Jump to content
Marcin

8 września

Recommended Posts

Marcin

Dyskusja na temat osob urodzonych 8 września :

 

Będzie mieć dużo przyjaciół, a w jego życiu związki z innymi będą odgrywać dużą rolę i przyniosą mu znaczne korzyści. Nawet nie dążąc do tego specjalnie - będzie łączyć ze sobą we współpracy ludzi, którym to przyniesie pożytek - i wszyscy wyjdą na tym jak najlepiej. Mocno trzyma się swych zasad. Towarzyski, obrotny, o silnych instynktach społecznych - wykazuje wszechstronne zainteresowania umysłowe. Pomimo światopoglądu materialistycznego, jaki stosuje w życiu praktycznym - nie jest pozbawiony wyższych zainteresowań i nieraz wykazuje tendencje metafizyczne, dążąc do tego, aby się uduchowić i zdobyć mądrość prawdziwą. Trzeba jednak zaznaczyć, że wszystkie cechy powyższe odnoszą się do typu wyżej rozwiniętego. Typ nierozwinięty natomiast wykazuje nadmierną skłonność do krytykowania innych, a jego krytyka zawsze jest obciążająca i hamująca. Człowiek rozwinięty - jasno patrzy naprzód, rozróżniając najdrobniejsze szczegóły w dziele, które ma zostać dokonanym, i doskonale przewiduje wszelkie praktyczne możliwości realizacji. Natomiast typ prymitywny widzi wszędzie tylko trudności nie do przezwyciężenia i błędy - a z lubością dopatruje się ich w projektach i czynach innych ludzi. Rozwinięty - człowiek tak urodzony nigdy nie pragnie pochwał. Nie-rozwinięty - nigdy ich nie udziela - zawsze mu się coś nie podoba... Wadą jego jest również zbytnia cześć dla władzy i majątku. Zwraca wielką uwagę na zewnętrzną stronę życia i pragnąłby zawsze robić na ludziach jak najlepsze wrażenie. Dzięki temu nieraz udaje, przesadza a nawet robi długi - aby tylko wykazać się w najlepszym świetle. Chętnie bawi się w przepowiadanie tego co będzie, ale ponieważ najczęściej jest materialistą, a jego intuicja wówczas nie dopisuje - przeto jego przepowiednie się nie spełniają. Lubi polowanie. Jak mówiliśmy - wiedzie mu się w związkach z innymi. Gorliwie dąży do celów odległych i ugania się za szczęściem. Co mu grozi? Czeka go w życiu dużo wysiłków, a jego spekulacje mogą nie zostać uwieńczone powodzeniem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Donna

No nie koniecznie cala prawda, ale cos w tym jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

Odznaczają się uniwersalnymi zainteresowaniami intelektualnymi. Postępują według stałych zasad życiowych. Kto ich dłużej zna, może z góry przewidzieć jak postąpią w konkretnej sytuacji. Mają też duży instynkt społeczny. W uczuciach nie są wzniośli, ale za to wierni. Zbyt łatwo w życiu idą na konformizm. Zbyt często ulegają pesymizmowi i zwątpieniu. Również krytykanctwo, niejednokrotnie dość przesadzone, nie przysparza im uznania ani sympatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
cisza04

Na ile mogę ocenić siebie ..to ta króciutka notka jest absolutnie trafiona w moim przypadku. Bronię się od krytykanctwa lecz bezustannie słyszę zarzuty z tego powodu. Staram się zawsze,by krytyka była rzeczowa lecz nie potrafię nie dostrzec błędów a co najgorsze, nie potrafię ich przemilczeć. Czynię to dla dobra danej osoby lecz nie każda z nich mnie zna więc natychmiast zostaję okrzyknięta krytykantką. Moi przyjaciele, a mam tylko takich długoletnich, innych związków nie toleruję,bo! przecież mam zasady..ech.. wiedzą skąd wypływa ta krytyka i nie gniewają się ale mnie samej czasem przychodzi pluć sobie w twarz za swoje zachowanie. Tyle,że tak bardzo chcę komuś pomóc,że nim pomyślę..to już jest za późno. A przecież myślę bezustannie. Ludzie garną się do mnie lecz najlepiej czuję się w znanym już środowisku. Zasady,którymi się kieruję również utrudniają mi życie lecz bez nich byłoby ono straszne dla mnie a i tak staram się dla zdrowia psychicznego ;) nie raz ulegać pokusom. Cóż, z tego.. jak później dopada mnie zwątpienie czy warta jestem wypowiedzieć choć jedno słowo..skoro nawet swoich zasad nie potrafię dochować. ..i tak to trwa..już wiele lat.. Życie ukryte w tych słowach. Miło się czyta Wasze posty a dopiero co się zarejestrowałam. Pozdrawiam ciepło.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neraida

"Towarzyski, obrotny, o silnych instynktach społecznych" - cała moja ukochana babcia urodzona tego dnia :) Ale nie zgadza mi się co do niej światopogląd materialistyczny, bo jest wręcz przeciwnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...