Skocz do zawartości
Gość Jaga_Wiedzma

Wróżka, uzdrowiciel i mag, czyli gabinety wszystko w jednym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaga_Wiedzma

Ostatnio zwróciłam uwagę na ogłoszenia w prasie tematycznej, jak np 'Czwarty wymiar" czy "Nieznany świat". Aż się za głowę złapałam. Specjalistów na wszelkie bolączki na kilka stron. Egzorcysta wróży i uzdrawia wszelkimi znanymi metodami terapii naturalnych. Osoby z III stopnie,m Reiki to sami Wielcy Mistrzowie. Przy okazji są Wielkimi w kilku innych dziedzinach. W jednej z gazet jest też cykl o uzdrowicielach i w każdym numerze przedstawia się sylwetkę jednego z polskich uzdrowicieli. Czytam i nie dowierzam, Pani X czy Pan Y specjalizuje się dosłownie we wszystkim. Wróżą, masują, egzorcyzmują, uczą, inicjują... Na stronie dwa zdjęcia uśmiechniętej pani X na tle ściany z kilkoma certyfikatami wszelkich możliwych kursów w dziedzinie terapii naturalnych, pokazującej słoiczki z maściami, butelki z kroplami dr Bacha, dzbany kamyczków i kryształów w tle. Drugie zdjęcie ta sama pani X rozkłada tarota, obok leżą runy i jeszcze karty anielskie.

Pan Y z pacjentem którego naprawia jako kręgarz. Obok drugie zdjęcie z wahadełkiem, w tle ściana pełna dyplomów i certyfikatów...

Dalej odwracam stronę i reklama książek tematycznych. 3/4 strony to pozycje jednej autorki (nazwisko przemilczę bo i tak wiadomo o kogo chodzi), która nie zna sie chyba tylko na fizyce kwantowej, a i to nie wiadomo czy na pewno. Tarot, Moc Drzew, Moc Kamieni, Anioły, Runy, etc...

Przyznam szczerze, ze dla mnie to już wyciąganie kasy na siłę i żerowanie na ludzkim nieszczęściu. Aby skorzystać z usług takiego (takiej) Wielkiego Mistrza trzeba mieć spory zapas gotówki. Inaczej z tym uzdrawianiem i pomocą różnie być może. A ego równie wielkie jak tytuł mistrzowski.

Ja sama szykuję sie do III stopnia Reiki i mam nadzieję, w przyszłości także uczyć i inicjować do reiki. Ale na tytuł mistrza to trzeba sobie zapracować. A Wielkiego Mistrza w szczególności. Natomiast podnieść sobie Ego tytułem w prasie i na wizytówce owszem można. Tyle, ze zwykle prawdziwy mistrz ego ma dość małe. :)

Osobiście nie mam nic przeciwko temu, by ktoś zarabiał na uzdrawianiu, wróżeniu czy ezoteryce. Ale może trochę umiaru i pokory warto zachować. Można się specjalizować w trzech, czterech rzeczach, coś połączyć, ale znać się na wszystkim to nie znać sie na niczym. I skoro już sie obrało drogę uzdrawiania to myślę, ze nie należy odrzucać kogoś z braku pieniędzy.

Chcąc skorzystać z wiedzy, doświadczenia i umiejętności uzdrowiciela wolałabym kogoś, kto będzie naprawdę doświadczony w wąskiej dziedzinie niż po łebkach będzie znał każdą. I Jeszcze będzie do tego Wielki Mistrz.

Edytowane przez Jaga_Wiedzma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anatemka

Oczywiście, że chodzi o kasę.

Moja kolezanka pracuje w serwisie wrózbiarskim, wiem, że zajmuje sie tylko tarotem. Ale w swojej ofercie ma WSZYSTKO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jaga_Wiedzma

i niestety laik jak przyjdzie do takiej osoby to nie dosć ze usłyszy jakieś strzepki info, które z netu ktoś przeczytał, to jeszcze słono za to zapłaci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ambere

:lol:

kiedyś była Irena Kwiatkowska która żadnej pracy się nie bała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alathea

wielu ludzi rodzi sie z darem i nie potrzebuje duzo nad tym pracowac

osoba, ktora zajmuje sie uzdrawianiem - np. pranicznym ma czesto swietny kontakt z wahadelkiem

nie mowie, ze dyplomy i kursy zastapia prace i doswiadczenie oraz, ze wszystkie osoby, ktore sie reklamuja maja we wszystkim super umiejetnosci - ale one sie uzupelniaja/dopelniaja

spotkalam pare takich osob i wiem, ze sporo mozna polaczyc, spor darow wystepuje razem, wiele mozna wypracowac, rozwinac

wiele z tych osob ma wieloletnia praktyke (parenascie lat i tysiace klientow), nic wiec dziwnego, ze maja szerokie doswiadczenie i po pare dyplomow (dla niedowiarkow) - nie mowie, ze kazdy wyleczy raka

faktem jest, ze pani bioenergoterapeutka zmniejszyla o polowe guza u mojego ojca (rak), i tez ma pare dyplomow na scianie - co jej w nizzym nie przeszkadza :)

zrobienie Reiki nie wymaga szczegolnie dlugiego czasu, jesli juz "siedzisz" w energiach

nie wiem czy masz takie zdolnosci Vivien (bioterapia), ale pracujac z energiami energia ki (chi) czy Reiki, nie robi to roznicy

- umiesz poslugiwac sie dobrze jednym, drugie idzie piorunem, potem uzupelniasz to o wahadelko i radiestzje, zawsze cos jest lepiej rozwiniete - w jednym jestes swietna, a w innym tylko dobra

Ty czytasz mnostwo i masz duza wiedze z roznych dziedzin magii, oni w zakresie pracy z energia, i tyle

zal tylko, ze taka kase za to biora - ale nie wszyscy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jaga_Wiedzma

Bagheero ja nie twierdze, ze ktoś jest zły, a do tego się nie zna. Uważam, że wieleu, co nie znaczy wszyscy, "przegina" z cenami i manifestowaniem swojego Wielkiego Mistrzostwa. Jak ktoś w czymś jest dobry to jest,. pewne rzeczy sie ze sobą łaczą. Ja sama nie pracuje tylko z Reiki. Ale wiekszość terapetuów zajmuje sie i zna sie na wszystkim. Na każdym rodzaju terapii jaki jest. Sama widziałam kursy na właśnie wekenodeą czy też 5 dniowe kursy kręgarstwa. I co z tego, że ma potem certyfikat, jak krzywde moze zrobić. A tracą na tym właśnie ci dobrze, sprawdzeni uzdrowiciele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alathea

tu sie zgadzam

Sama widziałam kursy na właśnie wekenodeą czy też 5 dniowe kursy kręgarstwa. I co z tego, że ma potem certyfikat, jak krzywde moze zrobić.

ja tylko bronie tych dobrych :), jasne, ze po czyms takim nie da sie byc skutecznym

chodzi mi tylko o to, ze mozna od czegos zaczac, lata temu i potem to doskonalic

jak ktos ma "swiezy" dyplom, to wiadomo czego mozna sie spodziewac...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jaga_Wiedzma

Jak najbardziej, Bagherko. Mnie właśnie też chodzi o to, ze pzrez wiele takich uzdrowicieli na wszystko i od wszystkiego tracą reputację ci dobrzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sosnowiczanin

wiele z tych rzeczy jest blisko związanych.

i tak operuje się jakimś światłem, to kwestia intencji, jakkolwiek wyjaśnienie znaczenia uniwersalne

(=uzdrawianie, przeprowadzania dusz, egzorcyzmy etc) wymaga dania kilku innych słów.

nie wiem czy tak rozsądnie jest krytykować kolegów z branży, tylko dlatego że jakoś się reklamują.

jak już to zapraszajmy takie osoby, i weryfukujmy je wspólnie na forum,

a takie gatki szmatki, za plecami, to trochę nie w moim stylu, ale jak kto chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jaga_Wiedzma

Nie jestem koleżanka z branży, wyraziłam swją opinię na to co zaobserwowałam. I tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
teri007

a o co by moglo chodzic innego jesli nie o pinieadze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi