Jump to content

Gołębie


Margaretas

Recommended Posts

Margaretas

Witajcie,

codziennie do mnie,do mojego okna przylatują gołębie,siadają na antenie satelitarnej...czasem po dwa na raz i tak sobie mile gruchają,a potem odlatują,zastanawiam się czy to dobry znak,czy też zły? Słyszałam,że gdy gołąb gniazdo na oknie uwije,to ktoś z rodziny umiera.......ale słyszałam także ,że obwieszczają miłość,bo przecież gołąb symbolem miłości i pokoju jest...

Co o tym myślicie?

Wiosennie pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Guest winteer

Bardziej ze śmiercią od wieków kojarzą sie wrony niż gołębie, które w swoim jadłospisie mają również padlinę (oprócz innych ptaków, owadów czy drobnych ssaków).. pewnie dlatego się to wzięło, że na polach bitew była masa poległych wojowników, którymi nieraz żywiły sie te ptaki zamim truchła zostały spalone lub pogrzebane.

 

Za to wierzono, że bocian zakładający gniado przynosi szczęście gospodarstwu i jego mieszkańcom - miedzy innymi że zjada gryzonie (nornice) wyrzadzające szkody rolnikom (a więc pośrednio przyczyniał się do zmniejszania strat w plonach) ale również jako zwiastun wiosny kojarzony też z narodzinami.

 

A gołąb był poświęcony Wenus.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Spotkałam się z twierdzeniem, że dusza zmarłego może się komuś pokazać w takiej postaci odwiedzając go. Złowróżbnych zapowiedzi z tym ptakiem w roli głównej akurat nie znam. A może odwiedzają Cię po prostu przypadkowo Cię odwiedzają, bo akurat coś im odpowiada w tym regionie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych.