Skocz do zawartości

Bóg jest Osobowy, a nie energią jak wmawia demon


kacperek

Rekomendowane odpowiedzi

Bóg jest Osobowy, a nie energią jak wmawia demon

 

BÓG JEST W TRZECH OSOBACH – BÓG OJCIEC, SYN BOŻY i DUCH ŚWIĘTY

 

Świat jest wielowymiarowy (co odkrył już Albert Einstein w teorii OTW). Ale wzrok nasz postrzega tylko cztery wymiary; długość, szerokość, wysokość w funkcji czasu.

 

I w tych czterech wymiarach BÓG TRÓJJEDYNY JEST tylko i wyłącznie w EUCHARYSTII.

I TO JEST PRAWDZIWE CIAŁO PANA JEZUSA co potwierdzają Cuda EUCHARYSTYCZNE.

 

Nasz BÓG JEST Osobowy. Nieprawdą jest twierdzenie jakoby BÓG był energią kosmiczną i my byśmy byli częścią BOGA. To rozmydlenie stara się wprowadzić demon.

 

My jesteśmy Dziećmi BOGA OJCA, BOGA OSOBOWEGO, którego mieszkańcy Nieba mogą Oglądać, jak także wybrane Dusze w Pielgrzymce jeszcze na ziemi. Natomiast BÓG przebywa w nas tylko wtedy, gdy jesteśmy w Stanie Łaski Uświęcającej. W innym wypadku jest poza nami.

[/b]

Edytowane przez kacperek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg nie jest osobowy ani nie jest energią - Bóg jest zupką w proszku

a hostia czyli andrut to tylko wafelek- może jakbyś czekoladą posmarował, poprzekładał- pociął w trójkąciki - to może byłby cudowny i to tylko może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można i tak, generalnie jeżeli ktokolwiek będzie miał jakieś dowody na cokolwiek związane z tym tematem to baaardzo chętnie przeczytam ;) bo podomyślać to ja się też mogę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg jest Osobowy (Chrześcijaństwo) jak i Bezosobowy (Buddyzm) ,lecz nie każdy jest na takim samym poziomie świadomości (rozumienia) i każdy różnie wierzy (spekuluje) na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg jest Osobowy (Chrześcijaństwo) jak i Bezosobowy (Buddyzm) ,lecz nie każdy jest na takim samym poziomie świadomości (rozumienia) i każdy różnie wierzy (spekuluje) na ten temat :)

 

bo mottem religii i ezoteryki jest: nic nie wiemy i nic nie będziemy wiedzieć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mottem religii i ezoteryki jest: nic nie wiemy i nic nie będziemy wiedzieć :P

Może to Twoje motto, ale nie na pewno motto religii, a tym bardziej religii chrześcijańskiej.

 

1 Kor 13:12

12. Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.

(BT)

 

Bóg jest Osobowy (Chrześcijaństwo) jak i Bezosobowy (Buddyzm)

Te pojęcia wykluczają się wzajemnie. Innymi słowy bzdury opowiadasz.

Edytowane przez siloam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pojęcia wykluczają się wzajemnie. Innymi słowy bzdury opowiadasz.

 

Też tak sądzę. Ale jeśli nie może być jednocześnie osobowy jak i nieosobowy, to czy nie traci wtedy statusu wszechmogącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy nie traci wtedy statusu wszechmogącego?

Nie traci. Bóg jest wszechmogący, ale nie może zaprzeczyć samemu sobie np. stać się zły z natury czy przestać być osobą. Nie może wyzbyć się swoich przymiotów, które posiada, bo inaczej nie byłby Bogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siloam , pit nie opowiada bzdur , w chrześcijaństwie jest jeden bóg w 3 osobach. W buddyzmie bóg nie przyjmuje postaci osobowej. Każda religia mówi że bóg jest a to czy jest osobowy czy nie to już kwestia danej religii i jej wyznawców. W chrześcijaństwie: bóg jest i jest w 3 osobach innymi słowy przyjmuje postać osobową , , Buddyzm: bóg jest ale postaci osobowej nie przyjmuje. Proste jak drut ale chyba nie dla wszystkich.Jak dla mnie bóg jest jeden a to czy osobowy czy nie to już kwestia poszczególnych religii. Ja skłaniam się ku buddyzmowi A pojęcia wykluczają się dla ciebie jako chrześcijanina bo wierzysz w boga osobowego innych teorii zaś nie akceptujesz. Dla mnie się tu nic nie wyklucza mimo że skłaniam sie ku buddyzmowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W buddyzmie bóg nie przyjmuje postaci osobowej.

Raczej buddyzm głosi, że Bóg jej nie przyjmuje. Aczkolwiek to kwestia dyskusyjna, bo jeżeli Bóg tam jest wszystkim to także osobami. To dział chrześcijaństwo, więc przedstawiam chrześcijański punkt widzenia (jedyny prawdziwy), a według tegoż Bóg nie może być nie osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie twierdzisz że chrześcijański punkt widzenia jest jedynym prawdziwym. i nie kapuje cytatu przecież tam pisze że bóg w buddyzmie nie przyjmuje postaci osobowej. więc po co piszesz że jej nie przyjmuje skoro wyżej to samo napisałem Moim zdaniem dyskusja jest do kosza bo po co dyskutować nt czegoś co jest zależne od doktryny danej religii.

Wybacz ale wy usilnie odrzucacie punkty widzenia inne niż chrześcijański. Prezentując chrześcijański jako jedynie słuszny. Pytam PO CO?

Poza tym Czy jesteście tak bezmyślni że nie zauważyliście jednego prostego faktu, kwestia osobowości boga jest kwestią zależną od danego systemu religijnego. Wyznajecie chrześcijaństwo w którym bóg może być tylko osobowy WIĘC PO CO SPIERACIE SIE CZY JEST OSOBOWY CZY NIE wg waszej doktryny jest OSOBOWY i inny być nie może więc nie ma sie o co spierać. Zamiast wciskać każdemu (bo tak naprawdę to robicie na każdym kroku) chrześcijańską doktrynę, uszanujcie inne systemy religijne i ich doktryny. Teraz mogę wam zarzucić nietolerancję gdyż nie tolerujecie innych punktów widzenia. I muszę was zmartwić , użytkownicy tego forum nie są dziećmi które można od małego indoktrynować. Powinniście być tolerancyjni a nie wciskać każdemu tą "słuszną i prawdziwą" teorie.

Edytowane przez ryba969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co dyskutować nt czegoś co jest zależne od doktryny danej religii.

Twierdzisz, że Bóg zależy od tego jak go sobie ludzie wyobrażają? Wybacz, ale jeżeli Bóg miałby zależeć od ludzkich wyobrażeń to nie byłby Bogiem. Bóg istnieje niezależnie, a prawdziwa religia to ta która przedstawia prawdę o nim. Dlatego nie można powiedzieć, że wszystkie religie są równie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwa religia to ta która przedstawia prawdę o nim. Dlatego nie można powiedzieć, że wszystkie religie są równie dobre.

 

aha, a która przedstawia prawdę i tylko prawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, którą sam Bóg objawił - katolicyzm.

 

Tak? A który? :oczko_na: Bo np. według muzułmaninów prawdę tą objawił Allach, a chrześcijanie to niewierni :_oczko: A według innych może to być Budda, Wielki Manitou czy choćby Światowid. Wszyscy możecie być święcie przekonani, że to Wy i Wasz Bóg macie rację i z tego powodu niestety raczej się nie dogadacie. Ale to, że ta czy inna "święta księga" mówi że akurat ten bóg jest jedyny i prawdziwy wcale nie znaczy, że tak jest. Wtedy mielibyśmy cały panteon bóstw :rotfl: (chociaż kto wie...) Trzeba więc mieć trochę dystansu do własnej wiary i szanować poglądy innych, a nie wciskać komuś że "moja racja jest najmojsza!!!" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryba: nie mów proszę "Wy", bo ja jestem chrześcijaninem i nie mam nic do innych teorii na temat natury Boga niż chrześcijańska, choć trzymam się mojej. siloam: Jako chrześcijanin nie masz prawa osądzać co jest, a co nie jest prawdą w kwestiach międzyreligijnych - twój Kościół zobowiązał się wykonywać dzieło ekumenizmu, któremu twoja postawa ewidentnie przeczy. A katolicyzm nie jest religią, tylko wyznaniem. Religia to chrześcijaństwo i nie mieszaj tych pojęć, bo akurat katolicyzm do wzorcowych wyznań chrześcijańskich nie należy. A już mówienie, że jedyna prawda to ta głosząca o trójpostaciowości Boga jest totalnym odlotem z twojej strony, bo wykluczasz arian, którzy są chrześcijanami niewątpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół Katolicki został założony przez samego PANA JEZUSA podczas gdy Pielgrzymował na ziemi.

Catolicos znaczy powszechny. My także daliśmy Biblię całej Religii Chrześcijańskiej.

 

Umysł ludzki, który jest bardzo ograniczony (posiada małą zdolność pojmowania) łatwiej `czuje ` BOGA w Osobie JEZUSA CHRYSTUSA, który Pielgrzymował także po ziemi i JEST BOGIEM - CZŁOWIEKIEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - kościół katolicki został założony. Buddyzm też został założony przez Buddę, jak i inne religie mają swojego założyciela. Który był lepszy - nie o mnie o tym dyskutować. Wiadomo, że nasza wiara wywodzi się od POŁOŻENIA GEOGRAFICZNEGO, bo jakbyś, kacperek urodził się w Palestynie, to byś chodził z turbanem na głowie i najeżdzał na Katolików.

 

Hmm. Katolicyzm jest faktycznie ciężko pojąć, bo dużo jest zagmatfanych sytuacji w Biblii, co księża na mszach tłumaczą, a taki zwykły człowiek wychodzi z kościoła i tak z pustką w głowie. A jeżeli ja pojmuję za to OOBE, Szamanizm, Mistycyzm i inne w przeciwieństwie do 98% świata, to jestem zły? Tak wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi.

 

Nie nawidzę się kłócić o religiach. To są tylko nasze poglądy i NIE MAMY PRAWA narzucać tych poglądów innym osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem daleki od narzucania Ci swojej Woli.

Przedstawiamy naszą argumentację , która poparta jest ogromem Cudów BOŻYCH. Wy to kontemplujecie i sami podejmujecie decyzję.

 

Nasza Religia jako jedyna jest w pełni spójna i logiczna. Nadto udokumentowana jest ogromem Cudów BOŻYCH.

 

 

Hmm. Katolicyzm jest faktycznie ciężko pojąć, bo dużo jest zagmatfanych sytuacji w Biblii, co księża na mszach tłumaczą, a taki zwykły człowiek wychodzi z kościoła i tak z pustką w głowie.

 

Chętnie wytłumaczymy to Wam w detalach jeżeli powstanie dział Biblia, na której opiera się przecież wiele Wyznań.

 

A jeżeli ja pojmuję za to OOBE, Szamanizm, Mistycyzm i inne w przeciwieństwie do 98% świata, to jestem zły? Tak wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi.

 

Po prostu to jest okultyzm (z wyłączeniem Mistycyzmu) i otwierasz się tym samym na działanie demona. Nie jest przecież tajemnicą, że olbrzymia część tubylczych forumowiczów to są osoby opętane demonicznie, albo zniewolone. Wiele osób to zaczyna pojmować i wchodzi na ścieżkę Nawrócenia i zerwania więzi z demonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół Katolicki został założony przez samego PANA JEZUSA podczas gdy Pielgrzymował na ziemi.

słyszałem taką plotkę - brzmi jak z niedzielnego wydania "Faktu", problem że jak przeczytasz ewangelie w oderwaniu od listów pawła i innych to dostajesz zreformowany judaizm - niewiele różniący od dzisiejszego judaizmu postępowego

 

Catolicos znaczy powszechny
wspaniały argument :) a pewna partia jest najlepsza bo ma w nazwie "prawo" i "sprawiedliwość"

 

My także daliśmy Biblię całej Religii Chrześcijańskiej.

tzn... wyrzuciliście z niej wszystko co nie było zgodne z waszymi poglądami i spaliliście co się dało, dodaliście do Starego testamentu trochę pisemek których nawet Żydzi nie uznawali za kanoniczne

no i trzymaliście to w łacinie aż przyszła reformacja i wymusiła języki narodowe, a potem jeszcze długo było zakazane osobom świeckim czytanie samodzielne Biblii

gratuluję :)

 

Umysł ludzki, który jest bardzo ograniczony (posiada małą zdolność pojmowania) łatwiej `czuje ` BOGA w Osobie JEZUSA CHRYSTUSA, który Pielgrzymował także po ziemi i JEST BOGIEM - CZŁOWIEKIEM.

trójca- najbardziej wątpliwa doktryna w całym chrześcijaństwie, czy boga da się ukrzyżować? czy może się urodzić? modlić sam do siebie w swoim Duchu? prosić sam siebie o wskrzeszenie? jaki sens miałoby kuszenie? chrzest? dlaczego w starym testamencie synami człowieczymi nazywano ludzi? a synami bożymi aniołów a nawet proroków? czy bóg może opuścić samego siebie na krzyżu? jaki sens ma stwierdzenie jezusa - kiedy odejdę do siebie (ojca) będę prosił siebie (go), aby (abym) posłał wam ducha świętego (siebie)- trochę skomplikowane to jest przyznasz chyba?

-ad infinitum ad absurdum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko mamy prawo, ale i obowiązek nawracać się i innych.

 

Może jestem jakaś zacofana, ale za moich czasów w szkole uczono mnie o prawie do wolności słowa i między innymi wyznania.

Widzę, że się pozmieniało przez te kilka lat.

Edytowane przez karolinna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy prawo i obowiązek nawracać
Obowiązek?! nawet konstytucja mówi o wolności wyznania. Poza tym to co wyprawiacie (kacperek i sil) to nie jest nawracanie , to jest USZCZĘŚLIWIANIE człowieka na SIŁĘ czy tego chce czy nie. Wyskakujecie do każdego forumowicza którego możecie nawrócić z wiadomymi tekstami strasznie stronniczymi i pełnymi fanatyzmu (wszystko co chrześcijańskie jest BE i wogóle arcyszatan)nawet nie pytając go o zdanie 2.
Daliśmy chrześcijaństwu biblię
Tak daliście Zmienioną pozbawioną tego co niewygodne a czy biblia nie mówi o tym że kto zmienia prawo nadane przez boga. Wy nie tylko zmieniliście przykazania ale i co najmniej połowe biblii "Przykazanie drugie: Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań" Wytłumaczcie teraz jak to się ma do tego co jest teraz. Modlicie się przed obrazami , przed figurkami itd. Kolejne przykazanie dotyczące dnia świętego W oryginale była mowa o szabacie i dniu świętym sobocie. KTO DAŁ PRAWO BY TO ZMIENIĆ? odpowiedź: CZŁOWIEK a parę postów wyżej napisano że ludzki umysł ma zbyt małe możliwości pojmowania. Doktryna Boga 3 osobowego. w biblii bóg objawia się: mojżeszowi jako krzak gorejący, podczas chrztu jezusa w jordanie jako gołębica. To chyba nie są formy osobowe :P i Prośba napierw przeczytajcie całego posta a nie wybieracie to na co wam wygodnie odpowiedzieć. (mam na myśli dwóch "ewangelizatorów"za groszówkę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ryba969, spokojnie :D

po prostu katolicyzm opiera się na nauce kościoła i częściowo na Biblii, o ile ta ostatnia pasuje do nauki kościoła.

Biblię tłumaczy się różnie i prawie zawsze teologicznie -czyli najpierw doktryna potem uzasadnienie, a to pozwala uzasadnić każdy pogląd łącznie z istnieniem Matrix'a, ukrytego świata czarodziei z Hogwartem włącznie, rok 2012, plejadian i dzieci indygo

 

Nie tylko mamy prawo, ale i obowiązek nawracać się i innych.

tu się zgodzę - masz obowiązek i prawo - tylko to prawo jest ograniczone moim prawem i moja wolnością

zresztą - popatrz jakie świadectwo dajesz chrześcijaństwu na tym forum

pokazujesz ze katolicy są fanatyczni, maja klapki na oczach, kłótliwi, okazują złość, nie obchodzi ich nic zdanie innych, łamią prawo innych do odmowy poddania się ewangelizacji...

powodzenia w dyskusji z Jezuskiem jak go spotkasz :P

 

Nasza Religia jako jedyna jest w pełni spójna i logiczna. Nadto udokumentowana jest ogromem Cudów BOŻYCH.

Cudem jest że ktoś kto zna tę religię choćby w podstawowym zakresie (większość katolików nie zna) i nie jest kretynem - jest w stanie w takie bzdury uwierzyć...

 

Cud to że ktoś wreszcie kościołowi zaczyna dojeżdżać za dziesiątki tysięcy molestowanych dzieci - w USA, Irlandii, Niemczech itd i papieska ochronę dla pedofili-księży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem daleki od narzucania Ci swojej Woli.

Przedstawiamy naszą argumentację , która poparta jest ogromem Cudów BOŻYCH. Wy to kontemplujecie i sami podejmujecie decyzję.

Nasza Religia jako jedyna jest w pełni spójna i logiczna. Nadto udokumentowana jest ogromem Cudów BOŻYCH.

 

Jesteś tego pewien? A co widzisz niespójnego w innych religiach? I czy wśród innych religii nie zdarzają się cuda? Zresztą jakakolwiek religia raczej nie jest logiczna :oczko_na: O wiele bardziej logiczna jest np. Teoria Ewolucji Darwina. Bo są na to naukowe dowody. A czy są takie dowody na istnienie Boga? Nie. To kwestia wiary. Nie logiki i racjonalnego myślenia.

 

 

Chętnie wytłumaczymy to Wam w detalach jeżeli powstanie dział Biblia, na której opiera się przecież wiele Wyznań.

Czemu nie. Jestem za.

 

 

 

Po prostu to jest okultyzm (z wyłączeniem Mistycyzmu) i otwierasz się tym samym na działanie demona.

Skąd to wiesz? Jakie masz na to dowody?

Nie jest przecież tajemnicą, że olbrzymia część tubylczych forumowiczów to są osoby opętane demonicznie, albo zniewolone. Wiele osób to zaczyna pojmować i wchodzi na ścieżkę Nawrócenia i zerwania więzi z demonem.

Ooo tak, te forum pełne jest heretyków i czarownic, koniecznie spalmy ich na stosie!!! :brawa_na: A tak na serio... To gdzie Ty widzisz tych opętanych? Bo ja zazwyczaj widzę tu normalne osoby, nie przywiązujące się fanatycznie do jednej ideologii, nie przekonywujące na siłę innych do swoich racji, chcących poznać różne aspekty życia codziennego i duchowego. Po prostu normalnych ludzi. Czasem zdarzy się jakiś inkwizytor czy inny templariusz ale to szczegół...

Edytowane przez HellVard
bo tak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pojęcia wykluczają się wzajemnie. Innymi słowy bzdury opowiadasz.

 

Jeśli czegoś nie rozumiesz,to nie pisz takich bzdur ,oceniając kogoś ,zawsze potępiasz jakąś część siebie i pokazujesz takim pisaniem i oceną ,swój niski poziom świadomości ,słyszałeś może słowa "Nie Oceniajcie ,to i Was nie będą oceniać ".

Jeśli masz wydać jakiś sąd w jakiejś sprawie ,to najpierw pomyśl kilka razy ,a potem to uzasadnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buddyzm: bóg jest ale postaci osobowej nie przyjmuje.

Nie wprowadzajcie w błąd ludzi takimi stwierdzeniami, w buddyzmie w ogóle nie ma żadnego Boga, osobowego czy też nieosobowego. Gorzej: buddyzm uważa Boga za coś nielogicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buddyzm uważa Boga za coś nielogicznego

Który buddyzm? Bo jest ich masa. Są takie odłamy (synkretyczne z hinduizmem), które Go uznają.

 

"Nie Oceniajcie ,to i Was nie będą oceniać "

Coś Ci się pomieszało. Napisane jest: "Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni" a nie "nie oceniajcie".

Mamy oceniać, bo na zasadzie oceniania odróżniamy dobro od zła. Twoim zdaniem zbrodnie morderców też nie należy oceniać negatywnie?

Edytowane przez siloam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....transcendalna forma absolutu .... umysl nie posiada wygladu ale moze stwozyc nieskonczona ilosc wizerunku boga.moge dodac tylko ze nikt kto obrazuje boga nie ma racji co do jego "wygladu",Chrzescijanie to zupelnie nie wykazali sie wyobraznia i zrobili sobie boga z czlowieka i z wielkim zapalem w niego wierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reina przepraszam rozpędziłem się(pisanie posta w stresie) , fakt buddyzm nie uznaje boga :P co najwyżej jego odmiany i to nie które tylko . odmiana buddyzm do którego mi najbliżej nie uznaje boga zresztą Buddyzm to religia która nad boga przekłada własny rozwój duchowy. Mnie najbliżej do theravady a więc boga nie ma , ja mam się rozwijać , moim celem jest osiągnięcie nirvany i wyzwolenie się z cyklu reinkarnacji. Boga nie ma to moje zdanie motywowane tą odmianą buddyzmu która jest mi najbliższa i proszę je uszanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbliżej do theravady a więc boga nie ma , ja mam się rozwijać , moim celem jest osiągnięcie nirvany i wyzwolenie się z cyklu reinkarnacji. Boga nie ma to moje zdanie motywowane tą odmianą buddyzmu która jest mi najbliższa i proszę je uszanować

