczuwać to w stanie spokoju, po prostu ćwicz te zdolności w tym stanie. Usiądź spokojnie w domu i pomedytuj. Trening czyni mistrza!! Powodzenia!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... naprawde ciekawe:)

Nie wiem dlaczego ta zdolność zanika kiedy nie masz dołkow emocjonalnych i nie bede tez dlatego probowal tutaj spekulowac. Masz teraz 2 mozliwosci - albo zostawic to tak jak jest teraz albo sprobowac rozszerzyc ta umiejetnosc na swoj "normalny", niedepresyjny stan (bo rozumiem ze trzeciej mozliwosci, ktorą jest zrezygnowanie calkowicie z tego nie bierzesz pod uwage). Jak tego dokonać? Na to pytanie musisz znaleźć sam odpowiedź, bo znowu my możemy snuć tylko spekulacje :wink: Jednakże zgadzam się tu z Nashirą... tak...medytacja... medytacja to potężne narzędzie... :wink: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ok to bardzo proste. To, że w stanach depresyjnych i dołka emocjonalnego masz takie umiejętności wynika z faktu, że twój umysł automatycznie nastawia sie na stan by nie dać sie bardziej zdusić lub zdołować, nieświadomie starasz sie być i jeden krok przed potencjalnymi "wrogami czy oprawcami".

Nie przejmuj sie tym, jeśli będziesz tego potrzebował postaraj sie to wyszkolić by ci służyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, prosze państwa, nazywa się em-pa-tia.

*Prawdziwą* empatią jest w stanie posługiwac się jedynie niewielka liczba ludzi. Chociaż nie, inaczej. Empatii można się "nauczyć", ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taka w ogóle istnieje, posługując się jakimiś beznadziejnymi jej definicjami.

 

Osobiście znam jedną, jedyną osobę *naprawdę* empatyczną. Jakby nie było, empatia (zdolność wczuwania się w emocje innych ludzi <-- to tak po krótce) łączy się poniekąd z telepatią.

 

Jacku82:

Wydaje mi się, ze u Ciebie empatia jest na nieciekawym poziomie, podobnie jak u mnie. ;3 Działa jedynie w momencie, kiedy potrzebujesz tego TY, nie wykorzystujesz jej dla KOGOŚ, tylko dla SIEBIE.

Teoretycznie, każdy empata potrafi kierować swoją empatią tak, żeby używać jej albo cały czas, albo badzo często, nie w razie potrzeby.

Nie mowię tu o współcierpieniu, współśmiechu itp. Aby komuś *pomóc*, nie można się z jego emocjami utożsamiać, ale spojrzeć na nie z zewnątrz, żeby obiektywnie ocenić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak PRRIT, to empatia, jakoś nie lubię tego określenia nie wiem czemu jest takie ogólne. Współczuje wam chłopaki bo wiem jakie to kłopotliwe i denerwujące gdy nie można kontrolować tej umiejętności. Najprościej jest wyćwiczyć ją na najbliższych i innych osobach, z którymi ma sie jakieś większe więzi emocjonalne. Takich najłatwiej wyczuć. Prosta zasada zmuszać sie w domu, szkole, pracy. Choć ostrzegam, że empatia to potężna moc i niekiedy daje więcej bólu niż daje korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nashira
:roll: to u mnie też empatia jest na nieciekawym poziomie. zawsze myslałam, ze kiedy coś kontrolujemy, to znaczy, że możemy tego dowolnie używać ( jak z telewizorem ;) ), a nie nastroić tylko na cały czas, albo kiedy to komus jest potrzebne.. u mnie jest taka "lampka", zapala sie czasem niezależnie ode mnie, kiedy ktoś potrzebuje mnie, ale z reguły włączam ją, kiedy JA chcę, bo zyc z tym cały czas to szaleństwo i psychiatryk ;) przynajmniej mnie to bardzo męczy, za dużo bodźców..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nashira, dokładnie tak, tyle ile daje bodżców to idzie oszaleć. Jeśli sie nie mylę to powinno samo sie ustatkowac po jakims czasie, ewentualnie trzeba spróbować przestawić umysł na "nie wykorzystywanie tegi"... postarać sie zmusić, by nie czuć innych, jedynie na własne rządanie. Trzeba mnieć silną wolę napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odczuwanie emocji innych ludzi to nic nadzwyczajnego. Właściwie jest to jedno z podstawowych ćwiczeń ezoterycznych w nauce widzenia aury. Najpierw się odczuwa a potem się widzi. Chociaż u różnych osób różnie może być. Nie wiem dlaczego akurat u ciebie występuje to wstanie pobudzenia, czy wzburzenia. Może dlatego, że cała energia ciała eterycznego i astralnego jest bardziej pobudzona i czakramy również. Ale to tylko moje przypuszczenia, nie jestem w tym ekspertem. Jeśli chcesz to rozwijać to możesz to ćwiczyć w innych sytuacjach, szczególnie kiedy ty jesteś spokojny a obserwujesz innych ludzi będących w stanie silnych emocji, wzburzenia emocjonalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to rozwijać to możesz to ćwiczyć w innych sytuacjach, szczególnie kiedy ty jesteś spokojny a obserwujesz innych ludzi będących w stanie silnych emocji, wzburzenia emocjonalnego.

Mówię dokładnie to samo wszystkim moim "ucznią" heheh. Mam taki dziwny przykład. Idziesz ulicą i nie wiadomo czemu pewne osoby przyciągają twój wzrok, tym bardziej jak to osobnik tej samej płuci, przechodząc obok nich czujesz coś. Tak samo jest w druga stronę, idziesz ulicą i czujesz spojżenia, które cię wiercą. A ty na nie odpowiadasz. Tak wyczuwają sie osoby uprawiające sztukę tajemną oraz osoby mające dosłownie potencjał "maga" czy osoby z darem jak jasnowidze, wróżmi, medium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Auro,

 

przestaje Ci zależeć, czyli nie chcesz.

 

Patrząc na Twoją moc sprawczą, jest to poprostu spełnienie Twojego życzenia.

 

Więc uważaj, czego sobie życzysz ...

 

Później chcesz, więc wracają.

 

Auro, zdecyduj się, bo to nie będzie trwało wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auro,

zapanuj więc nad swoją energią, ustabilizuj ją, a wszystko zacznie się układać :)

 

Zauważ, cały czas zataczasz koło: chcesz wracają, ale ty ich nie przyjmujesz, czyli znowu nie chcesz, wiec nie przychodzą, chociaż zgodnie z Twoim życzeniem chcą, wiec znowu chcesz, żeby któryś wrócił itd., itd.

 

Usiądź spokojnie, zaplanuj swoje życie i spróbuj je konsekwentnie realizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auro,

Zauważ, cały czas zataczasz koło: chcesz wracają, ale ty ich nie przyjmujesz, czyli znowu nie chcesz, wiec nie przychodzą, chociaż zgodnie z Twoim życzeniem chcą, wiec znowu chcesz, żeby któryś wrócił itd., itd.

 

Co do tego to ja nigdy nie chcę by wracali, a szczególnie gdy nachodzą znajomych i muszę ludzi przepraszać za nich.

Edytowane przez Aura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuję znaeźć kogoś kto mi pomoże zapanować nad tym wszystkim

Może ja mogę Ci pomóc? Mam trochę pojęcie o energiach istot żywych.

Edytowane przez Tomek003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez mozesz pisac jak potrzebujesz :)

Mysle, ze w takim wypadku powinnas usiasc i zdecydowac czego chcesz. Ale konkretnie, nie typu "zeby bylo dobrze", nie: "chce miec fajny samochod" nie wiesz na prawde co dostaniesz. Jesli jednak "proszac" sprecyzujesz marke, kolor, model etc to nie bedzie niespodzianki :)

xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auro,

 

skoro nie chcesz publicznie opisać na czym konkretnie polegają Twoje problemy, to napisz na pw do osoby lub kilku osób, zbierz opinie, rady.

 

Być może otrzymsz zbiór puzzli, których ułożenie da Ci obraz wyjścia z obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze w takim wypadku powinnas usiasc i zdecydowac czego chcesz. Ale konkretnie, nie typu "zeby bylo dobrze", nie: "chce miec fajny samochod" nie wiesz na prawde co dostaniesz. Jesli jednak "proszac" sprecyzujesz marke, kolor, model etc to nie bedzie niespodzianki :)

xxx

 

Pomysł dobry....ale przypomina to zawieszenie nowych firanek w nieposprzątanym brudnym zaniedbanym mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na dar/gen boskości (że tak to nazwę). Bardzo rzadka moc o której wspominało kilka osób, ale też bardzo trudno jest ją opanować. Czysta aura to jest twoja tarcza (której ci zazdroszczę), może cię ona chronić przed demonami i innym gorszymi stworzeniami, odbieranie bólu, to początek, później powinno być leczenie(^^). Każdy z nas ma jakiś dar bardziej lub mniej znany, lepszy i gorszy, ja osobiście posiadam "4 oko" tzn. potrafię widzieć przez kilka sekund co się dzieje za mną, mogę też przewidywać wydarzenia o 5 sekund do przodu (przydatne do obrony), potrafię też widzieć energie istot astralu i żywych, znam też kilka innyh "sztuczek". Mimo tego że mam duże doświadczenie w magii i energetyce mnie jest bardzo trudno opanować te techniki.

Wracając do aury, mogę ci pomóc rozwinąć ten dar, oraz opanować go tylko napisz mi że chcesz to osiągnąć na PW, byłbym zaszczycony gdybym mógł rozwinąć tak wspaniały dar.

Edytowane przez Tomek003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale w tym wypadku się ciut boję.

Przepraszam może się mylę, już tyle wycierpiałam ze str. ludzi za to że taka jestem - najpierw są zachwyceni, korzystają z mojej pomocy, potem zazdroszczą, aż w końcu próbują mnie zdyskredytować i wyrzucić poza nawias.

Sorki, właśnie nie wiem dlaczego tak napisałam, ale tego się boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Auro,

 

Zachowanie ludzi wobec Ciebie wynika z ich problemu zrozumienia tego, co niewidzialne. Nie rozumieją kim są naprawdę, nie widzą swojej drogi i nie wiedzą, jak się mają zachować wobec "zjawiska", którym jesteś. Przepraszam za sformuowanie "zjawisko", ale w ten sposób najkrócej mogę ująć całość Twojej istoty.

 

Najpierw fascynują się odkrytą tajemnicą, jak małe dzieci, które dostały nową zabawkę, potem biorą tyle cukierków ile tylko mogą, a gdy widzą, że Ty masz ich nadal więcej, a one nie wiedzą jak Ci dorównać reagują agresją. Jest to z ich strony najprostsza forma obrony przed czymś czego nie znają, nie rozumieją, więc się boją. Przykre, dość prymitywne, ale niestety bardzo powszechne.

 

Boisz się i masz rację. Jeżeli posiadasz dar o dużej mocy, musisz bardzo uważać z jego dalszym rozwijaniem.

 

Zbieraj informacje i opinie, nie idź ślepo za żadnym przewodnikiem.

 

Zajrzę do opisu, o którym wspomniałaś. Jeśli będę miała jakąś ciekawą myśl, napewno Ci ją przekażę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Auro,

 

Przepraszam za sformuowanie "zjawisko", ale w ten sposób najkrócej mogę ująć całość Twojej istoty.

 

Najpierw fascynują się odkrytą tajemnicą, jak małe dzieci, które dostały nową zabawkę, potem biorą tyle cukierków ile tylko mogą, a gdy widzą, że Ty masz ich nadal więcej, a one nie wiedzą jak Ci dorównać reagują agresją. Jest to z ich strony najprostsza forma obrony przed czymś czego nie znają, nie rozumieją, więc się boją. Przykre, dość prymitywne, ale niestety bardzo powszechne.

 

Boisz się i masz rację. Jeżeli posiadasz dar o dużej mocy, musisz bardzo uważać z jego dalszym rozwijaniem.

 

 

Nie musisz mnie za to przepraszać, bo w tym kontekście zabrzmiało jak komplement.

Edytowane przez Aura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auro rozumiem, że się boisz, ja tylko zaproponowałem ci moją pomoc. Mimo tego co uważasz (chociaż zabrzmi to jak wychwalanie) nie jestem fałszywą osobą. Ale mimo wszystko nie namawiam Cię do niczego, może sama wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm już ktoś pisał ... najwazniejsze byś wiedziała co chcesz osiągnąć, w jakim celu i co później z tym bedziesz chciała robić. Strach jest naturalny po twoich przeżyciach z tego co mówisz ... Chciałem napisać " na twoim miejscu bym .... " ale to nie ma sensu bo nie potrafie sobie tego do końca wyobrazic :) wiec napisze byś jak narazie nie skupiała sie na szukaniu "przewodnika" ... w kazdym razie nie z ludzi :) Lecz skup się na medytacji nad twoim problemem. Ktos te wszystkie "techniki" , teorie itp wymyslil ... do wiekszości z nich sami jestesmy w stanie dojść :) Ale To jest trudniejsze niż kierowanie sie "poradnikiem" - ale bogadsze bo się szerzej rozwijasz :). Nie pisze byś odrzucala wszystkie rady z otoczenia itp. Ale przynajmniej byś te rady sama analizowala w medytacji a nie ślepo w nie wierzyła. Można ludzią wierzyć , ale nie ślepo - jak to bedziesz pamietać to nie masz czego się bać :)

 

Hmmm a co do zazdrosci .. kazdy ją kiedys odczuwal i kazdy ją bedzie odczuwał najwazniejsze by ją dobrze wykorzystać - ja staram się ją zamienić w motywacje do rozwoju samego siebie. "Są ludzie którzy maja wyjątkowe dary, ja swój dar stworze sam - i bedzie nim wytrwałość " tak sobie powtarzam... zazdrość cześciowo przechodzi motywacji troche przybywa i gra muzyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auro,

ludzi nie da się naprawić, zmienić.

Można tylko próbować wskazać im drogę. Uświadomić, że powinni szukać.

Szukać świadomie. Szukać siebie, szukać prawdy.

 

Jesteś otwarta, pozytywnie nastawiona do ludzi i dlatego dajesz się nabrać, jak to napisałaś, na "przebranych przyjaciół".

Nie zmieniaj swojego nastawienia, ale staraj się być konsekwentna w odniesieniu do owych "farbowanych".

 

A najbardziej boli mnie to, że tak mało człowieczeństwa jest w ludziach i tak wolno się go uczą.

Tak, i na tym polega problem zbawienia, zaliczenia egzaminu z życia na Ziemi.

 

Bardzo podoba mi się myśl Lorda dotycząca samokształcenia:

...To jest trudniejsze niż kierowanie sie "poradnikiem" - ale bogadsze bo się szerzej rozwijasz...

I w pełni zgadzam się z jego zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aura, jeśli tempo urzeczywistniania u Ciebie jest tak piorunujące, to myśl o tym czego chcesz a nie o tym czego nie chcesz. Zamiast się bać, odczuwaj poczucie bezpieczeństwa. Myśl o "dobrych" ludziach i "pozytywnym" obrocie zdarzeń.

Wow, jest tyle miłości w Tobie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:_okok:

 

:dostal_na:

 

 

... "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia"...

 

...wszystko TO czego potrzebujesz, wszystko TO czego szukasz... jest w Tobie...

 

..."najdłuższa droga jaką masz do przebycia wiedzie od głowy do Serca"...

 

.... :) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b

To dobrze że nie pomyliłaś mnie już z dziewczyną, ale ja nie zamierzałem zrobić z ciebie mojej kopii, po prostu chciałem ci dać jakieś konkretne rady, aby Ci dopomóc w polepszeniu swoich zdolności :)

 

Hmm... wiesz Tomek... tak się zastanawiam jakie rady dałbyś komuś kto ma (w tej chwili) zupełnie inną ścieżkę niż Ty..:icon_smile2:

 

Nie masz pojęcia czym jest Czysta Bezwarunkowa Miłość i że właśnie to o NIĄ tutaj chodzi, a chciałbyś dawać rady jak szerzej się na Nią otworzyć...

 

 

 

Polepszanie zdolności?:_smutny:

Nie tędy droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku,

 

gdybyś uważnie przeczytał temat od początku, to z pewnością byś zauważył, że jest w nim jeszcze jeden motyw.

 

Dotyczy on przesyłania emocji na odległość. Związane jest to z przepływem energii oraz kontrolą tego przepływu.

 

Wydaje mi się, że doskonalenie tej umiejętności miał na myśli Killer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jak w temacie opisze o co chodzi

z rok temu szedłem po chodniku zauważyłem człowieka który leżał bez ruchu jednak inni go nie widzieli przechodzili przez niego itd. pomyślałem zwykłe przywidzenie następnego dnia brat przyszedł do domu i powiedział że był wypadek koło sklepu jakiś facet umarł a właśnie koło tego sklepu widziałem tego faceta

po tamtym wydarzeniu mam różne przywidzenia np.

idę wyrzucić śmieci i zauważyłem jakąś teczkę podszedłem a jej tam nie było po tygodniu widzę przez okno taką samą teczkę

poszedłem to sprawdzić w teczce nic nie było . po chwili jakiś facet podszedł i spytał się czy mogę mu oddać tą teczkę oddałem ją bez zastanowienia w końcu była pusta

 

siedziałem w pokoju oglądam tv usłyszałem jakiś hałas i odruchowo się obróciłem i na ścianie była czarna plama . po chwili zniknęła po około 2 godzinach ścianę pomazał mój 2 letni kuzyn czarnym markerem w tym samym miejscu co widziałem tą plamę

 

przed zbliżającym się meczem w piłce ręcznej Polska-Norwegia czułem że przez cały mecz będę znudzony , zawiedziony a pod koniec popadnę w niesamowitą euforie i tak było mecz zakończył się wynikiem 31:30 a gol dla polski zdobyty został w ostatnich sekundach

 

czy to wizie ?? albo coś w tym stylu

 

a i jeszcze jedno czy jest możliwe że wyobraźnia wzmocniła się z dnia nadzień chodzi mi o to że teraz jest w stanie wyobrażać sobie rzeczy o których nawet nie śniłem których nie widziałem i nawet jakoś się nie staram mocno po prostu myślę a po chwili widzę coś :D sam nawet nie wiem co to jest ale po chwili wiem jak działa itp albo siedzę w domu i wyobrażam sobie że latam i nie sprawia mi to problemów .a jeszcze przed nowym rokiem próba wyobrażenie sobie czegoś polegała na zamknięciu oczu i intensywnym myśleniu i nie zawsze wychodziło coś mnie rozpraszało itd właśnie przez noc sylwestrową miałem takie jakby przejście umysłu na wyższy poziom teraz przyswajanie wiedzy sprawia mi mniejszy problem itd .

czy takie coś jest w ogóle możliwe że nastąpiła jakaś zmiana przez tą noc ??

Edytowane przez Explorer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję daru Jasnowidzenia :). Co jeszcze mogę dodać Twoje 3oko jest otwarte i stąd "widzisz" rzeczy,których nie ma narazie.

 

Ja tak miałam jak pracowałam, zobaczyłam twarz małej dziewczynki, loczki niebieski oczka. Byłam zdziwiona po godzinie taka sama dziewczynka przyszła do mnie,by kupić soczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi muszę o tym trochę więcej poczytać

 

Robiles jakies cwiczenia na otwarcie tego oka? Ciekawe mocno:dostal_na:

Nic zupełnie nic ćwiczyłem wcześniej nawet nie wierzyłem w jasnowidzenie itp .

stało się to tak naglę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jakiś czas temu związałem się z pewna kobietą od tamtego czasu moje życie wywróciło się do góry nogami, nigdy wcześniej nie wierzyłem w pecha czy szczęście porostu uważałem że wszystko jest efektem naszych działań. Jednak z chwilą w której ją poznałem wszystko zaczęło się zmieniać, zacząłem sadzić że to ona przynosi pecha już nie chodzi mi o ( utratę pracy czy nieoczekiwane rachunki do spłacenia itp.) ale nawet o takie rzeczy jak fakt iż w chwili kiedy przeglądałem jej konto na NK zespół mi się komputer, mojemu koledze przytrafiło się to samo na jej profilu jakiś czas później , takich przykładów mógłbym podąć masę.

Dodatkowo mogę napisać że z przeszłością tej kobiety wiąże się bardzo tragiczne zdarzenie związane z jej byłym. Mimo swojego młodego wieku widziała już tragiczną śmierć trzech ludzi(nie jednocześnie).

 

Co o tym sądzicie?? Czy to jest tylko mój wymysł że jedna osoba drugiej może przynosić pecha?? Jeśli nie to jak z tym walczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

nie spotkalam jeszcze takiej osoby, co nie znaczy, ze to niemozliwe

warto by zrobic jakis rytual odciecia sie od jej energii, a dodatkowo zaopatrzyc sie w silny amulet ochronny

moze ona jest bardzo naladowana negatywna energia i ta energia szuka ujscia na wszystkie mozliwe sposoby, rozladowuje sie w kontakcie z innymi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

jest pelno sklepow internetowych, mozesz wybrac krzyz atlantow lub k. celtycki (wrzuc amulety ochronne w googla - sama zobaczysz), warto poszukac tez o oczyszczaniu amuletu, poniewaz przed toba dotykalo go mnostwo osob

jesli chodzi o rytual odciecia poczytaj np. tu

Psychotronika - Pierwszy Polski Portal Psychotroniczny

albo tutaj

Forum Ezoteryczne ForumEzo.pl • Zobacz temat - wampiryzm energetyczny i sposoby ochrony

lub poczytaj "Rytualy ochronne" Alicji Chrzanowskiej

jesli masz watpliwosci - mozesz jeszcze wybrac sie do zaufanego bioenergoterapeuty po porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja mam tak ze swoim domem,już 4 razy sie wyprowadzałam i zawsze tu wracam,nie czuję się w nim dobrze ,ale coś mnie tu przyciąga i nie panuje nad tym

chciałabym to zmienić i móc się wydostać i żyć swobodnie,ale nie wiem jak :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awięc jeżeli chodzi o mnie(chociaż nikt nie pyta ;)) ,to wampirem energetycznym była moja zmarła babka..robiłam ostatnio rytuał odcięcia* i polecam gorąco.Jeżeli ktoś czuje,że coś nie tak jest w jego życiu i pomimo starań nic nie wychodzi (ja tam miałam) to polecam taki rytuał.Nie wyobrażałam sobie konkretnej osoby tylko mój dom,i po tym rytuale rozpłakałam się na koniec i myślę,że to był taki oczyszczający płacz.A szczęście jakie odczuwałam po trzyma mnie do dziś..pozdrawiam wszystkich i cieszę się ,że trafiłam na to forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady28d, o ile dobrze Cię zrozumiałam, Twój problem z domem już się skończył?

 

tak,teraz czuję ,że to ja kieruję moim życie,nie wiem jak to opisać,ale są duże zmiany i przede wszystkim jeżeli chodzi o moją zmarłą babkę też czuję się od niej silniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja kiedys spotkałam na ulicy pewna osobę ,starszą kobiete która podeszła do mnie i mi mówi, jesteś na dobrym kierunku,wsłuchaj sie i poczuj ich moc,oni są przy tobie,zwłaszcza ten długowłosy.Zdębiałam,czyzby ta kobieta widziała coś.

ja znowu odczuwam emocje innych ludzi,ale myślę że to jest cos na poziomie empati,kiedys szłam ulica nagle poczułam taki smutek i zaczeły same lecieć łzy,potem minełam obok dziewczynę która się kłuciła z kims przez telefon,jej płyneły łzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co ja rozumiem to zrobiłeś coś na zasadzie Tablicy Quia.Pewnie nie pozamykaliście jakiś "portali" lub "wrót".Mi to nie wygląda na fatum.I przestroga dla wszystkich: NIE BAWCIE SIĘ W WYWOŁYWANIE DUCHÓW,TABLICE QUIA CZY JAKIEŚ KLUCZE BO TO TYLKO WAM ZASZKODZI.

PS.I sam jesteś sobie winien tego,że żadna kobieta cię nie kocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja rozumiem to zrobiłeś coś na zasadzie Tablicy Quia.Pewnie nie pozamykaliście jakiś "portali" lub "wrót".Mi to nie wygląda na fatum.I przestroga dla wszystkich: NIE BAWCIE SIĘ W WYWOŁYWANIE DUCHÓW,TABLICE QUIA CZY JAKIEŚ KLUCZE BO TO TYLKO WAM ZASZKODZI.

PS.I sam jesteś sobie winien tego,że żadna kobieta cię nie kocha.

 

ale ja nigdy w zyciu nie wywoływałem duchów ani nawet nie wrózyłem sobie. WIec nie moze byc to moja wina.

I o co chodzi z ta Tablica quia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś podłączył się do ciebie energetycznie i wysysa z ciebie energię życiową.Osoba która się podłącza może być żyjąca(np. podłącza się przez jakąś krzywdę) lub zmarła(np. gdy nie umiemy pożegnać tej osoby,zwykle bliscy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tomku,

Widzę, że jesteś poważnie zainteresowany.

 

Możesz zacząć od obejrzenia filmu "Sekret".

 

Powinien Ci wyjaśnić Prawo Przyciągania, a więc zarówno pomóc przyciągnąć sympatię, jak i zrozumieć, dlaczego przytrafiają się nieprzyjemne zdarzenia.

 

Sprawdź, czy tak się rzeczywiście dzieje w Twoim życiu, jak ten film przedstawia.

 

Widzenie czy odczuwanie zjaw wiąże się z Twoją otwartością i wrażliwością. Większość osób chce się tej wrażliwości pozbyć. Czy na pewno o to Ci chodzi? A może ten "dodatkowy" świat okaże się ciekawy i niestraszny?

 

Sam na spokojnie przemyśl.

 

Nie musisz podejmować decyzji teraz.

 

Spokojnie poobserwuj, co się wokół Ciebie dzieje.

 

Ostateczną wartość ma dla Ciebie Twoje własne doświadczenie, a nie to, jak inni chcą je interpretować.

 

Z książek uczymy się "wiedzy", czyli czyjejś interpretacji, przeważnie bez sprawdzenia, czy rzeczywiście dane poglądy są spójne i zgodne z własnym doświadczeniem.

 

Na wszelki wypadek - większość wierzy temu czy innemu autorowi.

 

Zazwyczaj temu, którego przeczyta jako jednego z pierwszych, lub w bardziej rozchwianym emocjonalnie okresie życia (na zasadzie "tonący brzytwy się chwyta").

 

A potem kłócą się, czyja teoria lepsza...

 

Mam nadzieję, że spróbujesz bez uprzedzeń przyjrzeć się swoim doświadczeniom.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam kilka pytań związanych z ezoteryką, medytacją i magią nocy. Od niedawna zacząłem interesować się wyżej wymienionymi. Wszystko zaczęło się od tego że z czystej ciekawości chciałem doświadczyć LD, a ogromnym marzeniem było OOBE, na które nawet sobie nie robiłem nadziei. Powiem tak, staram się od kilku nocy doświadczyć LD, lecz nie wychodzi ;/. Postanowiłem również wziąć się za medytację. I tutaj się zdarzyło coś ciekawego. Gdy tak sobie w ciszy, usiadłem do medytacji (której również jeszcze nie potrafię osiągnąć, ponieważ zaczyna mi się trząść całe ciało i nici z oczyszczania umysłu) nagle poczułem jakby moja głowa odchylała się do tyłu, to coraz bardziej się nasilało, coraz ciężej mi się oddychało, ale gdy otworzyłem oczy głowę miałem w prostej pozycji, lecz moja szyja była jakby strasznie sztywna. Spróbowałem jeszcze raz, znów miałem to samo uczucie. Co mi możecie o tym powiedzieć? Nie wiem czy było to zjawisko fizyczne czy ezoteryczne.

Jedyne co mogę dodać to to że tego samego wieczoru zacząłem czytać Magię Nocy. Próbowałem wgłębić się w temat... czytając początek według zasad opisanych w książce. Doszedłem do tematu o akceptacji. Postanowiłem że dalej nie będę czytał. I tu pytanie z tym związane, mam czekać na akceptację, czy może ona objawić się dopiero wtedy gdy zdobędę więcej wiedzy i będę zagłębiał się jeszcze bardziej w Magie Nocy?

 

Z góry dzięki za odpowiedź,

Pozdrawiam, Sekutnik.

P.S. Przepraszam za jakiekolwiek błędy związane z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Sekutniku, po pierwsze serdecznie witam na forum.

Po drugie, nie wiem czy na początek drogi ezoterycznej, a zrozumiałam, ze jesteś początkujący, dobra jest magia nocy czy OOBE.

Zacznij od czegoś podstawowego i prostego. Ciagnie cię w stronę magii zacznij od podstaw ogólnych a nie zagłębiaj się w magię nocy. Poczytaj trochę o medytacji.

Sama medytacja też nie musi być skomplikowanym rytuałem. Zwyle doradza się stosowny oddech i odpowiednią pozycję. Ale medytować można naprawdę wszędzie i zawsze. Medytacją jest też zagłębianie się w siebie, a to jak mówiła moja mistrzyni z I stopnia Reiki, można robić nawet przy zmywaniu naczyń. Serio.

Gnostycy i oswieceni mówią by zadawać sobie 3 bardzo ważne pytania: Kim jestem, co tu robię i dokąd zmierzam. Niektórzy dodają też: skąd przychodzę.

Te odpowiedzi są w nas. Mozna się do nich "dokopać". Warto pomedytować nad nimi. Poznaj siebie, zrzum i przypomnij sobie kim jestes, co tu robisz. To da ci wskazówkę, co dla Ciebie jest dobre, co nie koniecznie. Jaka jest twoja droga.

ie wiem jak trafiłeś na szeroko rozumianą ezoterykę i dlaczego własnie magia nocy i te rzeczy o których piszesz. Może akurat z tym się zetknąłęś na początek, nie wiem. Ja sama zaczynałam podróż od "tylnej" strony, ale jakoś wyprostowałam to. Dziś wiem, że tamte ścieżki nie były dla mnie, co więcej były dla mnie bardzo szkodliwe.

Teraz jestem mądrzejsza o kilka lat i wiele doświadczeń. Wiem, że gdybym zaczęła od podstaw, od medytacji nad tymi właśnie pytaniami, mogłabym uniknąć wiele nieprzyjemności. Zaoszczędziłabym też czas i poświęciła go na rozwoj siebie. Teraz nadrabiam i nadganiam.

W sumie i tak dobrze się dla mnie skończylo.

 

Bardzo dobrze, ze szukasz, ze chcesz medytowac, rozwijac siebie i swe wnętrze. Napisz jednak czego poszujkujesz w ezoteryce, czego oczekujesz, czego się spodziewasz, po co chcesz to wykorzystać. Jeśli nie chcesz tym się dzielić na forum, odpowiedz sobie samemu. Skup się na tym, oraz na pytaniach czy to właściwe, czy nie. To też medytacja :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź.

Co do tego dlaczego zainteresowałem się magią nocy. Właściwie to przez te forum dowiedziałem się magii nocy. Wcześniej nie miałem pojęcia żadnego o 'żadnej' magii. W prawdzie mówiąc to w ogóle by mnie nie zainteresowała gdyby nie jej nazwa. Trochę głupio mówię, ale szczerze. Magia Nocy - gdy zobaczyłem to od razu chciałem zapoznać się z tematem. Noc zawsze w moim życiu była czymś niesamowitym. Jej egzystencja tak jakby przeze mnie przenikała nie zostając na długo. Pomyślałem więc, że panowanie na esencją nocy byłoby czymś naprawdę extra ;p. Gdy przeczytałem pierwszy rozdział Magii Nocy trochę zwątpiłem w moje domysły, jednak wciąż łaknę wiedzy.

~~~~

Wciąż nie wiem czym było to dziwne zjawisko którego doświadczyłem (opisane wcześniej).

