Skocz do zawartości

Pieczęć Salomona.


Niiro

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze. Dla jakich więc osób talizman z takim symbolem może okazać się bardziej szkodliwy niż pomocny? I jakie nieprzewidziane skutki przynieść?

 

<proszę wybaczyć głupie pytania...>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy talizman jest przeznaczony dla danej osoby...

Z tego co wiem , to przyciąga przeciwności ( jest symbolem połączenia się ognia i wody)

i pomaga w oczyszczeniu karmicznym...

Jeżeli bawiłaś się czarną magią lub czyniłaś zło , to ten talizman jest dla Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy talizman jest przeznaczony dla danej osoby...

Z tego co wiem , to przyciąga przeciwności ( jest symbolem połączenia się ognia i wody)

i pomaga w oczyszczeniu karmicznym...

Jeżeli bawiłaś się czarną magią lub czyniłaś zło , to ten talizman jest dla Ciebie...

 

Pieczęć Salomona, zwana inaczej Heksagramem lub Gwiazdą Dawida symbolizuje przenikanie się dwóch pierwiastków, męskiego i żeńskiego, Dwóch przeciwności i równowagi między nimi. Odpowiednik Yin-Yang. Nie przeciąga przeciwności, ale pomaga zachować rownowagę... skąd Ty wytrzasnałeś że jest dobry dla osób parających się czarną magią?!?!?!

 

Czujesz że jest dla Ciebie to go noś, jak nie to nie i oto cała filozofia dobierania amuletów, talizmanów i wszelkiego innego szjstwa potrzebnego niektórym do szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczęć Salomona to nie Heksagram i to nie gwiazda Dawida. Heksagram gwiazda na bazie sześciokata foremnego, jako pentakl występuje wpisany w koło. To raz. Sethi tam jest czas przeszły-dla osób, które to robiły(nie robią), z czym już bliżej ale bym dalej polemizował. To dwa.

Twój opis jest odnośnie właśnie czystego heksagramu, bez żadnych dodatków jakie zawiera pieczęć Salomona, czy gwiazda Dawida(prosty wniosek, kazdy z tych symboli czymś się różni, więc to nie to samo, działanie będzie inne lub rozszerzone od heksagramu patrząc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heksagram może być wpisany i nie wpisany. Podobnie jak wszelkie inne gwiazdusie. Te wpisane w koło to pentakle, co w tym zdaniu bez sensu? Chyba, że jesteś za ciocią wiki, która uważa, że tylko pięcioramienna gwiazda czyli pentagram jest pentaklem, co troche bez wyobraźni wobec chociażby pentaklu Salomona czy innych wieloramiennych gwiazd. No chyba, że chodzi Ci o coś innego, czego nie wyłapuję.

 

Sprawdziłem, występują np nonagram i nonacle +/- pytanie z jaką poprawnością

Edytowane przez JanJensen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie, że nie. Ale do nazwy pentakl Salomona przywykłem, Twoje tłumaczenia mają sens, ale dlaczego mój "pentakl " to gwiazda 12 ramienna, to tego nie wiem. Ale to na takiej zasadzie jak inne mylne podpisy w ezosklepach czy triskele wiszące nie w tą strone co trzeba.

Dobra więc nie będzie to pentakl, tylko heksakl od (hexacle) i taka jest oryginalna nazwa. Lepiej? A pentagram w kole to pentakl od dziś... tylko ciężko będzie to rozpowszechnić na inne tematy.

 

 

A pentakl Salomona nagle stałby się dodeklem/dodaklem Salomona o ile dobrze policzyłem zarówno wierzchołki jak i przedrostki.

 

 

Szlachetne te zabiegi, ale to wciąż kosmetyka.

Edytowane przez JanJensen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczęć Salomona to nie Heksagram i to nie gwiazda Dawida. Heksagram gwiazda na bazie sześciokata foremnego, jako pentakl występuje wpisany w koło. To raz. Sethi tam jest czas przeszły-dla osób, które to robiły(nie robią), z czym już bliżej ale bym dalej polemizował. To dwa.

Twój opis jest odnośnie właśnie czystego heksagramu, bez żadnych dodatków jakie zawiera pieczęć Salomona, czy gwiazda Dawida(prosty wniosek, kazdy z tych symboli czymś się różni, więc to nie to samo, działanie będzie inne lub rozszerzone od heksagramu patrząc).

 

W magii bliskiego Wschodu zamiennie stosowano pentagram i pentakl i obie nazwano pieczęciami Salomona, bo obie mają silne działanie. Czasem nawet wpisywano pentagram i heksagram do jednego koła i to też nazywano pieczęcią Salomona. I to jest pierwotna pieczęć Salomona;) JanJensen, nie wiem kto później powymyślał te znaczki w ich środku, ale mogę się założyć o bardzo wiele że minimalna ilość (jeśli w ogóle jest ktokolwiek) osób na świecie w ogóle zna znaczenie owych miniznaczków, ikon i liter, których jest niezliczona ilość kombinacji. Nie wiem jak inni ale ja nie nosiłabym czegoś o czym w ogóle nie mam pojęcia..

 

PS. W przeszłym czy teraźniejszym czasie to bez znaczenia 'filozofia' jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd Ty wytrzasnałeś że jest dobry dla osób parających się czarną magią?!?!?!

Sethi , pieczęć Salomona pomaga również w oczyszczeniu karmicznym , tak jak pisałem , więc wyrównuje nasze złe uczynki , jakimi jest właśnie czarna magia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sethi , pieczęć Salomona pomaga również w oczyszczeniu karmicznym , tak jak pisałem , więc wyrównuje nasze złe uczynki , jakimi jest właśnie czarna magia...

 

Tylko 'ubrudzona' karma nie jest skutkiem jedynie 'czarnej magii' choć rówineż może być.. Mylisz się. Ona nie wyrowna za Ciebie żadnych długów i złych uczynków. Nikt i nic tego za Ciebie nie zrobi. Twoje piwo więc Ty je pijesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwanov
Sethi , pieczęć Salomona pomaga również w oczyszczeniu karmicznym , tak jak pisałem , więc wyrównuje nasze złe uczynki , jakimi jest właśnie czarna magia...

 

Głupota.Zło zawsze wraca do Ciebie,czasem prędzej czasem później,ale wraca i boli."Kto mieczem walczy,od miecza zginie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sethi , pieczęć Salomona pomaga również w oczyszczeniu karmicznym , tak jak pisałem , więc wyrównuje nasze złe uczynki , jakimi jest właśnie czarna magia...

 

 

Oczyszczeniu karmicznym? Prawo karmiczne - prawo przyczyny i skutku. Jeśli się nabroiło to trzeba odpracować karmę, odrobić tę lekcję, czy teraz czy w innym wcieleniu. Tutaj talizman nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W magii bliskiego Wschodu zamiennie stosowano pentagram i pentakl i obie nazwano pieczęciami Salomona, bo obie mają silne działanie. Czasem nawet wpisywano pentagram i heksagram do jednego koła i to też nazywano pieczęcią Salomona. I to jest pierwotna pieczęć Salomona;) JanJensen, nie wiem kto później powymyślał te znaczki w ich środku, ale mogę się założyć o bardzo wiele że minimalna ilość (jeśli w ogóle jest ktokolwiek) osób na świecie w ogóle zna znaczenie owych miniznaczków, ikon i liter, których jest niezliczona ilość kombinacji. Nie wiem jak inni ale ja nie nosiłabym czegoś o czym w ogóle nie mam pojęcia..

 

PS. W przeszłym czy teraźniejszym czasie to bez znaczenia 'filozofia' jest ta sama.

 

Sethi...pentakl jak już Seid pisał nie pochodzi z bliskiego wschodu, pentagram również. Nie wiem co ma silne działanie do utożsamiania z Salomonem. Nikt nie wpisywałby ich obu do jednego koła, bo nie powinno ich się łączyć. Daj jakieś namiary na tę pierwotną pieczęć bo jak na razie to już w teorii mi to nie pasuje. Toteż ja np nie noszę pieczęci. Ale pentakl uważam, za genialny pomimo, że z nazwy pentaklem nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...