Jump to content

HOROSKOP CELTYCKI - JODŁA


Boadicea

Recommended Posts

Celtyccy druidzi wychodzili z założenia, że cechy charakterologiczne ludzi są zależne od od odległości dzielącej Ziemię od Słońca w chwili jego przyjścia na świat. Za najważniejsze dni w roku uważali momenty przesilenia zimowego i letniego oraz rownonoce wiosenne i jesienne (jak we wszystkich kulturach pogańskich). Jednocześnie jako kapłani otaczający kultem, czcią i opieką drzewa, byli wnikliwymi obserwatorami ich życia.

Te dwie przyczyny sprawiły, że swój horoskop oparli zarówno na miejscu Słońca w Kosmosie, jak również charakterystyce drzew.

Według wierzeć Celtów, przypisanie noworotka drzewu sprawiało, że nabierało jego cech, energii życiowej. Drzewo stawało się opiekunem, kierowało losem człowieka, chroniło przed nieszczęściami.

 

[center:a535ed60f4]AILM - JODŁA

2 stycznia - 11 stycznia

5 lipca - 14 lipca[/center:a535ed60f4]

 

 

[center:a535ed60f4]0e37b334c087704dbde6675a143cd6bb,14,1.jpg [/center:a535ed60f4]

 

Jodła jest niezwykłym drzewem dzięki swoim własciwościom leczniczym. Już sam fakt obcowania z nimi wpływa terapeutycznie. Jednak Człowiek-Jodła ma niezwykle trudny i kapryśny charakter.

Nie lubi podporządkowywać się zarówno innym ludziom jak i obowiązującym obyczajom. Jest mało poddatna na wpływ innych, niezwykle małomówna i rzadko bywa wesoła.

Jednocześnie Jodła jest niezwykle dumna, ale i wytrwała, systematyczna i konsekwentna w realizacji wyznaczonego celu. Cele te mogą być jednak jedynie przez nią same załozone, nie podporządkowuje się i lekceważy cele odgórnie narzucone. Czesto działa zgodnie z zasadą "cel uświęca środki",

Jest przysłowiowym "outsiderem", przez co czesto ma poczucie osamotnienia, na które konsekwentnie sama pracuje. Jodła w miłości rzadko bywa szczęśliwa i zadowolona. Często nie angażuje się zbyt mocno, pozwala się natomiast uwielbiać. Jest chłodna i wszelkie związki uczuciowe wnikliwie i na zimno analizuje pilnie strzegąc, aby nie kolidowały z wcześniej założonymi planami życiowymi.

Jednak gdy Jodła się zakocha - całkowicie zatraca się w uczuciu. Stanowi ono cały jej świat, a wówczas ukochana osoba staje się jedynym celem życiowym. Kocha bezgranicznie.

 

Jodła mimo swojego introwertyzmu posiada często niezwykły urok osobisty, który pozwala jej brać z życia jak najwięcej i jak najszybciej. Dzięki wrodzonemu zdrowemu rozsądkowi, zdolnościom analitycznym - zwykle jej się to udaje.

Tak jak w kontaktach z ludźmi, Jodła często idzie na łatwiznę, posługując się nimi i wykorzystując ich, tak w pracy zawodowej wybierze zawsze najtrudniejsze rozwiązanie, a dzieki skrupulatności i cieżkiej pracy, osiągają swój cel. Małomówność, mądrość i inteligencja Jodeł sprawia, że cieszą się powszechnym zaufaniem i autorytetem.

 

 

CECHY JODŁY: intelektualizm, zdolnośc analityczna, skłonnośc do refleksji, logika, ascetyzm

SŁOWO KLUCZ: władza

KOLOR: jasny błekit

ZWIERZE: czerwona krowa

ZNANE JODŁY: Joanna D'Arc, Napoleon Bonaparte, Lew Tołstoj, John Galswortyhy

Link to post
Share on other sites
 • 1 year later...

Niestety jestem Jodła, mówię niestety, bo gdy przeczytałem ten opis za pierwszym razem to się przeraziłem trochę, a z drugiej strony zacząłem pojmować wiele spraw inaczej niż zwykle...

Link to post
Share on other sites
 • 2 months later...
Guest truskawka

Jodła - Tajemnicza

2 stycznia - 11 stycznia

5 lipca - 14 lipca

 

Jodła jest chłodna i wyniosła. Podchodzi do życia z powagą i dystansem. Ma dobry gust, lubi żyć wygodnie i elegancko. Ma wielu przyjaciół ale też i wielu wrogów. Jest trudnym partnerem i trudno jej odnaleźć "drugą połówkę". Miewa humorki, ale nie ma poczucia humoru. Stawia wysokie wymagania zarówno innym jak i sobie. Jest jednocześnie bardzo ambitna, wytrwała i uparta.

 

źródło - horoskopy,horoskop horoskop celtycki,jodła,horoskop codzienny,horoskop erotyczny,horoskop indywidualny,horoskop partnerski,biorytmy,astrologia,ezoteryka,horoscope,zodiac,daily horoscope,free horoscope

Link to post
Share on other sites
Guest truskawka

Jodła - 2 - 11 styczeń i 5 - 14 lipiec

 

Mistyk — Inteligencja, dowcip, zdolność do analizowania i dedukowania — skłonność do refleksji.

 

Drzewo o gładkiej korze, płaskich igłach i stojących szyszkach. Celtowie uważali jodłę za kapryśnicę. Ludzie urodzeni w tym okresie wyróżniają się kulturą, godnością. Są małomówni, skromni, gotowi do poświęceń. Mają skłonności do egoizmu. Uzdolnieni i pracowici. Są to ludzie na których można liczyć w potrzebie.

 

Jej uroda jest typu surowego, chłodnego a elegancja zawsze oryginalna. Wyróżnia się w towarzystwie godnością, rezerwą i kulturą. Lubi biżuterię (jeżeli kobieta), ładne meble w ogóle kocha piękno w każdej postaci. Żyje długo, chociaż bywa że wlecze się za nią jakaś chroniczna choroba. Wcale niełatwa do życia jest nasza jodła. Kapryśna, uparta toteż często zostaje sama w wielkim tłumie. Ma skłonności do egoizmu (choć nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę), co nie znaczy na przykład że dla rodziny najbliższej jest niedobra. Przeciwnie. Krąg rodzinny to ona sama i dla nich gotowa jest do daleko idących poświęceń. Małomówna, skromnych wymagań, dla obcych nawet szorstka. Ogromnie ambitna, uzdolniona i nadzwyczajnej pracowitości. W miłości jest stroną niezadowoloną. Chce dużo a mniej daje sama. Jeśli trafi na swój typ zakochuje się namiętnie i wiernie. Duża inteligencja daje jej dużo możliwości do kształcenia, ale bywa że zawód który zdobywa nie ma nic wspólnego z jej dyplomem. Często ma wrogów, ale i wielu szczerych przyjaciół. Bo można na nią liczyć w potrzebie. To niezawodny człowiek.

 

Jodła to indywidualność; chłodna i surowa uroda, a także sposób bycia wyróżniają ją w największym tłumie. Jest kulturalna choć dość szorstka, zachowuje się z przesadną godnością. Miewa albo serdecznych przyjaciół, albo zagorzałych wrogów. Jodły nikt nie mija obojętnie. Jest kapryśna i uparta, nie podporządkowuje się ludziom ani konwenansom. Jodła jest zdolna, inteligentna, ambitna i pracowita, tak więc kariera stoi przed nią otworem. Wiele osób urodzonych w tym znaku zdobywa popularność w polityce i zawodach artystycznych. Systematycznie realizują plany zawodowe i wspinają się po szczeblach kariery. Dojść jak najwyżej — to sprawa numer jeden w życiu Jodły. Dla ambicji zawodowych podepcze nawet wielką miłość. Chłodno analizuje związki uczuciowe, pozwala się adorować, ale sama angażuje się rzadko. Zachowuje się jak obojętny obserwator, mówiąc całemu światu: "Namiętność, dramaty zazdrości, to nie dla mnie" ! Jodła zastanawia się, czy warto z kimś się związać, przyjmuje dowody uwielbienia, nawet łaskawie pozwala zakochać się w sobie. W małżeństwie jest poprawna, lojalna i obowiązkowa, ale pozostaje sobą. Nie pozwoli zdominować się partnerowi, nie porzuci kariery i nie zaniedba własnych spraw.

 

Źródło - Horoskop Celtycki - Drzewa

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...
 • 1 year later...

JODŁA 2 stycznia - 11 stycznia, 5 lipca - 14 lipca

Drzewo to ma urok surowy i chłodny, a jego wrodzona elegancja jest bardzo oryginalna. W towarzystwie Jodła zwraca na siebie uwagę swoją godnością, dużą kulturą, ale i rezerwą. Zawsze, we wszystkich dziedzinach i przy wszystkich okazjach preferuje piękno. Zdrowa czy chora, żyje zwykle długo, tylko - trudno z nią żyć. To upór i kaprysy skazują ją nieraz na samotność. Nie zdaje też sobie w pełni sprawy ze swoich skłonności do egoizmu, nigdy jednak nie przejawiającego się wobec najbliższej rodziny. Małomówna i wprost szorstka w obejściu (dla obcych), nie bywa raczej obiektem przyjaźni. W miłości jest permanentnie niezadowolona, a na "swój typ" niełatwo jej trafić. Zdolna, ambitna, pracowita, inteligenta. Ma w życiu wielu wrogów, choć i przyjaciół. Rzadki to typ człowieka - można na nią liczyć w potrzebie!

Link to post
Share on other sites
 • 2 years later...
Guest Josephe

Z opisem się zgodzę tak pół na pół. Jestem trudna i kapryśna, ale na pewno jednak nie jestem chłodna. I nie przepadam za biżuterią, błyskotkami i tego typu drobiazgami ;). Nie mam wrogów. Mam humorki, jak to opisano, ale mam poczucie humoru. Nie lubię się podporządkowywać, to fakt.

Link to post
Share on other sites
 • 1 year later...
 • 1 year later...
Guest agnieszka007

JODŁA

 

Celtowie uważali jodłę za kapryśnicę.Ludzie urodzeni w tym okresie są małomówni,skromni i wytrwali,bywają jednak egoistami.To właśnie dlatego niektórzy odbierają ich jako mało sympatycznych. Jodły są inteligentne,logiczne i lubią pracować,dlatego często osiągają zawodowy sukces.Spełniają się w dziedzinach wymagających zaangażowania,są dobrymi politykami,nauczycielami,twórcami.Bardzo dużą wagę przykładają do finansów,cenią sobie komfort i spokój.

Jodła to trudny partner,który rzadko okazuje uczucia.Nawet gdy kocha,nie poświęci pracy i kariery.

Link to post
Share on other sites
 • 5 years later...
 • Ekspert
Lianna

Jodłę bardzo lubię, natomiast mało się zgadza się z opisem. Na pewno nie jestem wytrwała, systematyczna i konsekwentna. Małomówna i chłodna- ne, ne.

Wszystko analizuje na zimno w uczuciach- też nie.

Brak poczucia humoru- nie, nie, nie XD

Jedyne z czym się mogę zgodzić - to introwertyzm i kapryśny charakter.

 

 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych.