Skocz do zawartości

Rozkłady Arbogasta


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Kolejny rozkład, który chciałem zaproponować nadaje się do analizy bieżącej sytuacji (plus minus jeden miesiąc). Zaczynając od 1 karty widzimy nie raz od razu w jakiej karcie wychodzi pytający, górny rząd kart mówi o wpływach chronologicznie. Interesująca jest karta nr 2 mówiąca o otoczeniu, ją warto porównać z kartą nr 5, a wiec z tym co właśnie nadchodzi, a także z kartą nr 7, a więc tą kartą, która nam pomaga w danej sprawie, jeśli te trzy karty mają jednoznaczny wydźwięk to wróżba na pewno będzie pomyślna. Warto również skonfrontować lewą stronę rozkładu, czy karta nr 6 nie wynika jakoś z karty nr 4, wówczas oznaczałoby to, że problem należy jeszcze przepracować.

 

1. Karta określa pytającego, jego miejsce, stan umysłu, emocji itp

2. Karta określa wpływ otoczenia, tam może pojawić się ewentualny partner, możliwość pracy

3. Karta określająca czas teraźniejszy, główna siła działająca na nas

4. Karta mijającego czasu, to co właśnie odchodzi, jest już krok za nami

5. Karta nadchodzącego czasu, to co właśnie nadchodzi, jest krok przed nami

6. Karta ostrzegająca, cień, na co trzeba uważać, tutaj nawet pozornie dobre karty nabierają negatywnych cech

7. Karta pomocy, to co nam pomaga w danej sprawie

 

---4---3---5---

-------1--------

---6---2---7---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Moderator

Kolejny autorski rozkład opracowany na potrzeby sytuacji, kiedy pytający znalazł się na rozdrożu, albo nachodzą go wątpliwości natury egzystencjalnej (co porą jesienna się szczególnie nasila), rozkład odpowiada na pytania:

"W którym miejscu teraz jestem na drodze uczuciowej?"

"Czy jestem gotowy na miłość, uczucie, związek?"

 

1. Ogólna karta charakteryzująca mnie pod względem uczuć - tutaj tarot pokazuje jaka siła nad nami obecnie dominuje, charakteryzuje nas w jednej karcie i nadaje ton całemu rozkładowi...

2. Mój cel - tutaj karta mówi nam czego właściwie chcemy, czy chcemy związku małżeńskiego, czy może jesteśmy na etapie romansu, a może w ogóle chce oddać się innej sferze życia...

3. Moje blokady - tutaj karta pokazuje co nam przeszkadza w zrealizowaniu tego celu, jakie mamy blokady (można ciągnąc dwie karty na blokady wewnętrzne i zewnętrzne)

4. Obciążenia z przeszłości - ta karta pokazuje nam bagaż naszych doświadczeń i pomaga lepiej zrozumieć pozycję 3...

5. Moja powierzchowność - to jaki wizerunek sobie stworzyłem, jak mnie postrzegają inni, jak jestem odbierany

6. Moja ukryte pragnienia - tutaj karta pokazuje jaki jestem naprawdę, co tak naprawdę chcę...

7. Karta od losu - tutaj karta odpowiada na pytanie czy gdybym teraz spotkał swoją miłość byłbym gotowy na stworzenie szczęśliwego związku...

 

Interpretacja:

Pierwsza karta daje nam obraz naszej uczuciowej sytuacji, druga ukazuje nam nasz główny cel... jeśli te dwie karty różnią się diametralnie, znaczy to iż mamy poważny problem ze sobą... coś jest nie tak, bo jeśli wychodzimy w karcie np. cesarza (karcie męża i ojca rodziny) a w pragnieniach wychodzą groźne karty wieży, diabła to oznacza, że z jednej strony jesteśmy gotowi na związek, a z drugiej wciąż nam w głowie skoki w bok... - poważne niebezpieczeństwo....

Pozycja trzecia uświadamia nas co nas blokuje jednak wewnętrzne blokady należy odczytywać razem z kartą obciążeń z przeszłości, zastanowić się, czy aby nie jesteśmy zblokowani przez traumatyczne przeżycia... może zranienie, może nieudany związek (wieża), a może złe wzorce (np karta kochankowie mówiłaby tutaj o złych wzorcach wziętych z małżeństwa rodziców), może jakieś wykorzystanie (karta diabła)

Pozycję piątą i szóstą również należy odczytywać razem, jeśli te dwie karty są podobne to znaczy, że żyjemy w zgodzie ze sobą, jeśli zaś bardzo się różnią, to znaczy, że przybieramy różne maski, że udajemy kogoś, że mamy jakiś problem ze sobą, może wstydzimy się własnej pragnień, tego co nam w duszy w gra - może właśnie to jest problemem opisanym w karcie blokad? Wydźwięk tych dwu kart należy odnieść do karty blokad.

Ostatnia pozycja - tarot stawia nas w hipotetycznej sytuacji co by się stało gdybyśmy w tym miejscu spotkali swoją połówkę... czy z tymi blokadami, przejściami i naszym wizerunkiem nasz związek w ogóle by zaistniał i co by z niego wynikło.. Karta odpowiada na szansę związku... Jeśli tu wyjdzie karta zapowiadająca związek, uczucie np. 10 pucharów, 10 denarów czy chociażby 2 pucharów (nie mówiąc o silnych miłosnych AW) to raczej nie mamy większych zmartwień, choć oczywiście musimy nad sobą pracować, natomiast jeśli tu wyjdą groźne karty (10 mieczy, 8 pucharów, wieży, śmierci, pustelnika) to znaczy, że problem mamy poważny.

Warto również zwrócić uwagę na kartę otwierającą rozkład i zamykająca... czy nadają w jednym tonie, a także na kartę drugą i ostatnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • Moderator

Próbując nową talie robiłem ćwiczenia z rozkładami i o to opracowałem taki rozkład, jako połączenie kilku rozkładów. Rozkład odpowiada na pytanie dość ogólne, kiedy chcemy uzyskać charakterystykę danej osoby. Np. Jak wygląda życie uczuciowe X? albo Jaki jest X w kwestiach uczuć.

9 kart:

Pierwszy rząd to linia czasu:

1. Przeszłość - 2. Teraźniejszość - 3. Przyszłość

Drugi rząd to linia świadomości:

4. Tak on o sobie myśli, tak siebie widzi - 5. Tak widzą go inni, otoczenie - 6. A tak jest naprawdę

Trzeci rząd to podpowiedzi:

7. To jest na minus - 8. To ukrywa - 9. To jest na plus.

 

 

Rozkład dość głęboko prześwietla, dlatego powinien być stosowany ostrożnie w stosunku do innych osób - do siebie jako poznanie siebie bez przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Moderator

Chciałbym opisać swoją odmianę krzyża celtyckiego, ponieważ funkcjonuje wiele jego wersji, jedne są dość fajnie opisane inne zaś bardzo magicznie.

 

1. Pytający - pierwsza karta określa sytuację w jakiej znajduje się pytający, bądź też wprost określa pytającego.

2. Problem - ta karta pokazuje istotę problemu, z czym przychodzi do nas pytający.

Te dwie karty dają mi dopiero tło, wiem o co chodzi i jak się do tego ma pytający, w jakim jest miejscu.

3. Podświadomość pytającego - to jest ciekawa pozycja bo tutaj widać co jest celem, czego tak naprawdę chce pytający, on sam może nie zdawać sobie nawet z tego sprawy (np. mówi chce schudnąć, a robi wszystko żeby zostać grubym je ciasteczka, nie uprawia sportu itp.. czyli cel świadomy to schudnięcie ale podświadomość chce by został taki jak jest)

4. Przeszłość - w tym miejscu widać co się działo wcześniej, widać co doprowadziło pytającego do postawienia pytania, kartę zawsze czytam razem z pozycją 1 i 2.

5. Świadomość - czyli to co aktualnie się dzieje u pytającego, wpływ obecnej siły, jego myśli,

6. Przyszłość - tu widać co nastąpi

7. Nastawienie - to czytam jako działania pytającego, to co on zamierza zrobić

8. Wpływ otoczenia - pozycja, w której możemy znaleźć poszukiwanego partnera, pracę, ale także tutaj może być także źródło konfliktu, tu widać czy mamy jakiś wrogów, czy mamy przyjaciół w danej sprawie, generalnie tu jest pomoc z zewnątrz.

9. Nadzieje i obawy - to pokazuje co pytający ukrywa, o czym nie mówi, a czego się obawia, bądź na co liczy.

10. Rezultat sprawy o którą pytamy, perspektywa długofalowa.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Moderator

Przedstawię tutaj kilka rozkładów, które używam w zależności od pytania. Będą to proste i krótkie rozkłady, które dają jasne i konkretne odpowiedzi. Jestem raczej zwolennikiem prostych rozkładów i prostych trafiajacych do odbiorcy rad. 

 

1. Często zastanawiamy się czy coś jest dla nas korzystne, czy zmiana przyniesie nam korzyści. Czy warto walczyć o związek, czy warto zmieniać pracę, czy warto jechać na wakacje nad morze itp.

Zatem jest to pytanie Czy warto?

1. Tło

2. Co jest za

3. Co jest przeciw

4. Rada

5. Wynik

 

2. Często również zastanawiamy się czy uda nam się coś zrobić. Czy osiągniemy dany cel. Zatem mamy tutaj pytanie: Czy się uda? (lub jak kto woli: Czy osiągnę to?

1. Tło 

2. To się nie uda

3. To się uda

4. Wpływ otoczenia 

5. Wynik 

 

3. Czasem zastanawiamy się jak wygląda dana sprawa, czy dobrze odczytujemy czujesz intencje, czy dobrze coś postrzegamy, zatem pytanie: Jak wygląda sytuacja?

1. Tło

2. Tak to widzi pytający 

3. Tak to widzi druga strona

4. Tak jest naprawdę. 

5. Wynik 

  • Medal 2
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...