Skocz do zawartości
Gość Viperius

Uzupełnienie lektur

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Viperius

Witam wszystkich, posiada ktoś może książki takie jak "Powstający Prometeusz" i "Zen bez mistrzów zen"? Jeśłi ktoś takowe posiada, byłbym dozgonnie wdzięczny za dodanie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kaos

Wolisz na piwko kase zaoszczędzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Viperius

Niee, to dosyć bardziej skomplikowane... Ale jeśli chcesz, może tak być, w końcu oszczędzanie jest bardzo ważne... Dla przykładu, mogę powiedzieć, że zależy mi na "mobilnym" czytaniu, a książki w wiele miejsc nie wezmę, e-book to co innego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kaos

Irytuje mnie ściąganie e-booków w tej i tak wąskiej dziedzinie, rynek jest malutki a jeszcze bardzo wiele ciekawych pozycji zostało do wydania(z samej magii chaosu przydałoby się wydać przynajmniej z 10 podstawowych ksiąg tworzących opus magnum tego paradygmatu). Powinniśmy wspierać wydawców jak tylko się da. Czemu to piszę?? Bo znam mnóstwo osób którym szkoda kasy a dyski mają zapchane e-bookami, a nie pożytkują tych pieniędzy rozsądniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Viperius

Moim zdaniem to nie o pieniądze chodzi, bynajmniej nie w Polsce. Tu wydanie książki o tematyce ezoterycznej graniczy z cudem, ze względu na stado mocherów, które protestują widząc Harrego Pottera. Dane wydawnictwo mogłoby na tym stracić. W każdym razie, jak pisałem to nie o pieniądze chodzi, i zapewne wkrótce zwrócę tę nierównowage, kupując jakąś kiążke, ale na tych dwóch pozycjach zależy mi bardziej, ze względu na mobilność czytania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kaos

Mobilność rozumiem bo sam na laptopa niektóre książki ściągałem ale zawsze dbałem by przyozdobiły one również moją półkę. Korzystanie wyłącznie z e-booków to strzał w stopę, bo żeby ktoś mógł to zeskanować to ktoś musi to wydać. Książki z tej kategorii po prostu cieszą się małą popularnością z wiadomych korzeni polskich, w USA czy Anglii takich ezoteryków jest od groma u nas więcej jest miłujących aniołki, pierników z wahadełkami i ogólnie jak coś to grzeczne albo schrystianizowane techniki. Regardie, Crowley'e, Carroll'e, Wilsony, Hine'y nie cieszą się już taką popularnością, raczej jak już to grzeczne książeczki o białej magii. Mohery nie posiadają dostatecznej wiedzy by takie książki bojkotować, ten mały ryneczek jest poza ich straszliwie wąskim spektrum postrzegania. Ogólnie rynek ezoteryczny w Polsce jest w powijakach w stosunku do zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Viperius

Ja kieruje się podobnymi poglądami co Ty, lubię mieć "fizyczną" książke, jednakże w tym wypadku chodzi mi o jak najszybsze przeczytanie tej książki, więcjeśli ktoś takowe posiada byłbym bardzo za nie wdzięczny (ciut schodzim z tematu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patryk8
Mohery nie posiadają dostatecznej wiedzy by takie książki bojkotować, ten mały ryneczek jest poza ich straszliwie wąskim spektrum postrzegania. Ogólnie rynek ezoteryczny w Polsce jest w powijakach w stosunku do zachodu.

Mały rynek? Powiedz to Czechom, Słowakom, Łotyszom, Estończykom, Norwegom, Szwedom...

W porównaniu z nimi u nas nie ma tak źle. Nie rozumiem, że oprócz Niemiec, UK, Włoch, Francji, Hiszpanii nie widzimy żadnego o innego kraju .Ja bym nawet bardziej pozytywnie na to patrzył. Książki możesz kupić przez internet, jednak są napisane w obcych językach jest to dodatkowa motywacja do nauki języków obcych :-)

Widzisz jak łatwo można myśleć pozytywnie, pewnie pomyślisz, że naczytałem się tych książek od autorów " miłujących aniołki, pierników z wahadełkami" Pozdrawiam :-)

Szukałem troszeczkę ebooka, ale mam tylko wstęp http://www.okultura.pl/texts/Wilson_Powstajacy_Prometeusz_wprowadzenie.pdf

Edytowane przez Patryk8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Viperius

Dzieki wielkie, gdyby jednak ktoś miał pełną wersje, i te "Zen bez mistrzów zen", będę wedzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patryk8

Niestety chyba będziesz musiał przeczytać tradycyjne wersje książek. Szukałem i nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi