Skocz do zawartości

jalila

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnimi czasy przerzuciłam się na cięższą książkę.Teraz czytam "Frondę"pismo poświęcone aborcji.Jest ono wydawane w formie ksiażki i zawarte są w niej wywiady,opinie(wszystkie na nie,co mnie cieszy :grin: ),dekrety,takich autorów jak Ronald Reagan"o sumieniu narodu" jak i wypowiedzi byłych aborderów.

Ciekawe,ciężkie i wiem że nie każdemu to może pasować.Nikogo do tego nie namawiam,pozostawiam decyzje dla Was,czy chcecie ja kiedyś przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam tego bo muszę :smile: poprostu mój brat właśnie skonczył pisac pracę magisterską na temat"Wiara a godność współczesnego człowieka".między innymi z tego pisma korzystał,tylko dlatego zaczęłam ją czytać.nie ma niczego w tym ukrytego :grin:

Trzymajcie się :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja ze swojej strony mogę polecić książki Coelho - ale chyba i tak wszyscy już je pewnie przeczytali dawno :) najbardziej lubię Alchemika a ostatnio jestem zachwycona Bridą - piękna, pełna miłości i magii opowieść... :) cudeńka na półeczce normalnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dla mnie Coelho jest mocno przereklamowany. Nie dostrzeglam w nim zadnego przeblysku geniuszu literackiego, o ktorym sie tyle mowi...

 

Kwestia podejścia, tak mi się wydaje... dla mnie to jest świetny pisarz, który jak żaden inny potrafi dotrzeć do czytelnika- i za pomocą kilku w miarę prostych, prawie banalnych stwierdzeń wyjaśnić sens życia praktycznie :) dzięki Bridzie zupełnie inaczej postrzegam moje związki dawne - i już tak bardzo nie żałuję kilku moich decyzji,co do których nie byłam pewna... :) dla mnie to są ważne książki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vanilia22
Kwestia podejścia, tak mi się wydaje...

 

To kwestia gustów, swoich przekonań itd itp.

 

Jeśli chodzi o Coelho owszem on jet dobrym pisarzem, myślę,że jednym z tych, którzy chcą poprpstu coś przekazać, lecz zauważam w jego pisarstwie pewną monotematyczność.

Ale jedną z jego książek szalenie cenię, bo uświadamia jakich dokonujemy wyborów.

To tytuł "Pielgrzym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie :)

 

Kupiłam ostatnio książkę A.P. Załęskiego "Anioły Życia".

 

Słuchajcie, już sam wstęp zawiera esencję naszych rozważań na forum.

 

Auto nie zajmuję się w niej analizą świata anielskiego.

Celem, dla którego napisał tą książkę jest przedstawienie Aniołów, jako źródła wszechstronnej pomocy oraz pokazanie, w jaki sposób skutecznie i bezpieczenie można się z nimi komunikować.

Książka zawiera m.in. opis ćwiczeń praktycznych: afirmacje, medytacje, kontemplacje oraz modlitwy.

 

Ale przede wszystkim znajdziecie w niej wiele cennych i ciekawych spostrzeżeń dotyczących naszych kontaktów i relacji ze światem niematerialnym.

 

Polecam :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytam ksiązki o bardzo różnej tematyce. Jednak autorzy do których cześto siegam, to na pewno Coelho, wymieniony na tym forum nie jeden raz oraz autor ksiazek sensacyjnych Coben, czy autor znanego "kodu Leonarda da Vinci", Dan Brown.Mnie osobiscie bardziej od "kodu eonarda da Vinci" podobala się ksiązka Anioły i demony" tego autora. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi najbardziej spodobała się Saga o ludziach Lodu Margit Sandemu. jest pełna miłości, magi, przygód.

jeszce nie przeczytałam całej ale zamierzam bo mi sie napawrde podoba ta saga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio, będąc na ulicy Mackiewicza w Krakowie (fatalna pogoda) mój brat chciał coś

zjeść, więc pojechaliśmy aż na Rynek tam coś kupić, tymczasem spostrzegłem piękną

okładkę książki wielkiej mądrości Niemca HAUSDORFA "RóWNOLEGłE RZECZYWISTOśCI"

Wydanie z 2006 roku, opisuje ona większość zdarzeń paranormalnych, co ciekawe parę

przypadków MA MIEJSCE W POLSCE, końcem są rozważania na temat Sensu postrzegania

wszechświata jako wielkiego hologramu :) Proszę przeczytać, na poniedziałem, na Allegro

kosztuje chyba 10 złotych, to WARTo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Gość Patryk8

Ja teraz czytam książkę o bardzo długim tytule ,, Przepowiednie milenijne dla żółtodziobow czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o :

-szybkich i łatwych metodach wglądu w przyszłość z wykorzystaniem astrologii, numerologii, tarota, chiromancji oraz intuicji

- niezawodnych sposobach przewidywania własnej przyszłości

- rzeczowych poradach na temat czekającej nas drogi

 

AUTORZY: Zespół New Age i Lisa Lenard

stron: 480

 

kup: http://sklep.tarotnet.pl/szuka/przepowiednie+saby.html

Edytowane przez Patryk8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksander Gieysztor - Mitologia Słowiań - opowiada o dawnych wierzeniach Polaków, polecam bo to bardzo dobra książka, jednego z najlepszych historyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Jakub Ćwiek cykl o Kłamcy:

Kłamca - Ćwiek Jakub

Kłamca 2. Bóg marnotrawny - Jakub Ćwiek - POLTERGEIST

Recenzja książki "Kłamca 3" Jakuba Ćwieka - Paradoks

 

"Maja Lidia Kossakowska "Siewca wiatru"

Fabryka Słów

 

Cykl o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka (dużo doskonałej zabawy, ksiażki idealne na wakacje)

Jakub Wędrowycz ? Wikipedia, wolna encyklopedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ars Magica" Nerea Riesco

 

To książka o działaniach inkwizytora, w którą wpleciono wątek miłosny jego pomocnika(też księdza), który zakochał się z wzajemnością w córce demona:) Poryczałam się na końcu... Ładnie ukazuje działania inkwizycji w owych czasach :D

 

PS. są w niej zawarte jakieś zaklęcia i rytuały rzekomo prawdziwe, ale ja za nie nie ręczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

a ja bym chciała Wam polecić m.in. siążku 'Spalona żywcem' '11 minut' są to książki które mnie bezgranicznie pochłonęły. Naprawdę gorąco polecam ludziom którzy lubią książki oparte na życiu codziennym ludzi, nie sąto książki przeznaczone dla osób o 'słabych nerwach' szczególnie jeśli chodzi o 'Spaloną żywcem'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Jaga_Wiedzma

O tak, jdne z lepszych ksiażek, jakie czytałam, choc nie łatwe. marqueza zresztą lubię we wszystkich ksiazkach.

 

Polecam też dla wytrwałych i ambitnych "Wahadło Foucolta" Umberto Eco, kawał doskonałej literatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie czytam "I więcej nic nie pamiętam" Adiny Blady-Szwajger. Bardzo przypadła mi do gustu. Jeśli ktoś lubi literaturę wojenną to polecam. Zna ktoś z Was jakąś ciekawą książkę o Indiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Śmiertelni nieśmiertelni'- Ken Wilber. Opowieść o życiu, prawdziwej miłości, walce z nowotworem, umieraniu i ostatecznie wyzwoleniu. Mnie wciągnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałam "Rio Anaconda" W. Cejrowskiego i są tam ciekawe opisy magii szmanów. Czy ktoś z Was czytał i mogłby polecić książki o szamanach indiańskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ostatnio czytałam "Rio Anaconda" W. Cejrowskiego i są tam ciekawe opisy magii szmanów. Czy ktoś z Was czytał i mogłby polecić książki o szamanach indiańskich?

 

O Szamanach? Niestety, nie pomogę Ci.

 

Och! Długa listę książek mogłabym polecić. I polskich pisarzy i zagranicznych. Przede wszystkim maleńkie dzieło Carlos'a Mari Dominiquez'a - "Dom z Papieru" - Opowiada on o o tym, że książki zabijają, doprowadzają do szaleństwa i obłąkania. Zmieniają los ludzi. Jest to historia wykształconych ludzi, dla których książki są sposobem na życie. Zaczyna się słowami: "Wiosną 1998 roku Bluma Lennon kupiła w pewnej księgarni w Soho używany egzemplarz Poezji Emily Dickinson i kiedy doszła do drugiego wiersza, na skrzyżowaniu potrącił ja samochód"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Gość Winterstorm

Skoro już tak wszyscy polecają książki to ja może mały marketing zrobie dla znajomej ze Stanów i polecę lekturę "Wampiry same o sobie" autorstwa Michelle Belanger, niedawno wydana w polskiej wersji. Zainteresuje wszystkich pogan, wiccan, reikowców, szamanów i innych takich, którzy popełnili grzech demonizowania wampirów energetycznych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z nowych książek polecam "Hiszpańskiego smyczka" Andromedy Romano-Lax. Wspaniała książka o miłości, przyjaźni, pasji, wojnie i trudnych aczkolwiek celnych decyzjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy byla ta ksiazka polecana juz ;) Ale nawet jesli, to warto ja przywolac ponownie, a mianowicie polecam "Portret Doriana Graya". Uwielbiam ja, czytalam z zapartym tchem, nie moglam jej odlozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiele książek warto przeczytać, trudno jest wyłonić faworytów :)

Ja z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po "Gra Anioła" i "Cień Wiatru" Zafona

"Chłopiec z latawcem" Khaleda Hosseini niesamowita i poruszająca opowieść.

Banalnie "Samotność w sieci" Wiśniewskiego

"Łuk triumfalny" - rewelacja.

Ja bym tak chyba mogła bez końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...