Skocz do zawartości

nowości filmowe-co polecacie jaki gatunek filmowy lubicie?


kudlisekola

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam filmy grozy nie typowe "krwawe"horrory ale takie psychologiczne thrillery, więc jak polecacie jakieś nowości to czekam:_hura:

 

 

Ostatnio polecono mi tutaj film "Paranormal Activity" czy ktoś oglądał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam dzisiaj w kinie 3D na filmie "Avatar" i bardzo mi sie podobalo, polecam wszystkim. Porusza bardzo wazne i aktualne tematy, troche duzo przemocy na koncu, ale poza tym byl bardzo ciekawy.

 

Przed filmem, jak zwykle, lecialy reklamy innyh filmow ktore w 2010 roku wejdaa do kina i jak zobaczylam jedna z nich, to od razu pomyslalam ze moze Ci sie spodobac. A chodzi mi tu o film "The Wolfman". Ja osobiscie raczej sie na niego nie wybiore, mam za slabe nerwy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranormal Activity . powiem tak na codzień nie oglądam horrorów ale ten wywarł na mnie specjalne wrażenie .. do teraz mam leki xd haha ale film świetny polecam !! Ale w dzień i z kimś ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy to przede wszystkim zakrzywiacze świadomości, przede wszystkim horrory po których człowiek wpada w "nienormalny strach" co najgorsze poruszają ważne nas tematy, które stają się wypaczane. większosć światowego kina (usa głównie) nie wiem czy zwróciliście uwagę iż o "najprawdziwszych zjawiskach" mówią tzw "źli bohaterowie" tylko po to by wypaczać w nas prawdę. ludzie oglądając film stają się częścią filmu, utożsamiają siebie z bohaterami ponieważ twórcy filmów doskonale znają psychologię człowieka i wiedzą gdzie i w którym momencie stworzyć wątek tak by widz stał się częścią filmu, to jest okropne, ponieważ w filmach grają tylko aktorzy, to jest na niby, to jest udawane, a wielu nie zdaje sobie z tego sprawy, wracają wspomnieniami nawet po długim czasie, przywołując wrażenia które i tak był sztucznie wytworzone w podświadomości.............. w ten sposób gdy w życiu codziennym przydarza tobie się jakieś zjawisko i nagle masz skojarzenie ze sceną z jakiegoś filmu, widzisz któregoś z bohaterów i przychodzą jakieś uczucia, doznania to możesz być już WTEDY NA 100000%, ŻE UŻYTO PRZECIW TOBIE MANIPULACJI w filmie by wypaczyć twój pierwotny, prawdziwy pogląd !!.

ps. jeżeli ludzie boją się wyjść po zmroku na spacer do np. lasu, w pola, gdziekolwiek tzn, że umysł już został uwarunkowany, przestraszony, zmanipulowany, ponieważ gdy podczas takiego spaceru wyobraźnia podsuwa różne stwory, czy morderców, uczucia strachu, dezorientacji, czy cokolwiek innego to to już jest nienaturalne, to iluzja podawana z umysłu, to znak iż coś się w nas popsuło i można to naprawić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najzdrowiej by było dla was, chyba że potraficie oglądać film z dystansem, se świadomością, ze to tylko film i zablokujecie wszystkie możliwości by film nie wywarł na was wpływu, niczego w was nie zmieniał, a dokładniej, czy kiedykolwiek wam się zdarzyło coś zmienić w waszym życiu pod wpływem jakiegoś filmu? powody mogą być różne np. był w was jakiś światopogląd na coś i zmieniliście go często nieświadomie pod wpływem jakiejś sceny, bądź całego filmu tylko dlatego, ze wydał się"atrakcyjniejszy prawdziwszy od starego"? proszę tylko byście byli świadomi tego co się w was dzieje gdy taki film oglądacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra film filmem a książki?? Też nie czytać, bo zmienią nasz mały świat i przekonania?

 

Poza tym film to tylko film,czyjaś koncepcja, światopogląd wpleciony w dialogi i poszczególne sceny. Raczej nie zmienia naszego życia. Jego zadaniem jest wzbudzenie emocji. Poza tym człowiek dojrzały to jest jakaś tam chorągiewka na wietrze.... chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudlisekola - dorothy mills - to nie nowość, aczkolwiek interesujący

a z nowości "Dom zly" - świetny film!!!! zmusza troche do rozmyślań, dlatego nie każdemu się spodoba. No i akcja mistrzowsko sie rozkręca - pod koniec jazda bez trzymanki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

Zauważ, że scenarzyści wykorzystują ludzki strach do potęgowania doznań podczas oglądania filmu.. przeciez wiadomo, że od dawna ludzie bali sie tego co ciemne, nieznane, groźne (np. kiedyś ludzie uważali zaćmienie słońca za gniew bogów).. Twórcom filmu głównie chodzi o to aby obraz był zapamiętany, aby mówiono o nim, nawet kontrowersyjnie - co ma sie przełozyć na oglądalnoć a przedewszystkim na zysku ze sprzedaży biletów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olkacool jak wspomniałem, dałem tylko wskazówkę, zrób sobie test :) zanim usiądziesz do jakiegoś filmu dokładnie sobie się przypatrz, jak się czujesz, jaki masz nastrój wychwyć tego jak najwięcej, następnie "porównaj" zmiany, i porównaj je dnia następnego. sama zobacz co się z tobą dzieje. jeżeli będziesz uważna i czujna, z pewnością zaobserwujesz w sobie zmiany. i jak wspomniałem to zjawisko dzieje się głównie w kinie amerykańskim, tzw superprodukcje. wyobraź sobie świat bez filmów, społeczeństwo o wiele bardziej prawdziwe i zdrowsze, ponieważ massmedia nie otumaniają ludzkości. :)

 

winteer :) scenarzyści zawsze będą szukać sposobu na zarabianie pieniędzy, i nękania ludzi. teraz jesteśmy o wiele bardziej świadomi niż pierwotne cywilizacje. fajnei, że o tym wspomniałaś :D to jest ważne, media nie pomogą ludziom wznosić się wyżej, ponad strach, ponieważ zastraszonym społeczeństwem łatwo się manipuluje, nie można kierować kimś kto przejmuje całą odpowiedzialność za swoje życie, staje się samowystarczalny, ale wracając, tak naprawdę jakby się temu przyjrzeć upadamy coraz niżej, zamiast się wznosić ku miłości upadamy coraz niżej w strachu i taką dawkę serwuje nam "establishment http://www.slownik-online.pl/kopalinski/37355DE4438BCC1BC12565BE00258396.php ". są ludzie którzy mówią, jak upadniemy wystarczająco nisko zaczniemy się wznosić, a ja odpowiadam zanim upadniemy tak nisko, że zaczniemy się wznosić to będzie już za późno ponieważ do tego czasu zostanie utworzony rząd centralny..... o tym w innym dziale :) w razie gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt :)

Edytowane przez stay_in_light
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, po prostu jestem świadomy wielu mechanizmów jakie zachodzą na tej planecie, i czasem jak o nich mówię, im więcej ludzi staje się tego świadom, tym lepiej, możemy jeszcze siebie ocalić, widzę w sobie iż sporo energii we mnie idzie na uświadamianie ludzi czym jest new world order , nowy porządek świata w prawdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

winteer :) scenarzyści zawsze będą szukać sposobu na zarabianie pieniędzy, i nękania ludzi. teraz jesteśmy o wiele bardziej świadomi niż pierwotne cywilizacje. fajnei, że o tym wspomniałaś :D

 

Stay, przecież ja to doskonale wiem bo pracowałam kiedyś w branży filmowej, więc siłą rzeczy temat jest mi bliski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, orwella też czytałem i między innymi orwell też ostrzegł ludzkość przed tym co nadchodzi...... :) tutaj dzięki poranna_rosa mamy bardzo dużo materiału na ten temat:

 

http://www.ezoforum.pl/pogaduszki/18790-przymusowe-szczepienia-i-implanty-microchipow.html

 

 

polecam ten pierwszy z góry end game, również esoteric agenda, zeitgeist abbedun oraz final są 2 wersje tego filmu, kymatica, wezwanie do przebudzenia (wake up call), new world order, i wiele, wiele pokrewnych :) nie mówię by oglądać je wszystkie, do nich również należy podejść z dystansem, nadmiernie dużo negatywnych wibracji może powstać podczas oglądania tych filmów, ale bynajmniej będziecie świadomi, że np wojny wywołane służyły między innymi ograniczeniom praw obywatelskich oraz pieniądzom, gdzie banki pożyczały pieniądze na % dwóm stronom konfliktów, w których ginęły miliony ludzi tylko po to by banki mogły się wzbogacić, a gdy państwo nie miało pieniędzy na zwrot pożyczonych pieniędzy, takie państwo jest z ukrycia przejmowane, nie wierzycie? odpalcie któryś z tych filmów i sami zobaczcie dlaczego system monetarny został stworzony, jeden z tych najnowszych filmów to end game i jego polecam jako pierwszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pokazuję co się dzieje w świecie... dobrze aby ludzie byli tego świadomi.... nie chcę nikogo niczego pozbawiać.... i pozdrawiam was bardzo serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra film filmem a książki?? Też nie czytać, bo zmienią nasz mały świat i przekonania?

 

Poza tym film to tylko film,czyjaś koncepcja, światopogląd wpleciony w dialogi i poszczególne sceny. Raczej nie zmienia naszego życia. Jego zadaniem jest wzbudzenie emocji. Poza tym człowiek dojrzały to jest jakaś tam chorągiewka na wietrze.... chyba.

 

dokładnie tak:_kwadr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudlisekola - dorothy mills - to nie nowość, aczkolwiek interesujący

a z nowości "Dom zly" - świetny film!!!! zmusza troche do rozmyślań, dlatego nie każdemu się spodoba. No i akcja mistrzowsko sie rozkręca - pod koniec jazda bez trzymanki ;)

 

to podobne do "Egzorcyzmów Emilly Rose"?słyszałam o tym filmie ale już jest naDVD bo niestety mieszkam w mieście małym i kino trochę działa z "opóźnieniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wierzę, że gdzieś tam jest mistrz Yoda ze Star Wars w jakimś lesie ;)

 

A tak na poważnie, zawsze jestem sceptyczna do filmów, każdego gatunku. Nigdy nie potrafiłam zmienić myślenia pod wpływem żadnego filmu. Czasem dawały tylko refleksje jak np. film "pora umierać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie za bardzo podobne do egzorcyzmów :) nie chce zdradzać fabuly, dlatego na tym zakończę :D

a z nowości... hmmm może REC 2?

a ze starszych - Sierociniec - film wymiata po prostu, świetny horror

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze mi sie przypomnialo "Amerykańskie ciacho" - jak na amerykański film, dość pouczające zakończenie, aczkolwiek nie wydalabym na to tych 15 zl

polecam też na poprawę nastroju "Kac Vegas" - ogladalam 3 razy i na bank obejrzę jeszcze nie raz :D boki zrywac!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie za bardzo podobne do egzorcyzmów :) nie chce zdradzać fabuly, dlatego na tym zakończę :D

a z nowości... hmmm może REC 2?

a ze starszych - Sierociniec - film wymiata po prostu, świetny horror

 

te oglądałm faktycznie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze mi sie przypomnialo "Amerykańskie ciacho" - jak na amerykański film, dość pouczające zakończenie, aczkolwiek nie wydalabym na to tych 15 zl

polecam też na poprawę nastroju "Kac Vegas" - ogladalam 3 razy i na bank obejrzę jeszcze nie raz :D boki zrywac!!!!!!

 

a "Kac Vegas "mam na DVD ale jakoś nie oglądałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
obejrzyj koniecznie :D ja w kinie bylam 3 razy :D

 

obejrzałam i muszę przyznać ,że było warto...dziękuję a właśnie kot jeszcze oglądał"Paranolmal Activity"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o Paranomal activity slyszalam, ze jakis super mocny nie jest... Gdybys miala go ogladac sama w srodku nocy to pewnie cos tam ruszy, ale ogolnie nic specjalnego.

W zeszlym tygodniu bylam na Parnassusie, film jest... specyficzny, w gusta wielu pewnie nie trafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz powiem ci ... że nie powinno się słuchać ludzi i po ich opiniach wnioskować czy film jest fajny bo każdy ma inny gust . Z jednej strony jest straszny i trzyma w napięciu .. też patrze z tej strony że jest to film na faktach . Ale nie ma nic że np. widzisz tego demona . Nic takiego .. ale dla mnie jest straszny . Ja oglądałam go z kuzynka i w dzień . Nic nie było dopóki miałam zamiar iść spać . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też slyszalam że Paranormal jest raczej cienki... tak samo wrota do piekiel. avatara polecam tylko w 3D, historia przeciętna, typowo amerykańska, ale te efekty i kolory... boskie :) wybieram sie też na sherlocka, zwiastun byl doś obiecujacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda nie każdy ma taki sam gust. Ja też staram się nie "nastawiać", że film jest super ,bo ktoś mi tak powiedział wolę sama obejrzeć.

Ale shimmy z "Kac Vegas" miała rację jest dobry ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię horrory (szczególnie te klimatyczne) i staram się oglądać je w nocy.

 

Paranormal Activity polecam oglądać po północy. Również w tym stylu polecam Paranormal Entity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar - znakomity, szczególnie w 3D. Polecam bardzo!

Wszystko co kocham - też bardzo dobry film.

 

polecam ten pierwszy z góry end game, również esoteric agenda, zeitgeist abbedun oraz final są 2 wersje tego filmu, kymatica, wezwanie do przebudzenia (wake up call), new world order, i wiele, wiele pokrewnych :) nie mówię by oglądać je wszystkie, do nich również należy podejść z dystansem, nadmiernie dużo negatywnych wibracji może powstać podczas oglądania tych filmów, ale bynajmniej będziecie świadomi, że np wojny wywołane służyły między innymi ograniczeniom praw obywatelskich oraz pieniądzom, gdzie banki pożyczały pieniądze na % dwóm stronom konfliktów, w których ginęły miliony ludzi tylko po to by banki mogły się wzbogacić, a gdy państwo nie miało pieniędzy na zwrot pożyczonych pieniędzy, takie państwo jest z ukrycia przejmowane, nie wierzycie? odpalcie któryś z tych filmów i sami zobaczcie dlaczego system monetarny został stworzony, jeden z tych najnowszych filmów to end game i jego polecam jako pierwszy :P

Zeitgeist Addendum jak już... ;)

 

Kymatica jest bardzo złym filmem, nie daje czasu na refleksję tylko news-news-news. Ciach, ciach, ciach - jak w maszynce.Typowa psychomanipulacja. Zaszczepia lęk a to juz jest niedobre - bo gdzie tu miłość, dobro, odpowiedzialność za siebie? Świat jest zły a więc nic nie możesz zrobić. Mimo że na początku owieczki beczą "beee, beee, beee" i niby to ma obudzić świadomość widza.

Ten i inne takie filmy o czymś informują i to jest dobre. Nie wiem czy prawdziwe ale nie niemożliwe, no OK - nawet wiele rzeczy z tego można samemu dojrzeć. Generalnie jednak to nie moja droga, mówie o budzeniu w bliźnich lęku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem co Wy w tych filmach widzicie ;) obejrzałem "Paranormal Activity", wynudziłem się jak rzadko kiedy (no może troszenieczkę mniej niż na "Blair Witch Project") i tyle. Jakoś do mnie te "klimatyczne" filmy w ogóle nie przemawiają ;) (w sumie jak już to wolę te "krwawe" horrory :P ).

 

Ja polecam "Marry i Max", to animacja ale bynajmniej nie dla dzieci. Moim zdaniem warto obejrzeć, bo poważny film (choć animacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I ja muszę przyłączyć się do tej opinii o "Paranormal Activity" chyba zbyt mocno rozreklamowany spodziewałam się większych emocji chociaż ostatnie 15 min było niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...