Jump to content

Egipskie bóstwo

paralinka
 Share

Recommended Posts

Proszę o interpretacje takiego snu :

Jestem w starożytnym Egipcie, jako mężczyzna, ubrany na złoto. Wędruję przez pałacowe sale, spotykam Egipcjanki i Egipcjan, jestem traktowana jak wcielenie któregoś z bogów. Mimo wszystko czuję się w pałacu jak w złotej klatce - nie wolno mi pokazywać się ludziom, jedynie w pałacu jestem "bezpieczna" ... dodam, że sen był naprawdę fascynujący i męczący zarazem....

Z góry dziękuję!

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Similar Content

• Widja
      By Widja
      Grupa psychologów z Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill postanowiła sprawdzić, jak amerykańscy chrześcijanie wyobrażają sobie Boga. W badaniu wzięło udział 511 osób, a na podstawie udzielonych odpowiedzi naukowcy "opracowali" twarz Stwórcy.
      Osobom badanym pokazywano setki przypadkowo zestawionych ze sobą par zdjęć twarzy, a ich zadaniem było wskazanie, która z twarzy z każdej pary - ich zdaniem - jest bardziej podobna do twarzy Boga. Naukowcy połączyli następnie wybrane przez uczestników obrazy, tworząc w ten sposób "twarz Boga", która odzwierciedlała odpowiedzi badanych.

Uzyskane wyniki są zaskakujące. Chrześcijanie od setek lat przedstawiają wizerunek Boga. Niezależnie czy widzimy go w dziełach Michała Anioła, czy w skeczach Monty Pythona, Bóg jest starszym, białym mężczyzną z siwą brodą.
      Tymczasem Bóg zrekonstruowany podczas opisywanych badań był młodszy, miał bardziej kobiecy wygląd i rysy twarzy mniej typowe dla rasy kaukaskiej.

Naukowcy zauważyli, że współczesny wygląd Boga zależał od preferencji politycznych. Osoby określające siebie jako bardziej lewicowe nadawały Bogu więcej cech kobiecych, był on dla nich młodszy i miał bardziej przyjazny wygląd. Zdaniem konserwatystów Bóg miał więcej cech rasy białej i wydawał się potężniejszy.

Te różnice mogą wynikać z typu społeczeństwa, jakiego chcieliby liberałowie i konserwatyści. Wcześniejsze badania pokazały, że konserwatyści wolą lepiej uporządkowane społeczeństwo, nad którym czuwa potężny Bóg. Liberałowie zaś chcą żyć w tolerancyjnym społeczeństwie zarządzanym przez kochającego Boga, mówi główny autor badań, Joshua Conrad Jackson.

Odpowiedzi zależały też od cech samej osoby. Młodsi ludzie wyobrażali sobie Boga jako młodszego, Murzyni nadawali mu więcej cech rasy czarnej niż biali.
      Ludzie wykazują egocentryczną potrzebę, by Bóg wyglądał tak jak oni a także często dokonują projekcji swoich przekonań na innych, zaś badania pokazały, że tak samo dzieje się w przypadku wyobrażeń Boga. Wierzą w Boga, który nie tylko myśli jak oni, ale i wygląda jak oni.

Nie zauważono natomiast różnic pomiędzy płciami. Zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, Bóg był mężczyzną.

ze źródła: PhysOrg
    • Guest Shadoes
      By Guest Shadoes
      Witam wszystkich. Nie zawracałbym wam głowy gdyby nie moja ciekawość interpretacji poniższego snu. Jeżeli jest ktoś w stanie go zinterpretować według np. Freuda czy w jaki inny sposób byłoby miło.

Ostatniej nocy przypęłznął do mnie dziwny sen i nie mam pojęcia jak go zinterpretować. Początku niestety nie pamiętam, lecz pod koniec zobaczyłem Boga, który był rozmiarów olbrzyma, w białej szacie, który rzekł do mnie, że będę uzdrowicielem i będę mu potrzebny. Później wskazał na bardzo duże drzewo dębowe, większe od niego, mój wzrok automatycznie powędrował w owym kierunku, a drzewo miało jesienne liście. Pomarańczo-żółte. Później rozłożył lekko ręce i liście zmieniły barwę na zielony, jakby przyszła wiosna lecz nie na całym drzewie, a jednej gałęzi na której było około 20/25% liści całego drzewa i tylko ją zasięg jego rozłożonych rąk obejmował. Gdy to zrobił zapytałem kiedy mu będę potrzebny, odrzekł że w swoim czasie. Nie chciał tego powiedzieć jakby nie chciał psuć radości z niespodzianki. Gdy z nim rozmawiałem czułem dziwne ciepło i radość.

Taki trochę dziwny sen jak dla mnie. Drzewo jeszcze mógłbym podpiąć pod symoblikę, ale co do całokształtu nie mam pojęcia.
      Dziękuje z góry za odpowiedzi.
    • comahey
      By comahey
      Witam!
      Śniło mi się ostatnio, że byłam w jakiejś piwnicy, w której mój wujek piekł coś na patelni(w rzeczywistości go nienawidzę). Pokłóciłam się z Nim, wyrwałam mu patelnię z ręki i rzuciłam ją w niego. Następnie znalazłam się w białym pomieszczeniu, gdzie na środku widniał krzyż z przybiczowanym Jezusem. Podeszła do Niego Maryja i zaczęła wyciągać gwoździe z dłoni. Wtedy pojawiła się moja ciotka i zaczęła ponownie wbijać gwoździe w dłonie. Chciała to samo zrobić z głową Jezusa, jednak głowa znajdowała się za nisko, poniżej dziury, gdzie mogłaby włożyć gwóźdź. Patrząca na to Maryja płakała i umarła ( ktoś w śnie powiedział, że to z żalu o śmierć Syna). Moim zadaniem było pochowanie ciała Maryi. Wraz z jakimiś ludźmi i najbliższymi z rodziny włożyliśmy ją do grobu. Leżała przy Niej korona i jakieś złoto, ktoś powiedział, że należy schować to do środka i spalić wraz z ciałem. Wrzuciłam złoto i podpaliłam Jej ciało, przykryliśmy wieko i tak skończył się sen. Co może oznaczać ?
    • KoKaina2
      By KoKaina2
      Dostałam to od mojego kolegi, który desperacko chciał się tego pozbyć, twierdząc przy tym, że przynosi mu to pecha i wciągu pięciu dni prawie mu się świat zawalił. Ja mam ten "amulet" od piątku (3 dni) i żadne nieszczęście mnie nie spotkało, ale to nie jest powód dla którego wstawiam to zdjęcie.
      Moje pytanie brzmi: Czy ktoś wie co to za bóstwo? (ewentualnie humanoid)
      Na początku bez zastanowienia stwierdziłam, że to Shiva (Śiwa), ale postanowiłam się zagłębić w temat i okazuje się, że Shiva ma dwie, cztery lub osiem par ramion, czyli to się nie zgadza. Zresztą na "medalionie pokazane jest bóstwo o trzech twarzach.
      Zaczęłam więc poszukiwania wśród bóstw hinduskich (z powodu charakterystycznego, dla tej religii, wyglądu). Jednakże jedyną, w miarę pasującą, boginią jest Lakszmi, Znalazłam tylko jeden jej portret pasujący do tego wizerunku z "amuletu" (pod względem liczby ramion).
      Czy ktoś spotkał się z tym bóstwem (to chyba bóstwo)? Jeśli tak to proszę o krótką charakterystykę, albo chociaż nazwę.

Dzisiaj dowiedziałam się także, że "medalion" jest wykonany ręcznie.

Link do zdjęcia: Bóstwo - kiiciaa1998
    • gaga1978
      By gaga1978
      Śniło mi sie, że siedziałam przy stole z koleżanką z pracy mojego byłego męża. Ona strasznie mnie irytowała, gdyż dała mi do zrozumienia, iż to teraz ona jest jakby moją następczyni (co w realnym świecie ma poniekad miejsce) . Moją uwagę przykuła obrączka na jej palcu. Pomimo, że w rzeczywistości ona nie wyglądała tak samo jaką ja nosiłam za czasów mojego małżeństwa, to coś mi mówiło, że to jest moja i już. Chciałam by mi ją oddała. Na zewnątrz była złota bez jakichkolwiek znaków szczególnych. ONA ZDJĘŁA JĄ Z PALCA I POWIEDZIAŁA ZE ZŁOŚCIĄ (tak jakby potwierdzajac, ze rzeczywiście nie należy do niej),,WEŹ JĄ SOBIE". Od wewnętrznej strony był grawer. Napewno nie było tam mojego imienia. Chyba był tam grawer z jej imieniem. Ale najwiekszą uwagę przykuł widok zczerniałego złota od środka. Ten grawer i wewnętrzna część pokryte były czarnym nalotem. Ja w duchu pomyślałam sobie ,,Boże, coś Ty zrobiła z tą obrączką" Byłam zła, że ona jest taka zaniedbana i zastanawiało mnie dlaczego ta obraczka wygląda ładnie jedynie na zewnatrz. Włożyłam ja na swój palec i powiedziałam, że na moim palcu to ta czerń chociaż ze środka zniknie, choć nie cieszył mnie fakt, że mam na palcu cos co ona nosiła wcześniej i oddała mi takie brudne.
      Czy ktoś pomoże mi w interpretacji tego snu? Czy ktoś miał może kiedyś podobny sen? Bardziej zastanawiam się nad symboliką tego nalotu od wewnątrz, gdyz nigdzie nie moge znaleźć wzmianki na ten temat. Z góry dziękuję
  • Create New...