~~~~

Dzięki Vivien01 za odpowiedź, również Cię witam, jako nowy użytkownik ;].

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bezimiennaja

Magia jest fascynująca i ma w sobie magnetyzm, który przyciąga, ale trzeba być ostrożnym. Jeśli naprawdę te temat cię interesuje poczytaj o magii ogólnie. Jest sporo literatury na ten temat.

Szukaj pod "BIała magia". "Wicca". Zasady i prawa magii są te same dla każdego rodzaju magii.

o do medytacji to też wartopoczytać coś na ten temat. Na chomikuj.pl jest sporo literatury na ten temat, także plików mp3 z medytacjami z lektorem. Moze tak spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bezimiennaja

To audio niezłe, naprawde. Świetna się przy nim relaksuje, słucham nagrania każdego wieczoru i widzę efekty. Tak więc, jestem zmuszony jeszcze raz podziękować za podesłanie linków. Powiem teraz jak relaksuję i mam nadzieje że odpowiecie mi czy jest to dopuszczalna postawa, i czy można zaliczyć to do medytacji. Wygląda to tak:

a)kładę się (leże sobie na łóżku wygodnie)

b)zaczynam słuchać nagrania, zamykam oczy

c)otwieram oczy i wracam do codzienności

Zwykle dzieje się to tak o 20:00-21:00. Od kilku dni to naprawdę mi pomaga w regeneracji sił, zebraniu energii itd.

Heh. Dobra powiem, że dzisiaj podczas medytacji(?) doświadczyłem dziwnie fajnego uczucia, patrzenia na siebie z widoku osoby trzeciej, przy czym towarzyszyło mi uczucie wibracji (dość silnych [jak na mnie, ponieważ zazwyczaj przy relaksacji czuję delikatne wibracje]). Trwało to z 2-3s. ='(. Może to była zwykła wizualizacja...

 

Pytania: Czy ja medytuję? Czy przyjmuję odpowiednią postawę wykonywania działań relaksacyjnych? Czym było doświadczenie z dnia dzisiejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej mam też do Was kilka pytań a mianowicie:

1. Jak ezoteryka wpływa na nasz rozwój?

2. Czy wpływa na postrzeganie przez nas świata, jesli tak to jak?

3. Czy zmienia ona naszą percepcję dotycząca rozwoju człowieka?

4. Czy neguje podstawowe zasady religii takie jak dekalog?

5. Czy religie i ezoteryka negują się wzajemnie?

6. Czy ezoteryka może wpływać na nasz rozwój fizyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka... Wszystko to było i jest na forum i licznej literaturze wystarczy poszukać. Jako, że autor pytań nie wykazał się zbytnim zaangażowaniem w poszukiwaniu odpowiedzi ( jakby naprawdę zależało mu na odnalezieniu odpowiedzi, to nie byłoby tu większości tych pytań, lecz sam by je z łatwością znalazł ) to też moje odpowiedzi również będą pójściem na łatwiznę:

 

1. W taki sposób jaki sami pokierujemy, w zależności od danej działalności ezoterycznej.

2. Tak, poszerza poglądy, ale o ile i w jakim "kierunku" to już zależy od nas i obranej drogi.

3. Oczywiście! Zmiany są nieodłącznym elementem rozwoju.

4. Zależy jakie elementy ezoteryki - ezoteryka to baaardzo szerokie pojęcie.

5. Zależy jaka religia.

6. Owszem, może.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trida trochę zaczynam interesować się ezoteryką, czytam dopiero trzecią książkę związaną z tym tematem, więc moja wiedza jest znikoma. Pytam, głównie z ciekawości staram się nie wyrabiać sobie opinii negatywnej, ale dopiero przekonuje się do tego zjawiska, chyba jak każdy na początku ;). Chciałbym się też dowiedzieć, czy też podczas czytania niektórych książek odczuwacie strach? Jestem teraz w takcie książki "Życie po życiu" Raymonda Moody'ego i towarzyszą mi mieszane uczucia podczas czytania tej publikacji.

 

Cadaveris Prawdopodobnie masz racje, że jest to na forum, ale trochę już tu siedziałem i czytałem, jednak nie znalazłem tego czego szukałem, więc wczoraj założyłem konto, żeby zapytać się jeszcze raz. ;)

Edytowane przez Laughing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak się pozbyć energii innych ludzi, z przeszłości, którzy aktualnie źle nam życzą? Mam conajmniej 3 takie osoby, które wciąż źle mi życzą, bo nie zgodziłam się na ich niesprawiedliwe zachowanie. Od 2 lat źle się wiedzie (prawdopodobnie przez to) całej mojej rodzinie. Chcę to "wymieść" z naszego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...