Skocz do zawartości

Pieczęci z Lemegeton


Encaitar

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym was spytać czy jest jakaś możliwość kupienia już gotowych pieczęci demonów wymienionych w Lemegeton (np pieczęć Wassago z cyny).

Jeżeli tak to gdzie(?) bo szukałem na ezosklep.pl i tam nie ma....

 

P.S Popełniłem literówkę w nazwie tematu... Powinno być "Pieczęcie z Lemegeton" a nie Pieczęci z Lemegeton

Edytowane przez Encaitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, myślę, że musiałbyś kogoś szukać kto ci na zamówienie z pewnych składników zrobi te pieczęcie, lecz jeśli kogoś takiego znajdziesz to musisz się liczyć też z ewentualnymi kosztami. Najprościej to chyba będzie ze złotem, miedzią lub srebrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Magick

Źle zrozumiałeś moje intencje... ja już mam Lemegeton, a chce kupić pieczęcie które są tam wymienione :)

 

@AoiMizu

Czyli nie istnieje sprzedawca który oferuje już gotowe? Trzeba samemu sobie radzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mi dostępnej wiedzy nie istnieją w sklepach, (które przeglądałem) pieczęci bezpośrednio przeznaczone do praktyk Goetii. Co oczywiście nie znaczy, że nie możesz zrobić sam lub znaleźć kogoś kto zrobi ci na zamówienie. Poza tym wydaje mi się, że z niektórymi składnikami mogą być problemy (z ich zdobyciem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tego co czytałem nie przypominam sobie że trzeba samemu zrobić... jest tylko wyraźnie podkreślone żeby posiadać pieczęć podczas rytuału... Chociaż pewnie zrobione własnoręcznie będą miały większą moc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Magick

Źle zrozumiałeś moje intencje... ja już mam Lemegeton, a chce kupić pieczęcie które są tam wymienione :)

Sorki pisalem zmeczony po pracy tego posta. :)

Tu właśnie o to chodzi, żeby to zrobić samemu, tak sądzę:)

Mhm,wszystkie narzedzia magiczne jak sa zrobione wlasnorecznie maja lepsze dzialanie i sa jedyne w swoim rodzaju.

Chociaż pewnie zrobione własnoręcznie będą miały większą moc....

Zapewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moim przedmówcą, że zrobione własnoręcznie mają większą moc. Jednakże wątpię, że damy radę znaleźć pewne składniki, które mogą wykraczać poza nasze możliwości nie tylko finansowe. :) Faktycznie Encaitar jest tak jak mówisz, że nie ma przymusu, że trzeba własnoręcznie je robić. Zresztą za przykład weźmy talizmany i amulety w naszych sklepach ezo, a mianowicie działają. :) (A to jaki skutek to już inna bajka). :D hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A skąd to wiesz,największym niebezpieczeństwem dla człowieka jest,uzależnić się od jakiejś doktryny :religijnej (popadając w przesadny fanatyzm) ,w doktryny -filozoficzne,psychologiczne ,naukowe ,historyczne itd. maskując swoją niedojrzałość maską dorosłości i tzw. mądrości życiowej ,lecz nie ucząc się na własnych błędach a umoralniając innych.

Każdy ma swoje życie do przeżycia ,każdy ma inny harakter,inaczej kieruje się własnymi emocjami w życiu itp. itp.

Więc po kiego umoralniać i przekazywać wiedzę innym ,skoro samemu się takiej wiedzy nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza teoretyczna ,drogi siloamie to za mało,bo jak ktoś nie ma praktyki ,to tak jakby czytać o jakimś produkcie a go nie spróbować.

Poczytaj proszę cię kim jest Mistyk ,wiem że pozjadałeś wszelkie rozumy (tak ci się wydaje) ,ale zrób wysiłek ,to nie boli : Mistycyzm - WIEM, darmowa encyklopedia

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,wykazałeś się w tej chwili niedowiarstwem i pokazałeś że umiesz jedynie blużnić .

Wielu Świętych w historii ,w tym i również ja ,zapadało w ekstazę mistyczą ,czyli najpełniej przeżywali obecność Boga i jego bliskość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie koniec bezsensownych kłótni z ja niektóre pieczecie wyrabialem sam kilka schzanilem a niektóre naprawde dobrze powstaly ze srebrem i zlotem to polecam jednak jakiegos zlotnika ma bardziej wprawiona reke ale pamietaj o dniu i godzinie ich wyrobu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie chcę kłucić ,kochani ,poco mnie prowokować bezsensowną,gadką która nic nie zmienia,ja natomiast przez 39 lat doświadczyłem tego ,w co inni tylko wierzą,i to Bóg decyduje ,komu przytrzeć nosa,więc proszę zrozumcie mnie ,że nigdy nie było i nie jest moją intencją ,wprowadzanie chaosu ,tylko rozpowszechnianie Bożej dobroci (a nie raz Stwórca mi to udowodnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kogos przyzwac ale mam jeszcze czas a noszenie takich rzeczy nie jest wymagane wole sie przygotowac i zrozumiec nie wychodzic na pokaz bo prawda jest taka ze ci co najgłosniej wrzeszcza sa najslabsi odnoski do noszenie pieczeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to ja nie widzę sensu przygotowywać (lub zlecać) pieczęcie zawczasu. Z tego co ja wiem ich robienie jest częścią rytuału i w mojej opinii przedwczesne ich zrobienie rodzi "luki" w rytuale. Bądź co bądź, że tak powiem, energia rośnie, zbiera się w trakcie wszystkich czynności. W moim przekonaniu moc dana tym pieczęcią (jeśli w ogóle im się ją daje) będzie za słaba w chwili gdy zdecydujesz się ich użyć. Zrozumienie nie nadejdzie gdy je będziesz już miał. A wręcz posiadanie ich już teraz będzie zbyt nęcić by odprawić rytuał zwłaszcza, że jak piszesz nie chcesz tego jeszcze robić, bp brak ci wiedzy; więc wg. mnie lepiej na razie odpuść sobie ich robienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,wykazałeś się w tej chwili niedowiarstwem i pokazałeś że umiesz jedynie blużnić .

Wielu Świętych w historii ,w tym i również ja ,zapadało w ekstazę mistyczną ,czyli najpełniej przeżywali obecność Boga i jego bliskość.

Dobry żart. Mistycy Kościoła nie używali żadnych technik dalekowschodnich, aby uzyskać mistyczne ekstazy. Twoje postępowanie jest zaprzeczeniem ich postępowania. Oni wcale nie zabiegali o wizje, a to że ich doświadczyli to było łaską Bożą.

Jeżeli chcesz cokolwiek wiedzieć o mistyce i świętości to zapoznaj się najpierw z tym: Witryna Krakowskiej Prowincji Karmelitw Bosych

Edytowane przez siloam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry żart. Mistycy Kościoła nie używali żadnych technik dalekowschodnich, aby uzyskać mistyczne ekstazy. Twoje postępowanie jest zaprzeczeniem ich postępowania. Oni wcale nie zabiegali o wizje, a to że ich doświadczyli to było łaską Bożą.

Jeżeli chcesz cokolwiek wiedzieć o mistyce i świętości to zapoznaj się najpierw z tym: Witryna Krakowskiej Prowincji Karmelitw Bosych

 

To że ich doświadczyli było rezultatem ich szczerych modłów i chęci doznania.

 

Racja ;) Na bliskim mają inną technikę ;)

 

I tak od pieczęci po rasistowskie herezje...

 

East side the best !! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnym rezultatem. Łaska Boża to nie rezultat, ale dar darmo dany. Jedni to mają a inni choćby modlili się całe życie tego nie doświadczą. Jak widzisz to zupełnie coś innego niż to o czym mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siloam alias vel ,inni się nie poznali ale mnie nie zwiedziesz,księża to alkocholicy i oszuści i to co ja mówię i robię ,nie zależy ode mnie niestety,napisałem ci kiedyś że guzik o mnie wiesz,podburzać to ty umiesz ,innnych których kocha Bóg ,a ja mówię w jego imieniu ,nie widzisz mnie przecież ,więc skąd wiesz o moim postępowaniu,najpierw zrozum drugiego i naucz się patrzeć jego oczami ,poznaj jego świat,a potem ty dawaj mi coś do poczytania ,

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieczeci słuza do zogniskowania mocy która we mnie jest słuza do prziekierowania i do pomocy a naiwasem

siloam ogarnij swe mysli bo mówic jest łatwo a 2 akceptacja jesli 2 człowieka nie akceptujemy tak naprawde i siebie nie akceptujemy w oczach tego człowieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siloam alias vel ,inni się nie poznali ale mnie nie zwiedziesz,księża to alkocholicy i oszuści i to co ja mówię i robię ,nie zależy ode mnie niestety,napisałem ci kiedyś że guzik o mnie wiesz,podburzać to ty umiesz ,innnych których kocha Bóg ,a ja mówię w jego imieniu ,nie widzisz mnie przecież ,więc skąd wiesz o moim postępowaniu,najpierw zrozum drugiego i naucz się patrzeć jego oczami ,poznaj jego świat,a potem ty dawaj mi coś do poczytania ,

 

Heh Pit, ja jestem daleki od nazywania się katolikiem, chociaż jestem ochrzczony. I też postrzegam wielu księży i biskupów jako złodziei, kłamców, grubasów pasących się na ludzkiej naiwności, itd. Ale WIELU, a nie WSZYSTKICH ;) Jak już napisał siloam, nie można tak generalizować. Chociaż zazwyczaj się z nim nie zgadzam, w tym przypadku przyznaję mu rację. Wielu duchownych to po prostu dobrzy ludzie, żyjący w bojaźni bożej. A to,że ich wiara i poglądy nie do końca zgadzają się z Twoimi, nie uprawnia Cię do nazywania ich wszystkich oszustami. I jeszcze jedno. Napisałeś: "najpierw zrozum drugiego i naucz się patrzeć jego oczami ,poznaj jego świat,a potem ty dawaj mi coś do poczytania". A czy Ty to zrobiłeś,zanim zacząłeś wklejać na tym forum linki do różnych stron czy bloogów i tak żarliwie kogoś krytykować? ;)

 

A żeby nie było za dużego offtopu;) Jestem ciekaw czym tak właściwie są te pieczęcie? Pierwszy raz słyszę o czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Pieczęcie są po prostu talizmanami mającymi w przypadku wezwania (z Goecji) stanowić pewnego rodzaju dodatkową ochronę przeciwko konkretnemu Arcydemonowi.

 

A co to jest Goecja? :D Proszę o wyrozumiałość, w tym temacie jestem kompletnym laikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...