Skocz do zawartości

sen się spełnil -deja vu


magda29

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis spory czas temu mialam sen w ktorym znajdowalam sie w jakimsm obcym miejscu zupelnie nieznanym czułam ze nie jest ono z polski, pamietam jeszcze pewna dziewczyne i kilka detali. Nie dawno rozpoczelam prace w dublinskim sklepie podczas wykonywania pewnego zadania spojrzalam w strone drzwi i wowczas mnie olsnilo. Ta sytuacja byla mi juz znana.Przypomnialam sobie w jednej chwili owy sen.Wszystko sie zgadzalo. Musialam przez chwle ochłonac. Nawet opowiadalam go znajomej totez pozniejsze obawy o pomylke sie rozwialy. Czy ktos moze mi ro w jakis sposob wytlumaczyc jak to mozliwe. Czy oznacza ze nasza przyszlosc jest faktycznie juz jakas ustalona. Wiem ze naukowcy nie maja konkretnego wytlumaczeia zjawiska deja vu.Jesli ktos moze sie w tej kwestii wypowiedziec byla bym wdzieczna. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.deja vu pojawia sie wowczas, gdy czlowiek jest zmeczony. zachodza pewne zmiany w mozgu(nie pamietam szczegolow, ale cyztalam to w ksiazce od psychiatrii Bilikiewicza;)), ktore powoduja wrazenie "juz widzianego/slyszanego" itd. osoby chorujace na schizofrenie dosyc czesto w poczatkowym stadium doswiadczaja deja vu.

 

[ Dodano: 2007-07-29, 13:16 ]

a i jeszcze jedno, srednio wierze, ze cos jest zaplanowane i przez sny przewidujemy przyszlosc. raczej pojawiaja sie nasze przeczucia, odzwierciedlaja emcje itd. cos, co na jawie jest tlumione, a we snie to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieku

 

[ Dodano: 2007-07-29, 22:55 ]

dziekuje za informacje. Troche mnie zaskoczyly.Nadal ten temat i owe przezycie sa dla mnie zagadka.I juz chyba dam temu spokoj. Mam nadzieje ze ja nie jestem w poczatkowym stadium schizofreni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...