Skocz do zawartości

Mój rozkład, test


Gość Dharma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dharma

witam !! Mam prośbę do Was.. Pomożecie mi przetestować ten rozkład???.. Wymyśliłam go dziś na kilku osobach sprawdziłam.. jednak to za mało. Byłabym ogromnie wdzięczna jeśli też byście go testowały i ewentualnie powiedziały co Wam się podoba a co nie, SZCZERZE... To moj pierwszy rozkład takze licze na konstruktywne komentarze :D

 

 

<a href=43d47389948f0c59m.jpg' alt='43d47389948f

 

 

 

1,2,3 - karty opisujące sprawy związane z przeszłością, mające największy wpływ na nas (Ja kiedyś)

4,5,6 - karty opisujące sprawy teraźniejsze, mające na nas największy wpływ ( Ja teraz)

7,8 - blokady, cienie, wyniesione z poprzednich doświadczeń (z przeszłości)

 

9,10 - blokady, cienie z którymi mamy teraz do czynienia (brama przez którą musimy przejść)

 

1,7,4 - Rady, sposoby rozwiązywania blokad z przeszłości

(jak pewnie zauważyliście karty ocierają się o przeszłość (1) , blokadę z przeszłości (7) i teraźniejszość (4).. zrobiłam to tak ponieważ myślę ze powinniśmy mieć na uwadze to ze patrzymy na te sprawę z pozycji Tu i teraz także Teraźniejszość musimy wziąć także pod uwagę, nasz stan obecny)

 

8,6,10 - Rady, sposoby pokonywania teraźniejszych przeszkód

 

podobnie jak wyżej.. tutaj zahaczyłam o kartę blokad przeszłości (8) o teraźniejszość (6)i bramę, przeszkody teraz (10)

 

 

5,9,10 - nasze zalety, talenty, w jakim kierunku się rozwijać ( tu zależnie od naszej intuicji co nam przyjdzie na myśl)

 

oczywiście tak na próbę założyłam ten temat jeśli myślicie, że to bezsensu to usunę:D

 

zapraszam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest bez sensu, przecież cały czas się uczymy i doskonalimy, a dzięki forum możemy to robić wspólnie :oczko:

 

ja tylko dla wyjaśnienia mam pytanie: rozumiem, że podajesz dwie możliwości interpretacji?

 

pierwszą:

1,2,3 - karty opisujące sprawy związane z przeszłością, mające największy wpływ na nas (Ja kiedyś)

4,5,6 - karty opisujące sprawy teraźniejsze, mające na nas największy wpływ ( Ja teraz)

7,8 - blokady, cienie, wyniesione z poprzednich doświadczeń (z przeszłości)

9,10 - blokady, cienie z którymi mamy teraz do czynienia (brama przez którą musimy przejść)

 

i alternatywnie drugą:

 

1,7,4 - Rady, sposoby rozwiązywania blokad z przeszłości

(jak pewnie zauważyliście karty ocierają się o przeszłość (1) , blokadę z przeszłości (7) i teraźniejszość (4).. zrobiłam to tak ponieważ myślę ze powinniśmy mieć na uwadze to ze patrzymy na te sprawę z pozycji Tu i teraz także Teraźniejszość musimy wziąć także pod uwagę, nasz stan obecny)

 

8,6,10 - Rady, sposoby pokonywania teraźniejszych przeszkód

podobnie jak wyżej.. tutaj zahaczyłam o kartę blokad przeszłości (8) o teraźniejszość (6)i bramę, przeszkody teraz (10)

 

5,9,10 - nasze zalety, talenty, w jakim kierunku się rozwijać ( tu zależnie od naszej intuicji co nam przyjdzie na myśl)

 

w przeciwnym wypadku znaczenie kart musiałoby być rozpatrywane w dwóch różnych kontekstach, np te same karty 9 i 10 raz mówiłby o cieniach a raz o naszych zaletach, talentach -nakładałyby się sprzeczne znaczenia i nie do końca jasna interpretacja by była; jedna karta na jednaj pozycji powinna określać jedną sprawę /problem /dziedzinę

 

chętnie przetestuję :buzki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dharma

masz racje Sehn :D

 

Budując ten rozkład chodziło mi mniej wiecej o to :

 

:)

 

9,10 - blokady, cienie z którymi mamy teraz do czynienia (brama przez którą musimy przejść) - np w tym wypadku będzie to trudności w nauce, przyswajaniu nowych wiadomości oraz problemy z osiągnięciem niezależności finansowej..

 

 

Jeśli chodzi o interpretowaniu rad i zalety jak zauważyłaś mam po 3 kart w tym środkową traktuje jako sedno (ona będzie zabarwiała dwie pozostałe) a dwie pozostałe po bokach jako dwie drogi dwie alternatywy.. dlatego też nawet jeśli powtarza się ta karta w rozkładzie potrójnym na dane pytanie będzie miała inne znaczenie..

 

8,6,10 - Rady, sposoby pokonywania teraźniejszych przeszkód czyli główną będziemy skupiali się na pracy czyli 8 denarów a karty 2 kielichy i as denarów jako sposoby pokonania.. np praca poprzez zawarcie umowy, zaś ten as denarów można traktować jako cos związanego z naturą , agroturystyką (tak dla przykładu daje)

 

 

5,9,10 - nasze zalety, talenty, w jakim kierunku się rozwijać ( tu zależnie od naszej intuicji co nam przyjdzie na myśl) Główna kartą będzie tutaj 2 denary czyli zinterpretuje to jako zdolność w podejmowaniu decyzji np zdolność pasująca dla kierownika jakiegoś przedsiębiorstwa, bądź też instytucji ( as denarów) szkoła czyli może dyrektor .. :)) lub As denarów kierownik własnej działalności gospodarczej... to tak dla przykładu daje tylko.. :))

 

 

 

ojojj troche jest z tym problem :D mam nadzieje ze nie namieszałam.

Edytowane przez Dharma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem teraz ogólne założenia, ale wiesz wydaje mi się, że w rozkładzie karta na konkretnym miejscu powinna mieć konkretne znaczenie (oczywiście mogą na interpretację po części wpływać także karty sąsiadujące), bo przecież kładąc karty konkretyzujemy co dana karta w danym miejscu nam powie -a tak to ryzykowne będzie ;) także pojedyncze propozycje (na zasadzie alternatywnej możliwości w zasadzie dwóch oddzielnych rozkładów) do mnie przemawiają, całościowo -za dużo jednak namieszane :)

 

ale Dharmo, najważniejsze jeżeli Ty się w tym nie gubisz i do Ciebie tak zestawiony rozkład przemawia (i w miarę się sprawdza ;) To przecież bardzo indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dharma

rozumiem, rozumiem Seh, na poczatku w sumie chciałam ten rozkład z taka mozliwością interetacji

 

1,2,3 - karty opisujące sprawy związane z przeszłością, mające największy wpływ na nas (Ja kiedyś)

4,5,6 - karty opisujące sprawy teraźniejsze, mające na nas największy wpływ ( Ja teraz)

7,8 - blokady, cienie, wyniesione z poprzednich doświadczeń (z przeszłości)

9,10 - blokady, cienie z którymi mamy teraz do czynienia (brama przez którą musimy przejść)

 

 

pozniej naszło mnie i pomieszałam skomplikowałam jeszcze bardziej, nie.. właśnie sie nie gubię i całkiem dobre odpowiedzi ale jeszcze nie rozgryzłam go do konca. Troche go wymęcze moze jakis inny pomysl mnie najdzie

 

dzieki :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Generalnie jestem przeciwniczką rozbudowanych rozkładów, takich powyżej ośmiu kart. Im ich więcej w rozkładzie, tym trudniej o interpretację. Uważam, że bardzo wyczerpującą odpowiedź można dostać już w takiej ilości (albo i w mniejszej). Mimo wszystko należą się brawa za kreatywność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego powyżej 8 akurat, a nie np 7 lub 9 ?

krzyż celtycki ma na ten przykład 10 i to chyba najbardziej upowszechniony rozkład od wielu pokoleń ;)

bardziej istotne jest chyba czy wyciągamy karty od tak sobie, byle więcej, czy każda ma jakieś określone znaczenie

ja tam wolę bardziej rozbudowane rozkłady -to chyba kwestia indywidualnych preferencji i doświadczenia

 

a rozkład Dharmy ciekawy - kilka razy próbowałam (tą pierwszą wersję) i całkiem fajnie się sprawdzało :okok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...