Skocz do zawartości

Rozkład z 22 AW


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Znacie rozkład w którym rozkłada się wszystkie 22 Arkana Większe, po trzy rzędy (3x7 i jedną z boku), kiedyś się z takim spotkałem, ale nie znam dokładnie znaczeń poszczególnych kart. Rozkład mówi ogólnie o charakterze człowieka, jego sprawach bieżących, w uczuciach, pracy zdrowiu itp..

 

Może ktoś zna go dokładniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem jeszcze super biegła w kartach, ale taki rozkład odrzuciłabym bez zastanawiania.

Po pierwsze - żeby zinterpretować na raz 22 karty trzeba być naprawdę ekspertem z wieloletnim doświadczeniem.

Po drugie - może jednak tym ekspertem być nie trzeba, skoro każdy wyciąga w tym rozkładzie za każdym razem te same karty; może wystarczy "wyklepać na pamięć" znaczenie WA i powtarzać każdemu to samo, tylko w innej kolejności?

Po trzecie - uważam, że wróżenie wyłącznie z WA drastycznie ogranicza możliwości interpretacyjne, w odniesieniu do tego konkretnego rozkładu - to tak jakby każdy z nas składał się tylko z "wielkich" cech (a gdzie miejsce na te mniejsze, codzienne?).

Podsumowując, ja z takim rozkładem nie chciałabym pracować. Czekam na opinie innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem jeszcze super biegła w kartach, ale taki rozkład odrzuciłabym bez zastanawiania.

Po pierwsze - żeby zinterpretować na raz 22 karty trzeba być naprawdę ekspertem z wieloletnim doświadczeniem.

Po drugie - może jednak tym ekspertem być nie trzeba, skoro każdy wyciąga w tym rozkładzie za każdym razem te same karty; może wystarczy "wyklepać na pamięć" znaczenie WA i powtarzać każdemu to samo, tylko w innej kolejności?

Po trzecie - uważam, że wróżenie wyłącznie z WA drastycznie ogranicza możliwości interpretacyjne, w odniesieniu do tego konkretnego rozkładu - to tak jakby każdy z nas składał się tylko z "wielkich" cech (a gdzie miejsce na te mniejsze, codzienne?).

Podsumowując, ja z takim rozkładem nie chciałabym pracować. Czekam na opinie innych :)

 

Nie za bardzo rozumiem Twoją wypowiedź... Arbogast prosił o podanie rozkładu a nie o dyskusję co kto na temat jego prośby i tego rozkładu myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Jest to układ, którym posługuję się wiele lat i zawsze daje mi precyzyjne

odpowiedzi, dlatego proponuję go wypróbować. Można wykorzystywać go zarówno podczas wróżenia ARKANAMI DUŻYMI lub MAŁYMI, jak również całą talią, a nawet kartami klasycznymi.

 

1 2 3 4 5 6 7

8 9 10 11 12 13 14

15 16 17 18 19 20 21

 

22

 

Po przeprowadzeniu czynności wstępnych losujemy jedną kartę i odkładamy ją na bok ,będzie to karta przesłania na przyszłość . następnie zbieramy pozostałe 21 kart WIELKICH ARKANÓW w jeden stos, po Czym, rozpoczynając od karty spodniej, rozkładamy wszystkie karty w trzech rzędach, po siedem w każdym, oczywiście koszulkami do góry. Teraz przystępujemy do analizy wróżebnej kolejnych siedmiu rzędów pionowych, rozpoczynając od strony lewej.

1, 8, 15 — czy w tym roku spotkam osobę, z którą połączę swoje życie?

2, 9, 16 — czy poznanej osobie mogę zaufać?

3, 10, 17 — czy to małżeństwo będzie szczęśliwe?

4, 11, 18 — czy będziemy mieli dzieci?

5, 12, 19 — czy związek będzie funkcjonował w ustabilizowanych warunkach materialnych?

6, 13, 20 — czy będą nas łączyły wspólne zainteresowania?

7, 14, 21 czy będzie to związek stały i harmonijny?

22 — na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o małżeństwie?

 

Źródło: Chomik karoltina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

werono, rozumiem, że na tym forum w złym guście jest wypowiadanie swoich obiektywnych opinii?

 

Jest w bardzo dobrym guście, ale w odpowiednich wątkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92
A forum o tarocie jest tym złym miejscem, tak? :D

 

To forum jest baardzo dobrym miejscem na takie opinie, ale nie ten temat...możesz stworzyć nowy temat, w którym będzie można wyrazić opinie na temat rozkładów z całych AW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Sowilo92 przedstawiłeś jedną z możliwych wersji tego rozkładu, taką nakierowana na sprawy sercowe, a ja spotkałem się też, z taką, że któraś kolumna mówi o cechach charakteru, inna o sprawach uczuciowych, jeszcze inna o sprawach zawodowych itp tylko, że tych kolumn jest 7... Tylko nie bardzo wiem jak tez czytać te kolumny, jako przeszłość, teraźniejszość i przyszłość...

Ale wydaje mi się, że chyba samemu można przypisać znaczenia tym kolumnom...

 

Rozkład z pozoru wydaje się trudny, bo aż 22 karty, ale w gruncie rzeczy jest to zbiór siedmiu pytań, na które losujemy po 3 karty...

 

Co do wypowiedzi malejfrancy....

fajnie, ale nie na temat...

 

Rozkład z samych 22 Arkanów Dużych wydaje się bardzo sensowny... wszak jest to droga tego człowieka, od poczatku (głupie) po kres (świat), zatem całościowo ujmuje wszystkie cechy..., ale nie o tym jest ten wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o to chodzi:

 

07 - 06 - 05 - 04 - 03 - 02 - 01

14 - 13 - 12 - 11 - 10 - 09 - 08

21 - 20 - 19 - 18 - 17 - 16 - 15

 

NA 21 KART

 

1,8,15 – nasz obecny wizerunek, to co dla nas aktualnie najistotniejsze

2,9,16 – obraz naszego życia uczuciowego

3,10,17 – nasze sprawy zawodowe

4,11,18 – nasze plany lub marzenia

5, 12, 19 – wydarzenia niespodziewane

6,13,20 – to co najważniejsze przez najbliższy rok

7,14,21 – to co najważniejsze powyżej roku do 5 lat

 

22 karta to sygnifikator pytającego

 

Z tym, że ja bym jednak całą talię stosowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sehn,

znam ten rozkład, tyle, że w opracowaniu, które zresztą znalazłam na naszym forum, nie ma 22 karty.

 

cześć wszystkim

 

jestem nowy na ezoforum ,dlatego zacząłem od przywtania.

Od niedawna interesuję się tarotem ,poznaje znaczenia poszczególnych kart i rozkłady ,używam talii Universal Fantasy Tarot ,która zawiera wszystkie klasyczne cechy talii Waita i świetnie do mnie przemawia .

Wędrowałem ostatnio w sieci w poszukiwaniu jakichś ciekawych rozkładów i trafiłem na strone tarotforum.net .Wybrałem najciekawsze wg mnie rozkłady i postanowiłem je przetłumaczyć .Chciałbym podzielić się nimi na tym forum.

rozkłady zapisane są w formacie pdf (do otwarcia przez adobe reader)

link:ROZKŁADY KART TAROTA.pdf

 

są tam 63 różne rozkłady ,być może kogoś zainteresują ,proszę o komentarze....

 

To jest pierwszy rozkład w dokumencie.

Buziole :*

Edytowane przez Cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sehn,

znam ten rozkład, tyle, że w opracowaniu, które zresztą znalazłam na naszym forum, nie ma 22 karty.

Zamieszczam załącznik, to jest pierwszy rozkład w tym dokumencie.

Buziole :*

 

możliwe -ja spisałam ze swoich notatek, bo stosuję często, ale skądś go wzięłam kiedyś na pewno, całkiem możliwe że z tego samego opracowania ;)

tak mi się skojarzyło, że to może o ten rozkład chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...