Jump to content

Zapiekanka ziemniaczana :) opierajaca się na fantazji kucharza :)

Recommended Posts

Danie bardzo proste syte tanie i opierające się na fantazji kucharza :)

Ziemniaki obieramy i gotujemy na pól surowo wyjmujemy z garnka i czekamy aż chwile przestygną żeby mozna je było pokroić w talarki. Układamy na brytfance wysmarowanej masłem i na to sypiemy według fantazji co nam się podoba kiełbasa szynka pieczarki oliwki kukurydza fasolka co nam przyjdzie do głowy i co lubimy całość posypujemy startym serem żółtym i wstawiamy do piekarnika na około 20- 30 min (do momentu az ziemniaki nie będą surowe- można to sprawdzic wykałaczką ) po wyjęciu z piekarnika i podaniu na talerz (najlepiej wyjmuje się taka dużą łyżką jak do tortu lub łopatka) polewamy keczupem koncentratem pomidorowym majonezem lub jakimś ulubionym sosikiem.

Smacznego

Nie lubię zapiekanek ziemniaczanych, bowiem ziemniaki zawsze mi wychodzą surowe... Nie udało mi się zrobić jeszcze takiej zjadliwej. Wolę z ryżem albo makaronem.

• 2 weeks later...
Pysiaczek

Astra, osobiście również mogę polecić tą zapiekankę :)

Sama ją robię i jest wyśmienita.

Oprócz tego co w składnikach wymieniłaś ja dodaję jeszcze ogórki konserwowe, paprykę, groszek i brokuły :)

Super jest, jedno z moich ulubionych dań - ja daję ziemniaki, boczek, kiełbasę naprzemiennie, na samej górze ziemniaki i mnóstwo niezdrowego, ciągnącego się żółtego sera! Niezrównane.

Ja również mogę polecić tą zapiekankę :)

Mmm, palce lizać :)

mnóstwo niezdrowego, ciągnącego się żółtego sera!

Może i niezdrowy i wysoko kaloryczny, ale za to jaki pyszny i jak profesjonalnie wzbogaca smak nie tylko tej zapiekanki ;)

• 7 months later...
  • 6 months later...