Skocz do zawartości

Złota Kobra


czarny wilk

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o interpretacje...

Goniły mnie duże, czarne jak smoła węże. Cały czas od nich uciekałem, a one mimo przeróznych przeszkód dalej z uporem pełzły w moją stronę. Nagle z naprzeciwka wypłynęła ogromna, kobra. Dwa razy, lub nawet trzy większa od mnie. Miała wielkmie złote łuski błyszczące w słońcu. Sunęła majestatycznie i praktycznie się o mnie otarła. Mimo takiej bliskości wcale nie zwróciła na mnie uwagi lecz skierowała się prosto w stronę czarnych węży. Potem się obudziłem i nie wiem czy je zaatakowała, czy nie...

 

Najdziwniejsze jest to, że miałem ten sen kilkakrotnie i nie mam bladego pojęcia co on oznacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę cie zastanów się nad swoim życiem. Moze jest coś w twoim życiu osobistym. Jaki problem/zmartwienie ze przed tym uciekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vanilia22

Hmmm

 

Czarny wilku a nie maz przypadkiem wrażenia, że jest ktoś w Twoim otoczeniu, co jest nieprzychylny tobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o interpretacje...

Goniły mnie duże, czarne jak smoła węże. Cały czas od nich uciekałem, a one mimo przeróznych przeszkód dalej z uporem pełzły w moją stronę. Nagle z naprzeciwka wypłynęła ogromna, kobra. Dwa razy, lub nawet trzy większa od mnie. Miała wielkmie złote łuski błyszczące w słońcu. Sunęła majestatycznie i praktycznie się o mnie otarła. Mimo takiej bliskości wcale nie zwróciła na mnie uwagi lecz skierowała się prosto w stronę czarnych węży. Potem się obudziłem i nie wiem czy je zaatakowała, czy nie...

 

Najdziwniejsze jest to, że miałem ten sen kilkakrotnie i nie mam bladego pojęcia co on oznacza...

 

interesujesz się ezoteryką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy w moich snach pojawiał się motyw czarnych węży.Oplatających mnie. Za każdym razem sen zwiastował pojawienie się po długim czasie pewnej osoby,która źle wpłynęła na mnie,na moje życie,a do której nie potrafiłam nabrac dystansu. Kobra jest czczona,jest świętością w pewnych wierzeniach. Może więc ochrona,nie wiem..... Najlepiej bedzie jak odpowiesz na pytanie Sosnowiczanina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesujesz się ezoteryką ?

 

Ezoteryka mnie ciekawi, jednak jej nie praktykuje. Nie stawiam tarota, nie medytuje itp. W mojej rodzinie mocna jest wiara w duchy i chyba stąd ta ciekawość... Sny zazwyczaj traktowałem z przymrużeniem oka, ale pierwszy raz zdarzyło się aby kilkakrotnie śnił mi się to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz potężnego sprzymierzeńca, z rodzaju Nagów.

 

Brzmi to trochę strasznie... Mógł byś rozwinąć? Kim lub czym są Nagowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to potężne istoty, przynależne klasie półbogów.

jakkolwiek, ich król jest oświecony.

 

nie chcę być nieuprzejmy, ale google nie pokazuje nic głupiego po wpisaniu tego hasła,

nie krępuj się więc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwanov

Hmm.Brzmi to fajnie i ciekawie,nagi,jako istoty są oświecone,faktem iż w wielu kulturach istocie węża przypisywano takie cechy,np.wąż był znakiem szamanów w wielu plemionach.Jednak podszedłbym nieco sceptycznie do stwierdzenie,iż jest to sojusznik.Nadal jestem sceptyczny,czy można oceniać zamiary bytu po objawianiu się w snach,dopiero dopuszczenie go do siebie pokaże prawdziwą intencje,ostrożność jest przydatna.

Edytowane przez Iwanov
brak zrozumienia czytanego tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Brzmi to fajnie i ciekawie,nagi,jako istoty są oświecone,faktem iż w wielu kulturach istocie węża przypisywano takie cechy,np.wąż był znakiem szamanów w wielu plemionach.Jednak podszedłbym nieco sceptycznie do stwierdzenie,iż jest to sojusznik.Za dużo powiedziane jak na 1 sen,poczekaj na rozwój sytuacji,możliwe iż sosnowiczan ma racje,lub jej nie ma.

 

To nie był jeden sen Iwanov,wczytaj się w pierwszy post czarnego wilka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie nagi są oświecone. większość nie :)

 

ale np. w tych krainach były przechowywane linie przekazu nauk buddyjskich (Tantr oraz Dzogczen)(to długa historia).

Jest też legenda jakoby król nagów ochronił medytującego Buddhę przed deszczem.

 

584px-Buddha_with_Naga_%28snake%29.jpg

 

wg mnie ten (czarnego wilka) Nag jest w porządku, nie masz się co bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zagłębiałem się w religię czy filozofie wschodu, wiec trudno mi cokolwiek powiedzieć po przeczytaniu tylko kilku artykułów o Nagach. Zebrałem wszystko co napisaliście do kupy i zinterpretowałem to po swojemu:

 

Czarne węże - czyli problemy, które mogą mnie spotkać lub też te ciągnące się za mną. Równie dobrze może to być nieprzychylna mi osoba, co jest niestety bardzo możliwe. W śnie uciekam, wiec zapewne będę starał się z tym walczyć. Złota kobra może być symbolem tego, że tam na górze jednak ktoś nad mną czuwa:) Mam również drugą koncepcje. Kobra może nie być samym Nagiem, a symbolem tego półboga, który pokazywał by jego ideały np. mądrość. Interpretuje to mniej więcej tak, że po prostu pomoże mi człowiek mądrzejszy niż ja. Jako, że półbóg ten powiązany jest z filozofią wschodu więc prawdopodobnie jest to znak, że tam znajdę rozwiązanie swoich problemów (od jakiegoś czasu delikatnie przybieram się do medytacji).

 

Wnioski? Czekają mnie ciężkie czasy, lecz muszę się nie poddawać bo i tak wszystko będzie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...