Skocz do zawartości

Pozytywne Promieniowanie Minerałów


Watislav

Rekomendowane odpowiedzi

a ja uważam że ten mały kamyk działa. Co ma krystalografia do pierwiastków jako takich? Bo nie widzę związku w tym wypadku. A Ty skoończyłeś? Gdzie można taki kurs zrobić i co Ci on dał.

 

na uczelni. co dał ? lepiej rozumiem pewne rzeczy, np. dlaczego siatka krystalograficzna kwarcu pod wpływem światła słonecznego się trochę poprawia,

a np. turkusu rozpada. kryształy to nie są układy samych pierwiastków, często do tych układów dochodzą np. reszty kwasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onyks to doskonały kamień ale doradzam ostrożność. Bo to kamień smaotności. Jeśli więc komuś zależy na udanym zwiazku lepiej niech unika onyksów.

A ja tak kocham onyksy... No straszna lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Ja też i... ciągle jestem sama. Ale to kamień też magów, samotnosć daje po to by bez pzreszkód zagłębić się w siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też i... ciągle jestem sama. Ale to kamień też magów, samotnosć daje po to by bez pzreszkód zagłębić się w siebie.

 

uzywajac onyksu znaczy ze bede sama , nie znajde sobie partnera na zycie?a w roznych zrodlach pisza ze on przynosi szczescie, najlepszy kamien podobno dla koziorozcow a ja nim jestem..

to wkoncu o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dla zainteresowanych, coś z pewnego artykułu:

ametysty i kryształy górskie położone na komputerze lub tv neutralizują szkodliwe dla zdrowia fale elektromagnetyczne

jeśli pragniesz odnieść sukces twórczy, też aby lepiej szła nauka, połóż na biurku cytryn, który swą promienistą,żółtą barwą wzmocni intelekt, przyczym najsilniej działają kryształy nieoszlifowane

kamienie trzymane w dłoni przez jakiś czas zasilają nas swoją energią, a to jaki kamieniem kogo uspokoi, czy da radość, jest sprawą bardzo indywidualną

przy medytacji kamieni używa się do doenergetyzowania, lub do odblokowywania czakramów - kładziemy wtedy je na odpowiednich miejscach na ciele i otaczamy się nimi, wtedy poszczególne kamienie przypisuje się:

czakram koronny - czubek głowy - kamień leży na podłodze , dotykając ciemienia, aby uaktywnić mózg, np poprawić pamięć lub nawiązać kontakt z siłami wyższymi używaj kryształu górskiego

czakram 3 oka - na czole między brwiami - jeśli pragniesz stać się łagodniejszy, mieć jasny umysł i czyste serce: ametyst

czakram gardła - w zagłębieniu u podstawy szyi - na ból gardła, dla większej odwagi w porozumiewaniu się z innymi: agat niebieski, lazuryt, turkus

czakram serca - między piersiami, gdzie kończy się mostek - na rozładowanie stresu, uleczenie psychicznych ran, lub by nauczyć się wyrażać emocje: awenturyn, rubin, malachit, różowy kwarc

czakram splotu słonecznego - dwa palce nad pępkiem - jeśli chcesz urzeczywistnić swoje plany i ambicje, wzmocnić moc twórczą - cytryn, tygrysie oko, topaz

czakram brzucha - 3 palce pod pępkiem - gdy chcesz odczuwać ciepło, radość, przyjaźń i czułość: karneol

czakram korzenia - przy narządach płciowych - gdy pragniesz mieć więcej sił witalnych, zlikwidować napięcia emocjonalne, poprawić krążenie krwi: obsydian, hematyt, krwistoczerwony jaspis

 

wokół ciała ułóż swoje osobiste kamienie, wyobrażaj sobie wirujące czakramy, w które wnika odżywcza moc klejnotów. Nie myśl o niczym innym. Po pewnym czasie może nawet zaśniesz, a będzie to bardzo zdrowy sen:icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, bardzo lubię kryształy i to od dziecka. Od niedawna usiłuję poznać ich wibracje. Noszę przy sobie zawsze jakiś "kamień", nie tylko w celach ozdobnych. Lubię kamienie czakry serca np. kwarc różowy, rubelit, morganit itd. Gdy potrzebuję słońca to biorę do ręki tygrysie oko lub topaz imperial. Najwięcej radości daje mi awenturyn brzoskwiniowy (podobno okaz rzadki) - jest to pierwszy kamień kupiony wiele lat temu przeze mnie. Dodam, iż jestem bliźniakiem z 7 czerwca, urodzeniową 9, a urodziłam się w sobotę. Wszystko przychodzi w swoim czasie do człowieka i trzeba to przyjąć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

nie zapomnij ze wisiorek tez potrzebuje oczyszczenia co jakiś czas jeżeli nosisz na łańcuszku można oczyścić w roztworze soli KAMIENNEJ jeżeli na rzemieniu oczyść go w soli ,połóż wisiorek z rzemieniem na chustkę higieniczna i zasyp łyżeczką soli kam.rano otrzep i gotowe ,chusteczka do wc i gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkurzam wątek ;)

Właśnie stałam się posiadaczką kwarcu różowego. Troszkę się boję, bo i bez niego wrażlwiec i beksa ze mnie okrutna :_zawstydzony: Ale skusiły mnie jego zalety ;)

Tak więc zobaczę jak na mnie będzie działał. Jak zacznie mi grozić zapłakanie się na śmierć, to z niego zrezygnuję :oczko:

 

Jednocześnie mam też jaspis czerwony, zalecany m.in. dla mojego znaku i też chciałabym go nosić.

I teraz nie wiem czy mogę je razem nosić? O jaspisie wyczytałam między innymi, że

 

"Kamień ochronny gdyż pochlania negatywne energie. Wpływa uspokajająco na system nerwowy, dodaje nam pewności siebie wpływa pozytywnie na stres stad niejednokrotnie jest nazywany kamieniem antystresowym. Czerwony jaspis wzmacnia nasza wole i sprzyja realistycznemu myśleniu (...)"

 

więc może połączenie tych kamieni nie będzie takie złe, może jaspis nieco zredukuje moje przewrażliwienie :mysli:

Co myślicie o łączeniu tych dwóch kamieni?

I czy jaspis też można oczyścić w wodzie z solą, bo wiem że kwarc tak, ale o jaspisie nic w necie nie znalazłam :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może połączenie tych kamieni nie będzie takie złe, może jaspis nieco zredukuje moje przewrażliwienie :mysli:

Co myślicie o łączeniu tych dwóch kamieni?

I czy jaspis też można oczyścić w wodzie z solą, bo wiem że kwarc tak, ale o jaspisie nic w necie nie znalazłam :hmmm:

I jak noszenie ich razem?

Myślę, że można tak samo oczyścić jaspis, w końcu składa się również z kwarcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mefisto, jeszcze ich razem nie wypróbowałam. Kwarc moczy się w solance, jaspis na razie tylko przepłukałam, ale może też wymoczę. Kwarc mam sam kamyk, natomiast jaspis to wisior na rzemieniu. Zastanawiam się na kolczykami, bo te noszę zawsze a wisior spory jest i nie do wszystkiego będzie mi pasował. Kupiłam jaspis czerwony, bo właśnie z opisu jego właściwości myślę, że właśnie tego mi trzeba:

"naucz sie kochać i dbać o siebie sama... wzmacnia nasza wole i sprzyja realistycznemu myśleniu... uczy jak panować nad sobą i pokonywać własne słabości...

Wyzwala głęboki spokój i odprężenie, oczyszcza i harmonizuje energie życiowa. Z tego względu idealny w sytuacjach, gdy konieczne jest wyciszenie nerwów czy nadmiernie wzbudzonych emocji. Był uważany za cudowny kamień leczący choroby i przynoszący moc w zwalczaniu przeciwności losu.Pomaga przezwyciężyć depresje... Czerwona odmiana jaspisu działa silnie ochronnie, chroni od złych czarów. Czerwony przeciwdziała zauroczeniu złych ludzi..."

 

Zoska1977, dziękuję za namiary, poczytałam - dużo tam ciekawych rzeczy :icon_smile2: znalazłam opis jaspisu i z niego powyżej skorzystałam :_zawstydzony: ale przy opisie nie znalazłam sposobu oczyszczania, czy szukać w innym miejscu?

Edytowane przez pscóła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mefisto, jeszcze ich razem nie wypróbowałam. Kwarc moczy się w solance, jaspis na razie tylko przepłukałam, ale może też wymoczę. ........................... Kupiłam jaspis czerwony, bo właśnie z opisu jego właściwości myślę, że właśnie tego mi trzeba

..................znalazłam opis jaspisu i z niego powyżej skorzystałam ale przy opisie nie znalazłam sposobu oczyszczania, czy szukać w innym miejscu?

 

 

Połączenie całkiem, całkiem... Choć byłoby dobrze coś jeszcze dorzucić...

Coś pośredniego między delikatną, uduchowioną energią kwarcu różowego i pełną namiętności - czerwonego jaspisu....

Bo, choć oba wiele mają wspólnego z uczuciami, to ten pierwszy należy do żywiołu wody a drugi ognia :mysli:

Coś ziemskiego bardziej? Agat mszysty?....

 

 

A co do czyszczenia - pamiętaj, że jeszcze mozna w ryżu i na szczotce kwarcowej :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...