Skocz do zawartości

Czy dusze mają imiona???


Jarmungand

Rekomendowane odpowiedzi

co do imienia duszy... chodzą słuchy o Prawdziwych Imionach - ma je posiadać wszytko co istnieje :chytry: podobnież da sie poznać swoje własne prawdziwe imię w wyjątkowych sytuacjach... bardzo wyjątkowych :lol:

 

zależy o jakiego ducha opiekuna ci chodzi... jeśli o takiego co mam akurat na myśli to składam niezbyt pewne kategoryczne.. nie :P przynajmniej nie jest taka cześcią twojej duszy jak ty to sobie wyobrażasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jest jakiś sposób sprawdzenia imienia duszy, tego właściwego które towarzyszy jej we wszytskich wcieleniach

 

 

Być może jest, ale ta informacja, w moim odczuciu, nie jest nikomu tutaj potrzebna do rozwoju.

Myślę też, że jeśli każda dusza ma jakieś swoje imię czy też 'nazwę', to jest ona nadana od początku i niezmienna. Chyba, że byłby jakiś sens w zmienianiu imienia, ale nie przychodzi mi taki sens do głowy. Może dlatego, że ja nie widzę potrzeby, aby do mojej świadomości dotarło imię mojej duszy. Nie jest mi to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic stałego, imię duszy/magiczne imię, o ile istnieje, nie jest na stałe takie samo.

 

raczej ;) a i w jakim języku je się wymawia? :lol: to dobre (smaczne) jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewagę nad uzbrojonym wojskiem ma dawać jak mniemam ?

 

a może przewagę nad innymi ezoterykami ?

 

proszę bardzo - masz przewagę. brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możliwe że nasz duch opiekun jest właśnie częścią naszej duszy???

 

w ktorejs ksiazce moena(tego od oobe) twierdzil ze jego opiekunowie to czesc calosci i ze oprocz tego kazda dusza ma wiecej skladowych ktore lacza sie w jednym jak to autor nazywal-dyskow.moga to byc istoty duchowe, z innych planet i inni ludzie.dysk powoduje ze przezycia kazdej 'skladowej' maja wplyw na inne...do przemyslenia to raczej.robert monroe podobnie to ponoc opisywal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli o takiego co mam akurat na myśli to składam niezbyt pewne kategoryczne.. nie :P przynajmniej nie jest taka cześcią twojej duszy jak ty to sobie wyobrażasz

 

Nie jestem fanem tej bajki Shaman King haha...

 

Być może jest, ale ta informacja, w moim odczuciu, nie jest nikomu tutaj potrzebna do rozwoju.

 

Ciekawość, poznanie tajemnicy tego co odziałuje wraz z twoją świadomością, być możę jest nawet szansa na komunikacje (mi wystarczy)

 

w ktorejs ksiazce moena(tego od oobe) twierdzil ze jego opiekunowie to czesc calosci i ze oprocz tego kazda dusza ma wiecej skladowych ktore lacza sie w jednym jak to autor nazywal-dyskow

 

Ja czytałem, że duch opiekun wyciągął człowieka z ciała, i porozumiewał się z nim w świecie astralnym

Edytowane przez Jarmungand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym polegają "poszukiwania", a że umysł nie potrafi objąć duchowych zjawisk :P jednakże te poszukiwania poszerzają świadomość we wszystkich kierunkach i dziedzinach gdzie ta podróż trwa. umysłem i nieumysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea
Tak propo tematu o poziomach dusz chciałem zadać pytanie

Czy dusze mają imiona???

 

imie to jest pewien dzwiek->fala-> wibracja

uwazam, ze kazda dusza sklada sie z szeregu rozmaitych wibracji i jedna z nich jest ta, ktora przez cale jej istnienie (od powstania do stopienia sie z Absolutem) jest taka sama i pierwotna, inne wibracje ewoluuja

 

niekoniecznie musi to sie dac wymowic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. U niektórych plemion rzeczywiście ludzie mieli prawdziwe imię, którego się nie wymawiało (albo wymawiało się w określonych okolicznościach) oraz używane w codziennych kontaktach przydomki. Znajomość prawdziwego imienia rzeczywiście dawała kontrolę nad daną osobą i pozwalała np. na rzucanie na niego klątw.

Niektóre plemiona wierzyły też, że wymówienie imienia osoby zmarłej może ją przywołać - stąd też ludzie o takim samym imieniu często je zmieniali. Jeśli imię zmarłego oznaczało jednocześnie jakąś rzecz to często owej rzeczy nadawano nową nazwę. Pisze o tym m.in. Frazer w swojej "Złotej gałęzi".

 

klątwa, urok itp, to nic innego jak energia w której zawarta jest intencja (zależy z jaką siłą tę intencję się wprowadza w tę osobę). na świadomą siebie osobę żadna klątwa, urok nie podziała, nie dla osoby która zna siebie i wyczuwa zmiany wibracji. nie zawiesi się na nich, one popłyną sobie dalej. stąd ci z nas którzy są bardziej świadomi pól energetycznych i wyczuwają zmiany wibracji widzą, czy te zmiany energii idą z zewnątrz, albo zachodzi jakiś proces w nas. z całym szacunkiem, ale jesteśmy już na tyle sprawni intelektualnie by widzieć te zjawiska. jesteśmy już na bardziej zaawansowanym poziomie i znamy pewne fakty i mity. zastanówcie się nad tym, zarys już można obejmować umysłem. to już jest około 10% a nie 2,3% rozbudzonego mózgu, a ewolucja idzie do przodu........ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwanov

To twoje zdanie i widać nie rozumiesz magii,magia to nie tylko energia,a Ty powoli gubisz się w tym Light,jednak to twoje zdanie i masz do niego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację przyjacielu, nie rozumiem magii. nie potrafię jej objąć. dla mnie magia jest wszystko co mnie otacza, padający śnieg, zachodzące, wschodzące słońce, dla mnie magia jest słuchanie muzyki, muzyki ptaków, samochodów, stawianych kroków. dla mnie magia to poruszanie palcami, oczami, spacer, po lesie, brzegiem morza. magia to spoglądanie w gwiazdy, modlitwa. medytacja, spożywanie, praca ciała. magią jest rozmowa z drugim cżłowiekiem, drzewem, zwierzęciem. zwierzęta są magiczne, palące się światło. magia to wysyłanie sobie wzajemnie miłości, złości, strachu, pokory. magia to śmiech i płacz i bieg i błogość... dla mnie to jest magia, to jest piękno i to wszystko zbudowane jest jest z tego samego, co wkrótce opiszę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwanov

Spłycasz magię,robisz z magii wszystko,zaś magia nie jest wszystkim i nie wiele ma wspólnego ze wszystkim.Koncepcja uniwersalizmu jest zwodnicza,nadaje sens,ale pozbawia znaczenia,zamienia wszystko w bezkształtną masę.Dlatego jeżeli nie rozumiesz magii to nie wypowiadaj się na temat klątw i uroków jeżeli tego nie rozumiesz.Byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwanov, przecież wiesz, że i tak będę mówił :) nie wiem czy widziałeś w empiku są dostępne fajne magnesy na lodówkę, jeden z tych którego przymagnesowałem brzmi "nie muszę znać twojego zdania, mam swoje" :lol: opowiedz mi o magii. swoimi zdaniami. jak nie tu to na gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwanov

Nie zrozumiałeś.Operujesz pojęciami o energii to wypowiadaj się na tematy ,na których się znasz,proszę,z czystej przyzwoitości,lepszy będzie porządek.No cóż to mów mądrze,a nie ogólnikami które ze stroną magiczną nie mają nic wspólnego.Tyle ode mnie.Jak chcesz dowiedzieć czym jest wg mnie magia to poczytaj czym jest okultyzm.Będziesz miał wtedy jakiekolwiek pojęcie.Swoje zdanie możesz mieć,możesz je wypowiadać,ale równie dobrze możesz zostać za nie zjechany,by przypadkiem ktoś nie wziął sobie twoich słów do serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) mnie nie chodzi o to by ktoś brał sobie coś do serca. tak samo o przysłowiowe zjechanie - świadczy to o człowieku. zwyczajnie w świecie wypowiadam się nie generalizując czy się znam czy nie. swobodnie się wypowiadam na różne zagadnienia/pojęcia. nie trzymam się sztywno żadnego zagadnienia/pojęcia. wszystko płynie, ewoluuje, coś co w przeszłości było nazywane bogiem, teraz jest np kometą. du ju noł łat aj min ? :lol: <3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwanov

Przypomina mi to dywagacje chomika,który opowiada jak to się poluje w stadzie wilków.Generalizujesz bo wszystko bierzesz pod miarkę swojego uniwersalizmu energetycznego.Dlatego nie jesteś osobą,z którą warto dyskutować,gdyż twoje przemyślenia łatwo osiągnąć gdy wypijemy kilka piw.Koniec offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może zanim dusze duszami się stały miały imiona, tak jak my teraz. duszom brakuje strun głosowych, co świadczy o wysoce rozwiniętej telepatii :) odbierają energię wysyłaną miedzy sobą, zatem nie potrzebują mówić do siebie po imieniu ;)

 

ps. aśśś się dżieczko rożżłościło :lol: w sensie ta dusza która już nie ma imienia ;] :lol: by nie było, że offtop :D

Edytowane przez stay_in_light
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...