Skocz do zawartości

Nauczanie Kościoła Katolickiego – wróżbairstwo


kacperek

Rekomendowane odpowiedzi

Nauczanie Kościoła Katolickiego – Wróżbairstwo

 

Katechizm Kościoła Katolickiego 2116

 

2116 Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu.

 

 

Katechizm: Wróżbiarstwo, magia, talizmany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które należą się jedynie Bogu.

 

Ha, jak często KK o tym przypomina. Wszystko należy się tyko Bogu. My zaś mamy tylko nieustannie słuchać przykazań i innych pouczeń, nie mamy prawa ani chwili wątpić w boskie nauki, możemy robić tylko to na co nam łaskawie pozwala Bóg, cała reszta jest be i niedozwolona. Ale oczywiście mamy WOLNĄ WOLĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczanie Kościoła Katolickiego – Wróżbairstwo

 

Katechizm Kościoła Katolickiego 2116

 

2116 Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu.

 

 

Katechizm: Wróżbiarstwo, magia, talizmany

 

Kacperek to musisz szybko sunąc do spowiedzi bo jak sięgnę pamięcią to za twoim autorstwem naczytałem sie różnych objawień czyli jak nie patrzyć wizji przyszłego świata patrz zaglądanie w przyszłość- jasnowidzenie.

Co do Boga i wróżbiarstwa po jaką cholerę daje nam dar jasnowidzenia jak jego słudzy mówią że to narzędzie Szatana, czyżby Ojciec Pio był pod jego władzą ( jak siegnę pamięcią przewidział że Karol Wojtyła będzie papieżem)

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie czym innym są Charyzmaty, Dary DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Tajemnica Pidziesitnicy

 

Szkoła Formacji Duchowej - "Charyzmaty" - Soborowa wizja charyzmatów

 

Idea Odnowy — Odnowa w Polsce

 

a czym innim jest okultyzm - religia sz_tana, spirytyzm, sa_tanizm , magia, new age

Częśc z Was żyje w nieświadomośc tego, że grzeszy, część demon łapie na chaczyki jak kurs silvy, reiki, gnostycyzm, kult anioła stróża, który okazuje się demonem, wolnomularstwo, techno i inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę okultyzm ,nie jest żadną religią szatana ,jak twierdzi nauka KK ,to tylko nauczanie niedoskonałych księży i przekazywanie tej nauki społeczeństwu ,zgłębiałem wiele religii świata ,byłem wychowany jako katolik lub Chrześcijanin, dla mnie obecnie jest to bez różnicy ,ponieważ gdy doświadczyłem prawdziwego kontaktu z Bogiem -stwierdziłem po wielu latach samodyscypliny i samodoskonalenia wewnętrznego że Bóg tak naprawdę mieszka w sercu każdego człowieka i każdareligia świata pragnie przekazać jedną podstawową prawdę że "BÓG JEST MIŁOŚCIĄ " a ja dodałbym że "MIŁOŚĆ JEST BOGIEM" .

 

A że niekturzy ludzie i księża ,(to się rozciąga na cały świat ) ,pogrążeni są w niewiedzy (czyt. grzechu ) swojej Boskiej natury ,no cóż ... i nieraz w historii ,fanatycy religijni pod osłoną świętości-mordowali ,zabijali,kradli (w imię boga ,np.Krzyżowcy ,Islam )

 

Jezus mówił jakoś tak : "Kto jest bez winy ,niech pierwszy rzuci kamień" ,jak by te słowa przenieść na dzisiejsze czasy ,to metaforycznie znaczyło by to " Kto jest bez grzechu (czyt. przebudzony duchowo) niech się wypowie ,ponieważ wielu jest tzw. wierzących ,lecz to tylko pozory świętości (przed znajomymi,bliskimi rodziną itd.) .

Ponieważ autentyczny kontakt z Bogiem ,jest czymś intymnym ,prywatnym i tylko w samotności można z nim porozmawiać (tak się modlił Jezus).

 

A co do szatana i jego pokus ,to widzimy te pokusy na co dzień ,jedni bardziej im ulegają (pogrążają się w błogiej niewiedzy -grzechu ) inni opierają się tym pokusą (ponieważ wiedzą że to Bóg ich wspiera) ,a pokusy te to : pożądanie seksualne,ochota zażywania środków psychotropowych,alkocholu,uzależnienia od internetu,gier komputerowych ,telewizjii i wiele ,wiele innych ,i to jest właśnie grzech czyli zło tego świata którymi mami szatan dzisiejsze społeczeństwo pogrążone w błogiej nieświadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle kto ten katechizm pisał? Co to ma być? Sformułowanie "horoskopy, astrologia" itd. dyskredytuje autora na starcie. I w ogóle o jaką astrologię na przykład im chodziło? a może o magię astrologiczną? A co do tego ma wróżenie to już w ogóle nie wiem, co za tumany ja dziękuję. Na uniwersytet w Exeter, albo do Amsterdamu czy Sorbony - jak na razie tylko tam można uzyskać dyplom świadczący o rzetelnej wiedzy na temat ezoteryki zachodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy wiesz kacperek, lecz kościół też nam przepowiednie prawi, że Jezus przyjdzie, że będzie sąd ostateczny, też nam przepowiada, że będzie część w tzw. piekle, czyściu i niebie. Ciągle nam przepowiada, że jak nie będziemy grzeczni to dostaniemy rózgę od diabełka albo będziemy nie wiadomo co mieć. I co w związku z tym? A no to w związku z tym, że też grzeszy. :P I gdzie tu sprawiedliwość. I jak ja "grzesznik" mam słuchać grzesznika, który grzeszy ode mnie bardziej bo przestrzega przed czymś co sam robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytając kiedyś w "Strażnicy" - pismo ,które otrzymałem od Świadków Jehowy że Jezus urodził się normalnie w domu ,a nie jak naucza KK. w żłóbku ,a 3 Mędrcy ze wschodu to byli tak naprawdę wschodni astrologowie ,którzy znając się na gwiazdach i ruchach planet w tamtych czasach ,widząc najjaśniejszą gwiazdę ,podążyli za nią do Izraela ,lecz odległość była niemała więc pewnie było ich więcej niż trzech i byli oni różnej narodowości ,a przekonało ich o tym zjawisko takie jak zasłonienie Marsa przez Jowisza co mogło znamionować narodziny jakiegoś wielkiego władcy, a że trzy dary tłumaczyć to można tym ,że trójka to Boska liczba (np.Bóg Ojciec,Syn i Duch Św. -Podświadomość ,Świadomość i Nadświadomość -Trzy Trąby Jerychońskie ...) .

Natomiast Jezus jak tam czytałem ,miał samych -wykolejeńców życiowych ,morderców,oszustów itd. których wybrał na swoich uczniów ,żeby mógł udowodnić ludziom ,że ma moc przemiany ludzkich serc i umysłów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Mędrcy ze wschodu to byli tak naprawdę wschodni astrologowie ,którzy znając się na gwiazdach i ruchach planet w tamtych czasach

Akurat to to nie jest punkt widzenia Świadków Jehowy, tylko biblijna prawda wg Biblii trzej "królowie" to nie żadni królowie, to astrologowie, najprawdopodobniej chodziło tu o astrologów z Mezopotamii z tego co pamiętam. W Biblii jest wiele metafor astrologicznych, które są brane dosłownie jako postacie Biblijne itd. a w rzeczywistości to zjawiska na niebie. Tą tematyką zajęła się szkoła astralistyczna(interpretatorzy biblijni, zwolennicy teorii, że religia wzięła się od obserwacji nieba itd.), i choć wiele ich teorii nie znalazło potwierdzenia, to mnóstwo rzeczy udowodnili i wyjaśnili mnóstwo biblijnych alegorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodziłeś. Ja teraz też nie, ale nie każdy cieszy się dobrym zdrowiem. To było zdanie ogólne.

 

Masz rację Vel ,nie każdy niestety cieszy się dobrym zdrowiem ,ja już miałem nieżyć ,takie orzeczenie lekarzy było (zanik rdzenia kręgowego -nieuleczalny ,oraz zaburzenie nerwu błędnego -czeka mnie wózek inwalidzki -13 lat chorowałem ,oraz wiele wiele innych dolegliwości fizycznych i psychicznych ,a teraz tryskam energią i dobrym zdrowiem psychicznym ,umysłowym oraz fizycznym ) opisałem wszystko na blogah .

 

Ale wystarczy wieżyć w siebie i Swą Boską naturę ,ponieważ Człowiek już od urodzenia (Duch wcielony ) jest doskonały ,zacytuję jednego z moich mistrzów duchowych Jezusa

 

"WIARA GÓRY PRZENOSI " trzeba brać to stwierdzenie w przenośni i dosłownie ,ponieważ większość chorób i dolegliwości ludzkich ,to Świadomy wybór duszy ludzkiej (Prawdziwy Człowiek ) ,jeszcze z Poprzednich Wcieleń ,i przenosi taka dusza (wybiera ) w Następnym Życiu ciało materialne ,rodzinę,choroby i środowisko,aby móc,pokonując przeciwności losu osiągać coraz większą doskonałość na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wystarczy wieżyć w siebie i Swą Boską naturę ,ponieważ Człowiek już od urodzenia (Duch wcielony ) jest doskonały

Dobry żart. Po dzieciach jakoś tego nie widać. Ta maksyma Rousseau została już dawno obalona. Człowiek od urodzenia jest grzeszny.

 

Rz 7:14

14. Wiemy przecież, że Prawo jest duchowe. A ja jestem cielesny, zaprzedany w niewolę grzechu.

(BT)

 

To skutek decyzji pierwszych rodziców. Możesz opisywać na blogach co Ci się podoba. Widziałem masę osób intelektualnie i fizycznie niepełnosprawnych od urodzenia.

Poza tym jak widać zapomniałeś, że chrześcijaństwo odrzuca koncepcję reinkarnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry żart. Po dzieciach jakoś tego nie widać. Ta maksyma Rousseau została już dawno obalona. Człowiek od urodzenia jest grzeszny.

 

Rz 7:14

14. Wiemy przecież, że Prawo jest duchowe. A ja jestem cielesny, zaprzedany w niewolę grzechu.

(BT)

 

To skutek decyzji pierwszych rodziców. Możesz opisywać na blogach co Ci się podoba. Widziałem masę osób intelektualnie i fizycznie niepełnosprawnych od urodzenia.

Poza tym jak widać zapomniałeś, że chrześcijaństwo odrzuca koncepcję reinkarnacji.

 

Wiesz co ,jesteś jak ten niewierny Tomasz z Biblii (czyt. nieuk i sceptyk ) wydaje ci się że mnie poznałeś ,a ja znam ciebie lepiej niż ty siebie , i nie mów mi o prawie bo jest źle rozumiane przez społeczeństwo.

A oceniając kogoś ,lub coś ,oceniasz tak naprawdę część siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ,jesteś jak ten niewierny Tomasz z Biblii (czyt. nieuk i sceptyk ) wydaje ci się że mnie poznałeś ,a ja znam ciebie lepiej niż ty siebie , i nie mów mi o prawie bo jest źle rozumiane przez społeczeństwo.

A oceniając kogoś ,lub coś ,oceniasz tak naprawdę część siebie.

Tyle, że ja Ciebie tu nie oceniłem, a Ty przyrównałeś mnie do nieuka i sceptyka, więc może zacznij swoje pouczenia stosować najpierw do siebie, ok? :krzywy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele prawisz morałów, jesteś z tego co piszesz na poziomie świadomości duchowej młodzieńca,pogrążonego w niewiedzy i do tego strasznie zakompleksiony jesteś ,maskując to pozorami mądrości życiowej ,jak poznasz swoje mocne i słabe strony ,które stłumiłeś , (czytaj poniżej w sygnaturze) to mi dawaj rady OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A wróżbiarstwo złe nie jest; A magia też nie; Ani nic z tych rzeczy, Albowiem tak powiedziałem, a kto w Moje słowo nie uwierzy potępion zostanie!"

Księga Najmojszej Prawdy 33-45

 

Przeleję to na papier, wrzucę do jakiegoś kamieniołomu i za jakieś 1000-2000 lat zostanę bogiem, fajnie, nie?

Vel, Twoje argumenty są identyczne jak moje, więc co teraz!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Biblia wspomina o astrologii?

 

Ludzie coraz chętniej i częściej szukają porad w astrologii. Co Bóg mówi o tych, którzy radzą się astrologów i w astrologii szukają porad i odpowiedzi na życiowe problemy? Biblia mówi: „Utrudziłaś się mnóstwem swoich zamysłów. Niech wystąpią i niech ci pomogą badacze firmamentu niebieskiego, oglądacze gwiazd, którzy co miesiąc ogłaszają, co ma cię spotkać. Patrzcie, są oni jak ściernie, które pochłania ogień, nie potrafią uratować swojego życia z płomieni... każdy zatacza się w swoją stronę, tobie zaś nikt nie pomoże.” IZAJ. 47,13-15 (BW).

 

Kiedy Izraelici mieli wejść do ziemi obiecanej — Kanaanu, Bóg ostrzegał ich, aby nie uprawiali czarów i wróżbiarstwa. Biblia mówi: „Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów... gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą... gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił.” 5 MOJŻ. 18,9.12.14 (BW). Wróżbiarstwo jest grzechem wymienianym pośród innych ciężkich grzechów. Biblia mówi: „Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak złość bałwochwalstwa...” 1 SAM. 15,23 (BT).

 

nie będziecie wróżyć ani czarować."

3 MOJŻ. 19,26 (BW)

 

 

Jedynie Bóg zna naszą przyszłość. Biblia mówi: „A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?"

IZAJ. 8,19 (BW)

 

„Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym."

3 MOJŻ. 19,31 (BW)

 

wyznania byłych tarocistek

http://www.prawdaotarocie.pl/

 

Anty-tarot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...