Skocz do zawartości
Reina

I Ching - Księga Przemian

Rekomendowane odpowiedzi

Reina

Poszukuję ebooka (lub skan książki) na ten temat, czy ktoś z Was posiada takowy (jeśli gdzieś był do niej odnośnik w tym dziale, to przepraszam, mógł mi umknąć mimo przejrzenia tematów)?

Edytowane przez Reina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tribalbellydancer

Ja stosuje system polecony przez sosnowiczanina i Pita (Pit ma go w podpisie). Dziala i to fajnie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Reina

W podpisie? Zajrzałam, ale albo zmienił go, albo ja nie potrafię tego znaleźć tego, o czym mówisz :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pit
W podpisie? Zajrzałam, ale albo zmienił go, albo ja nie potrafię tego znaleźć tego, o czym mówisz :P

Przepraszam Reina,zmazał mi się .

Już podaję -http://www.ichingprogr.republika.pl/pobranie.htm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fraterp

Przyznaję, że I Ching jest bardzo specyficzną dla mnie metodą wróżenia. Niby prosty a jednak bardzo glęboki. Sądzę że pod symbolikę można podstawić wartości uniwersalne i badać w jakich relacjach zachodzą. Ciekawe byłyby różne takie interpretacje.

I Ching ma też związek ze zdolnością wyczuwania energii (qi). Osoby sensytywne z pewnością potrafią dostrzec więcej poza oficjalną interpretacją.

Te karty wydają mi się z kolei bardzo interesujące energetycznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pit

I -Qing ma wydźwięk wielowymiarowej symboliki ,i tylko jeśli w spokojnym medytacyjnym stanie wyciszenia myśli i emocjii ,zrozumiemy odpowiedzi z tej księgi ,a można się pytać prtaktycznie o wszystko,o każdy problem jaki nas spotyka na drodze życia,potraktujmy go jak naszego osobistego Mistrza Duchowego -Guru .

I Qingiem można sprawdzać co nam sny mówiły np. stan czakr,zdrowia itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi