Skocz do zawartości

Pytanie o symbol widziany we śnie.


gusherra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

kilka dni temu przyśniło mi się, że na mojej prawej ręce miałam ułożony z linii papilarnych jakiś znak, którego nie mogę rozgryźć.

Był to romb, który na końcu każdego rogu/kąta doczepione miał maleńkie koło. Boki zakończone miał 4 małymi kołami.

Jeśli ktoś wie, co to może oznaczać, byłabym niezmiernie wdzięczna.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dharma

:kwadr: nie spotkałam się z takim symbolem, ale można spróbować do po swojemu zinterpretować.

romb... Zależy też w jakiej pozycji był ten romb. W prawosławiu na jeden z ikon Chrystus namalowany jest na tle wielkiego rombu który symbolizuje świat niewidzialny...

Skoro kwadrat symbolizuje świat materialny ziemie (4 pory roku, strony świata) romb który jest nieco odwórocny, ma boki wyciągnięte może symbolizować odwrotność czyli świat niewidzialny (duchów) zaraz obok naszej płaszczyzny materialnej (kwadrat) jest płaszczyzna astralna (romb - świat myśli to co na nas wpływa), tak to sobie tłumacze :D Koła na każdym z rogów mogą oznaczać że coś nie kończy się jak kąt, ale jest wieczne i nieskończone jak koło właśnie jest tym symbolem boskości wieczności.. ruchu..

Fakt że symbol pojawił się z lini papilarnych, z których chiromanci często wróżą przyszłość oraz odnajdują Drogę życia, linie papilarne czyli coś co jest naszą "wizytówką", oraz prawa ręka jest symbolem mądrości :D

 

także zbierając to do kupy można rzec, że jest to symbolem pewnej transformacji własnego (cienia- świata myśli, emocji, poglądów.. świata astralnego) poprzez zaokrąglenie ( koła w rombie) które nadają jakby element boskości całemu procesu dzięki zwróceniu się ku mądrości duchowej ..

obranie właściwej drogi życia ( dłoń linie papilarne ).. duchowy fundament.

 

takie moje skromne gdybanie :lol::uczen::uczen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...skojarzyło mi się to z fragmentem drzewa kabalistycznego....Kabała wyraźnie mówi o powolnym wzroście,stopień po stopniu ,egzamin po egzaminie....poprzez miażdżenie swego ja i rozwijanie sił duchowych ...może siły wyższe chcą Ci powiedzieć,że idziesz w dobrą stronę i ,że jesteś wyjątkowa............prawa ręka to działanie,chęć i dobra wola...więc sama sobie zawdzięczasz to na jakim etapie rozwoju duchowego się znajdujesz..........a może masz zgłębiać tajemnice Kabały....niestety nie jestem ekspertem...to tylko moje skojarzenia....pozdrawiam

 

Dharma pięknie to ujęłaś...:):mrgreen:

Edytowane przez Arivo
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, nie spodziewałam się takiej głębokiej analizy, dziękuję Wam bardzo. post Dharmy :) przypomniał mi Sen, który miałam około rok temu, może Was to zainteresuje.

Pewna Jasna Pani opowiadała mi w nim, że obecnie w ludziach istnieje zarówno Szatan jak i Anioł. Szatan jest w nich pod postacią czworoboku i ma formę węgla, Anioły objawiają się poprzez cztery trąby anielskie.

byc może kwadrat to ów ciemność, koła to jasność, ta jasność rozciąga kwadrat tak, że staje się rombem. Wciąż analizuję ten sen.

Te linie tworzyły coś jakby pieczęć na mojej dłoni i czułam że ona ma dużą moc i że jest raczej pozytywna.

Rzeczywiście, koła na bokach czworoboku. Romb był odwrócony tak, że wyglądał jak symbol karcianego karo.

Edytowane przez gusherra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... noo rzeczywiscie Dhari... "dałaś czadu"... ;):)

 

- no bo faktycznie... jeżeli na kwadrat rzucimy światło, to jego cieniem może być romb... :P

- wiec jest niejako jEGO odbiciem (cieniem avatarem)... bądź drugą przeciwległą "płaszczyzną" (coś tak jak kij ma dwa końce)... czyli dwa przeciwległe bieguny... ale ze sobą zwiazane ;)

- noo ale nie wszyscy mają taka wyobraźnie aby sobie to... uwidocznić tak do końca, bo są tu też "małe kółka w narożnikach" (kątach) wygładzające "kanty" (czyli coś ostrego) a wiec wygładzające coś co burzy "harmonie całości"... co sprawia, ze ta całość nabiera nowego wymiaru... (może nowej świadomości...)... :)

- gus... najlepiej by było jakbyś narysowała ten znak, i rzuciła nam TU skana... bo wyobrażać można sobie różnie :D

- coś mi tez podpowiada... że można by szukać w Kalendarzu Majów... i ich wierzeniach, a może nawet i w piktogramach... ;)

- bo wystarczy spojrzeć TU... http://www.maya.net.pl/

- i czyż tam... obok napisu Wydawnictwo Pulsar... nie widać rombu na tle koła... :P

 

--- hi,hi... teraz ja sobie dam czapkę "profesorka" jak Dhari...:uczen_na::lol:

Edytowane przez infedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam skanera ani nic tych rzeczy, ale wyobrazić sobie nie jest tak znowu trudno. wyobraź sobie symbol karo z kart i przy jego czterech rogach stykające się z nimi cztery małe kółeczka.

znam Kalendarz Majów i runy i z niczym z nich mi się to nie kojarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...