Skocz do zawartości
Queen

Tarumatyczne doświadczenia ezoteryczne

Rekomendowane odpowiedzi

Queen

Ganiając po necie w poszukiwaniu ciekawych materiałów trafiłam na Yuotube na taki oto filmik:

Jarmark Cudów, odc. 3 - Tarot

Jest to jeden z wielu odcinków serii programów telewizyjnych, które w wiekszości są również na tej stronie dostępne.

Ten odcinek dotyczy Tarota, ale są też dotyczące medytacji/rozwoju duchowego, spirytyzmu, okultyzmu, etc...

Ciekawa jestem Waszej opinii.

Mnie najbardziej sie to skojarzyło z watkami tego forum na temat magii, gdzie doświadczeni użytkownicy przestrzegają adeptów przed zgubnymi skutkami. Jak wynika z filmów, przestroga winna dotyczyć całej ezoteryki szeroko pojętej. Jednak ja wciąż pozostaję w stanie "zawieszenia"- wciąż nie mam jednoznacznego zdania na szeroko pojmowany temat ewntualnych zagrożeń i tego, kto jest na nie podatny, kiedy się uaktywniają i od czego jest to zależne. Bo szczerze mówiąc, gdyby dotyczyło to wszystkich w równym stopniu to jest wysoce prawdopodobne, że nikt już by sie ezoteryką nie parał po tak przykrych doświadczeniach.

A jednak są ludzie, których to dotyka i tacy, którzy negatywnych skutków nie odczuwają. A może to tylko kwestia czasu? Chyba nie. Są ludzie, którzy zjawiskami ezoterycznymi zajmują się/trudnią nawet zarobkowo całe zycie bez ujemnych skutków. Jak, więc jest faktycznie? Wciąż obstawiam zależność między stanem psychicznym osoby (owszem, także podstawowe zasady BHP, ale nie dajmy się zwariować!), a tak przykrymi konsekwencjami.

Nie jestem pewna, czy umieściłam temat we właściwym miejscu, jeśli nie, bardzo proszę o przeniesienie.

Edytowane przez Queen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
werona

Mam wrażenie że już kiedyś na forum była dyskusja na temat tego filmiku, bo ja go też oglądałam i komentowałam...

Jakoś urlopową porą to było... ;)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Queen

Nie wiem... Przeszukałam, może zbyt mało skrupulatnie forum, zanim to zamieściłam. Moze przoczyłam...

Jesli tak, to sorry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
werona

Mnie to absolutnie nie przeszkadza... ;))

Może jak znajdę to wkleję tutaj linka ;) Ale chyba nie znajdę bo to "przeleciało" przez SB jak gadaliśmy kiedyś w lecie o "niebezpiecznym Tarocie" ;)))

Edytowane przez werona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi