Skocz do zawartości

Prana - uzdrawianie praniczne.


Cadaveris

Rekomendowane odpowiedzi

Uzdrawianie praniczne bazuje na oczyszczaniu czakr odpowiadających za dany narząd lub bezpośrednio narządów w celu

pozbycia się starej zalegającej w ciele energetycznym człowieka energii ( prany ) tworzącej blok i przesyłaniu nowej w celu przyspieszenia jej regeneracji.

W niektórych przypadkach występują też dziury w kanałach energetycznych lub czakrach, przez które ulatnia się prana powodując

osłabienie człowieka przez co staje się on bardziej podatny na choroby.

 

W uzdrawianiu pranicznym mówi się o ciele bioplazmatycznym czyli aurze. Wyróżniamy aure wewnętrzną, zewnętrzną i aure zdrowia.

 

-Aura wewnętrzna przenika ciało fizyczne i sięga do 10-13 cm poza granicami ciała fizycznego.

Przez różne choroby i osłabienia aura ta może być cieńsza bądź grubsza. Cieńsza oznacza niedobór prany i osłabienia, grubsza natomiast zastój energii i blok.

Tą zależność stosuje się do wstępnego diagnozowania i wyszukiwania chorób. Warto zaznaczyć że choroby pojawiają się najpierw w aurze,

przez co przy odpowiednio szybkiej interwencji można zapobiec efektom fizycznym choroby.

 

-Aura zdrowia ma postać promieni rozchodzących się od fizycznego ciała na wszystkie strony.

Jest ona niczym tarcza przed znajdującymi się w otoczeniu zarazkami i negatywną praną.

Ciągłe promieniowanie powoduje usuwanie z ciała toksyn i zarazków.W przypadku osłabienia organizmu promienie te

zakrzywiają się i plątają tym samym obniżając zdolność do usuwania toksyn itp.

 

-Aura zewnętrzna jest niczym siła zaporowa utrzymująca znajdująca się wewnątrz energię.

Rozciąga się na odległość około jednego metra od granicy fizycznego ciała i przybiera różne barwy będące odbiciem stanu emocjonalnego, fizycznego i mentalnego osoby.

 

 

Warto wspomnieć że ciało bioplazmatyczne jest pewnego rodzaju wzorcem dla ciała fizycznego.

To właśnie dzięki niemu ciało fizyczne pomimo ciągłych przemian pozostaje w jednej niezmiennej formie.

Zależność ta powoduje że każda choroba na na jednej płaszczyźnie ma odzwierciedlenie w drugiej.

Niektóre zmiany zachodzą natychmiastowo inne stopniowo, ale ciągle darzą do harmonii.

 

W uzdrawianiu pranicznym kluczowy jest rozwój czakr dłoni, którymi uzdrowiciel dokonuje diagnoz i działań.

Uzdrowiciel zbiera energie z otoczenia ( powietrza, ziemi i słonca ) a następnie przekazuje ją pacjentowi.

Przeważnie gromadzi się energie jedną ręką a wysyła drugą, w ten sposób uzdrowiciel staje się przekaźnikiem energii.

Uzdrowiciel musi zadbać o stabilizację przekazywanej energii w celu osiągania jak najlepszych wyników.

Prana która wykorzystuje uzdrowiciel posiada określone kolory. Podstawowa jest prana biała,

która harmonizuje i po części posiada wszystkie właściwości kolorowych pran, które skupiają się na bardziej określonych właściwościach.

 

Artykuł napisany w oparciu o książkę " Stara sztuka uzdrawiania " Choa Kok Sui.

Edytowane przez Cadaveris
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

warto dodac za Baarbara Ann Brennan, ze warstwy aury maja budowe na przemian

strukturalną ->>nieparzyste warstwy :

1-sza eteryczna - w ciele i wychodzaca pare cm poza cialo, 3-cia - mentalna,

5-ta - eteryczna ciala przyczynowego, 7-ma - odpowiednik warstwy mentalnej w ciele przyczynowym

oraz "niezorganizowana", plynna ->> warstwy parzyste:

2 - cialo emocjonalne (nizsze), 4- cialo astralne, 6 - cialo przyczynowe, emocjonalny aspekt (wyzszy)

 

najczesciej "operujemy" na trzech pierwszych warstwach

 

*niekoniecznie trzeba jedna reka gromadzic energie, a druga wysylac - to bardziej proces myslowy,

mozemy obiema rekami jednoczesnie "wciagac"/zasysac energie i przekazywac ja dalej

*kiedy oczyszczamy kogos z "brudnej" energii nie nalezy jej "upuszczac", gdzie popadnie, a od razu skierowywac jej strumien do centrum ziemi

*do diagnozy i przesylania energi mozemy takze uzywac czakr w opuszkach palcow

- energia moze wtedy byz (zaleznie od woli) bardziej skoncentrowana/skondensowana lub tez bardziej subtelna

 

podczas pracy z energia zauwazylam, ze bardzo istotna role odgrywa mysl/intencja - ona kieruje energia, daje jej prace do wykonania

- mozna bowiem "po prostu" przekazywac energie, ale tez mozna nia sterowac, ukierunkowywac jej przeplyw i okreslac, co ma zrobic

(np. poprawiac przemiane materii albo zupelnie inaczej: wzmacniac prace czakry )

nasza wyobraznia gra bardzo duza role, mozna takze sporo szkod narobic...

 

w im wyszej warstwie operujemy tym bardziej dlugotrwale efekty

mimo wszystko sa to dzialania dorazne, jak podanie lekarstwa - jesli dana osoba nie zmieni swoich wzorcow myslowych, wzorcow zachowan,

to np. efekt czynnosci energetycznych wykonanych na poziomie 1-szym (warstwa siedzaca "w" i "otaczajaca" cialo fizyczne)

moze nieraz i po paru dniach zaniknac, choc czasem utrzymuje sie i miesiac

Edytowane przez alathea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie wiem czy w dobrym dziale pisze temat jest o uzdrawianiu wiec pisze tutaj. Bylem raczej sceptyczny do tego typu spraw, a dzisiaj sam spróbowałem leczyć i co było ciekawe, idealnie wykrywałem miejsca bólu, dolegliwości. Przesuwałem rękę nad ciałem i w miejscach gdzie występował problem czułem ciepło . Uczucie ciepła odczuwałem jak wiatr w ciepły dzień. Tak samo tutaj jakby ciepły wiatr wiał w moją rękę z miejsca bólu. Co mnie bardziej rozweseliło i zadziwiło intensywność bólu zmniejszyła się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

kiedys - na poczatku tez odczuwalam cieplo - teraz wiecej jest (prawie wylacznie, wlasciwie) w postaci klucia, szczypania, mrowienia - az do fizycznego bolu (jak od nacisku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

a co powiecie na temat uzdrawiania pranicznego na odleglosc? robilem juz to nie raz i powiem szczerze ze pomagalo. z reguly najpierw pomagalem a pozniej pytalem sie o samopoczucie, dopiero po wszystkim mowilem co zrobilem . Tak aby zapobiec wplywowi podswiadomosci danej osoby (efekt placebo).Czesto wyczowalem skupisko bolu na odleglosc ale nie wodzac rekoma, wystarczy ze wyobrazilem sobie aure danej osoby i w jakims miejscu doslownie wpychalo mi sie na wyobraznie skupisko ciemnej energii, lub tez oslabienie energii czlowieka.przyznam sie ze robilem wszystko na "wyczucie" i malo o tym czytalem ztad tez moje zdziwienie gdy przeczytalem ten post bo robilem to wszystko instynktownie a tu widze ze ktos to opisal dokladnie tak samo ;] Ale nigdy nie kombinowalem z leczeniem chorob, jesli juz to "zabieralem bol" po prostu jestem mozna powiedziec amatorem i nie chcialem ryzykowac ze wyrzadze komus jakies szkodzy...

 

Ps:wybaczcie za brak polskich znakow ale jestem na Angielskim laptopie xd i nie zainstalowalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Moze mnie ktoś uzdrowi na odleglość.Pozbędzie się złej energii która we mnie jest.

 

czy nie powinnas raczej pomyslec o pracy wlasnej nad rozwojem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakieś 10 lat temu.Zostałam pobita we wlasnym domu przez pijanego sąsiada.Od tamtego czasu różne dziwne rzeczy dzieją się ze mną chyba zbyt duży stres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOIM ZDANIEM NIC DZIWNEGO uruhomila sie pamiec poprzednich wcielen spróbuj afirmacji wybaczajacej innym krzywdy jakie popelnili wobec Ciebie w tym i poprzednich wcieleniach oczywiscie to potrwa spróbuj oczyscic tez karme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o karme jest kilka sposobów jak ktoś potrafi to wahadłem można w medytacji można wizualizacja najprościej świecą w intencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jest to po prostu przesłanie Energi leczącej na odległość do konkretnej osoby ale robią to uzdrowiciele i bioterapeuci osoby inne mogą prosić Anioły lub Boga o uzdrowienie danej osoby i w ten sposób powodować przepływ energii do osoby

Edytowane przez gullfaxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzdrawianie to nie tylko przekaz energii ... takie myślenie prowadzi często do pogarszania stanu osoby której pomagamy. Po to prowadzi się przed działaniem diagnozę aury aby wiedzieć czy w danym miejscu jest nadmiar czy niedomiar energii i w zalezności od tego postępować odpowiednio ;) Pchanie gdzie popadnie energii nie jest najlepszym pomysłem. Tutaj wypowiadam się jeśli chodzi o Uzdrawianie Praniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Gulfaxi ma wiele racji ,a reszta to wszystko świetne slogany ,mające na celu zamaskowanie prawdy przez osoby nieco bardziej Świadom - ego .

wiem na przykładzie mojego brata ,na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia w pracy z różnego typu energiami .

Codziennie wstaje i widać jak źle się czuje (zresztą dziennie pije piwa i tabletkami się futruje) ,lecz wystarczy że włączy komputer siedząc cały dzień nieraz -podłącza się w ten sposób do sieci energetycznej komputerowej,ale ludzka energia również przepływa tymi wirtuialnymi przewodami na odległość ,posiedzi tak chwilę i widzę jak wraca mu zdrowie.

Tak się dzieje pewnie z każdym i zawsze ,i na duże nieraz odległości ,tylko nie każdy tego przepływu ,lub odpływu energii jest świadomy,wiem po sobie jak wyczerpany nieraz się czuję ,czując upływ energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba osobiście się zgłosićdo uzdrowiciela,czyli człowieka z atestem potwierdzonym przez innych specjalistów i wieloletnią praktyką ,gdzie pacjenci osobiście potwierdzali wyzdrowienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź do mnie osobiście to ci udowodnię, niejeden potwierdził mi lepszy stan swojego zdrowia,bo w sieci ma się do czynienia z różnego rodzaju energiami ,szkodzącymi i uzdrawiającymi ,a nie raz pod przykrywką uzdrowienia ,można szkodzić.,dlatego lepiej osobiście,bo taki pseudouzdrowiciel będzie tylko wierzył i to na poważnie,że pomaga ,a tak naprawdę może szkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rokka

Pit, ale mi chodzi o to, czy ja się nadaję na uzdrowiciela. Ponoć tak. Chcę popracować na sobie i pytam o technikę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba osobiście się zgłosićdo uzdrowiciela,czyli człowieka z atestem potwierdzonym przez innych specjalistów i wieloletnią praktyką ,gdzie pacjenci osobiście potwierdzali wyzdrowienie .

 

Heh ^.^ taki " atest" to sobie każdy głupi może kupić ;] Wystarczy wiedzieć gdzie.

Jestem przekonany o istnieniu wielu bardzo dobrych uzdrowicieli bez ani jednego dokumenciku ;) No ale nie ważne, ten wątek dla mnie jest nieistotny ;]

Co do samego uzdrawiania... od strony technicznej... ;)

Wszystko zależy od systemu jakim chcemy pracować ;] Ale generalnie chodzi o poprawie stanu ukladu energetycznego danej osoby. Cało fizyczne, mentalne, eteryczne, energetyczne itd.... Wszystkie są ze sobą połączone ;) Możemy się leczyć fizycznie wtedy pod wpływem poprawy fizycznej pozostale ciała tez się leczą ;) Możemy także leczyć np. energetycznie i wtedy polepszony stan energetyczny wymusi poprawe na ciele fizycznym. Tylko teraz, co daje najlepsze efekty? Logicznie patrząc... po prostu jedno i drugie razem ;) DLATEGO własnie uzdrowiciele powtarzają że terapie energetyczne sa jedynie dodatkową pomocą w leczeniu. Niektórych chorób nie mozna uleczyć jedynie zwyklymi fizycznymi metodami, jak również wiele chorób nie wyleczymy samą energia i chęcią ;)

 

Co do technik uzdrawiania... Jako że to temat o uzdrawianiu pranicznym to powiem mniej wiecej o co w tej technice chodzi ;)

1) Diagnoza - po przez rozmowe z daną osobą, sprawdzenie jej energetyki ( sprawdzanie dłońmi aury wew. i zew. (zwlaszcza w miesjcach wskazanych przez osobe która leczymy lub miejscach które odpowiadają danym dolegliwością ) poszukując ewentualnych wypukleń lub wgłębień w aurze. )

2) Oczyszczamy chorego całosciowo i szczególnie w miejscach zniekształceń aury. W miejsca w których znaleźliśmy wgłebienia w aurze przekazujemy energie - rodzaj energii jaki przesyłamy jest uwarunkowany naszymi zdolnościami i chorobą. poczatkujący wysyłają uniwersalną białą prane. Miejsca w których były wypuklenia nie eneretyzujemy, tylko dokładnie oczyszczamy. Należy także do energetyzować czakramy w których widzimy pewne znieksztalcenia blokady itp. oraz wzmocnic te które odpowiadają za dany problem. Prawie zawsze warto energetyzować dodatkowo czakre podstawy gdyż ona w dużej mierze odpowiada za nasze ogólne zdrowie, oczywiscie sa przypadki kiedy nie wolno ;)

3) Ponownie sprawdzamy aure chorego i w razie znalezienie kolejnych zniekształceń lub gdy nie udalo się całkowicie poprawic poprzednio znalezionych należy powtórzyc oczyszczanie i energetyzowanie.

 

Tak ogólnie rozpatrując tą technike chodzi własnie o oczyszczanie i energetyzowanie odpowiednich miejsc i czakramów, bardziej doswiadczeni uzdrowiciele uzywają przy energetyzowaniu konkretnych energii mających dokładniej sprecyzowane właściwosci i zadanie ;)

 

Ja na końcu proponuje jeszcze utworzenie oslony energetycznej wokoł danej osoby w celu odizolowania osoby od wplywu negatywnych energi z zewnatrz. Taka jednorazowa oslona nie wytrzyma długo ale pozwoli na szybsza regeneracie organizmu w pierwszych etapach leczenia.

 

Fakt czy sie do tego nadajesz czy też nie możesz sprawdzić jedynie sama - po prostu próbując ;)

 

pozdrawiam! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rokka

w moim słowniku nie ma słowa nie wiec bardzo się mylisz :) w sumie to ja się nie pytam czy się nadaje jako ja, tylko o metodę się pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mi uweierzyć,mam taki dar ,że wiem i czuję co czuj druga osoba ,nazwij mnie Empatą ,i powiem TAK NADAJESZ SIĘ ,musisz w to sama uwierzyć,codziennie się w tym utwierdzaj ,zapewniaj samą siebie ,TAK JESTEM UZDROWICIELEM ,bowiem wiara przenosi góry dosłownie i w przenośni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rokka

Pit, moja aura o tym mówi, to że wiem gdzie i jak przyłożyć rączki by przestało boleć itd itp i mój kolor aury też o tym mówi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja aura o tym mówi, to że wiem gdzie i jak przyłożyć rączki by przestało boleć itd itp i mój kolor aury też o tym mówi

 

to jak ta aura mówi? jakiś kolor też odpowiedni na to musi być?

Edytowane przez peyotl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rokka

Peyotl nie wiem czy musi, ale jest taki kolor, który świadczy o tym, że ktoś ma zdolności uzdrawiające. Pewnie nie musi, ale czy potrafi uzdrawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz to dość kontrowersyjny temat i równie dobrze może ktoś powiedziec że niebieski co? bo np ja mogę zapytać a skąd taka pewność że zielony , a nie indygo? od kogo to wiesz lub gdzie można się tego dowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rokka

Trzeba kilka książek przeczytać, tych, którzy się lepiej znają na aurze :) wtedy się dowiesz. Potem trzeba przeprowadzić rozpoznanie na przykładach. A indygo to jest od czegoś innego całkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli przy temacie jesteśmy,to tak sobie myśę że uzdrowiciel może mieć Zielony Kolor Aury ,Aura to Niematerialna Otoczka/Powłoka Energetyczna Która Otacza Człowieka - Ciała Subtelne -Astralne ,Mentalne,Przyczynowe (Atmiczne) ,Buddyczne i Boskie/Kosmicznej Jedności ,a Odbiciem w Ciele będzie symboliczne przedstawienie Aur Jako Czakr ,a Czakra 4 -Serca ,która jest ośrodkiem Mistycznej ,Boskiej Miłości jest przedstawiana w kolorze Zielonym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit z całym uznaniem dla tej ideologii ale to wszystko bzdety wyssane z książek, fajnie sie je czyta ale nic poza tym, żadnego pokrycia w tym nie ma jeśli ktoś naprawdę praktykuje. Takie opisy tylko wpajają ludziom błędne wyobrażenia i sugerują się poźniej właśnie czyjąś tam teorią.

Jeśli juz miałabym się skłaniać ku kolorystyce czyli poszczególnych wibracji ciał to nie ma czegoś takiego że cały czas jesteś na tych samych poziomach. Dzis możesz byc zielony a jutro różowy , a za chwilę czerwony i jak to się ma wtedy do uzdrawiania? Będziesz czekać aż Ci sie kolorek zmieni na zielony? Ciekawe , no bardzo interesujące, ze wogóle uzdrawianie bierze się od ilości przeczytanych książek, a może jeszcze jakąś prace zakończoną dyplomem bo o tym trzeba napisać i wtedy jest sie uznanym Kosmicznym Uzdrowicielem.

...ładne kolorki poukładałeś w sygnaturze ;)

Edytowane przez peyotl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokka usiłuję ci tylko wytłumaczyć , że uzdrawianie bierze się z duchowości , a nie z kolorów, aury, czakramów itp. jak to próbujesz sobie tłumaczyć. Jesli chodzi o duchowość nie możesz określic jaki ma kolor, jak wygląda, możesz ją tylko odczuć i wiedziec w sobie czy jesteś odpowiednią osoba na odpowiednim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rokka

A duchowość bierze się z doświadczeń kolejnych wcieleń. Co ma wpływ na aurę, bo wszystko trzeba sobie najpierw wypracować, żeby było potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peyotl to nie są :cytuję bzdety wyssane z książek ,lecz wszystko co piszę pochodzi od otoczenia które na mnie promieniuje i z ludzkich myśli ,a potem spisuję, wszystko żeby pozbyć się tego czego we mnie nie ma ,ja jestem Czysty i Samą Miłością ,więc wsazystko co pisz ę pochgodzi od wszystkich ludzi z ich podświadomości i nieświadomości,jak coś to czyjeś bzdury bo ja czytam ,ale tylko w ludzkich duszach i umysłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Rokka " mój ty nauczycielu" ;) sama sie doucz skoro uważasz ze mozesz wejsc na ścieżkę uzdrawiacza, bo jak narazie to nie emanujesz uzdrawiająco.

 

więc wsazystko co pisz ę pochgodzi od wszystkich ludzi z ich podświadomości i nieświadomości,jak coś to czyjeś bzdury bo ja czytam ,ale tylko w ludzkich duszach i umysłach.

 

Pit więc po co przekazujesz dalej te bzdury z podświadomości i nieświadomości ludzkiej, przecież robisz w ten sposób więcej szkody niż pożytku. Jeśli nawet cos przeczytasz zachowaj to dla siebie , bo po jakims czasie może dojdziesz że to wszystko jeden shit, a skąd będziesz mógł wiedziec ile osób przez to wyprowadziłeś na manowce? Choćby takich z forum , którzy wierzą we wszystko co tu wyczytają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rokka

Nie jestem niczyim nauczycielem, dawno mi się to znudziło. W przeciwieństwie do Ciebie, nie wykładam w tym wątku. A czym i jak emanuje to twoja niewiedza jest tu wielka. Nie wypowiadaj się. Piszesz o tak podstawowych rzeczach, jak np. to , że uzdrawianie jest związane z rozwojem duchowym, ale to wie każdy. Takie proste prawdy. Nic nowego nie wnosisz. I nie musisz mnie w tym "uświadamiać" bo sama jesteś nie uświadomiona. Choćby widać tu twój brak wiadomości o aurze emocjonalnej, bo to ta aura ciągle zmienia kolory, odcienie.

Troszkę pokory życzę, to ułatwia rozwój. W snobizmie i przekonaniu o swojej wielkiej wartości rozwoju nie ma.

Edytowane przez Rokka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Papa Midnite

"Pamiętaj to co odpowiadasz komuś zazwyczaj dotyczy Ciebie samej."

Jeżeli to jest prawdziwe,to faktycznie wypomniałaś sobie bardzo dużo rzeczy.Widać łatwiej oceniać innych,niż samego siebie.Nie lepiej powiedzieć coś mądrego na temat(przy okazji konkretnego),a nie "mędrkować" bez powodu?

Postrzeganie aury w tym wypadku nie musi być identyczne,chyba,że postrzegają osoby o tym samym schemacie,wtedy kolory pokrywają się.

Jeżeli dobrze rozumiem dyskusję to rozprawiamy o tym,kto ma predyspozycję do uzdrawiania?W jakim systemie?To robi różnice,aczkolwiek jeżeli chodzi o pranę,energię życiową,którą można pobierać z otoczenia to uzdrawiać może każdy.Potrzeba odpowiedniego treningu,by oswoić się z przyjmowaniem energii,osiągnąć indywidualny poziom harmonii w energetyce,można to zazwyczaj osiągnąć praktykując "krążenie światła".Jak już potrafimy kontrolować jąw sobie to nie ma problemy by kontrolować ją poza.Oczywiście jest to najbardziej prostacka forma,ale ją może bez problemu wykorzystać każdy,bez licytacji,które ma wcielenie i kim to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pamiętaj to co odpowiadasz komuś zazwyczaj dotyczy Ciebie samej."

Jeżeli to jest prawdziwe,to faktycznie wypomniałaś sobie bardzo dużo rzeczy.

 

Papo M ten zwrot odnoszę jeśli personalnie komus cos odpowiadam, a nie ogólnie na zasadzie że wypowiadam sie w temacie. Może nie rozumiesz tego, więc jeśli to takie trudne to sorry, że się tak skomplikowanie wyrażam. W każdej mojej wypowiedzi staram się tonować różne rzeczy tym bardziej że to forum jest a nie bezpośredni kontakt z rozmawiającym. Czy ja powiedziałam że jestem bez wad?

Jeżeli dobrze rozumiem dyskusję to rozprawiamy o tym,kto ma predyspozycję do uzdrawiania?W jakim systemie?

 

...nie wiem o jakich systemach mówisz, jeśli mowa o tym uzdrawianiu co może każdy to chyba cos na zasadzie rejkowców, bo tam każdy może, troche lepiej lub troche gorzej. Co do reszty wymownie przemilczę, aby się komuś smutno nie zrobiło.

"krążenie światła" to też jakas dla mnie tajemna nazwa, ja nie wiem czy tu wszystko to opiera sie na jakiejś bazie ewidencji i skatalogowaniu wszystkiego? Przeciez jeśli ktos wogóle cos potrafi albo ma to w sobie to żadne takie elementy nie są mu potrzebne. Poprostu bierze i robi, bo po kiego mu potrzebne jaki cos ma kolor albo czy potrafi cos kontrolować. Nie musi sie nad tym zastanawiać, bo wie że robi to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem człowiek ma kolor aury urodzeniowy czyli taki z jakim się urodził i to jest własnie suma doświadczeń i pracy nad sobą w poprzednich wcieleniach i jest kolor aury teraz jeżeli pracujesz nad sobą może być wyższy niż urodzeniowy i ten kolor pokazuje Twój rozwój tu i teraz i jest kolor chwilowy powstający np. na skutek silnych emocji lub profesji np. złodziej ma bura aurę jeżeli zajmujesz się np.czarna magia lub satanizmem czarna. Aura która masz tu i teraz jest często wypadkowa wielu kolorów to samo dotyczy urodzeniowej. generalnie osoba która chce zajmować się uzdrawianiem powinna mieć minimum indygo lepiej fiolet lub biały jest bardzo dobrze jak ma cząstki aury złote,i różowe i srebrne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ostatnie 2-3 strony postów są nie do tematu, dlatego prosil bym moderatorów o stworzenie dla tych postów osobnego tematu ;)

Co do uzdrawiania pranicznego... nie jest to technika dla każdego... to nie jest jak w Reiki gdzie wszystko samo niby sie dzieje a uzdrowiciel tylko przyklada rece i prosi energie o dzialanie. Tutaj Sam uzdrowiciel operuje energią SAM podejmuje ważne decyzje. Głupie zachowanie albo po prostu brak pewnej wiedzy i doświadczenia może skończyć się pogorszeniem stanu chorego. Aby być naprawde uzdrowicielem pranicznym potrzeba naprawde dużej wiedzy i rozwagi - dlatego Uzdrowicieli pranicznych jest tak niewielu... Osobiscie tylko liznołem tematu zarówno Reiki i uzdrawiania pranicznego i uważam że jak ktoś nie chce sie uzdrawianiem zajmować na poważnie to Reiki mu napewno wystarczy i nikomu krzywdy nie zrobi ;] Ale... w moim przekonaniu Uzdrawianie praniczne to zdecydowanie mocniejsze narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ja mam takie pytanie, w pierwszym poście jest napisane że można pracowac na czakrach z różnych warstw energetycznych. W jaki sposób pracowac na konkretnej warstwie? Skąd mam wiedzec że to jest np. czakra ciała astralnego a nie eterycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak pracujesz na danej czakrze, to praca przebiega równocześnie na różnych poziomach. Praca na pojedynczych poziomach przydaje się raczej dla uzdrowicieli (którzy chcą innym coś "układać", osobom które niekoniecznie potrafią same) i to pewnie tylko w specyficznych sytuacjach. Dla samego siebie, najczęściej nie potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogłby ktoś mi wytłumaczyć zasadnicze róznice między energią reiki a uzdrawianiem pranicznym? bo mi się ciągle wydaje że to to samo, robię przekazy energii, koncentruje się na koronie i rękach i własciwie nie wiem jak to nazwac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
a mogłby ktoś mi wytłumaczyć zasadnicze róznice między energią reiki a uzdrawianiem pranicznym? bo mi się ciągle wydaje że to to samo, robię przekazy energii, koncentruje się na koronie i rękach i własciwie nie wiem jak to nazwac ?

 

Różnicy nie ma, rózni się techniką.

Energia życia zwana :Prana, Mana(manną),Orgon,Eter,Ki,CHi,Reiki to to samo, kwestia innej nazwy w zależności od kraju..."pochodzenia" i różne są techniki wykorzystania...np:akupunktóra,akupresura,masaż,Tai-chi,kung-fu...wszystko to samo tylko rózne techniki....

Z tego co wiem w Reiki nie używasz energii świdomie tylko masz się poddac jakiemuś "duchowi" opiekunowi...i leczyć razem z nim.

W uzdrawianiu pranicznym używasz jej świadomie, nie jesteś obdarzony mocą, każdy się tego może nauczyć nie ma tu mowy predyspozycji do leczenia,każdy uczy się technik i już nie poddajesz się jakimś duchą. Główne energie to energia słoneczna, ziemi i powietrza, które pobierasz za pomocą czakr dłoni i wysyłasz w hore miejsca.

Na czym polega główna różnica w uzdrawianiu pranicznym a innymi technikami.

To tak jak z miską wody : człowiek to taka miska z wodą jak jest chory to idzie do bioenergoterapeuty,który dolewa nowej świeżej wody do miski,która się miesz ze starą brudną i wypycha ją na powierzchnie.Aż w końcu zostaje tylko świeża czysta zdrowa.:)

uzdrawianie pranicznje różnie się tym że ta sama miska ma stan min i max, a pozatym masz chochelkę do wybierania brudnych rzeczy i nasza miska jest przeźroczysta więc widzisz gdzie woda jest brudna czy jest za mało lub za dużo.A jak jest brudna to bierzesz chochle wybierasz brudną i nalewasz czystej nowej, szybciej bezpieczniej. Ba praniczne uzdrawianie dzięki przeźroczystej misce wie jaki kolor wody wlać.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne...jak zmniejszyć nadpobudliwą czakrę ... Bo mam problem :) Przesyłamy Niebiesko-biała prane dobrze pamietam?

 

A po co lać energię tam gdzie jest jej nadmiar?Lepiej najpierw odnaleźć i oczyścić syf , który powoduje nadczynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co lać energię tam gdzie jest jej nadmiar?Lepiej najpierw odnaleźć i oczyścić syf , który powoduje nadczynność.

 

Słuszna uwaga, sęk w tym że ten kolor Prany zmniejsza nadpobudzoną czakrę, samym oczyszczaniem ogólnym i miejscowym nie jestem wstanie jej unormować. Przyczyny mogą być dwie...albo nie mogę znaleść źródła czyli chorego nażądu albo podłoże jest psychiczne a to już wyższa szkoła jazdy, której jeszcze nie potrafię robić, łatwiej mi doraźnie pomóc zmniejszająć jej nadczynność i wysłać do bardziej zawansowanego uzdrowiciela:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a czy oczyszczałeś czakry i jaka technika,OCZYSZCZENIE CZAKR,jest podstawa,potem się robi wszystko inne, chory narząd jest skutkiem a nie przyczyna,czy mógłbyś wytłumaczyć co to jest oczyszczanie miejscowe,blokady i choroby często maja przyczyny karmiczne,albowiem karma osadza się w czakrach,tak jest i u ciebie,oczyść karmę w 1 kolejności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, sęk w tym że ten kolor Prany zmniejsza nadpobudzoną czakrę, samym oczyszczaniem ogólnym i miejscowym nie jestem wstanie jej unormować. Przyczyny mogą być dwie...albo nie mogę znaleść źródła czyli chorego nażądu albo podłoże jest psychiczne a to już wyższa szkoła jazdy, której jeszcze nie potrafię robić, łatwiej mi doraźnie pomóc zmniejszająć jej nadczynność i wysłać do bardziej zawansowanego uzdrowiciela:)

 

Praca z kolorowymi pranami to robota dla doświadczonego pranisty. Skoro nie potrafisz zlokalizować miejsca zasyfionego to lepiej może faktycznie udaj się do fachowca.

Jeśli jednak chcesz spróbować sam znaleźć przyczynę to możesz się zbadać dotykając jedną ręką zdrowego miejsca na ciele a drugą miejsca i kanały energetyczne związane z daną czakrą(nie wiem która ci dokazuje dokładnie) i spróbować wyczuć różnice w odczuciach przy dotykaniu. Zazwyczaj to co się dzieje w czymś co nazywa się czakrą jest tylko pochodną problemów w narządach z nią związanych. Dlatego lepiej jest np. czyścić chorą wątrobę niż samą czakrę ją zasilającą(oddziałując na wątrobę cała siła działań spada na nią, czyszcząc czakrę oddziałujemy też na pozostałe narządy z nią mniej lub bardziej związane, czyli efekt jest słabszy i rozmyty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a czy oczyszczałeś czakry i jaka technika,OCZYSZCZENIE CZAKR,jest podstawa,potem się robi wszystko inne, chory narząd jest skutkiem a nie przyczyna,czy mógłbyś wytłumaczyć co to jest oczyszczanie miejscowe,blokady i choroby często maja przyczyny karmiczne,albowiem karma osadza się w czakrach,tak jest i u ciebie,oczyść karmę w 1 kolejności

 

Nie ładnie jest pracować na kimś bez jego zgody,tak to łągodnie ujmę. Masz rację często przyczyny Choroby są karmiczne. Tylko karmę trzeba długo niwelować i to raczej sposobem myslenia i uczynków, w myśl zasady "co czynisz to zbierasz" a nie czyszczeniem czakr. Oczyszczanie miejscowe ---czyszczenie chorobowego miejsca w ciale energetycznym. Technika z uzdrawiania pranicznego "wymiatanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca z kolorowymi pranami to robota dla doświadczonego pranisty. Skoro nie potrafisz zlokalizować miejsca zasyfionego to lepiej może faktycznie udaj się do fachowca.

Jeśli jednak chcesz spróbować sam znaleźć przyczynę to możesz się zbadać dotykając jedną ręką zdrowego miejsca na ciele a drugą miejsca i kanały energetyczne związane z daną czakrą(nie wiem która ci dokazuje dokładnie) i spróbować wyczuć różnice w odczuciach przy dotykaniu. Zazwyczaj to co się dzieje w czymś co nazywa się czakrą jest tylko pochodną problemów w narządach z nią związanych. Dlatego lepiej jest np. czyścić chorą wątrobę niż samą czakrę ją zasilającą(oddziałując na wątrobę cała siła działań spada na nią, czyszcząc czakrę oddziałujemy też na pozostałe narządy z nią mniej lub bardziej związane, czyli efekt jest słabszy i rozmyty).

No racja z tymi czkrami i narządami lepiej znaleść przyczynę "czyli chory narząd" mnie akurat nie dolega nadczynność poprostu mam taki przypadek tak wybadałem i tak teraz próbuje usunąć problem,ze scanuje jeszcz raz i poszukam głebszej przyczyny posprawdzam, który narząd odpowiada czakrze i się wgłębie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ...działa,tak można zmniejszyć nadpobudliwą czakrę, co nie zmienia faktu,że zazwyczaj przyczyna tkwi w chorym narządzie :)

Edytowane przez konradis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska prana działa dobrze na zmniejszenie nadczynności czakr, ale jeśli chcielibyśmy zmniejszyć nadpobudliwą czakrę gardłą to wtedy używamy prany zielonej. Ostatnio odkryłem, że wszystkie czakry dobrze reagują na ćwiczenia oddechowe oprócz podstawy. Na tą najlepiej działają ćwiczenia fizyczne, niektore asany z hatha i kundalini jogi :D Ile czasu zajmuje Wam zabieg wymiatania i doenergetyzowania no i na czym się opieracie ? Jasnoczucie, intuicja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy sprawdzaniu wahadłem często po prostu wie się co powinno się sprawdzać mimo ze niekiedy wydaje sie niemieć związku z pierwotnym pytaniem.

Edytowane przez gullfaxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiatanie i eneregtyzowanie trochę zajmuje,zależy od schorzenia. Standar to jest wymiatanie 30 cykli(2x po 5) a można nawet 100 cykli na czakrę. Ja ostatnio przy przeziębieniu spędziłem 1 godzinę:) Kiedy zakończyć no to kwestia idywidualna. Ja to robię tak: czuje przy scanowaniu,że nie ma już żadnych oporów to kończę wymiatanie i energetyzuje. Przy energetyzowaniu może być różnie ja mam dwa syndromy albo ręka pobierająca zaczyna robić się ciężka,albo ręka wysyłająca zaczyna "odpychać się" od energetyzowanej czakry, to wtedy kończe. Oczywiście potem sprawdzam jak czakra wygląda w porównaniu z innymi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, udało się, no więc co to ja chciałem :D Jak sprawdzasz stan czakr po doenergetyzowaniu ? Mi się czasami udaje zlokalizować czakre ręką, ale żadnej roznicy przed i po zabiegu nie czuję, a wiem że kolor prany jest utrzymać trudno, może dlatego się tak zniechęcam przy pracy z energią, hmm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to odczuwam energię, czuje jaki rozmiar ma czakra, czy jest wklęsła czy wypukła:) Ale to kwestia wrażliwości rąk na energię, to trzeba ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć:)

Edytowane przez konradis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, udało się, no więc co to ja chciałem :D Jak sprawdzasz stan czakr po doenergetyzowaniu ? Mi się czasami udaje zlokalizować czakre ręką, ale żadnej roznicy przed i po zabiegu nie czuję, a wiem że kolor prany jest utrzymać trudno, może dlatego się tak zniechęcam przy pracy z energią, hmm..

Jeśli byłeś na kursie to powinieneś wiedzieć jak się sprawdzą czakrę i scanuje narządy:) Jeśli nie no to musisz wziąść czakrę w dwie ręcę i sparwdzić jaką ma średnicę, Przed energetyzowaniem i po:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Makrela zmienił tytuł na Prana - uzdrawianie praniczne.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...