Jump to content
bezimiennaa

więzienie, dużo symboli. Proszę o pomoc!

Recommended Posts

bezimiennaa

Witam,

 

śniło mi się, że byłam w więzieniu z całą moją rodziną.

 

więzienie było jak na starych filmach, coś jakby lochy, ale zamiast krat ciemne drewniane drzwi z małą kratką (do zaglądania do środka), ciemne ponure, dominujące kolory to ciemny brąz (ściany, sufit, drzwi), oraz pomarańcz (światło lamp w miejscu gdzie na filmach są pochodnie)

 

w więzieniu byłam ja, mama, tato, brat i siostra (cala nasza rodzina), strażników było dwóch, jeden gruby drugi chudy, ten chudy prawie w ogóle nic nie mówił.

 

w pewnym momencie wyprowadzono mnie z celi na korytarz, i tam spokojnie sobie siedziałam ze strażnikami i kolejnymi więźniami (było ich 4, czekali na zwolnienie przez nas celi)

 

uczucie jakie mi towarzyszyło to ogromna chęć powrotu do celi, wcale nie myślałam o tym, żebyśmy jak najszybciej opuścili więzienie.

 

przyszedł czas obiadu, na obiad było: ziemniaki duszone, kotlet, marchewka smażona - czyli coś czego ja nie jadam, ani we śnie ani w realu. ładnie podziękowałam i powiedziałam, że nie zjem tego. strażnik poradził mi, żebym schowała jedzenie do szafki, a talerz odłożyła tak jakbym wszystko zjadła (żeby "szef" się nie dowiedział), więc tak zrobiłam.

Jeszcze chwilę z nimi siedziałam, strażnicy byli uprzejmi, więźniowie zniecierpliwieni (czterech brunetów o błyszczących włosach), a ja strasznie chciałam wejść do celi. w końcu mi pozwolono i się obudziłam.

 

co ten sen oznaczał?

przepraszam, że taki opis ale pamiętam dokładnie każdy szczegół i nie wiedziałam co może być istotne przy interpretacji.

z góry dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Katamaradze

czujesz się w tej celi bezpiecznie.... może symbolizuje ona Twój dom, chętnie spędzasz tam czas z całą rodziną, gdy masz ich wszystkich przy sobie czujesz się dobrze, a gdy wychodzisz na zewnątrz czeka na Ciebie dużo pułapek, ktoś do czegoś Cię zmusza, albo Ty sama musisz robić coś czego nie chcesz (dobrze się zachwycać, robić dobrą minę do złej gry, chodzić do szkoły, czyli po prostu ogrywać role społeczne)

dom jest Twoim azylem i celą jednocześnie. może powinnaś zastanowić się czego się boisz i co zrobić by czuć się dobrze/ sobą w każdym innym miejscu poza domem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bezimiennaa

dziękuję bardzo za interpretację!

chyba najwyższy czas zastanowić się nad własnym życiem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...