Jump to content
werona

Emilian

Recommended Posts

werona

EMILIAN

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: DWÓJKA

Znaczenie: ten, który rywalizuje

Imieniny: 5 Styczeń, 31 Lipiec, 8 Sierpień, 21 Sierpień, 11 Październik, 6 Grudzień

 

Imię Emil, znane też jako Emilian lub Emiliusz, pochodzi z łaciny i pierwotnie było nazwiskiem jednego z wielkich rzymskich rodów, Emiliuszów. "Aemulus" (emulus) po łacinie znaczy "zawodnik, rywal, konkurent", może też oznaczać kogoś, kto się gorliwie o coś stara. I rzeczywiście, gdy poszperać w historii, to pewien Emil (z Czech) zasłynął jako nieustraszony zdobywca olimpijskich medali w biegach - był to Emil Zatopek. Jednak liczbą tego imienia jest spokojna i opanowana czwórka. Wniosek stąd, że jeżeli nawet Emil będzie się o coś w życiu gorliwie starał i rywalizował z innymi, to będzie się to zawsze mieściło w ramach fair play, w granicach prawa, porządku i przyzwoitości. Jakie znaki zodiaku najlepiej będą się czuły z tym imieniem? Wyliczmy: Panna, Waga, Koziorożec lub Wodnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kob8

Emilian - imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu patrycjuszy ‚Aemilianus’ i może oznaczać tyle co „żarliwy, rywal” bądź też „pochodzący z rzymskiego rodu Emiliuszów”. W Polsce imię to jest znane dopiero od XIX w.

 

Emilian z pewnością nie należy do osób cichych, skromnych i zamkniętych w sobie. Wszędzie, gdzie się znajdzie, musi zaakcentować swoją obecność. Lubi skupiać na sobie uwagę otoczenia. Nawet, jeśli się nie sprzeciwia, to na pewno musi wtrącić swoje przysłowiowe „trzy grosze”. To, co go wyróżnia, to niesamowita inteligencja, błyskotliwość i bystrość umysłu. Ponadto ce****e go ponadprzeciętna pamięć i niesłychany refleks. Niestety nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami. Bywa nadpobudliwy i nerwowy. W miłości jest oddany i lojalny, potrafi wynagrodzić partnerce wszystkie złe chwile. Jest osobą bardzo aktywną i towarzyską. Nie znosi bezczynności. Jego praca musi polegać na ciągłym ruchu i wiązać się z szerokimi kontaktami z ludźmi. Tylko w takich warunkach jest w stanie odnieść sukces. Tak więc doskonałe dla niego zawody to: muzyk, handlowiec, aktor lub konferansjer. Emilian bardzo chroni swoje życie prywatne. Jest układny, wie, co to kompromis, nie lubi wdawać się w konflikty. Bardzo zależy mu na opinii bliskich. Często miewa problemy z podejmowaniem decyzji, stąd też chętnie korzysta z rad i wskazówek otoczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...