Jump to content
Guest Viperius

Uzupełnienie lektur

Recommended Posts

Guest Viperius

Witam wszystkich, posiada ktoś może książki takie jak "Powstający Prometeusz" i "Zen bez mistrzów zen"? Jeśłi ktoś takowe posiada, byłbym dozgonnie wdzięczny za dodanie :D

Share this post


Link to post
Guest Viperius

Niee, to dosyć bardziej skomplikowane... Ale jeśli chcesz, może tak być, w końcu oszczędzanie jest bardzo ważne... Dla przykładu, mogę powiedzieć, że zależy mi na "mobilnym" czytaniu, a książki w wiele miejsc nie wezmę, e-book to co innego...

Share this post


Link to post
Kaos

Irytuje mnie ściąganie e-booków w tej i tak wąskiej dziedzinie, rynek jest malutki a jeszcze bardzo wiele ciekawych pozycji zostało do wydania(z samej magii chaosu przydałoby się wydać przynajmniej z 10 podstawowych ksiąg tworzących opus magnum tego paradygmatu). Powinniśmy wspierać wydawców jak tylko się da. Czemu to piszę?? Bo znam mnóstwo osób którym szkoda kasy a dyski mają zapchane e-bookami, a nie pożytkują tych pieniędzy rozsądniej.

Share this post


Link to post
Guest Viperius

Moim zdaniem to nie o pieniądze chodzi, bynajmniej nie w Polsce. Tu wydanie książki o tematyce ezoterycznej graniczy z cudem, ze względu na stado mocherów, które protestują widząc Harrego Pottera. Dane wydawnictwo mogłoby na tym stracić. W każdym razie, jak pisałem to nie o pieniądze chodzi, i zapewne wkrótce zwrócę tę nierównowage, kupując jakąś kiążke, ale na tych dwóch pozycjach zależy mi bardziej, ze względu na mobilność czytania.

Share this post


Link to post
Kaos

Mobilność rozumiem bo sam na laptopa niektóre książki ściągałem ale zawsze dbałem by przyozdobiły one również moją półkę. Korzystanie wyłącznie z e-booków to strzał w stopę, bo żeby ktoś mógł to zeskanować to ktoś musi to wydać. Książki z tej kategorii po prostu cieszą się małą popularnością z wiadomych korzeni polskich, w USA czy Anglii takich ezoteryków jest od groma u nas więcej jest miłujących aniołki, pierników z wahadełkami i ogólnie jak coś to grzeczne albo schrystianizowane techniki. Regardie, Crowley'e, Carroll'e, Wilsony, Hine'y nie cieszą się już taką popularnością, raczej jak już to grzeczne książeczki o białej magii. Mohery nie posiadają dostatecznej wiedzy by takie książki bojkotować, ten mały ryneczek jest poza ich straszliwie wąskim spektrum postrzegania. Ogólnie rynek ezoteryczny w Polsce jest w powijakach w stosunku do zachodu.

Share this post


Link to post
Guest Viperius

Ja kieruje się podobnymi poglądami co Ty, lubię mieć "fizyczną" książke, jednakże w tym wypadku chodzi mi o jak najszybsze przeczytanie tej książki, więcjeśli ktoś takowe posiada byłbym bardzo za nie wdzięczny (ciut schodzim z tematu).

Share this post


Link to post
Guest Patryk8
Mohery nie posiadają dostatecznej wiedzy by takie książki bojkotować, ten mały ryneczek jest poza ich straszliwie wąskim spektrum postrzegania. Ogólnie rynek ezoteryczny w Polsce jest w powijakach w stosunku do zachodu.

 

Mały rynek? Powiedz to Czechom, Słowakom, Łotyszom, Estończykom, Norwegom, Szwedom...

W porównaniu z nimi u nas nie ma tak źle. Nie rozumiem, że oprócz Niemiec, UK, Włoch, Francji, Hiszpanii nie widzimy żadnego o innego kraju .Ja bym nawet bardziej pozytywnie na to patrzył. Książki możesz kupić przez internet, jednak są napisane w obcych językach jest to dodatkowa motywacja do nauki języków obcych :-)

Widzisz jak łatwo można myśleć pozytywnie, pewnie pomyślisz, że naczytałem się tych książek od autorów " miłujących aniołki, pierników z wahadełkami" Pozdrawiam :-)

 

Szukałem troszeczkę ebooka, ale mam tylko wstęp http://www.okultura.pl/texts/Wilson_Powstajacy_Prometeusz_wprowadzenie.pdf

Edited by Patryk8

Share this post


Link to post
Guest Viperius

Dzieki wielkie, gdyby jednak ktoś miał pełną wersje, i te "Zen bez mistrzów zen", będę wedzięczny.

Share this post


Link to post
Guest Patryk8

Niestety chyba będziesz musiał przeczytać tradycyjne wersje książek. Szukałem i nic.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...