Skocz do zawartości

Powrót do snu, kontynuacja snu


Zmora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem w szukajce być może istnieje podobny temat lecz ja nie znalazłem.

 

Mam trudne pytanie. Przyśnił mi się bardzo fajny sen, który skończył się nieoczekiwanie. Pamiętam z niego sporo. Jest metoda/sposób na to aby 'powrócić' do tego snu? Wiem, że jest to teoretycznie bardzo trudne a może nawet niemożliwe ale jestem tego ciekaw.

 

Myślę, że skoro 'świadomy sen' i tego rodzaju sztuczki są osiągalne przez umysł ludzki to może i to da się zrobić.

 

Szczerze to zależy mi na tym śnie gdyż nie wszystko się w nim wyjaśniło, był bardzo przyjemny (bez dziwnych skojarzeń :icon_smile2:) i po prostu chciałbym tam 'wrócić' .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli chciałbyś zaprogramować swój sen tak, aby wyśnić dalszą jego część, to skąd będziesz miał pewność, ze będzie ona tym samym, co przyśniłoby Ci się za pierwszym razem, zanim się wybudziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tego się nie dowiem nigdy. Ale chciałbym kontynuować śnienie też dlatego, gdyż pokazał mi życie z punktu, z którego nigdy jeszcze go nie widziałem i raczej w dalszym moim życiu też nie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sny często kończą się w najciekawszych momentach... ostatnim razem postanowiłam spróbować czegoś by przyśnił mi się cd.

 

Przed snem przypominałam sobie wszystko co przyśniło mi się wcześniej jak najdokładniej (przez jakieś 15 minut i myśleć jedynie o śnie po czym już się nie ruszać z łóżka, a najlepiej jak podczas tego przypominania po raz któryś się zaśnie) i miałam nadzieję że się uda :dostal_na:

 

Nie spodziewałam się takiego efektu bo wszystko mi się udało. Powtarzałam to przez jakieś 3 noce, aż san zakończył się definitywnie.

 

Jest to forma świadomego snu, nie ma pewności że się uda. Najlepiej jest robić tego typu rzeczy następnej nocy bo wiadomo, im starszy sen tym trudniej przypomnieć sobie wszystko i "zacząć nadawać na tych samych falach" :jezyk2:

Edytowane przez opak
entery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli mogę sie wtrącić:D to zeby np taki sam sen powtorzyc w nastepna noc to nie próbowałem ale słyszalem ze jesli przed snem sie ciagle o czyms mysli i tylko o tym to masz duza szanse ze Ci sie to przysni;d Ja powracalem do snow ale w tą samą noc, jak np sie obudziłem lub cos mnie obudziło i jestem w takim stanie ze ledwo widze na oczy mam centralnie zaspany mozg ktory jeszcze po czescie sip, to zamykalem oczy myslem o tym co mi sie sniło tak centralnie! i wracalem do snu:) nie zawsze sie to jakso do konca udawało lecz czasami tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Czasami jak bardzo intensywnie o czymś myślę, to zdarza mi się, że sen mimo przebudzeń jest jakby kontynuowany. Wrażenie jest takie, jakby zaczynał się kolejny odcinek serialu. Czasami sobie od razu notuję to co mi się śniło i też częściej po zaśnięciu wątek jest powiązany z wcześniejszym snem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez blisko 20 lat zajmowania się snami nie udało mi się za bardzo mieć LD, ale kontynuacja snu mi się zdarzyła i faktycznie istotne było tutaj silne skupienie na śnie oraz ta sama noc czyli bliskość tego motywu, który mnie zaintrygował, a może to właśnie było nieświadome LD i po prostu się tak naprawdę nie obudziłam dlatego tak łatwo weszła ta kontynuacja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście parę lat temu, gdy mogłem spokojnie spać tak gdzieś do 10 rano, jednego poranka wracałem 3 lub 4 razy do jednego snu. Jednak moje przerwy między snami były góra kilku(nasto) sekundowe. :) Powrót do tego samego snu po dniu lub kilku dniach uważam za niemożliwy. Owszem, "scenografia" może być ta sama, ale już przekaz z niego płynący raczej się nie powtórzy (może być podobny, ale nie w 100% taki sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czasami mam sen, do którego uda mi się wrócić. Zawsze jeśli obudziłam się w środku nocy czy nad ranem i zaraz wracam spać. Ale kilka razy miałam sen, który dla mnie snem nie był, bo był zbyt prawdziwy, a po przebudzeniu czułam się jak po przeżyciu innego życia. Jeden sen był w aż 4 częściach, ciągle byłam tą samą kobietą, w tym samym czasie i miejscu, a wszystkie następne sny były dalszymi fragmentami jej życia. Nie starałam się na początku wracać do tego snu, bo był mało przyjemny, ale wiedziałam, że ma duże znaczenie, więc zgodziłam się na następne i same przyszły. Inny sen, który był w dwóch częściach był przyjemny, więc o drugą część poprosiłam i po kilku dniach sam przyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...