Jump to content

chleb na jajku;P

Recommended Posts

to jest baaaaaaardzo proste :mrgreen:

1.kroimy sobie chleb w kromeczki

2. jajka(ilość zależy od liczby kromek) trzepiemy w misce

3.maczamy kromki w jajkach i smażymy na rozgranej patelni(najlepsze są rumiane :grin: )

4.jemy z keczupem lub wędlinką :razz:

SMACZNEGO

• Administrator

ja mam jeszcze inny przepis na chleb z jajkiem, my ze znajomymi nazywami to "chleb alabama"

bierzemy kromke chleba i robimy w niej dziure (najlepiej mala literatka) tak zeby sie żółto zmiescilo

przypiekamy delikatnie chleb najpierw na patelni, jak sie ladnie przyrumieni wbijamy w ta dziure żółtko, a bialko sie rozlewa po kanapce

tez dobre :)

To ja mam wersję na słodko :cool: kroimy wekę(hehe już wiadomo skąd jestem :lol: ) na grubsze kromeczki, maczamy w mleku, potem w roztrzepanym jajku i ładnie obsmażamy, wyjete na talerz posypujemy cukrem pudrem, mniamusne :wink:

no fajnie! tyle różnych fajnych jest kombinacji jedzeniowych z jajek a ja teraz zakończę z ich spożywaniem, bo jak wiecie ptasia grypa się zbliża :wink:

• 3 months later...

ja tez stosuje takie sniadania ale cynamonu dodaje do rztrzepywanych jajek...i to nie jest na slodko i tez ketchupem...glodna jestem teraz :cool:

• 2 months later...
  • 6 months later...

bardzo smaczne jest, aczkolwiek musze przyznać, że ja lubię sobie zrobić wersję light :D - robię tosta w tosterze i sypię go cukrem pudrem zmieszanym z cynamonem. Tylko tego cytku nie moze być dużo - ot oprószone :D

• 10 months later...
  • 3 months later...

uwielbiam taki chlebek :grin: i koniecznie z keczupem.

Marcin,zrobiłam chlebek też i według Twojego przepisu i muszę stwierdzić że jest super :grin: