Skocz do zawartości

Jak zadbać o czakry?


fiflip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Jak już wcześniej mówiłem, postanowiłem napisać artykuł, oto i on. =)

 

 

Energia odpowiedzialna jest prawie za wszystko, to dzięki niej istnieje życie, cały wszechświat!

 

Czakry

 

Może zaczniemy od tego, czym są czakry? Czakry to główne ośrodki energetyczne, zarządzające energią w organizmie. Meridiany to natomiast kanały energetyczne, którymi przechodzi energia w ciele człowieka.

W ciele człowieka zlokalizowanych jest 7 czakr głównych. Istnieją również czakry ponad ciałem, jednak skupmy się na tych w ciele człowieka. Zawsze wymienia się je od dołu, zaczynając od najbardziej „przyziemnych”, kończąc na najbardziej „wzniosłych”, duchowych. Stąd:

(wymieniam w skrócie, więcej możecie znaleźć po prostu w Internecie)

1 czakra, jest to czakra położona najniżej, a dokładnie między odbytnicą a genitaliami. Czakra ta nazywana jest czakrą podstawy (korzenia). Odpowiada jej kolor czerwony.

2 czakra to czakra zwana sakralną (seksualną, płciową). Znajduje się poniżej pępka (jakieś 2-3 palce w dół od pępka). Opisuje ją barwa pomarańczowa.

3 czakra – splotu słonecznego, kolor żółty, znajduje się 3 palce ponad pępkiem.

4 czakra, to czakra serca, odpowiadająca barwie zielonej. Znajduje się na środku klatki piersiowej.

5 czakra – czakra gardła, kolor jasnoniebieski, znajduje się mniej więcej na środku gardła.

6 to czakra - trzeciego oka. Odpowiada jej kolor granatowowy, czy – jak kto woli - indygo. Znajduje się mniej więcej między brwiami.

7 to czakra korony, koloru fioletowego, znajduje się na czubku głowy.

 

To tyle ze wstępu… Teraz przejdźmy do sedna, czyli „Jak zadbać o czakry?”…

 

Najważniejszą rzeczą jest codzienna pamięć o ich dobrą kondycję. Stąd czakry powinny być jak najczęściej oczyszczane, przez analogię do oczyszczania skóry - myjemy się codziennie, dlaczego też nie mielibyśmy „myć” czakr?

No właśnie, ale jak się efektywnie oczyszczać? Oto parę przykładów na oczyszczanie czakr i całej energetyki. Dodam, że każdy może mieć swój własny, najlepszy sposób. Co więcej – ten indywidualny jest zazwyczaj najlepszy. Ale jest to kwestia odpowiedniej „wprawy” i prób.

 

Poniżej mamy kilka moich sposobów.

 

Oczyszczanie całego ciała:

- Uspokajamy się, relaksujemy (polecam także medytację)

- Wizualizujemy sobie jakbyśmy patrzyli na siebie z pozycji trzeciej osoby. Wobrażamy sobie swoje ciało jako półprzeźroczyste „naczynie” z energią w środku(tzn. z substancją jasną, jednak jakby szarą -zabrudzoną) a nad nami kulę pięknej, czystej, białej energii, która spływa na nas, dociera do każdego zakątka i usuwa tę złą, zabrudzoną energię. W ten sposób nasze ciało - a raczej substancja w owym ciele zawarta - staje się biała, czysta i piękna. Do tego radzę też afirmować sobie np. „moje ciało energetyczne zostało oczyszczone, nie ma w nim najmniejszego brudu, jest nieskazitelnie czyste”.

 

Oczyszczanie poszczególnych czakr:

 

- Uspokajamy się, relaksujemy.

- Wyobrażamy sobie, że naszymi „mentalnymi” rękoma oczyszczamy poszczególne czakry (np. zgarniamy cały brud do ręki) i wyrzucamy zanieczyszczenia, jakie w ten sposób zebraliśmy, do zielonej kuli energii. Przy czym można afirmować. : )

 

Napełnianie energią:

 

-Uspokajamy się, relaksujemy.

- Wyobrażamy sobie, jak energia (wizualizowana energia powinna być odbierana jako silna, mocna i „zdrowa”) napływa do każdej z czakr, a przez czakry rozchodzi się po całym ciele.

 

Zwiększanie czakramów:

- Uspokajamy się, relaksujemy.

- Wizualizujemy sobie, że do naszych czakr napływa energia, przy czym powiększamy czakry <- są na to 2 sposoby:

- 1 sposób to mentalnymi rękoma powiększać czakry, przy czym afirmować.

- 2 sposób to podczas napełniania energią wizualizować, że czakramy świecą mocniej, że ich obwód się powiększa.

Przy zwiększaniu czakramów, potrzebna jest wiara - wiara w sobie, w moc i w to, że się uda. : )

 

Teraz napiszę Wam też ciekawy sposób „energetyzowania czakr”, który „wymyśliłem” dzisiaj w nocy. Proszę Was, abyście próbowali, i zapisywali co się w Was zmieniło, co czuliście itp. Z góry dziękuję.

: )

Energetyzowanie czakr (Taki rodzaj wzmacniania) :

-Uspokajamy się, relaksujemy, ważne jest także aby wejść w trans, zmniejszyć częstotliwość pracy mózgu – takie stany osiąga się podczas medytacji : )

- Wizualizujemy sobie, nas w pozycji, w jakiej się znajdujemy (nic innego) i wielkie złoże energii, większe od Ziemi, które znajduje się poza atmosferą ziemską. Następnie wyobrażamy sobie że energia z tego złoża spada, wprost do naszych czakry, jak meteoryty :) .

 

To są najważniejsze „zabiegi”, które powinny poprawić stan naszych czakr. Oczywiście z czasem, gdy poznam nowe, będę dopisywał.

 

A teraz życzę udanej pracy nad czakrami.

Pamiętajcie, wiara czyni cuda.

 

Pozdrawiam!

Filip

Edytowane przez fiflip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKB, Napisz proszę czy pisałeś to na podstawie jakiejś książki, kursu, może tradycji jakiejś ścieżki duchowej, skąd pochodzą te "twoje" sposoby??? Napisz też jak robisz diagnozowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic stąd co napisałem nie jest z żadnej książki, tak uczył mnie mój znajomy, tak jest dobrze. Część też jest z moich doświadczeń, prób i błędów...

 

Diagnozowanie, hmmm...

 

Mówię sobie "chce poczuć jakiego stanu są czakry osoby x", lub jakieś inne teksty mówie, o tym samym znaczeniu. Potem pisz to, co mam na myśli, czyli to co czuje.. :). To jest trudne do zrozumienia ale jak spróbuje się, i wyjdze, potem to już bardzo łatwo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Efekt podobny do oczyszczania, które ty robiłeś, miałem tylko raz. Odnoszę się tu do odczucia energii wpływającej przez czakrę korony. Chyba poprostu mam problem z otwarciem tej czakry. Ale zdecydowanie mogę powiedzieć, też dla innych którzy by chcieli praktykować, że warto nad tym ćwiczyć.

 

To może trochę offtopic ale podobne oczyszczanie, ćwiczenia medytacyjne proponował Bruno Groening.

http://www.bruno-groening.org/polska/default.htm

 

Może napisz jak to robisz, żeby oczyszczać innych. Chciałbym spróbować oczyszczać znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dobrym BHP jest uziemianie się.

Wiesz... wypuścić korzenie do Ziemi i wysłanie tam wszystkiego co brudne.

Możesz powiedzieć, że to bzdura, ale uwierz mi, że przynosi efekty... niesamowite!

Poza tym ćwiczy odczuwanie własnego ciała, a właściwie ciał! Koordynuje przepływ energii i pozwala rozwijac wizualizację.

Nie jest dobrym pomysłem " podkręcanie" czark na siłę, bo można sobie zrobić krzywdę. Przeenergetyzowanie jest tak samo niebezpieczne jak nierównowaga.

Zwrócę też uwagę na tą równowagę nad górnymi czakrami ( duchowymi) a dolnymi ( fizycznymi) - często zdarza się duża dysproporcja w rozwoju, bo zapominamy o ciele, skupiając się na duchu. Kobietki mają przewage, że co miesiąc natura sama im przypomina o cielesności, ale mężczyźni zapominają lub tłamszą.

Natura lubi harmonię i równowagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym BHP jest uziemianie się.

Wiesz... wypuścić korzenie do Ziemi i wysłanie tam wszystkiego co brudne.

Możesz powiedzieć, że to bzdura, ale uwierz mi, że przynosi efekty... niesamowite!

.

 

a w jaki sposob to robić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staję, lekko uginam nogi w kolanach i wyobrażam sobie wyrastające ze stóp grybe, zdrowe korzenie. Przechodzą one przez wszystkie podłogi, sufity i betony i wnikaja w Ziemię. Póżniej "widzę" jak wszelkie zło, choroby i myślokształty schodzą ze mnie i tymi korzeniami wędrują do Ziemi. Wyobrażam sobie jak strzepuję to rękoma w dół po ciele.

Możesz wyobrażać sobie, kładąc rękę na czakrze że ją otwierasz, oczyszczasz i zamykasz ( to nie jest zamknięcie na świat i doznania, a jedzynie przed złem). Jeśli masz do czynienia z pracą w energią możesz do tego wykorzystać energię i jej dary. Jeśli nie masz takich doświadczeń to skup się i wizualizuj. Po pewnym czasie nabierzesz takiej wprawy, że będziesz czuł zapach Ziemi, padający deszcz, lub ciepło od słońca.

Tak czy inaczej wszystko dzieje się na poziomie głowy i myśli.

Mimo, że to brzmi jak banał to sprawdza się doskolnale. W BHP energetyki, czakr czy choćby pozbywaniu się złości, niechęcie i innych niechcianych emocji.

Jeśli masz dodatkowe pytania to zapraszam na PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno można się spalić (tzw. samozapłon) jak się będzie rozgrzewało 4. czakre to gdzieś w dolnej części brzucha chyba jest...cos takiego słyszałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeetam.... chyba rozżarzonym węglem musiałabys się rozgrzewać ;p samozapłon jest m.in. możliwy przy zbyt szybkim (może być to działanie celowe) wzniesieniu kundalini.

 

btw-4 czakra to serce - klatka piersiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kamienie szlachetne, kryształy, to najbardziej uporządkowana struktura we wszechswiecie. Oczyszczanie czakr kamieniami to rzecz prosta a zaraz bardzo skuteczna. Najprostszym sposobem jest wziecie kryształu czystego kwarcu (kryształu górskiego) i po uprzednim oczyszczeniu go ( np w dymie kadzidła) umieszczeniu go na czakrze ktora chcemy oczyscic. Krysztal usuwa wszystkie anomalie energetyczne w jego bezposrednim otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie!!! Przeczytałam "przepis" filipa na oczyszczanie czakr i jestem Wielka Endriu! Są to najprostsze i rewelacyjne metody,którymi można sobie "posprzątac" organizm.Stosowałam i stosuję je nadal od dawna i dla mnie nie jest to odkrycie.Za każdym razem pomagają i za każdym razem mam inne odczucia w trakcie oczyszczania,które zależą od stanu emocjonalnego danej chwili i zapotrzebowania na pobór pozytywnej energii przez odpowiednie czakry.

 

Filipie przepis jest doskonały ;)...polecam wszystkim:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam:) Ja oczyszczalam się sie za pomocą kamieni. W pozycji leżącej kladlam je na sobie. Kolor czakry odpowiadal kolorowi kamienia. Stosowalam jaspis,ametyst, tygrysie oko itp.

W trakcie takiej sesji, która trwala okolo 20-30min, czulam bardzo mocno przeplyw energii po calym ciele. Po tych zabiegach na początku mialam duze zawroty glowy, prawie nudności, ale potem stopniowo sie to unormowalo i czulam się lepiej niż wcześniej. Także na pewno kamienie mogą oczyścić czakry.

Ale wiem też,że wszystkie techniki oczyszczania czakr: kamienie, joga, wizualizacja itp na wiele sie nie zdadzą jeśli w parze z nimi nie idzie rozwój świadomości, praca nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja znam inny sposob na oczyszczenie i doladowanie kolorem czakr...robie wdychanie i wydychanie poprzez czakry /7razy -po kolei dla kazdej/ kolorem odpowiednim dla danej czakry...tzn raz z przodu pobieram kolor -wydycham tylem...potem wdycham tylem wydychajac przodem .Za kazdym razem wyobrazam sobie jak dany kolor wypelnia moja czakre ...jest coraz czystszy a wszystkie nieczystosci wychodza z oddechem. Przed czakrami wizualizuje sobie srebny ekran /ktory jest filtrem dla niepozadanych "gosci i smieci"/. Wyobrazam sobie i widze jak kolor czakry robi sie czysty , a sama czakra kreci sie wypelniona czystym dla niej kolorem.

 

acha...zanim zaczynam prace z kolorami prosze swojego Aniola i Arch. Michala o pomoc i ochrone . Prosze Boga ,abym mogla jego boskim bialym swiatlem z ktorego biora sie wszystkie barwy tęczy ,oczyscic i wypelnic kolorem moje czakry.

 

Ten sposob naprawde dziala...jest sprawdzony a efekt potwierdzony przez osoby badajace energetyke czakr...nie robie jednak tego zbyt czesto ...dwa, trzy razy w roku wystarczy.

 

Bardzo dobrym sposobem jak juz napisala axo i irga na oczyszczenie i doenergetyzowanie czakr sa kamienie.. te zawroty glowy przy energetyzowaniu wszystkich czakr naraz to podobno normalka...przeczytalam, ze lepiej robic po kolei jedna czakre dziennie...

Edytowane przez Cyrkonia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy da sie oczyscic i energetyzowac samemu swoje wlasne czakry wahadelkiem?

kiedys nagminnie robilam to mojej siostrze i zawsze czula duza zmiane.

metoda podana tutaj dosc ciezko mi idzie- ale moze to z braku praktyki i zaniedbania czakr?

 

mam nadzieje ze nie robie offtopa ale ostatnio mialam sen w ktorym kobieta zaczepia mnie na ulicy mowiac mi ze musze isc pod wskazany adres a poznam dom po duzym okraglym fioletowym swietle przed..skojarzylam ze chodzi o czakre korony, zaniepokoilo mnie to czy przypadkiem cos sie nie dzieje z moim ukladem energetycznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. To mój pierwszy wpis na tym forum. Sama zajmuję się Tarotem i z niego potrafię odczytać blokady. Interesuje mnie co zrobić jeśli w efekcie działań "magicnych", niezabezpiecznienia się przed sesją, przyplątają się do czakry Korony obce byty i zakłócają jej działanie. Czuję się całkowicie odcięta od działania tej czakry, choć wiem że jest duża i do pewnego czasu miała duża moc. Teraz straciłam więź z Akaszą i czuję się w tym całkowicie zagubiona. Próbowałam medytacji oczyszczających, ale nie widzę większych rezulatów. Myślę że sprawa może być poważniejsza. Dziękuję z góry za mądre rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkryłam przypadkiem niezawodny sposób badania czakr. Wprowadzam się w stan odprężenia, ale takiego rili odprężenia, chyba wszyscy wiedza o co chodzi i nie muszę tłumaczyć jak to zrobić. Potem kolejno pobudzam każdą z czakr. W tym czasie na kolanach trzymam kamienie - lapis lazuli i turkus. Lepiej działa się z lapis lazuli,. Gdy przespaceruję się mentalnie po każdej z czakr, biorę kamień do ręki (lewej) i przykładam około 5 cm od ciała - w miejscu gdzie jest interesująca mnie czakra - tj. np. gardło - proszę Opiekuna o kierowanie moją dłonią przy wskazywaniu mi stanu czakry, po pewnym czasie (trzeba wyłączyć umysł, świadomosć jest w tej chwili w ręce) dłoń zaczyna się kołysać, kręcić wirować wraz z działaniem czakry. mozna próbowac wtedy wyobrażać sobie że jej działanie się wzmacnia (kolorem) i automatycznie ręka wyczuwa szybsze wirowanie. Bardzo ciekawe doświadczenie, ale dosyć trudne do wykonania, wymaga czasu i umiejętności prawdziwego "stopienia się z WJ". Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wiesz jak najlepiej szukac kamieni? idx na jakieś targi zdrowia, albo kamieni szlachetnych, tam zazwyczaj sa stragany z kamieniami - po prostu leżą sobie kamienie, luzem, mozna je wziac do reki, poglaskac. i zobacz ktory jako pierwszy rzuca Ci sie w oczy, ktory Cie przyciaga, wez go do reki, zastanow sie czy czujesz sie wtedy spokojniejsza, silniejsza. Kazdy z nich emanuje wlasna energia, i na pewno odroznisz, ktora jest Ci potrzeba w danym momencie. ktora Cie uspokaja, a ktorej masz pod dostatkiem i nie robi na tobie zadnego wrazenia :) to fajna zabawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

dobrze jest dobierac kamien pod kolor czakry, np. do czakry korzenia (podstawy) - czerwone, drugiej czakry - pomaranczowe, itd - opracowan jest ful wypas

czakry mozna tez diagnozowac wahadelkiem, dokladny opis jednej z metod w ksiazce Barbary Ann Brennan "Dlonie pelne swiatla", oprocz tego istnieje pare diagramow-biometrow, np. Powella do diagnozy czakr (jest ksiazka Powella n/t wahadelka),

przy odblokowywaniu dobre efekty daje aromatoterapia

muzyka rowniez (np. z Global Journey, ale co kto lubi) oraz kolorowe swiatlo

najlepsze efekty daje laczenie paru metod, poza tym kazdy ma swoje preferencje :-)

Edytowane przez alathea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja ostatnio bylam na spotkaniu holistycznym i zafundowalam sobie reiki i powiem wam, ze czuje sie fantastycznie i chce wiecej :). Poznalam wspanialych ludzi szczegolnie jednego pana ktory tak poprostu podszedl do mnie i powiedzial mi pare rzeczy na temat mojego zdrowia i oczywiscie trafil w dziesiatke. Po naladowaniu mnie pozytywna chyba naprawde konkretnie bo az mi sie w glowie zakrecilo otrzymalam od niego ametyst do oczyszczania trzeciego oka i sloneczny kamien do splotu slonecznego. Wiec zaczelam prace z tymi kamieniami jak i z lapisem poniewaz mam problem z tarczyca. Po czym nosze je zawsze ze soba. Pracujac z trzecim okiem mam wrazenie jakby moje czolo pochlanialo kamien i tak sie zastanawiam czy to normalne. A tak ogolnie to bardzo polecam prace z kamieniami bo daje duze efekty i jest naprawde latwa. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i dla tych ktorzy chca a nie wiedza :)

 

czakra podstawy

garnet, hematyt lub rubin

czakra druga

karnoel lub bursztyn

czakra trzecia

tygrysie oko, sloneczny kamien, zolty jasper i topaz

czakra czwarta

awenturin i malachit

czakra piata

lapis lazuri, niebieski agat, turkus

trzecie oko

ametyst, fluorit

czakra korony

apophyllite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reiki, tak, wczoraj wlasnie przechodzilam obok takiego miejsca, na ulicy michalowicza. ja chetnie bym sie zapisala na kurs :) co do kamykow, spotykalam sie z roznymi przyporzadkowaniami kamieni do roznych czakr. ja tez czuje takie jakby wchlanianie energii w czakre, to swietne uczucie i mozna sprawdzic na ktora czakre dany kamien dziala a na ktora nie - gdyby zawiodl opis :)

natomiast co do olejkow, tez sie smaruję nimi jak tylko moge. na tych ezoterycznych targach sa w bardzo przystepnej cenie - i trwałe, długo u3muje sie zapach. polecam firme Vera i dr Beta, te drugie drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

nie tylko smarowanie, mozna tez - sa specjalne naczynka ze swieczka, kapiesz pare kropli olejku na wode i swieczka to podgrzewa -> zapach sie rozprzestrzenia

odnosnie reiki - ja jestem ostrozna, bo to, ze sie czujesz sie najpierw troche gorzej, to oznacza, ze dostalas duzo nieukierunkowanej energii - jak woda spuszczona z tamy - plynie b. silnie i "wybija " blokady, ja podczas zabiegow (otrzymywania) staram sie ukierunkowywac a przynajmniej rozprowadzac energie, zeby nie tworzyly sie jej nadmiary

Edytowane przez alathea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to jest z tymi kolorami. Znalazłam opisy czakry serca, gdzie podany obok koloru zielonego jest róż zamiast czerwonego.

Z wizualizowaniem mam problem najczęściej zasypiam na samym początku :] Raz próbował wizualizować sobie, że oczyszczam wsz. czakry światłem. Ale też mało udana wizualizacja chyba :icon_smile2: Zatrzymywałam się chyba po czakramie gardła, ale nie jt w 100% tego pewna. Po prostu nie pamiętam. Robiłam tę wizualizację z 2-3 tygodnie temu. Nie potrafiłam dalej wizualizować. Za każdym raazem zatrzymywałam się w tym samym momencie. Potem nastąpiła chyba mała drzemka i spowrotem do tego samego momentu. Poddałam się.. ale tylko chwilowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czakra podstawy- czerwień

czakra seksualna - pomarańcz

czakra splotu słonecznego - żółć

czakra serca - zieleń/róż

czakra gardła - błękit

czakra 3 oka - indygo

czakra Korony - głęboki fiolet/biel

 

Polecam Ci ksiązkę David Pond - "Czakry od podstaw". Jest na http://www.chomikuj. ściągnij sobie i przecyztaj,

mądre pióro.

Edytowane przez gusherra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea
Zatrzymywałam się chyba po czakramie gardła, ale nie jt w 100% tego pewna. Po prostu nie pamiętam. Robiłam tę wizualizację z 2-3 tygodnie temu. Nie potrafiłam dalej wizualizować. Za każdym raazem zatrzymywałam się w tym samym momencie. Potem nastąpiła chyba mała drzemka i spowrotem do tego samego momentu. Poddałam się.. ale tylko chwilowo

to dalej moze byc jakas blokada albo musisz wymyslec mniej wygodna pozycje do medytacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

xsenia, zapoznaj się dokładnie jak funkcjonują czakry i co powoduje, że się blokują. Myślę, że w dużej mierze sama mogłabyś ocenić, czy istnieje możliwość, że jakaś Twoja czakra jest zablokowana czy mało rozwinięta. Postaraj się podejść do siebie obiektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że chyba mam problem z czakrą splotu słonecznego,bo jak sobie pracuje z moimi kamyczkami,to właśnie na tej czakrze doznaję silnego bulu w plecach w okolicy kręgosłupa i tak mam za kazdym razem czy to moze być blokada lub jakieś zanieczyszczenie?Z resztą czakr niema problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana, skup się na pracy nad tą czakrą, w której czujesz zanieczyszczenie czy blokadę.

Medytuj, wizualizuj sobie oczyszczanie i staraj się zmieniać swoje podejście do pewnych spraw, które wywołują te blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam troche inne pytanie, sporo mówicie o odblokowywaniu czakr i przepływie energii, ale co z zamykaniem czakr? czy po wcześniejszym "usprawnieniu przepływu energii (i też ich otwarciu) powinno się te czakry zamykać? To ich nie blokuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do muzyki terapeutycznej do synchronizacji czakramów. Słucham przez słuchawki od dwóch tygodni raz dziennie. Obserwuję dziwnne rzeczy. Pojawił się niepokój wewnętrzny, który zresztą kazał mi intuicyjnie wejść na to forum. Sypiam gorzej. Kiedy słucham muzyki, czuję się dziwnie, np. czuję gorąco w stopach, kolanach, ból gardła, głowy, jajników, ucisk w klatce piersiowej, a wszystko łączy się a takim dźwiekiem syczenia w kręgosłupie szyjnym, jak gdybym powoli otwierała butelkę z gazowaną wodą i powoli uwalniał się gaz. Czy to są właściwe odczucia? Czy powiinam kontynuwać słuchanie tej muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podam ci obiawy towarzyszące wznoszeniu się tzw."kundalini" ktura uśpiona ,budząc się przechodzi jednocześnie przez wszystkie czakry ,ja już o tym pisałem ,ale powturzę

spontaniczne ruchy ciała, wibracje, spasmy

- dziwne zachowania mięśni w okolicy odbytu

- nagłe bezwarunkowe ruchy ramion, nóg i głowy, przypominające silne szarpanie lub triki nerwowe.

- upadki, omdlenia, uczucie sztywności mięśni

- uczucie, że wzdłuż kręgosłupa płynie wielka elektryczna rzeka

- wydawanie z siebie dziwnych dźwięków

 

 

Inne wewnętrzne fizyczne odczucia:

- ekstazy i przyjemne odczucia trwające kilka minut a nawet miesięcy

- uczucie bycia jakby pijanym, dziwne zawroty głowy

- pojawienie się opuszczania ciała

- popadanie w trans, przemieszczanie się w inne wymiary

- zwiększenie pracy serca, szybki puls

- uczucie podłączenia pod prąd elektryczny

- swędzenie ciała i wiercenia jakby z ciała wychodziły robaki

- nadciśnienie krwi, które wywołuje wielki niepokój

- bezsenność i nocne bóle brzucha

- uczucie, że w ciele mieszka wąż, szczególnie w okolicy brzucha i kręgosłupa

- ból klatki piersiowej podobny do ataku serca, swędzenie w sercu

- chroniczne albo przejściowe bóle całego ciała, ciężkie do diagnozowania

- bóle kręgosłupa, w niektórych odcinkach znacznie ostrzejsze, np kark, odcinek piersiowy na wysokości tylnej czakry serca,

bóle lędźwiowe i kości krzyżowej - kłucie wielkich ilości igieł

- bóle głowy, uczucie jakby pękała na 1000 kawałków, swędzenie w środku mózgu, kucie i dziwne wiercenie

- elektryczność w głowie i wrażenie jakby otwierała się głowa

- brak czucia w ramionach, dłoniach i stopach. Kiedy otwiera się czakra korony- brak czucia na czubku głowy

- silny ból i elektryczność w dużych palcach u nóg, robią się granatowe paznokcie - u rąk i nóg

- wielkie wibracje w kości krzyżowej i wyzwalanie się energii seksualnej powoduje orgazmy w genitaliach i w mózgu

- uczucie lekkości ciała, jakby wypełniało go powietrze, uczucie lewitowania, każdy krok przypomina odbijającą się gumową piłkę

- podróże astralne

- niezwykle wyczulony słuch, słyszenie dźwięków i głosów z najdalszych dystansów,

i w chwili ich słyszenia pojawia się w głowie światło - w kolorze, który towarzyszy temu dźwiękowi

(osobiście wiem w jakim kolorze dzwoni telefon, śpiewa ptak, mówi inna osoba, są różne kolory w zależności od tonów dźwięku)

- w uszy wchodzi silna wibracja

- słyszenie głębokiego wewnętrznego dźwięku - muzyka czakr i całego układu nerwowego

- włosy na głowie i na ciele stają dęba

- puchnięcie brzucha, wygląda wówczas jak w ciąży

- spontaniczne i bardzo silne wciąganie powietrza w płuca

- uczucie słodkiego nektaru wychodzącego z gardła - zwanego amrita - ambrozja

 

Problemy ze wzrokiem

- potrafią nagle opadać powieki i nagle gwałtownie na powrót otwierają się

- okresowe ślepoty

- zmiany w widzeniu

- wielka wrażliwość na światło

- pojawiający się nagle sokoli wzrok i dostrzeganie bardzo intensywnej barwy otoczenia

- widzenie aury, jasnych świetlistych punktów, wzorów ze światła

- piekące oczy

- swędzenie - mrowienie między brwiami w okolicy 3-ciego oka

 

Zmiany w odżywianiu

- główny apetyt zmienia się:

albo człowiek przestaje jeść przez długi czas albo spożywa w nadmiarze.

Potrafi jeść ten sam pokarm bez przerwy: np ryż, jeden gatunek owoców albo warzyw.

W tym czasie skacze waga, niekoniecznie trzeba dużo jeść aby nagle przybrać. Łatwo też jest ją zgubić

- odrzucanie mięsa, używek i lekarstw

- wyszukiwanie innego pożywienia - zachciewajki i spożywanie specyficznych ziół.

 

Zmiany temperatury

- gorące uderzenia, często z obfitymi potami, pieczenia, palenie i płynięcie gorącego strumienia przez całe ciało

- nocne poty

- uderzenie wielkiego zimna, czasami na przemian z gorącem

- częste uderzenia gorąca lub zimna towarzyszą niektórym częścią ciała np, jedna połowa ciała potrafi być zimna a druga gorąca

- często bardzo zimne ręce i stopy

 

Problemy emocjonalne

-gwałtowne zmiany nastrojów

- depresje, niepokoje, złość

- przeczucie, że wkrótce nastąpi śmierć

Wszystkie te objawy są przejściowe i w miarę czasu samoistnie ustępują

- inne zachowania w codziennym życiu, jakby w tym samym ciele zamieszkał inny duch

- problemy ze spaniem

- wielkie pragnienie bezinteresownie pomagać innym

- drastyczne zmiany w życiu seksualnym, często te osoby praktykują celibat

- wyczucie energii i zdolności w jej sterowaniu

- połączenie z istotami świetlistymi z wyższych wymiarów

 

Zdolności paranormalne

- zdolności widzenia aury

- uzdrawianie za pomocą ręki

- spontaniczne przypomnienie własnych przeszłych wcieleń

- wzrasta zapotrzebowanie spirytualne

- otwierają się w człowieku zdolności tworzenia poezji

- podróże astralne

- wizje przyszłości, jasnowidzenia i diagnozowania chorób

 

Symptomy Kundalini często bywają mylone z chorobami:

ataki serca, nieżyty układu trawienia i żołądka, migreny, epilepsja, choroba Parkinsona i wiele jeszcze innych.

 

I nie zawsze też te objawy są sygnałem, że rzeczywiście otwiera się Kundalini. Wiele podobnych symptomów towarzyszy wielu procesom chorobowym. Należy dokładnie zbadać i obserwować swoje ciało.

Bardzo łatwo o pomyłkę w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak:icon_smile2:

 

tylko potrzeba nieco praktyki

 

 

,Rozpalanie wewnętrznego ognia

 

Od zarania dziejów ogień czczony był świętością, gdyż posiadał uzdrawiającą i oczyszczającą moc. Wykonywanie tej medytacji podwyższa poziom energii w ciele i aktywizuje naturalne kanały przepływu energii. W ten sposób twoja aura myje się, a z czakramów usuwane zostają wszystkie zbędne substancje.

 

1. Usiądź lub połóż się w takie pozycji, w której nic nie będzie krępowało twoich ruchów. Rozluźnij swoje ciało oddychając wolno i równo. Wyobrażaj sobie, że z każdym wdechem do twego ciała dostaje się coraz więcej światła, a z każdym wydechem wypływa z niego coraz więcej brudnych, zbędnych substancji.

 

2. Kiedy poczujesz, że twoje ciało jest już zrelaksowane zacznij kurczyć i rozluźniać mięśnie miłości, starając się odczuć zbierającą się w tym rejonie krocza energię seksualną. Wyobraź sobie jak w okolicy krocza ( na poziomie pierwszego czakramu) wznieca się intensywnie czerwony płomień ognia. Poczuj moc tego płomienia, rozkoszuj się jego barwą napełniającą cię chęcią do działania, dającą ci siłę fizyczną oraz psychiczną. Wciągaj energię czerwonego płomienia wraz w wdechem. Powtórz to kilka razy, aż płomień zostanie wciągnięty przez drugi czakram. W taki sposób będziesz wprowadzać płomień do wszystkich czakramów.

 

3. Gdy płomień zagości w drugim czakramie, spraw, aby jego barwa zamieniła się czerwonej na pomarańczową, rozpalając przy tym ogień twego pożądania. Wizualizuj go jako ognisto pomarańczowy słup światła na wysokości podbrzusza. Poczuj, jak pomarańczowy płomień podsyca twoją kreatywność, napełnia cię świadomością własnej płci. Rozkoszuj się swą kobiecością lub męskością, pławiąc się w pomarańczowym płomieniu. Przypomnij sobie najgorętsze chwile swego życia, radość seksu i błogie upojenie jakie niesie ze sobą orgazm. Spal w tym pomarańczowym płomieniu wszystkie swoje kompleksy i obawy oraz seksualne urazy.

 

4. Następnie wraz z kolejnymi wdechami podciągnij płomień do splotu słonecznego, nadając mu kolor żółty. Wchłoń te żółte płomienie, wzmacniając tym swoje poczucie mocy. Poczuj się wszystkie istniejące w tobie emocje i ogromną słoneczno-żółtą radość. Rozgrzewaj się tą żółtym ogniem, paląc w nim negatywne emocje: złość, nienawiść, bezsilność. Uśmiechnij się do siebie jak beztroskie dziecko, tańczące w wyobraźni taniec radości.

 

5. W kolejnym etapie żółty płomień dociera do serca, zmieniając barwę na zieloną. Wizualizuj zielone płomienie wnikające do serca. Wdychaj powietrze rozprzestrzeniając zielone płomienie. Poczuj spokój i bezpieczeństwo jakie niesie ze sobą zielony płomień. Odczuj w sobie harmonie przyrody, której częścią jesteś. Wznieć sobie miłość i czułość. Wsłuchaj się w bicie swego serca. Przysłuchuj się temu, co ma ci do powiedzenia. Może uda ci się odczuć Stwórcę, otulającego cię zielenią serca.

 

6. Ponownie weź kilka głębokich wdechów wciągając zielone światło na poziom gardła, gdzie siłą twojej woli zamieni się w niebieskie płomienie. Poczuj ich temperaturę i relaksuj się w ich świetle. Niebieskie płomienie ożywiają twą zdolność komunikacji, umacniając dar wyrażania siebie na każdym poziomie. Syć się niebieskim światłem, przywołując w wyobraźni te osoby którym bardzo pragnąłeś coś powiedzieć, ale nie potrafiłeś tego zrobić. Mów do nich to co podpowiada ci serce, w niebieskim świetle przyjdzie ci to dużo łatwiej.

 

7. Kiedy przechodzisz na szósty poziom, płomienie przybierają barwę fioletową. Fioletowy płomień oczyszcza twe Trzecie Oko, uaktywnia twą intuicję i otwiera drogę do jasnowidzenia. Spalić w tym płomieniu wszystkie iluzje, czując jak z twoich oczu opada zasłona, dzieląca cię od prawdziwego pojmowania rzeczywistości. Rozkoszuj się barwą fioletu czując jak z każdą chwilą stajesz się coraz bardziej świadomy, zaczynasz widzieć to, co niewidoczne dla innych.

 

8. Pod koniec wyobraź sobie jak fioletowy ogień dociera do czubka twojej głowy, zamieniając się w białe płomienie. Poczuj jak ich moc odnawia i pogłębia twoją więź z Bogiem. Poczuj, że jesteś częścią jednej wielkiej całości. Syć się energią białego płomienia oczyszczającą cię na każdym poziomie. A następnie sprowadź to uzdrawiające białe światło w dół kręgosłupa, wracając do czakramu podstawy.

 

Finiszując wycisz jeszcze raz ciało i umysł oddychając miarowo, we własnym rytmie, a następnie otwórz oczy.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, spróbuję tak pracować. Kiedy rozpoznam, z emoje czakry są już oczyszczone? Poczuję spokój? Zmieni się moję życie? Będę mogła pomagać też innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko potrzeba nieco praktyki

 

Rozpalanie wewnętrznego ognia

 

Od zarania dziejów ogień czczony był świętością, gdyż posiadał uzdrawiającą i oczyszczającą moc. Wykonywanie tej medytacji podwyższa poziom energii w ciele i aktywizuje naturalne kanały przepływu energii. W ten sposób twoja aura myje się, a z czakramów usuwane zostają wszystkie zbędne substancje. (...)

Dziękuję i ja. Spodobała mi się bardzo to wizualizacja. Od dziś i ja będę starała się wiernie ją odtwarzać :-*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdrowy obiaw oczyszczania się organizmu ze złej energii ,u mnie jeszcze oprucz ziewania,leciały łzy na potęgę,mogą wystąpić dreszcze (gęsia skórka).i inne sensacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit,

 

dziś po tej wizualizacji płomieni, na zakończenie poczułam, że mam mokre oczy. Nie płakałam, były po prostu dosyć zwilżone. Wiesz czego to mogła być oznaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem jt na dobrej drodze :_okok:

Super, niech się wyjele i powyziewa wreszcie ze mnie to co złe :icon_lol:

 

Gratuluję Koliber i życzę powodzenia w dalszej pracy nad sobą,

ps. jak to przeczytałem to aż mnie ciarki przeszły (pozytywny obiaw)

 

:_okok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę wielkie dzięki. Długo nie mogłam znaleźć dla siebie odpowiedniej wizualizacji. Aż do teraz :) Wprowadziłam sobie jakieś tam drobne modyfikacje i jt fajnie. Jedna rzecz która mi przeszkadza to uczucie ciężkości w dłoniach czasem całych rękach.

Ale i tak jest fajnie i byle do przodu, prawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo ,napisz jak coś nie będzie jasne ,a ta ciężkośc to też toksyyny lub zła energia trzymaj palce rąk tak ,jakbyś wypuszczała nimi złą energię ,a z czasem wszystko minie .pozdrawiam cię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo ,napisz jak coś nie będzie jasne ,a ta ciężkośc to też toksyyny lub zła energia trzymaj palce rąk tak ,jakbyś wypuszczała nimi złą energię ,a z czasem wszystko minie .pozdrawiam cię .

Też tak sądzę. Pewien znajomy powiada na to nagromadzony stres i napięcie ;) Wiadomo o co chodzi i wiem, że z czasem minie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczanie fioletowym światłem/płominiem też jest bardzo ważne w energetyce i nie tylko. :]

 

Jest to wielopoziomowe oczyszczenie z brudnych energii. Następuje to czasem (na pewnym etapie rozwoju) samoistnie. Jednak można tego użyć dobrowolnie - nie zawsze się udaje, przy niskim stopniu doświadczenia.

 

Objawy?

- możliwe widzenie w "odcieniu" fioletu,

- sny z przewagą koloru fioletowego,

- uczucie gorąca wewnętrzengo (zimna skóra),

- oraz podczas mentalnego "oglądania" ciała, uczucie pulsowania kolorem fioletowym..

 

:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:] pit

dziś nie obyło się dodatkowo bez pieczenia oczu, raz wolnych, spokojnych i płytkich a raz dynamicznych wdechów/ wydechów. W ogolę chwilami miałam ogromną chęć przy wydechu wyrzucenia dynamicznego powietrza i troszku sobie gestykulowałam na znak wyrzucenia tego z siebie :hahaha:Nie wiem czy to akurat dobrze :). I całe szczęście, że nikogo w domu nie ma. Dzis było chyba dosyć dynamicznie, he he..

 

No i przeróżne obrazy :_usmiech:

 

I tak jakoś się człowiek dobrze po tym czuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Koliber, wszystko świetnie,tak trzymać ,a co do gestykulowania ,wyrzucania sobie tego z siebie to właśnie po to joga powstała w indiach ,niżej masz llink czym joga jest ,w skrucie to aktywna medytacja i nie tylko .polecam poczytać i stosować się do tego,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie dzisiejszej pracy z czakrami doświadczałam dużego niepokoju. Najpierw czułam swędzenie w różnych częściach ciała - oku, na czole, policzku, szyi. Energia zatrzymała się jakby na splocie słonecznym. Wierciło mnie w brzuchu, czułam niepokój. Potem przeszły fale gorąca od dolnych partii nóg, poprzez uda, brzuch. Kilkakrotnie poczułam jakby nagłe przejście prądu. Było mi gorąco i zimno w nos. Zakończyłam sesję, ale jeszcze długo czułam niepokój w okolicach splotu słonecznego. Czy to dobry objaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli niepokój ten interpretowany przez Ciebie był jako "niedobry" dla Ciebie, istnieje możliwość dużego przytłoczenia, albo całkowitego zablokowania czakry.

 

Jeżeli nie odczuwałaś tego negatywnie, istnieje możliwość, że była to oznaka oczyszczania zgodna z Twoim ciałem (każda człowiek inaczej odczuwa takie operacje z czakrami).

 

Biorąc pod uwagę, że niepokój zazwyczaj odczuwa się negatywnie, 1 rozwiązanie jest bardziej trafne - sama oceń i napisz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy negatywnie, chyba raczej nie. Niepokój w sensie wyraźnego wiercenia, ale momentami chyba i fizyczny. Gdyby ta czakra była całkowicie zablokowana, to pracując nadal. mogę ją sama odblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie ,po to została wynaleziona yoga ,prawdopodobnie w indiach ,by poprzez ruch uwolnić negatywną energię z czakr .Z początku ,kiedy miałem takie właśnie objawy to ćwiczyłem 2 razy dziennie potem raz starczyło .

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

napisałam to już na innym forum niedawno, tj z artykułu o kamieniach szlachetnych:

czakram koronny - czubek głowy - kamień leży na podłodze , dotykając ciemienia, aby uaktywnić mózg, np poprawić pamięć lub nawiązać kontakt z siłami wyższymi używaj kryształu górskiego

czakram 3 oka - na czole między brwiami - jeśli pragniesz stać się łagodniejszy, mieć jasny umysł i czyste serce: ametyst

czakram gardła - w zagłębieniu u podstawy szyi - na ból gardła, dla większej odwagi w porozumiewaniu się z innymi: agat niebieski, lazuryt, turkus

czakram serca - między piersiami, gdzie kończy się mostek - na rozładowanie stresu, uleczenie psychicznych ran, lub by nauczyć się wyrażać emocje: awenturyn, rubin, malachit, różowy kwarc

czakram splotu słonecznego - dwa palce nad pępkiem - jeśli chcesz urzeczywistnić swoje plany i ambicje, wzmocnić moc twórczą - cytryn, tygrysie oko, topaz

czakram brzucha - 3 palce pod pępkiem - gdy chcesz odczuwać ciepło, radość, przyjaźń i czułość: karneol

czakram korzenia - przy narządach płciowych - gdy pragniesz mieć więcej sił witalnych, zlikwidować napięcia emocjonalne, poprawić krążenie krwi: obsydian, hematyt, krwistoczerwony jaspis

 

wokół ciała ułóż swoje osobiste kamienie, wyobrażaj sobie wirujące czakramy, w które wnika odżywcza moc klejnotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Gdzie dokładnie znajduje się czakra Korony ? Chodzi mi o to czy CZUBEK GŁOWY może to być ten "kawałek" głowy, gdzie zaczynają się włosy (przy czole) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubek głowy znajduje się w jej najwyższym punkcie (powiedzmy, że bliżej ciemienia niż czoła).

Czakra korony znajduje się na czubku głowy ciała astralnego, czyli jak twierdzą niektórzy, trochę ponad głową ciała fizycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam taki problem

zrobiłam sobie kilka zdjęć do celów artystycznych, z 20 lub więcej i na większości w koło głowy mam obwódkę światła....powiem szczerze, że nie wiedziałam, gdzie mam to opisać, w jakim temacie i tak mi podpasowało, bo kontekst rozmowy trochę do tego nawiązuje. nic nie wiem o żadnych czakrach, nawet o tym wcześniej nie słyszałam, nie poddawałam się też medytacji. nigdy mnie to nie interesowało czasem powróżę z kart i zastanowie się nad snami. zdjęcia robiłam lustrzanką i wyglądam na nich jak święta z nimbem.

może ma któś teorję jakąś ...do podzielenia się była bym wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w tych tematach biegła, ale czy czasem nie zaczynasz widzieć własnej aury? niektórym może to przychodzić samo, bez specjalnych ćwiczeń, widzisz coś takiego jak patrzysz na siebie w lustrze albo na innych? mogą to być też przedmioty jeśli się wpatrzy w nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to na jednym zdjęciu z dzieciństwa też się teraz tego dopatrzyłam...ale jak człowiek pojęcia nie ma o istnieniu takiego czegoś to i nie zwraca na to uwagi... do póki to nie wygląda to śmiesznie.

jestem zaskoczona bo to nie jest świadome takie "promieniowanie"...a wieli ludzi nad tym medytuje....a ja jakoś nie miałam okazji...i zastanawiam się z kąt to teraz się wzięło....czy powodują to jakieś zdarzenia, stany emocjonalne? jestem zaciekawiona tym tematem teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem

zrobiłam sobie kilka zdjęć do celów artystycznych, z 20 lub więcej i na większości w koło głowy mam obwódkę światła....powiem szczerze, że nie wiedziałam, gdzie mam to opisać, w jakim temacie i tak mi podpasowało, bo kontekst rozmowy trochę do tego nawiązuje. nic nie wiem o żadnych czakrach, nawet o tym wcześniej nie słyszałam, nie poddawałam się też medytacji. nigdy mnie to nie interesowało czasem powróżę z kart i zastanowie się nad snami. zdjęcia robiłam lustrzanką i wyglądam na nich jak święta z nimbem.

może ma któś teorję jakąś ...do podzielenia się była bym wdzięczna.

 

Religijność ,Świętość to ,głęboko metaforyczne słowa ,a bycie człowiekiem religijnym ,to poprostu bycie dobrym człowiekiem ,o otwartym sercu ,kierującym się w życiu empatią (współodczuwanie emocjonalne) ,które to cechy są żadkością w dzisiejszych czasach .

Natomiast co do czakry koronnej ,którą przedstawia się na świętych obrazach jako,Nimb ,Aureola nad głowami świętych,jest to siedziba, Oświecenia -Nadświadomości -Intelektu -Unii z Bogiem jako Mistyczne Zaślubiny i wszystkie nasze czakry jako Ośrodki Energii Psychicznej bądż Ośrodki Mistyczne czy też nasze Ośrodki Świadomości ,zmieniają się w ciągu naszego życia ,stwarzając szereg epizodów w naszym życiu tak zawodowym,społecznym jak i osobistym ,i odczuwamy wtedy dolegliwości :fizyczne ,emocjonalne,psychiczne czy duchowe .

Poto byśmy osiągali coraz większą dojrzałość -Psychiczną (co obserwuję jest żadkością ) ,Fizyczną ,Moralną ,Etyczną oraz Duchową .

 

Polecam filmik ,który to udowadnia : THE ILLUMINATED CHAKRAS - ANODEA JUDITH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak widać jest wiele nieporozumień i problemów wynikających z bliskoznacznymi słowami określającymi pracę czakr

- energetyzacja, harmonizacja, aktywizacja,a otwieranie etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Jak zadbać o czakry?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...