Skocz do zawartości

Początkujący... problem z żywiołami...


CiekawyRon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja początkujący jestem i nie rozumiem wielu rzeczy.

Po 1 czytam temat o tym jak rozpoznać swój żywioł

"wyobrazić sobie krainę pełną powietrza, ognia, wody i ziemi a potem wchłaniać to" Nic nie poczułem :(....

Po 2... jak już się dowiem jaki mam żywioł to jak to dalej kontynować?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mafciek

1.

"wyobrazić sobie krainę pełną powietrza, ognia, wody i ziemi a potem wchłaniać to"

to tylko jedna z wielu mozliwosci twoj zywiol to ten ,ktory najbardziej lubisz ja np.kofam <3 powietrze innymi slowy wybierasz ten ,ktory najbardziej ci odpowiada

2.rozmawiaj, medytuj z nim, ja np. rozkladam lapy i czuje jak powietrze mnie otacza, stajemy sie wtedy jednym. Zreszta osobiscie polegam na wlasnym doswiadczeniu (pozdro dla tych co probowali mnie odwiesc), sam poprobuj to dalej zajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wyobraź sobie , że jesteś każdym żywiołem po kolei...

Spróbuj go poczuć , zrozumieć...

Po takiej krótkiej medytacji na pewno będziesz wiedział , że to jest "ten właściwy" żywioł...

Kolejny sposobem, są znaki zodiaku...

 

Ogień - Baran, Lew i Strzelec.

Ziemia – Byk, Panna i Koziorożec.

Powietrza – Bliźnięta, Waga i Wodnik.

Woda –Rak, Skorpion i Ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwanov

Ehhh.Odnalezienie żywiołu może trwać miesiące,nawet lata.Znaki zodiaku to wytyczne,lecz nie ma ścisłego prawa,który jest twój żywioł,będziesz wiedział gdy zaczniesz z nim obcować,gdy poczujesz go i zrozumiesz,gdy ty i on staniecie się jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wyobrazić sobie krainę pełną powietrza, ognia, wody i ziemi a potem wchłaniać to" Nic nie poczułem :(....

To zostaw to i spróbuj czegoś innego. Zawsze możesz poszukać innych ćwiczeń, albo stworzyć swoje własne. To proste. Poza tym tak jak pisze Justica - nie ma ścisłego prawa ani jedynie dobrej odpowiedzi. Musisz po prostu zaufać własnemu instynktowi.

 

Po 2... jak już się dowiem jaki mam żywioł to jak to dalej kontynować?

Żywioły to pewien symbol, metafora. Każdy z nich coś oznacza, ma swoje cechy szczególne, ma swój charakter. Np. ambitny żądzy władzy choleryk może być niesiony przez żywioł ognia. Z kolei twardo stąpający po ziemi realista może być kierowany przez żywioł... ziemi :P Tak więc wpierw bym radził spytać się samego siebie jaki masz charakter. Tutaj można przeczytać o żywiołach:

Horoskopy, znaki zodiaku, układy planet, kamienie szlachetne, żywioły i ich właściwości

Edytowane przez LoonyMystic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mafciek
To zostaw to i spróbuj czegoś innego. Zawsze możesz poszukać innych ćwiczeń, albo stworzyć swoje własne. To proste. Poza tym tak jak pisze Justica - nie ma ścisłego prawa ani jedynie dobrej odpowiedzi. Musisz po prostu zaufać własnemu instynktowi.

^^ z tym jest jak z orientacja seksualna poprostu to wiesz tak jak ja wiem ,ze jestem gejem ;> :plotki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem początkującym, na forum przeczytałem masę postów. Chcę się dowiedzieć jaki mam żywioł, mam cały czas wrażenie, że to jest ognień, mam takie przeczucie, zawsze coś mnie ciągnęło do ognia.

 

Vivien (nasza specjalistka :D) widzę, że bardzo się na magii zna i zadała pytanie po co chcemy się nauczyć sztuki magii? Otóż (pewnie zabrzmi to idiotycznie bo każdy tak mówi) chcę się uczyć tej sztuki ponieważ chcę pomagać innym, jeśli nie jestem w stanie komuś pomóc bez użycia magii chcę pomóc innym dzięki niej...

Dlaczego chcę pomagać innym? Bo od małego jak ktoś potrzebował pomocy starałem się jej udzielić (ale oczywiście bywało że nie mogłem mimo wszelkich starań)

Przeczytałem już "przesłanie" Vivien więc wiem czym jest magia. Co do pojęć to jeszcze się ich uczę :)

 

Napisałem w tym poście odpowiedzi na pytania innych, bo nie chcę zakładać kolejnych tematów, a przy okazji to się w miarę przedstawiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż (pewnie zabrzmi to idiotycznie bo każdy tak mówi) chcę się uczyć tej sztuki ponieważ chcę pomagać innym, jeśli nie jestem w stanie komuś pomóc bez użycia magii chcę pomóc innym dzięki niej...

Dlaczego chcę pomagać innym? Bo od małego jak ktoś potrzebował pomocy starałem się jej udzielić (ale oczywiście bywało że nie mogłem mimo wszelkich starań)

 

To studiuj medycynę i lecz biednych ludzi za darmo, albo zapisz się na wolontariat... zreszta jest wiele sposobów aby pomóc. Pomyślałeś o nich??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, że jest wiele sposobów na pomoc ale skoro zaangażowałem się w magię to zawsze można sobie pomóc ;) a poza tym to chciałem sprawdzić jaki mam żywioł XD nie gadać o medycynie :P

Edytowane przez shirkan164
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Mafciek

Dziwi mnie wasz tok myslenia. Podobno jest to forum ezoteryczn, tak wynika z nazwy ezoforum jednak gdy przychodzi ktos nowy odrazu na dzien dobry zostaje zbesztany... Nie odmawiajcie innym tego do czego wszyscy mamy prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ezoforum.Tak.Magia dla wszystkich?Nie.Przynajmniej nie dla tych co są leniami i chcieliby wszystko mieć podane na tacy.Poczytać forum,gdyż temat o żywiole już był;],a nie zakładać nowe tematy.Mógł się też wysilić i przeczytać jakąś książkę,użyć google też;].Czy dałbyś 13latkowi nabity pistolet do ręki bo dał słowo harcerza,że zamierza go jedynie obejrzeć i oddać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ten watek i oczom swoim nie wierze...naprawde...

 

dobra już wiem jaki mam żywioł :) miałem rację, że ogień ale odkryłem to bo poznałem sposób ze sprawdzaniem tego z imienia ;)

 

Szybki jestes,he he naprawde,powiedzialbym nawet ekspresowy w odkrywaniu tej Magii,he he.

A tak wogole to Ty chcesz sie uczyc Magii na podstawie forum?Co Ty stary,nie tedy droga,no chyba ze chcesz sobie namieszac troche w glowce.Moze to co napisze zabrzmi troche staroswiecko ;) ale,jedna dobra rada:Wylacz komputer,i do bibliotek,ksiegarn i antykwariatow.Daj sobie na studiowanie ksiazek 1 rok,a pozniej bedziemy moze mogli podjac dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z zieleniałam chwila kiedyś czytałam pewną książkę to było tam że każdy znak zodiaku ma swoją planetę i żywioł, a każdy ma swój znak zodiaku więc ma zasadniczo przyporządkowany już żywioł do siebie, i że dlatego tylko dobre pary tworzą ci co ich żywioły nie są swoimi sprzecznościami.

To w końcu jak to jest ??????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek przypisał zodiakom żywioły.To jest pomocne bo czasem się pokrywa lecz nie jest to reguła.Żywioł odkrywamy sami,musimy to poczuć,będziemy wiedzieć to.Dlatego z tymi parami to lekka bujda jest,jak na "czarodziejke";] nie wiesz podstawowych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowałam się astrologią i pochodnymi, a tak czytałam więc chciałam się upewnić czy to fakt czy fikcja.

Po to jest to forum żeby się uzupełniać :-]

 

Tak jak czytałam to wtedy dowiedziałam się jaki mój żywioł jest i sprawdziłam czy działa no działa więc fakt jest moim żywiołem, może tak każdy sprawdzi swój przypisany czy ma dobry żywioł czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkujący jestem i nie rozumiem wielu rzeczy.

Po 1 czytam temat o tym jak rozpoznać swój żywioł

"wyobrazić sobie krainę pełną powietrza, ognia, wody i ziemi a potem wchłaniać to" Nic nie poczułem :(....

Po 2... jak już się dowiem jaki mam żywioł to jak to dalej kontynować?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

 

OK Zaczniemy od obczajenia swojego żywiołu :)

sprawdź jaki żywioł masz wg. horoskopu celtyckiego

pomyśl sobie o tym przy jakim żywiole czujesz się najlepiej i do jakiego cię najbardziej ciągnie ;)

jak już obczaisz żywioł to zacznij się nim zajmować, próbuj go zrozumieć - patrz co daje dobrego a co złego jakie sieje zniszczenia a co pożytecznego daje człowiekowi

rozmawiaj z nim ale oczywiście nie werbalnie :D bo nie da się gadać z żywiołem tak jak z innym człowiekiem ;)

co do ćwiczeń to wyobraź sobie ładną polankę...

żywioł ognia - stwórz sobie las który się pali i wchłaniaj ogień rękoma spraw aby było go coraz mniej :)

żywioł wody - wyobraź sobie że stoisz przed morzem i możesz albo wchłaniać je rękoma albo ją pić :D z piciem raczej lepiej będzie ;)

żywioł powietrza - stań na polanie i poczuj lekki wiatr który cię odpręża :) poczuj się lekki i zacznij robić głębokie oddechy i wchłaniaj to powietrze (oczywiście w wyobraźni :P ) ale możesz oddychać głębiej

żywioł ziemi - stań na polanie/pustyni albo w górach i wyobraź sobie:

np. na polanie że kładziesz ręce na ziemi i tchniesz w nią życie np rosną kwiatki drzewa itp :D albo stwórz wielkie trzęsienia ziemi, podziel ziemię na pół ;)

na pustyni - zrób slup z tego piachu i patrz jak obsypuje się ten cały piasek z twojego słupa, możesz również i tam sprawić żeby ziemia się zatrzęsła albo stwórz burzę piaskową :D

w górach - po prostu przenoś je ;) twórz nowe zrób lawinę wielkich głazów

mam nadzieję że pomogłem :D

Edytowane przez shirkan164
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Zaczniemy od obczajenia swojego żywiołu :)

sprawdź jaki żywioł masz wg. horoskopu celtyckiego i chińskiego

pomyśl sobie o tym przy jakim żywiole czujesz się najlepiej i do jakiego cię najbardziej ciągnie ;)

jak już obczaisz żywioł to zacznij się nim zajmować, próbuj go zrozumieć - patrz co daje dobrego a co złego jakie sieje zniszczenia a co pożytecznego daje człowiekowi

rozmawiaj z nim ale oczywiście nie werbalnie :D bo nie da się gadać z żywiołem tak jak z innym człowiekiem ;)

co do ćwiczeń to wyobraź sobie ładną polankę...

żywioł ognia - stwórz sobie las który się pali i wchłaniaj ogień rękoma spraw aby było go coraz mniej :)

żywioł wody - wyobraź sobie że stoisz przed morzem i możesz albo wchłaniać je rękoma albo ją pić :D z piciem raczej lepiej będzie ;)

żywioł powietrza - stań na polanie i poczuj lekki wiatr który cię odpręża :) poczuj się lekki i zacznij robić głębokie oddechy i wchłaniaj to powietrze (oczywiście w wyobraźni :P ) ale możesz oddychać głębiej

żywioł ziemi - stań na polanie/pustyni albo w górach i wyobraź sobie:

np. na polanie że kładziesz ręce na ziemi i tchniesz w nią życie np rosną kwiatki drzewa itp :D albo stwórz wielkie trzęsienia ziemi, podziel ziemię na pół ;)

na pustyni - zrób slup z tego piachu i patrz jak obsypuje się ten cały piasek z twojego słupa, możesz również i tam sprawić żeby ziemia się zatrzęsła albo stwórz burzę piaskową :D

w górach - po prostu przenoś je ;) twórz nowe zrób lawinę wielkich głazów

mam nadzieję że pomogłem :D

 

Odpowiedź początkującego do początkującego,która dziwnym trafem jest błędna.Ironia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowę kozła?Z tym kozłem to się przyjęło duuuuuuuuużo później,o ile się orientuje to nawet o Baphometa chodziło;],ale co my tam wiemy MrMagic,on jest true zuy i mhr0czny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest horoskop celtycki ;] możesz sobie sprawdzić kumpel mi powiedział o chińskim :D już edytuje post :D

 

boze wy nie umiecie normalnie powiedziec ze nie mam racji tylko musicie sie nabijac -. -

powiedzialem co wiedzialem a wy sie zachowujecie jak skonczone durnie o.O ja ty zaczepki nie szukam tylko pomocy ze strony innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo mam pomysl... usune sie z tego forum bo kazdy TYLKO MNIE!!! glebi tutaj zamiast normalnie wytlumaczyc -.-

pozdro 4 all i WIEEEELKIE dzięki Vivien za wszystko co napisałaś na tym forum i mi się przydało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy.... ja sie nie poddaje i mam zamiar dalej isc moja droga

"choć życie ciąży a psychika siada ja nie poddam się to moja zasada"

znajdę sobie mistrza, bo nie mam zamiaru gadać z takimi ludzmi co tylko psują atmosferę... niech sobie piszą mnie to nie obchodzi, niech mysla ze sa madrzy... -.-

sobie poszukam mistrza i innych źródeł

i do widzenia wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie mam pojęcia jaki jest mój żywioł. Wg. horoskopów moim żywiołem jest ogień . Ale tak jakoś go nie czuje . Jestem żywiołowa i.t.d ale nie kręci mnie gapienie się na świeczkę . Próbowałam to sobie wkręcić ale nic z tego . A siedzenie i wyobrażanie sobie każdego żywiołu po kolej nic mi nie daje . Kiedyś próbowałam wyobrażać sobie samo powietrze i nawet gadałam do niego . Czułam się dobrze ale nie potrafię się z nim połączyć . Nie czuję podmuchów wiatru ani tego czegoś . Jak mam odnaleźć swój żywioł ? Każdy po kolej lubię w inny sposób a z żadnym nie czuję jakiegoś wyjątkowego połączenia . POMOCY !!

Edytowane przez Ena29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mafciek

Twój żywioł nie zależy od horoskopów, kalendarzy itd.. Najlepiej odnaleźć go intuicyjnie. Twierdzisz, że z powietrzem było Ci dobrze to popróbuj z powietrzem. Nie rozumiem co masz na myśli pisząc

nie potrafię się z nim połączyć . Nie czuję podmuchów wiatru ani tego czegoś .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej intuicji, mniej ciasnych regułek... Więcej abstrakcji i metafizyki, mniej dosłowności - to moja rada :)

 

Nie mam pojęcia jaki jest mój żywioł

A jakie życiowe zdarzenia Cię sprowadziły do tego, żeby się zastanawiać nad takimi rzeczami? :) Czemu chcesz to wiedzieć? Co twoim zdaniem może Ci dać taka wiedza?

 

Jestem żywiołowa i.t.d ale nie kręci mnie gapienie się na świeczkę . Próbowałam to sobie wkręcić ale nic z tego . A siedzenie i wyobrażanie sobie każdego żywiołu po kolej nic mi nie daje . Kiedyś próbowałam wyobrażać sobie samo powietrze i nawet gadałam do niego . Czułam się dobrze ale nie potrafię się z nim połączyć .

A skąd takie pomysły, żeby gapić się na świeczkę, albo gadać do powietrza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nie wiem dlaczego chcę wiedzieć jakim jestem żywiołem . To mnie ciekawi po prostu . Może to pomogłoby mi zrozumieć siebie :)

A co do gapienia się w świeczkę albo gadania do swojego żywiołu to przeczytałam to wszystko tutaj xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam gdzieś że jeżeli odnajdziesz swój żywioł i on cię zaakceptuje to go hm... tak jakby wyczuwasz . Sory ale nie potrafię tego nazwać . Po prostu nie czuję żadnej dodatkowej energii ani niczego w tym stylu . ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele wrót do nieznanego, tylko części z ludzi pasują wrota-koncepcje "żywiołów".

 

nie martwić się !

Edytowane przez sosnowiczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam gdzieś że jeżeli odnajdziesz swój żywioł i on cię zaakceptuje to go hm... tak jakby wyczuwasz . Sory ale nie potrafię tego nazwać . Po prostu nie czuję żadnej dodatkowej energii ani niczego w tym stylu . ; /

 

 

Znam twój problem.

 

Nie pojmujesz czym jest magia.

 

To wcale nie jest łatwe. Musisz najpierw zrozumieć magię, nauczyć się wizualizacji i czuć pewne stany.

 

CIERPLIWOŚĆ TO PODSTAWA. Jeżeli ci jej brakuje - daj sobie spokój. Jeżeli nie kręci cię gapienie się w świeczkę to prawdopodobnie wiele innych rzeczy w magii cię nie będzie kręcić, ponieważ na pozór wszystko w magii jest absurdalne dla zwykłych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mafciek
A skąd takie pomysły, żeby gapić się na świeczkę, albo gadać do powietrza? :)

Ja też gadam do różnych dziwnych rzeczy ;D między innymi do żywiołów ale nie tylko, gadam też do drzew, do kwiatów, do gwiazd, do księżyca, do słońca itd. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...