Skocz do zawartości

Czakry (ośrodki energii psychicznej)


Pit

Rekomendowane odpowiedzi

Czakry ,mają na nas ogromny wpływ -jedni zdają sobie z tego sprawę inni nie :

 

1 czakra (podstawy) odpowiada za nasze potrzeby materialne -dom,rodzina,praca,pieniądzę .

 

2 czakra (sakralna odpowiedzialna jest -za naszą ekspresję seksualną ,pożądanie ,namiętność ,pociąg seksualny.

 

3 czakra -żądza władzy ,ambicja,wywyższanie się,mędrkowanie ,wymądrzanie.

 

Większość ludzi oscyluje (bywa powodowana emocjonalnie) poprzez te 3 ośrodki energii psychicznej (czakry),

Następnie jest :

 

4 czakra (serce mistyczne) -odpowiada za miłość bezwarunkową ,której nauczał Jezus Chrystus.

 

5 czakra (ośrodek gardła) -świadomość wolnej woli ,znaczy człowiek będący świadomy swojej wolnej woli ,mówi o czym chce ,nawet wbrew opinii otoczenia.

 

6 czakra (ośrodek mądrości Chrystusowej ) -świadomość mądrości intuicyjnej (w myśl powiedzenia Sokratesa "Wiem Że Nic Niewiem"

 

7 czakra (środek mądrości Boga oświecenie -człowiek na tym poziomie poznaje (uświadamia sobie ) całą mądrość Boga .

 

Niewielu zaawansowanych joginów ,mistyków i świętych w historii ,przekroczyło poziom 7 czakry ,potem jest etap gdzie człowiek dzięki regularnej praktyce medytacji czy zen osiąga stan transcendencji ,jest to stan gdzie wykracza się poza wszelkie konstrukcje umysłowe -religijne a nawet samego Boga,co jest również konstruktem umysłowym przekazywanym z pokolenia na pokolenie i utrwalającym się w ludzkiej psychice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

poniewaz piszesz o energii psychicznej, dodalabym do czakry podstawy - jesli ktos ma ja dobrze wyksztalcona, jest osoba stabilna psychicznie - czakra ta dziala jak korzenie, ktore trzymaja rosline i dostarczaja podstawowe pozywienie, nie pozwalaja jej odplynac lub tez odleciec z wiatrem

 

porownanie do roslinek jest dosyc obrazowe - bo do funkcjonowania potrzebuja swiatla (gora), ale poprzez korzenie ciagna "sol ziemi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem pit czemu wprowadziłeś taki podział, wygląda jakby aktywność jednych czakr była egoistyczna, a drugich jakaś

hmmm >chrystusowa<. czkra splotu spłonecznego na przykład, jest ważna dla utrzymania granic >ja<, takie granice świadczą

o zdrowym rozwoju, i są de facto niezbędne, żeby >siebie< przekroczyć....

 

poza tym, z każde czakry może emanować boskość, bynajmniej serce nia ma monopolu :)

oświecać można też czakrą sakralną, zapewniam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dharma
Nie wiem pit czemu wprowadziłeś taki podział, wygląda jakby aktywność jednych czakr była egoistyczna, a drugich jakaś

hmmm >chrystusowa<. czkra splotu spłonecznego na przykład, jest ważna dla utrzymania granic >ja<, takie granice świadczą

o zdrowym rozwoju, i są de facto niezbędne, żeby >siebie< przekroczyć....

 

poza tym, z każde czakry może emanować boskość, bynajmniej serce nia ma monopolu :)

oświecać można też czakrą sakralną, zapewniam :D

 

 

 

 

no dokładnie snosnowiczanin.. Tak jak z ręką. Może słuzyc do bicia jak i podawania komuś w geście pomocy, przywitania itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,masz rację do pewnego stopnia ,moim zamiarem było opisanie dokładnie tego ,czego sam doświadczyłem :)

Zapewniam cię.

 

wiem :)

(....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust takie 'przekraczanie' danych poziomów czakr brzmi trochę dziwnie i nieadekwatnie do sytuacji, jaka ma miejsce w istocie. Chyba, że przez przekraczanie masz na myśli to, że pogłębia się świadomość, ale żadna czakra nie jest ani lepsza, ani gorsza od drugiej, wszystkie są boskie i mają boską świadomość (możemy wiązać to z Chrystusem, ale nie uważam to za konieczne) i podstawą ich prawidłowego działania (harmonii) jest świetlistość.

Jeśli człowiek ma dobrze rozwiniętą czakrę korony, to owszem, wykracza poza, jak to ładnie Pit ująłeś - konstrukcje umysłowe, wszelkie schematy i twory nie mają znaczenia, to moment w którym człowiek odczuwa silną więź i zespolenie ze swoją Wyższą Jaźnią, transcendencja. To prawdziwa medytacja.

 

Natomiast jeżeli jogin czy mistyk (ciekawe słowo) jest, jak to określiłeś, zaawansowany, to musiał przekroczyć wszelkie bariery, dysharmonie, które pojawiają się zewsząd, dopóki nie zostaną zrozumiane i oczyszczone. A to długi proces. Inaczej ja tutaj nie widzę zaawansowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czakry (ośrodki energii psychicznej ,gruczoły dokrewne ) są zbyt wielowymiarowe żeby je tylko pojmować pionowo ,one tworzą np,naszą aurę ,są poziomami świadomości duchowej ,ale o tym wiedzą tylko najbardziej zaawansowani w rozwoju duchowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle wiedzą, co rozumieją.

 

Tak ,masz rację ,są to różne nazwy na to samo ,wiedzą czy rozumieją albo też uświadamiają sobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli, że ludzie nie mają pojęcia o istnieniu czakr...mam na myśli tych zwykłych społeczniaków..

 

Ponieważ nie jest to nauczane ,na lekcjach religii,w szkołach ,itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie jest? Wiem, że głupie pytanie ale to tak jakby nie uczyli, że mamy żołądek i mózg..natomiast Jezusa wszedzie pokazują z otwartą czakrą serca..

 

dodano:

 

No dobra bo mi tu sosnowiczanim zaapelował mniej więcej, że 'nie o to chodzi, żeby ludzie myśleli tak samo'. Ma racje ale możnaby wprowadzić w program nauczania jakieś wzmianki tak aby ci zainteresowani mogli sobie na własna reke potem poszukać informacji.

Edytowane przez tribalbellydancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie jest? Wiem, że głupie pytanie ale to tak jakby nie uczyli, że mamy żołądek i mózg..natomiast Jezusa wszedzie pokazują z otwartą czakrą serca..

 

Właśnie,dobrze to ujęłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu mistrzów którzy byli urzeczywistnieni, nie miało wykształcenia podstawowego nawet,

Mao, Pol Pot, byli za to wykształconymi na zachodnich uniwersytetach.

 

wiedza jest pusta, dziś każdy kto ma internet ma wiedzę, i co to zmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się z tobą zgodzę, dobrze jesli to idzie w parze, wiedza to siła

dzieki której można wiele zdziałać dobrego,

 

jednak bez tego rozwoju duchowego, to jest tylko narzędzie do projekcji kolejnych pragnień, a nie lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, że ludzie nie mają pojęcia o istnieniu czakr, a jak się dowiedzą, to nie wierzą w nie...Czakra? To jakas sekta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś się drapie po tyłku publicznie albo facet po jajkach to normalne, a jak sobie człowiek siedzi i rysuje znaki Reiki w powietrzu to juz patrza jak na czuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i nie chodzi tylko o znaki Rei Ki ,Ja kiedyś byłem w kościele i chcąc się uspokoić ,tak waliło mi serce -(tak ludzie naprawdę są wyciszeni i niby się modlą :lol:) wykonałem serię układów palców (mudr) i uspokoić się nie umiałem -w domu wyciszę się bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ludzie mówią że są otwarci i tolerancyjni,no ale to wychodzi przy takich sprawach,jeśli brak dowodów,no to trudno albo kłamiesz,albo gadasz bzdury,od razu patrzą z góry,już w ich głowach mysli :co ona gada.Ja też wcześniej nie miałam pojęcia o czakrach,ale łatwo było mi przyjąć wiedzę o nich,choć dopiera praca nad sobą pokazała mi o co biega ,a nawet poprawiła myślenie na te tematy,to zgadzam sie wiedza to nie wszystko.Zreszta czytać mozna wszedzie,i co z tego komus przyjdzie,może powiedzieć,ok są se czakry i fajnie.Idę żyć dalej:)

A czasem małe rzeczy lub rzeczy o których nie bedziemy mysleć..okazują sie takie ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te nauki zawsze były tajemne, nieoficjalne.

 

jakoś nie widzę problemów żeby tak było dalej,

 

zwłaszcza parząc, że najbliższa naukom dziedzina => psychologia, psychoterapia również

utajnia sporą część swojej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie jestem przeciwko..mimo że świaodmość ludzi juz troche wieksza,bo to sie widzi,jednak czasem lepiej zostawić jakieś tematy tam gdzie powinny tkwić..w cieniu..w tajemnicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Cuk-Ru Pud'Ru

Wyczytałem kiedyś że chrzest jest rytuałem blokowania czakramu korony.Ktoś mógłby mnie oświecić czy to prawda czy tylko bajka? 3 - :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę żaden z sakramentów św. nie blokuje żadnej z czakr ,ktoś nieobeznany i nie doświadczywszy tego na sobie ,pisze takie rzeczy ,czakrami oprócz innych nazw (wiry energetyczne ,gruczoły dokrewne ,centra energii psychicznej ) są także pieczęciami Boga ,ośrodkami mistycznymi ,a czakram korony jest otwarciem się na Boga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...