Jump to content

Tylko dla osób wróżących...

Guest winteer

Propozycja ukrycia podforum "Powróżę" (ankieta tylko dla osób wróżących)  

6 members have voted

1. 1. Propozycja ukrycia podforum "Powróżę" (ankieta tylko dla osób wróżących)

• Zgadzam się na ukrycie działu
    • Nie zgadzam się
      0
    • Nie mam zdania
      0

Recommended Posts

Guest winteer

Jest taki pomysł - co prawda w snach go nie widzę, ale we wróżbach może wypalić, otóż są działy "Powróżę" i "prosby o wróżbę".

Te podfora można ustawić w taki sposób, że Powróżę będzie widoczne dla użytkowników dopiero, gdy napiszą 10 postów (czyli dla Poczatkujących), a jesli ktoś ma poniżej 10 - to swoje zapytanie może umieścić w Prośbach..

Dla przykładu dział moderatorów jest widoczny dla modków, interprzetacje snów są widoczne dla zarejestrowanych, a pozostałe dla wszystkich.

Niestety nie da się ustawić większej ilości postów niż 10 - ponieważ ustawienia dotyczą poszczególych grup użytkowników:

a. Młodszy użytkownik - do 10 postów, do tej ilości nie można wysyłać PW

b. Początkujący - od 10 do 100 postów

c. Super User - pow. 100 postów

..bo gdyby miała to byc większa liczba niz 10, wtedy trzeba by było ustawić ilość postów dla całej grupy, wiec i mozliwość wysyłania PW się zmieni - dla przykładu: dział "powróżę" gdyby miał być widoczny dla tych co na koncie maja 20 postów, to i PW trzeba by było tak ustawić.

Jeśli w tej kwestii nie ma nic przeciwko, to można się tym zająć, co moim zdaniem pomoże ograniczyc powielone pytania do wróżących, co jest z resztą nagminna praktyką pytających.

Przy okazji trzeba by było zmodyfikować regulamin dot. próśb o wróżbę.

Dlatego zwracam się do Was - jak Wy to widzicie, jest senst zrobić coś takiego?

Edit:

Dołączyłam ankietę, w której można oddać swoje głosy (udział w głosowaniu jest przewidziany dla osób wróżących, pozostałe nie będą brane pod uwagę).

Powiedzmy, że głosy można oddawać do 30 kwietnia, po tym czasie zostaną ogłoszone wyniki.

Edited by winteer
Dopisek
Guest alathea

jestem jak najbardziej "za", juz dawno chcialam to zaproponowac... (dzialy Powroze i Prosby o wrozbe widoczne tylko dla zalogowanych)

dzial interpretacji czy warsztaty - to co innego, ale w prosbach o wrozbe jest pelno osobistych informacji, nieraz dramatow...

dziekuje

P.S. nie wiem, jak inni - mysle, ze 10 postow jest ok. jako ograniczenie do dostepu do watkow w " Powroze"

Edited by alathea
olkacool

Winteer, uważam, że to bardzo dobry pomysł. W pełni popieram realizację :)

Zgadzam się z Bagheerą, 10 postów jak najbardziej ok :okok:

Guest winteer
uważam, że to bardzo dobry pomysł. W pełni popieram realizację

olkacool, liczę że weźmiesz udział w głosowaniu, w końcu Ty też masz tu założony temat :okok:

Sehnsucht

Nie mam co prawda założonego wątku w "Powróżę" (choć cały czas się przymierzam), ale z racji udzielania się w "Prośbach..." chyba mogę też zabrać głos?

Uważam, że propozycja winteer to bardzo dobry pomysł! Może choć troszkę ograniczy to zamieszanie z dublowaniem prósb. Jestem za!

Ja nie mam watku czasem gdzies komus karty rzuce ale musze sie tu wypowiedziec bo to co sie dzieje włos na głowie sie jezy naprawde....

jestem jak najbardziej za popieram i mysle ze osoby wrozace zagłosuja za tą zmiana wszystkim to na dobre wyjdzie

Guest winteer

Przyznam, że jestem zaskoczona reakcją na ten pomysł (przeszedł moje oczekiwania) - nie spodziewałam się aż takiego poparcia.

Sehnsucht, iridos, przecież jak popatrzeć - tez wyciągacie karciochy i udzielacie odpowiedzi, więc jesteście jak dla mnie wróżącymi.

A czy są tu też oponenci?

Edited by winteer
Sehnsucht

Ja mam jeszcze jedną uwagę przy okazji, nie wiem czy zasadną w tym miejscu, ale wydaje mi się że jak już ustalamy pewne regulacje w tym zakresie, to warto by jeszcze na jedną kwestię zwrócić uwagę...

Narzekamy, że osoby pytające zadają te same pytania w różnych miejscach i wątkach, denerwujemy się, prosimy o przestrzeganie regulaminu itd. Głównym argumentem jest (przynajmniej dla mnie) bezzasadność stawiania dwa razy kart na ten sam temat, na to samo pytanie -uzasadniać samego sensu tego argumentu chyba w tym gronie nie muszę ;)

...A potem zaglądam sobie w tematy, w których postawiłam komuś karty (no jakby nie patrzeć napracowałam się, poświęciłam czas i energię) - i widzę dopisane kolejne wróżby od innych wróżących... I pytam w tym momencie - po co? Przecież jest to działanie dokładnie odwrotne do tego, które w jakimś tam stopniu chcemy wyeliminować! I nie wnikam już w to, czy komuś przyjemność sprawia napisanie wróżby odmiennej od mojej (o może nawet bardziej pozytywnym przesłaniu dla pytającego) - pytam tylko raz jeszcze "po co" ? I jak tu się dziwić potem pytającym, że widząc po kilka odpowiedzi na jedno pytanie nie widzą nic złego w zadawaniu tego samego pytania kilku osobom...

Przepraszam, że tak emocjonalnie, ale nie ukrywam, że mnie to ruszyło. I gorąco proszę przy tym koleżanki "po fachu" o zaniechanie tego procederu. Próśb pojawia się naprawdę sporo, starczy dla wszystkich, a zawsze można własny wątek założyć jak za mało.

Guest winteer

Słuszna uwaga.

Co prawda teraz mam zamkniety temat, ale swego czasu, sprawdzałam osoby które u mnie pisały swoje prosby przez "pokaż wszystkie posty" - bo fakt, po co sobie żyły wypruwać skoro ktos już dostał odpowiedź... niestety nie mam wpływu na wysyłanie pytań na PW (poczatkowo odpisywałam i udzielałam odpowiedzi na privie... do czasu).

Czasem w niektórych przypadkach sprawdzam też czy to samo pytanie nie wisi na innych forach - no ale to jest kupa roboty i sprawdzania... ale tak tez można wyłapać "recydywistów" :((

A co do dopisywania się do odpowiedzi przez innych w tym samym temacie - masz pomysł jak to jeszcze rozwiązać poza wyrażeniem stosownej prośby??

Myślę, że można dodać taki punkt do regulaminu - a przedewszystkim sami się musimy pilnować

Sehnsucht

Też sprawdzam przez "pokaż posty" - gorzej jak ktoś ma ich więcej niż kilka ;)

Odnośnie tej drugiej kwestii to bardziej chodziło mi o publiczne zwrócenie uwagi na problem (a przypuszczam, że właściwe osoby przeczytają), ale rzeczywiście można by to jakoś ładnie ująć i dodać do regulaminu.

Guest alathea
Ja mam jeszcze jedną uwagę przy okazji, nie wiem czy zasadną w tym miejscu, ale wydaje mi się że jak już ustalamy pewne regulacje w tym zakresie, to warto by jeszcze na jedną kwestię zwrócić uwagę...

Narzekamy, że osoby pytające zadają te same pytania w różnych miejscach i wątkach, denerwujemy się, prosimy o przestrzeganie regulaminu itd. Głównym argumentem jest (przynajmniej dla mnie) bezzasadność stawiania dwa razy kart na ten sam temat, na to samo pytanie -uzasadniać samego sensu tego argumentu chyba w tym gronie nie muszę ;)

...A potem zaglądam sobie w tematy, w których postawiłam komuś karty (no jakby nie patrzeć napracowałam się, poświęciłam czas i energię) - i widzę dopisane kolejne wróżby od innych wróżących... I pytam w tym momencie - po co? Przecież jest to działanie dokładnie odwrotne do tego, które w jakimś tam stopniu chcemy wyeliminować! I nie wnikam już w to, czy komuś przyjemność sprawia napisanie wróżby odmiennej od mojej (o może nawet bardziej pozytywnym przesłaniu dla pytającego) - pytam tylko raz jeszcze "po co" ? I jak tu się dziwić potem pytającym, że widząc po kilka odpowiedzi na jedno pytanie nie widzą nic złego w zadawaniu tego samego pytania kilku osobom...

heh, nie jestes odosobniona - tyle sie nawoluje o nie dublowaniu prosb o wrozbe, a wrozacy nieraz sami po paru odpowiadaja tej samej osobie ( w "Poprosze o wrozbe" najczesciej)

winteer - ja tez zawsze sprawdzam czy ju nie padlo to samo pytanie...

co z tego, kiedy np. powroze, a potem widze, ze ta sama osoba idzie z tym pytaniem do innego wrozacego i ten wrozy... tu juz nic nie moge zrobic - tylko zal mi juz poswieconego czasu, bo zawsze pelno chetnych i ktos przez to dluzej czeka

nagminnie do "ukrywania" dublowania wrozb jest uzywane PW, juz nieraz mialam takie podejrzenia, ale nie bede przeciez dopytywac sie o czyjes privy

natomiast realnie zastanawiam sie nad wycofaniem sie ze stawianiam kart osobom piszacym na PW...

Guest winteer
natomiast realnie zastanawiam sie nad wycofaniem sie ze stawianiam kart osobom piszacym na PW...

Ja juz to zrobiłam dawno temu.. czasem się tylko zdarzało, że robiłam wyjątek, ale od dobych kilku miesiecy przestałam wogóle udzielać odpowiedzi na PW (nawet po znajomości)... bo były momenty że dłużej trwało opróżnianie skrzynki niż faktycznego stawiania kart na forum kilku osobom

Edited by winteer
Guest winteer

Zosiu, oczywiście że mozna zobaczyć pojedyńcze posty danego użytkownika, tylko nie ma teraz podgladu posta (a szkoda, bo to było spore ułatwienie) jak to było w poprzedniej wersji forum, bez konieczności przeglądania wszystkich stron tematu.

Trzeba wybrać funkcję "pokaż wszystkie posty użytkownika" --> wtedy pojawi się lista z wynikami wyszukiwania i aby zobaczyć konkretny post, wystarczy kliknąć na znacznik (na zdjęciu zaznaczone czerwonym kólkiem), ta funkcja działa, jeśli post nie został wcześniej usunięty

P.S. Ja nie mogę robić zrzutów ekranów, ale serdecznie dziękuje anatemce za pomoc w jego wykonaniu :bukiet:

tez jestem za tym,by ukryc watek i moze wprowadzic inne zasady np od ilosci postow od ktorych mozna poprosic o wrozbe?osobiscie wprowadzilam limit 50 wypowiedzi,bo jak kazdy by tutaj przychodzil,pisal o swojej sprawie i kierowal swoje prosby do kilku osob na raz,to naprawde szkoda czasu i energii,a potem i tak ten ktoś ma Cie gdzies,bo mysli,ze tutaj jest za darmo infolina heh...a tym sposobem(przez limit),stawiam karty komus,kto chociaz cos zrobil dla forum;)

Guest winteer

Patsy, nie da się ustawić limitu 50 postów dla podforum - to jest możliwe dla całej grupy "młodszych użytkowników" - tak samo jest ustawione PW (na takich samych zasadach)

Na zwiększenie limitu postów dla całej grupy - musiałby wyrazic zgodę Marcin.

Patsy, można by uwzględnic w regulaminie, że niektórzy wróżacy mają szczególne wymagania

• 2 weeks later...
Sehnsucht

Winteer napisała w pierwszym poście, że do 30 kwietnia głosowanie -ale jak mamy taką jednogłośną zgodę to może troszkę skrócić ten czas?

Guest winteer

Rozmawiałam dziś z Marcinem i nie ma przeciwskazań do ukrycia działu... zwłaszcza że dziś znów były usuwane powielone pytania do osób wróżących.

Co do głosowania - kiedy wysunęłam propozycję, nie spodziewałam się takiej jednomyślności :okok: ..więc można by już dzisiaj wprowadzić zmiany, a ankieta zostanie zamknięta z wynikiem 8 głosów (100%) za ukryciem działu "Powróżę".

Oczywiście regulamin również trzeba zaktualizować

Edited by winteer
Guest winteer

Miałam nieco problemów z poprzenoszeniem userów aby ci z mniejsza ilością postów działu nie widzieli - jednak w ostatecznym rozrachunku dział jest ostatecznie ukryty.

W tym celu do podforum przydzieliłam grupę z ilością do 10 postów - w taki sposób aby mogły awansować do następnego pozomu. Jednak czasem moze się zdażyć że awans u pojedynczych osób może nie zadziałać automatycznie (tak samo niekiedy trzeba było zmieniać status na super user lub aktywować komuś konto ręcznie)... w takim wypadku proszę o sygnał (może być raport) czyj post przenieść do "próśb o wróżbę" z jednoczesną zmianą statusu tego użytkownika.

A co do uzytkowników którzy zdążyli napisać tutaj posty a nie dostali na niego jeszcze odpowiedzi - to myślę że można je już przenieść.

Edited by winteer
Guest winteer

Dziś znów zaktualizowałam regulaminy, zwłaszcza:

1. W zależności od działu:

. a) W dziale "Prośby o wróżbę" od osoby proszącej nie wymaga się minimalnej ilości postów.

. B) Dział "Powróżę" jest dostępny dla użytkowników posiadających minimum 10 postów.

Niektóre osoby wróżące maja szczególne wymagania co do minimalnej ilości postów napisanych przez osoby proszące o rozkład/wróżbę - wtedy trzeba się dostosować do wymagań autora wątlu w dziale "Powróżę".

3. Kiedy Pytającemu została udzielona jedna odpowiedź, kolejne osoby nie powinny już rozkładać kart (wróżyć) a tym samym udzielać odpowiedzi na zadane pytanie. Pamietajmy, że jedno pytanie - jedna odpowiedź.

9. Pytający powinien unikać wielokrotnego rozkładania tarota, run, kart anielskich, cygańskich lub innych, na jedno pytanie lub sprawę. Zbyt częste stawianie wróżby, nie wnosi nic nowego. Oznacza to jedynie, że zainteresowany nie chce przyjąć podstawowych informacji, tylko czeka na coś zupełnie innego, albo na to, co chce usłyszeć. Dotyczy również pytań wysyłanych Wróżącym na priv.

...pozostałe są bez zmian.

Dziewczyny, macie jeszcze jakieś propozycje?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych.