Skocz do zawartości

5. Wybór talii


Sehnsucht

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza i jedyna zasada – oglądaj, oglądaj, oglądaj… i nie śpiesz się.

To działa jak miłość od pierwszego wejrzenia – zobaczysz i wiesz, że to ta właściwa talia ;)

 

Rzeczywiście najczęściej poleca się klasyk - talię Rider-Waite, jednak najważniejsze jest by wybrana talia pasowała, by dobrze się z nią pracowało. Nie zalecam jednak na początek zbyt udziwnionych talii, odbiegających dalece w symbolice od kanonów klasycznych. Podstawowym argumentem jest tu łatwość przyswajania znaczeń -niemal cała literatura przedmiotu bazuje na klasykach -Tarocie Marsylskim lub Waita (albo jedno i drugie). Także przy poszukiwaniu warto mieć na uwadze w jakiej symbolice utrzymana jest dana talia.

 

Jest wiele stron w Internecie na których prezentowane są talie Tarota, przykładowo:

http://www.interhobby.net/tarot/viTarot.php3?Initial=B

Taroteca [ ] - Tarot Decks

Tarot Deck Reviews

polecam szczególnie zawierającą porównania różnych talii Albideuter

 

Sklepy internetowe:

.: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep

Zapraszamy na magiczne zakupy

Profesjonalny Sklep Ezoteryczny CzaryMary.pl

 

Ja wybrałam Ciro Marchetti - Legacy of the Divine Tarot http://legacyofthedivinetarot.com/

Ciro Marchetti Official Website

Pracuję też z LoScarabeo Tarot – talia łączy w sobie tradycję marsylską, Waite’a i Crowleya.

 

Więcej opinii dot. wyboru talii: http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3524-talie-kart-tarota.html

 

Ważne: Nie zabieramy się za rozkładanie kart i wróżenie, dokąd nie zapoznamy się z podstawami znaczeń i zasadami bhp.

Edytowane przez Sehnsucht
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka

Raczej nie znajdzie, jak szukać nie będziemy ;)

Moja pierwsza talie dostałam w prezencie, i, mimo iz mam do niej sentyment, bardzo xle mi się z nia pracuje.

Kolejna, to miłość od pierwszego wejrzenia: zobaczyłam i musiałam kupić :)

Cała reszta była kupowana z różnych pobudek: bo nalezy mieć wszystkie talie klasyczne, bo ładne, bo gadżeciara jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to tarot sam znajdzie "wybraną" osobę...albo sie go dostaje od kogoś, albo "znajduje gdzies nieświadomie" :)

 

To dla mnie właśnie typowy przykład stereotypowego myślenia magicznego, ot przesąd i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to tarot sam znajdzie "wybraną" osobę...

 

A gdzie ten Tarot ma nas znaleźć??? na bazarze, w autobusie, w supermarkecie??? będzie chodził i nas szukał???

 

Sorry, nie mogłam się pohamować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jedną talię, kupiona kiedyś, już dawno, ale źle mi się ją rozkłada. Ciekawe jest to, co mówicie, że trzeba "polubić" karty zanim się je kupi. Będę więc się rozglądała za następną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Patryk8

Fajne te strony nawet jedna mi się bardzo spodobała, ale jakoś nie chciałbym się za tarot brać. Boję się konsekwencji korzystania z niego, chociaż mam anielskie, które też są niebezpieczne.

Mam pytanie, czy przy zabezpieczeniu jest !00% gwarancja bezpieczeństwa, czy wynosi 99%??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Mam pytanie, czy przy zabezpieczeniu jest !00% gwarancja bezpieczeństwa, czy wynosi 99%??
Przeczytaj ulotkę, żadna antykoncepcja (nieinwazyjna) nie daje 100%, podobnie i z tarotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk8

Właśnie tak podejrzewałem.

Czy nie boicie się korzystać z tarota i innych kart? Ja podczas korzystania z anielskich zawsze mam takie głupie uczucie, że ryzykuję, więc nie dotykam ich za często, chociaż mnie ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Seidem, karty to tylko narzędzie do poznania i nie ważne czy jest to Tarot, karty klasyczne czy anielskie. One są tylko kluczem, a energia wszędzie jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak podejrzewałem.

Czy nie boicie się korzystać z tarota i innych kart? Ja podczas korzystania z anielskich zawsze mam takie głupie uczucie, że ryzykuję, więc nie dotykam ich za często, chociaż mnie ciągnie.

Jak ktos się boi, to się Tarotem nie zajmuje, proste :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie !

W tym miejscu chcę opowiedziec Wam moja "dziwną" przygodę w sklepie ezoterycznym....

było to wczoraj,,,,

oglądam karty chciałam dotknąć je by poczuć tą właściwą- nie było Tarota Snów ani Gilded Tarot-a te mnie szczególnie interesowały...

skupiłam sie na innych ...ignorując zupełnie to co się wokół mnie dzieje.

Byłam w sklepie z siostra i nagle słysze rozmowę -siostra mowi a te które sie poruszyły?? no właśnie mowi Kobieta one juz wybrały swojego właściciela...ja dalej nic :)

W koncu zostałam "zmuszona" bym zobaczyla karty ktore ponoc chciały spaść mi na głowę( hehehe nic nie zauważyłam)- wreszcie patrze na nie i widze mazy jakieś...wiec zignorowałam je ponownie ...wciąż szukam ....znowu siostra mówi zobacz te które chciały do Ciebie:) biorę do reki i robie wielkie oczy wow one mówią.Przejrzałam całą talie i każdy maz rozumiałam....

I wiecie co nie kupiłam ich ...wciąż o nich myślę :))) wrócić własnie po te -dokładnie po te same co chciały mi wylądować na głowie nie moge (za daleko)

Ale co tam zadzwoniłam do sklepu i wyślą mi TA talie -jest to Tarot Intuicyjny dziwny jakiś bo nie podobał mi sie zupełnie ale on gada do mnie i już za nim tęsknie:)))

Dodam że siostra również przeglądała karty i np Tarot Lichodziejewskiego zrobil pozytywne wrazenie -mowi ze emanował z nich spokój i ciepło ( ja kiedys chciałam go kupic bo kolory mi sie podobały całe szczęscie że nie pokusiłam sie o zakup przez internet bo czyłam pustkę patrzac na nie)

Co do "mojej" talii siostra mówi o matko jakie one silne jak bardzo silnie wyrazaja złe emocje boje sie ich:)) poczuła coś bardzo silnie negatywnego....

 

Wiec przed zakupem przez internet polecam wizyte w sklepie by dotknąć poczuć.

 

Ps. Niedawni kupowałam wahadełko były różne kto się interesuje tym tematem wie jak to wygląda biorę do ręki kryształowe -pustka ,Izis mimo swojego piękna nie przemawia do mnie ...ale było 1 wyjątkowe(takie skromne) zadaje pytania i pięknie mówi ,tak wyrażnie .Wiec zapytalam -lubisz mnie ?? zaczęło się kręcić jak oszalałe -taaaaak więc od tamtej chwili jest już moje:))))))

To moje 2 wahadełko -pierwszego nie czułam zupełnie kupiłam wysyłkowo razem z książką kłamało jak nie wiem co! na szczęście zepsuło się =bo traciłam wiarę że to w ogóle działa! i mam oto Nowe -wyjątkowe -wciąż sprawdzam z zycia codziennego jego odpowiedzi i musze powiedziec ze ma jakies 95% sprawdzalności:))))

 

Zyczę Wszystkim samych udanych wyborów

 

Ambere

 

 

Ps. Jakie jest Wasze zdanie na temat ew. znaków jakie daje nam Tarot chodzi mi głownie o tą sytuacje przy wyborze tali.

zapraszam do dyskusji

 

dziekuje

Edytowane przez Ambere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hmm właśnie zastanawiam się nad kupnem talii będzie to moja pierwsza dopiero co zaczęłam myśleć o tarocie , chciała bym się nauczyć .Ale w kupnie nie ukrywam kieruję się wyłącznie ceną bo się na tym nie znam może ktoś na to zerknąć i ocenić . Widzę że karty nie są po polsku co pewnie dodatkowo utrudni mi pracę nad nimi , Co o tym sądzicie ?

 

KARTY TAROTA + KSIAŻECZKA super cena (1649802298) - Aukcje internetowe Allegro -to te karty ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps..Te tanie karty z linka sa tanie, ale z dostawą wyniasa cie juz 25 zlotych, jesli robisz przelew w banku + prowizja 5 zlotych = 30zl

 

Zawsze mozesz wybrac wersje mini (rozmiar zwyklych kart do gry) wowczas cena wyniesie cie okolo 30 zlotych i masz po polsku jesli to wazne.

Wybierz ogladajac talie w necie i jej obrazki pod wzgledem emocji ktore ci towarzysza. Mozesz kupic cos taniego i dobrego, ale moze byc tez tak ze beda cie juz same obrazki odrzucaly, nie mowiac o energii. POrownaj karty w necie jelsi nie ma mozliwosci na zywo i wybierz te ktore ci sie podobaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Amy000 Jeśli mogę coś zasugerować to zastanów się najpierw na czym Ci zależy. Na taniej talii czy na pracy z kartami ? Jeśli zależy Ci na taniej talii to kup jakąkolwiek tanią talię ale jeśli zależy Ci na pracy z kartami to tu już trzeba wybrać odpowiednią. Talii jest mnóstwo. Slep magiczny , As2 , Czary mary - tam kupisz dobre talie. Sugeruję wybrać jakąś talię z kręgu symboliki Waite'a. Tutaj możesz trochę przeczytać o tym Sztuka wizyjna: Jaką talię Tarota wybrać na początek ?. Zaglądnij na stronę Taroteca [ ]. Tutaj znajdziesz pełne talie do obejrzenia. Ja osobie początkującej zawsze będę polecał najprzyjemniejszą talię z możliwych czyli Tarot Gnomów. Pamiętaj, że musisz też zaopatrzyć się w odpowiedni podręcznik. Nie kupuj żadnych ezoterycznych bełkotów ale rzetelny podręcznik, który pokaże krok po kroku jak się uczyć Tarota. Np. "Tarok wróżebny i wizyjny" Wojtka Jóźwiaka. Powodzenia na nowej drodze !

http://sztukawizyjna.blogspot.com

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tos. A kto powiedział, że Tarot Gnomów jest standardową talią ? Tarot Gnomów jest po prostu talią łatwą, przyjemną, pozbawioną symboliki, której młody adept sztuki tarotowej i tak nie zrozumie. Ta talia wpisuje się w krąg talii opartych na wzornictwie Waita dlatego łatwo będzie sobie przyswoić jej symbolikę. Praktycznie każdy podręcznik może być tu pomocny. A co do tradycyjnych ( standardowych ) talii to są tylko trzy : Tarot Marsylski, Tarot Crowleya i Tarot Waita. Reszta to wariacje na ich temat. Z praktyki wiem, że i tak tę właściwą talię wybierzemy ( albo sobie namalujemy ) po kilku latach obcowania z Tarotem. Pozdrawiam.

Sztuka wizyjna

Edytowane przez [email protected]
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ps..Te tanie karty z linka sa tanie, ale z dostawą wyniasa cie juz 25 zlotych, jesli robisz przelew w banku + prowizja 5 zlotych = 30zl

 

Zawsze mozesz wybrac wersje mini (rozmiar zwyklych kart do gry) wowczas cena wyniesie cie okolo 30 zlotych i masz po polsku jesli to wazne.

Wybierz ogladajac talie w necie i jej obrazki pod wzgledem emocji ktore ci towarzysza. Mozesz kupic cos taniego i dobrego, ale moze byc tez tak ze beda cie juz same obrazki odrzucaly, nie mowiac o energii. POrownaj karty w necie jelsi nie ma mozliwosci na zywo i wybierz te ktore ci sie podobaja :)

5 zł prowizji? matko, to co to za bank :boisie: ja mam bez prowizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaja11
Czy ta talia "nadaje" się na początek?

 

Myślę,że to Ty musisz "czuć" czy to te karty dla Ciebie :)

Jeżeli chodzi o mnie to te karty mi się nie widzą ale to ty a nie ja musisz czuć z nimi więź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Mam prośbę do osób które mają talię C-W.Roehrig Tarot. Mam ją w języku niemieckim i bardzo chciałabym doczytać znaczenie tych kart, ale po niemiecku ni hu hu. Jeśli ktoś z Was ma po Polsku lub po angielsku proszę o przesłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

mnie w sumie 'karty' znalazly same.po pogrzebie niedawnym mojej ukochanej tesciowej,sprzatajac mieszkanie znalezlismy karty tarota,ktore wlasnie dla mnie sie dostaly:)

nie wiem co moze to oznaczac ale wlasnie probuje sie dowiedziec na tym watku, a nie ukrywam kiedys dawnotemu jak bylam nastolatka obiecalalm sobie jak juz bede dojrzala kobieta zainteresuje sie bardziej kartami:)

pozdrawiam

Edytowane przez gabrycha2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na 5. Wybór talii
  • 4 miesiące temu...
  • Maestro

Mam trzy talie: 

- Polski Tarot, Aleksandra Jaśniak, kupiony już chyba z 18 lat temu, moja pierwsza talia

- Tarot Snów, Ciro Marchetti, z tego korzystam najczęściej i najlepiej mi się z tą talią współpracuje, polecam zwłaszcza początkującym, ze względu na czytelną symbolikę ilustracji

- Tarot Jane Struthers, trudna, ale bardzo ciekawa talia, którą swoją drogą wygrałam kilka lat temu na tym forum w jakimś konkursie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza talie dostałam od znajomego fotografa. Nie korzystałam z niej i gdzieś się zapodziałam, w tedy dostałam karty Maroon. Czekam na wznowienie ich wydania, na razie nie ma ich w sprzedaży. Gdy nie dotyka się tej tali ciemniej, gdy zaczyna się z nią pracować kolory robią się bardzo intensywne :1s_c:

Zanim rozpakowała ta talie we śnie obejrzałam karty ...sny zawsze miała ciekawe.

2EE4F836-C6A0-41BE-B38A-B15112855D60.jpeg

Edytowane przez zakretka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją pierwszą talie "tarot klasyczny" rosyjskiego wydawnictwa, kupiłam będąc nastolatką: to było coś w postaci klasyków (nie było obrazków) + SA rysowane na kształt Waita.

Potem kupiłam (znacznie później) jeszcze Tarot Tota, ale czułam lekkie spięcie, pracując z nią, a po jakimś czasie przestałam ją dotykać w ogóle. Jakoś tak... Nie odnaleźliśmy się z tą talią. Jeszcze pamiętam, że jak ją otwierałam, to uszkodziłam palec i cała talia była zalana krwią.

Kiedy przeprowadziłam się do polski zamówiłam też Tarot snów Ciro, który mi po prostu się przyśnił :) Współpracuje się nadał cudownie :) 

Mam też nowe wydawnictwo talii Tarotu Mitycznego, który też uwielbiam i chętnie używam, szczególnie, że ma nawiązanie do mitologii klasycznej, którą uwielbiam :)

Z najnowszych talii - "the Pictoral Key Tarot" - też pracuje się lekko i przyjemnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...