Jump to content

Sery.....

Recommended Posts

Agulindula

Moim koronnym daniem są jajka sadzone na szynce z co najmniej dwoma roznymi gatunkami serka np. Mozarella i zwykly Gouda, lub Morski. Robi sie to na patelni, ale układa warstwami jak w zapiekance: wędlina , jajka, pomidory, cebula, ser mozarella, ogórek kiszony,lub surowy wg uznania, ser morski(bądź inny). Na wierzch szczypiorek .... mniam.

Ja ogólnie uwielbiam sery więc jeśli znacie jakies sprawdzone przepisy na dania z serów to chętnie je zgromadzę i wypróbuję. Pozdrowienia 4all!! :grin:

skoro lubisz sery to pewnie znasz ten przepis, ale na wszelki wypadek :mrgreen:

potrzebny jest ser pleśniowy(najlepiej cammembert-nie wiem dokłanie jak to się pisze :grin: ), jajko, bułka tarta i dżem żurawinowy. ser maczamy w jajku i bułce tartej, póżniej rzucamy na patelnię i czekamy aż się zarumieni. potem dajemy na talerz i na wierzch dajemy troszkę żurawin. PYCHA!! ja niestety nie za często mogę go jeść, bo mam uczulenie na pleśnie... :sad:

agnieszka20

Ja siedze 11 godzine w pracy i robie sie strasznie głodna jak to wszystko czytam... :sad: Ale ogólnie mniammmm.....

• 10 months later...

Mam przepis, który nadawałby się i do "serów" i do "sałatek", mianowicie- sałatka z żółtym serem :mrgreen:

Potrzebny będzie żółty ser( nie wiem jaki dokładnie, jakiś taki który dobrze sie kroi i... słony najlepiej- podpowiada mi mój Ktoś), szynka, ogórek konserwowy, majonez i przyprawy typu sól, pieprz.

Wszystkie składniki kroimy w takie niezadługie cienkie paseczki, dodajemy majonez, rzyprawy i gotowe. Proste, a zazwyczaj robiło furorę na imprezach :grin:

[ Dodano: 2007-03-03, 22:31 ]

Acha i w ogóle co do serów, to ja lubię bardzo pleśniaczki(chociaż jakoś ostatnio nieczęsto je jadam). Pysznie jest tak pożreć całego pleśniaczka takiego z delikatną skórką i męciukim w środku. Albo na kanapkę z masełkiem i pomidorkiem, najlepiej z ciemnego chleba. Wszystkie leśniaczki są fajne, te białe i zielone :grin: Chociaż raz jak mój chłopak kupił(też pożeracz pleśniaczków), to niewiadomo był taki niedobry i...śmierdzący, że nie wiadomo było, czy on ma taki być, czy sie zepsuł :???:

Tak czy tak- poszedł do kosza :cry:

• 4 years later...
  • 1 month later...