Skocz do zawartości

Ślub, taniec i wędrówka między przystankami autobusowymi.


sylwiak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat i jestem uczennicą.

Dzisiejsza noc była dość ciężka, ponieważ przebudzałam się 3 razy i po każdym przebudzeniu ponownie zasypiałam, za każdym razem miałam inny sen. Widziałam w nich wiele, więc nie wszystko pamiętam. Trochę to będzie przydługie, jednak mam nadzieję, że to nikogo nie zniechęci do przeczytania oraz ewentualnej interpretacji.

 

Pierwszy sen.

Widziałam w nim siebie i pewnego chłopaka, w którym jestem nieszczęśliwie zakochana już od prawie dwóch lat. Być może pojawił się on tam, ponieważ intensywnie o nim myślałam po naszym wczorajszym (pierwszym od ok. 1,5 roku) spotkaniu. Wydaje mi się, że jestem mu obojętna. Znajomość od bardzo bliskiej stała się bardzo luźna przez ten czas, kiedy się nie widzieliśmy, po tym spotkaniu zresztą też taka jest.

We śnie pierwszym widziałam nas razem; ja ubrana w suknię ślubną przytulałam go i całowałam w czoło. Byłam wyższa od niego o głowę, choć w rzeczywistości jest na odwrót- on jest dużo wyższy ode mnie. Siedzieliśmy pod jakimś budynkiem, wydaje mi się że to był parking przed supermarketem. W pewnym momencie on stwierdził, że już nadeszła pora, chwycił mnie za rękę i zaprowadził do stojącego nieopodal samochodu. Nie wiem skąd, ale miałam świadomość, że siedzi w nim starszy człowiek, który ma udzielić nam ślubu. Na tym sen się skończył.

 

Drugi sen.

Dotyczył on konkursu tanecznego, mającego miejsce podczas wydarzenia, w którym uczestniczyłam także wczorajszego wieczoru. Był to koncert. Pod sceną oprócz mnie i nieznajomego mężczyzny, z którym tańczyłam, znajdowało się kilka- ok 5 lub 6- par. W momencie kiedy uświadomiłam sobie, że nie znam swojego partnera, ogłoszono, że wkrótce konkurs zostanie zakończony, że to ostatnia piosenka, więc zaczęłam tańczyć bardziej żywiołowo. Nie pamiętam jednak, choć usilnie staram się sobie przypomnieć, czy wygrałam. Wiem jednak, że ten taniec sprawiał mi wiele radości i nie byłam zmęczona.

 

Trzeci sen.

Tutaj znowu pojawił się ten chłopak, który był bohaterem pierwszego snu. Byliśmy w mieście, w którym przesiadałam się z autobusu, którym jechałam od niego (Sosnowiec- Katowice) do autobusu, którym wracałam do domu (Katowice- Zabrze). Poszliśmy, trzymając się ręce, na najbliższy przystanek. Dobrze pamiętam uczucia, jakie mi wtedy towarzyszyły; byłam oczywiście zachwycona. Gdy doszliśmy na ten przystanek on spojrzał na rozkład jazdy i stwierdził, że zdążymy dojść na następny postój. To dziwne, bo wędrowaliśmy przez jakieś pola czy działki ogrodnicze, podczas gdy powinniśmy iść przez miasto. Doszliśmy na przystanek i sytuacja się powtórzyła, więc poszliśmy na kolejny, tym razem już miastem; przechodziliśmy przez przejście dla pieszych, gdy ujrzałam pewną dziewczynę. Nie wyglądała ani trochę znajomo, ale skądś wiedziałam, że to moja koleżanka, więc przywitałam się i zaproponowałam, żeby dołączyła do nas, bo miała jechać tym samym autobusem co ja. Gdy w końcu dotarliśmy wszyscy do celu i ja z koleżanką wsiadłyśmy do autobusu, zaczęła mnie wypytywać o niego. Szczególną uwagę zwróciła na jego okulary, w grubej czarnej oprawce, tzw. nerdy. Nerdami nazywa się także ludzi, którzy je noszą; koleżanka pytała mnie, czy 'mój facet' jest takim właśnie nerdem, bo oprócz okularów nic w jego wyglądzie na to nie wskazuje. A ja powiedziałam, że raczej nie jest i... sen się skończył.

 

Bardzo mnie intryguje, jakie znaczenie w moim życiu może mieć to, co widziałam, o ile w ogóle jakieś ma. I czy on ma w tym jakąś rolę, czy to po prostu nadmiar wrażeń ;) Próbowałam to jakoś wytłumaczyć posługując się sennikami, ale symbole w nich opisane mają wiele znaczeń, czasem bardzo różnych i nie wiem, na których się opierać. Poza tym mam trudności z zestawieniem tego w jedną sensowną całość. Jeśli ktoś by mi pomógł, byłabym bardzo wdzięczna.

Z góry dziękuję :)

 

P.S. Piszę tutaj pierwszy raz, więc jeśli coś jest nie w porządku proszę o uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...