To ciekawe. Ale jeśli Boga nie ma i wyzwolisz się z cyklu reinkarnacji, to co potem? Bo jeśli nie ma Boga, to Niebo chyba również nie istnieje. I czym jest właściwie nirvana? Stanem umysłu/duszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeehhhh... Kacperku, otwórz umysł, bo na prawdę nie warto patrzeć tyko przed siebie, tylko miec oczy do okoła głowy (metaforycznie mówiąc)... O wszem, Bóg jest osobowy - człowiek jest "bogiem". tylko nie w pełni umie jeszcze to ukazać (Jezus jest tego przykładem, Budda i inni dziś wyznawani przez religie, wystarczy uwierzyć w siebie i .... 'ćwiczyc')... Jest tez demonem, co jak widać bardzo wyraźnie, duzo lepiej mu wychodzi niszcząc ten piekny <niegdys> świat.... (tez taka mała metaforka ;))... Jestes Chrześcijaninem, ale wiesz też, że jest wiele innych religii i każda ma swoją teorię.... Mimo wszystko, gdyby tak się wzięło wszystkie religie swiata do kupy, przeanalizowało i powyciągało wnioski, zobaczyłoby się, że wszystkie chca nam powiedziec o jednym i tym samym, iż mają one swoje źródło - źródło uniwersalne, z którego wsystko powstało, zaczęło sie tworzyc (z substancji, jak mawiaja filozofowie)... To tylko niejakie pyszałki chcąc uzyskac kontrolę i władze na ludźmi, zaczęli opowiadac niestworzone historie wyssane z palca robiąc ludziom pranie mózgu (co dzieje się do tej pory)... Smutne i przykre, nieprawdaż, Kacperku??

(polecam Ci i innym zainteresowanym książkę Dana Browna "Zaginiony Symbol" (niezłe rozkminy, że tak to nazwę :))

 

Życzę Ci, bys odnalazł światełko w mroku :D

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Bóg nie jest umysłem, ale duchem.

 

Kolejny, który redefiniuje sobie pojęcia :/

 

wiesz,ciagle taplasz sie w tej samej kaluzy wiedzy i przekonan co twoi****"kolejni poprzednicy"*****jesli zobaczysz kiedys ducha to na pewno nie bedzie on twoim bogiem i moze co nieco zatrybisz , choc szczerze w to watpie. sa sa na tym swiecie nasiona ktore nigdy nie wykielkuja,nie ujrza swiatla tylko zgnija w "ziemi" albo na ziemi.pozatym Ja nie twierdze ze jest bog umyslem,ja niczego takiego nie napisalem ale ty i tak tego nie zrozumiesz bo nie potrafisz,,,, wiesz dlaczego bo ktos kiedys sobie boga przedstawil w formie ducha nastepnie powiedzial i napisal ze jest taki bog i ty w to wierzysz...kolejna zblakana owieczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś Ci się pomieszało. Napisane jest: "Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni" a nie "nie oceniajcie".

Mamy oceniać, bo na zasadzie oceniania odróżniamy dobro od zła. Twoim zdaniem zbrodnie morderców też nie należy oceniać negatywnie?

 

Nic mi się ,nie pomieszało ,to ty jedynie możesz cytować piśmo św.i spekulować (czyt. wierzyć) Ja napisałem to własnymi słowami ,ponieważ na własnej skórze doświadczyłem Boskiej oceny ,nie raz ,więc nie krytykuj jak tego nie doświadczyłeś osobiście ,przecież nie mogę pamiętać wszystkich pism św.z całego świata ,ani moich wcześniejszych doświadczeń,spisałem część w moich blogach,poczytaj a potem pogadamy .

 

A co do Właściwego pojęcia Boga to, w Buddyźmie Bóg jest bezosobowy bo jest nielogiczny ,tam nie ma wiary w boga osobowego jak w Chrześcijaństwie ,a Naukowcy będą sobie wyobrażać Boga jako energię ,natomiast murzyni ,nie znali Chrystusa jako białego człowieka ,więc wyobrażają sobie go jako czarnego człowieka,którego ukrzyżowano ,etc,itd.itp.można by na temat wyobrażeń Boga spekulować w nieskończoność ,ponieważ jak ktoś nie miał mistycznego doznania Boskiej obecności ,będzie spekulował na różne sposoby i będzie sobie go wyobrażał,tak jak słyszał bądź czytał.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...