Skocz do zawartości

Reiki jest sprzedażą Duszy szatanowi


kacperek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Winterstorm
Stanów Zjednoczonych

 

Ale to, J., zauważyłeś? To, że Jankesi coś mówią nie oznacza, że wszyscy tak myślą. Chyba, że udziela Ci się ta imperialistyczna propaganda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to, J., zauważyłeś? To, że Jankesi coś mówią nie oznacza, że wszyscy tak myślą. Chyba, że udziela Ci się ta imperialistyczna propaganda...

 

No to jak juz podwazamy doktryne kk stanow zjednoczonych za malo wplywowa to jak mozemy traktowac kilka listow Krystyny Włodarczyk-Królickiej??? W mysl Twojej ideii te listy nie maja najmniejszego znaczenia. Troche logiki panowie podwazacie doktyny KK a przytaczacie kilka listow jakiejs tam jednej pani co tam jakos gdziez tam cos tam udowodnic na sudiencji u papieza. Takich audiencji w Watykanie bylo mase dla Polakow no i oczywiscie papiez nigdy by sie nie osmielil nikogo skarcic za nie wlasciwe postepowanie, WE TO WYKORZYSTUJECIE interpretujac to ze dowod ze papiez nie ma nic przeciwko reiki, z drugiej strony negujecie doktryny KK. Nic dodac nic ujac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rei to po Japońsku -Ręka,Gest,Ukłon itp. ,a Ki To Japońska Nazwa Energii Życiowej ,więc Błogosławieństwo Papieża czy księża, w kościele To Inne Określenie Rei Ki .

Czyli Rei Ki To Pobłogosławienie.

Tak samo gest różdżki użyty podczas czynności rozrodczych ,podczas wykonywania rytuału kopulacyjnego przez osobnika płci męskiej ,zostaje użyty w celu pobłogosławienia osobnika płci żeńskiej ,i w ten sposób zostaje stworzone nowe życie.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Winterstorm

"Plujesz" się na coś, czego nie ma w tym temacie. Przykro mi, ale żadnego listu tutaj nie pokazano, jedynie o nim wspomiano. Jeśli wspomnienie traktujesz jako dowód, który trzeba obalić, to powiedz mi - z czym do ludzi?

 

No i jeszcze jedno - weź proszę dorośnij i do jasnej anielski przestać mówić "Wy, wy wy!" bo nie przypominam sobie, bym był asymilowany przez Borga do jakiegoś kolektywu. Bo Ty dalej uogólniasz. Wiesz, równie dobrze mogę powiedzieć, że wszyscy posługujący się pseudonimem zaczynającym się na J to idioci o IQ równym amebie. Zacznij się odwoływać do konkretnych wypowiedzi, a nie do nieistniejącego kolektywu. Bo może Cię zaskoczę - nie wszyscy Reikowcy myślą tak samo. Szok? Wiesz - nie wszyscy katolicy to banda fanatyków, zdarzają się fajni ludzie, naprawdę. I ja to dostrzegam. Ty nie umiesz? Chyba nie - łatwiej uogólniać, wszystko do jednego wora, popierając to argumentem "bo przecież tak jest" - hmm, czyli jednak poziom dziecka z podstawówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Plujesz" się na coś, czego nie ma w tym temacie. Przykro mi, ale żadnego listu tutaj nie pokazano, jedynie o nim wspomiano. Jeśli wspomnienie traktujesz jako dowód, który trzeba obalić, to powiedz mi - z czym do ludzi?

 

No i jeszcze jedno - weź proszę dorośnij i do jasnej anielski przestać mówić "Wy, wy wy!" bo nie przypominam sobie, bym był asymilowany przez Borga do jakiegoś kolektywu. Bo Ty dalej uogólniasz. Wiesz, równie dobrze mogę powiedzieć, że wszyscy posługujący się pseudonimem zaczynającym się na J to idioci o IQ równym amebie. Zacznij się odwoływać do konkretnych wypowiedzi, a nie do nieistniejącego kolektywu. Bo może Cię zaskoczę - nie wszyscy Reikowcy myślą tak samo. Szok? Wiesz - nie wszyscy katolicy to banda fanatyków, zdarzają się fajni ludzie, naprawdę. I ja to dostrzegam. Ty nie umiesz? Chyba nie - łatwiej uogólniać, wszystko do jednego wora, popierając to argumentem "bo przecież tak jest" - hmm, czyli jednak poziom dziecka z podstawówki.

 

Puscily nerwy????

"wszyscy poslugujacy sie pseudonimem zaczynajacym sie na J to idioci o IQ rownym amebie" - WOW, prosimy o wiecej tego typu stwierdzen... a jakie IQ maja Ci zaczynajacy na W - geniusz???? Hahaha.

 

Czy Ty "inteligencie" wiesz ze parapsychologia jest zaliczana do pseudo nauki!!!! Ktokolwiek to uprawia czy wyznaje ma bardzo niskie wyksztalcenie lub samoocene!!! Dlatego tez wszystkie nauki parapsychologiczne czy tez magia kwitna w krajach gdzie nie ma szkol lob sa na b. niskim poziomi. Dlaprzykladu Meksyk, czy kraje Afrykanskie - czlowieku tam bys zbil kase robiac slowne zaklecia nad chorymi ludzmi.... bylbys mistrzem nad mistrzami, w Afryce nazwano by Cie nawet szamanem.

Edytowane przez j102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Winterstorm

Brakuje Ci argumentów, że przechodzisz do ataków bezpośrednio na poszczególnych praktyków? Akurat w sytuacji, w której nie posługujemy się nazwiskami to spływa to po mnie jak po afrykańskiej kaczce :P.

 

Masz rację, masz absolutną rację co do tej pseudonauki, parapsychologii i magicznych sztuczek. Co za pseudonaukowe świństwa praktykuje mister president gdy przer amerykańską flagą modli się o pomyślność dla wielkiego imperium USA... Bo taki oświecony człowiek jak Ty doskonale wie, że przecież rytuały w KK to okultyzm w najczystszej postaci, a już eucharystia, o ho ho, jak można w cywilizowanych krajach praktykować ten rytuał składania krwawej, co więcej kanibalistycznej ofiary...

 

Jeśli nie rozumiesz, o czym piszę, to naprawdę nie masz co rozmawiać na forum ezoterycznym.

 

O co chodzi? Ano o to, że kolega J. próbuje dalej dyskutować, choć wszyscy doskonale widzą, że kolega ten nie posiada ani wiedzy, ani konkretnych argumentów, jedynie swoją "naukę", ślepotę i problemy, z którymi jeszcze sobie nie poradził (a jak powie, że chodził do psychologa, to ja wam powiem - dupa, nie psycholog, że tej traumy nie wyleczył).

 

PS: co do nerwów - spoko, alkohol je wyluzował :P. Co rozumiesz przez puszczanie nerwów? Bo ja rozumiem: wyzywanie, rzucaniem szklankami, nasyłanie demonów (uu, to Ci od chaosu robią) i utratę kontroli nad racjonalnym umysłem. Nie obserwuję tego u siebie, ktoś u mnie to widzi? Po raz kolejny zadajesz pytanie, na które odpowiedź brzmi "nie" - szkoda mi Ciebie, bo gdybyś wiedział, co tym wyszydzaniem ślesz, to byś nie słał... Wiecie, ja przestaję się żonie dziwić... :P

Edytowane przez Winterstorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j102

Można wiedzieć jakie studia skończyłeś, że się tak wywyższasz? Dla mnie raczej religijność kojarzy się z zacofaniem, kraje zachodu, czyli te bardziej rozwinięte odchodzą od religii. Kapłani wykorzystują od dawien dawna naiwność człowieka i lęk przed nieznanym, a Polska jest tego świetnym przykładem. Dzisiaj być może parapsychologia jest uważana za pseudonaukę, ale tylko przez tych co mają ograniczone umysły, którzy nie potrafią wyjść poza utarte schematy. Kilkaset lat temu naukowcy tamtych czasów wierzyli, że ziemia jest płaska, a dzisiaj non stop dochodzi do nowych odkryć, już nawet podważa się teorię Alberta Einsteina, dlatego ja bym nie wierzył ślepo nauce, która cały czas się zmienia, to z czego dziś się śmieją naukowcy jutro może okazać się niepodważalnym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winterstorm,

 

Nasyłanie demonów przez Ciebie da się zaobserwować. To widać, słychać, a przede wszystkim czuć. Wali od Ciebie siarką z kilometra :/

Sam awatar już wiele o Tobie mówi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Ci argumentów, że przechodzisz do ataków bezpośrednio na poszczególnych praktyków? Akurat w sytuacji, w której nie posługujemy się nazwiskami to spływa to po mnie jak po afrykańskiej kaczce :P.

 

Masz rację, masz absolutną rację co do tej pseudonauki, parapsychologii i magicznych sztuczek. Co za pseudonaukowe świństwa praktykuje mister president gdy przer amerykańską flagą modli się o pomyślność dla wielkiego imperium USA... Bo taki oświecony człowiek jak Ty doskonale wie, że przecież rytuały w KK to okultyzm w najczystszej postaci, a już eucharystia, o ho ho, jak można w cywilizowanych krajach praktykować ten rytuał składania krwawej, co więcej kanibalistycznej ofiary...

 

Jeśli nie rozumiesz, o czym piszę, to naprawdę nie masz co rozmawiać na forum ezoterycznym.

 

O co chodzi? Ano o to, że kolega J. próbuje dalej dyskutować, choć wszyscy doskonale widzą, że kolega ten nie posiada ani wiedzy, ani konkretnych argumentów, jedynie swoją "naukę", ślepotę i problemy, z którymi jeszcze sobie nie poradził (a jak powie, że chodził do psychologa, to ja wam powiem - dupa, nie psycholog, że tej traumy nie wyleczył).

 

PS: co do nerwów - spoko, alkohol je wyluzował :P. Co rozumiesz przez puszczanie nerwów? Bo ja rozumiem: wyzywanie, rzucaniem szklankami, nasyłanie demonów (uu, to Ci od chaosu robią) i utratę kontroli nad racjonalnym umysłem. Nie obserwuję tego u siebie, ktoś u mnie to widzi? Po raz kolejny zadajesz pytanie, na które odpowiedź brzmi "nie" - szkoda mi Ciebie, bo gdybyś wiedział, co tym wyszydzaniem ślesz, to byś nie słał... Wiecie, ja przestaję się żonie dziwić... :P

 

Jedno Ci tylko powiem. Ta dyskusja ma juz 21 stron i ZADEN Z WAS nie odpowiedzial mi na moje pytania konkretnie. Skaczecie z tematu na temat, z lewej flanki z prawej flanki, albo biegacie wokolo co rusz znajdujac jakies nowe rewelacje (papiez popiera reiki, KK wierzy w reinkarnacje, itd..) JESTESCIE ZA SLABI aby udowodnic cokolwiek - nic a nic z Waszych wpostow ma sens dla mnie, manipulujecie piszecie o tej milosci itd... ale to nie ma zadnej sily przekonania. Nie chce mi sie juz tu pisac na tym forum, bo to sie robi nudne.

 

KK uprawia okultyzm??? tak i tez leczy rekami.... Brak slow... cynizm i ignoranctwo z twojej strony (albo nie rozumiesz co to jest okultyzm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Winterstorm

@siloam,

Ułatwiasz mi rozróżnianie, z kim nie warto w ogóle rozmawiać :).

 

KK uprawia okultyzm??? tak i tez leczy rekami.... Brak slow... cynizm i ignoranctwo z twojej strony (albo nie rozumiesz co to jest okultyzm)/QUOTE]

 

Jeśli tego nie rozumiesz, to nic nie wiesz o okultyźmie i nie masz możliwości toczyć tej dyskusji, ponieważ w ogóle nie stoimy na tym samym gruncie. Najpierw zapoznaj się z tematem, o którym chcesz dyskutować (dogłębnie, a nie z perspektywy kościołków i ograniczonych naukowców), a potem możemy faktycznie odpowiadać na pytania. Bo teraz i tak odpowiedzi nie zrozumiesz. Choć dla Ciebie będzie to tylko kolejny dowód mojego rzekomego ograniczenia intelektualnego. Nie mówimy tym samym językiem - niestety, Ty nie chcesz się nauczyć mojego, bo uważasz go za gorszy. Dlaczego? "Bo tak", niczym dziecko. Równi i równiejsi to za komuny i nazistów byli, widocznie we współczesnym społeczeństwie nauka również do tego prowadzi...

 

PS: czyli Ty również negujesz doktrynę KK, skoro twierdzisz, że przedstawiciele KK nie dokonują uzdrawiania. Tysiącletnią tradycję świętych szlag właśnie trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Winterstorm

Technicznie, w przypadku przekazów Reiki, uzdrawia się sam człowiek dzięki dodatkowej dawce energii życiowej. Nie można zwalać na wszystkich reikowców winy kilku dzieciaków z przerośniętym ego, co to się w bogów chcą bawić. Więc ja nie widzę problemu - no chyba, że ktoś jest już typowym fanatykiem zapatrzonym w doktrynę religijną i uważa, że uzdrawiać ma prawo tylko Bóg KATOLICKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siloam,

Ułatwiasz mi rozróżnianie, z kim nie warto w ogóle rozmawiać :).

 

KK uprawia okultyzm??? tak i tez leczy rekami.... Brak slow... cynizm i ignoranctwo z twojej strony (albo nie rozumiesz co to jest okultyzm)/QUOTE]

 

Jeśli tego nie rozumiesz, to nic nie wiesz o okultyźmie i nie masz możliwości toczyć tej dyskusji, ponieważ w ogóle nie stoimy na tym samym gruncie. Najpierw zapoznaj się z tematem, o którym chcesz dyskutować (dogłębnie, a nie z perspektywy kościołków i ograniczonych naukowców), a potem możemy faktycznie odpowiadać na pytania. Bo teraz i tak odpowiedzi nie zrozumiesz. Choć dla Ciebie będzie to tylko kolejny dowód mojego rzekomego ograniczenia intelektualnego. Nie mówimy tym samym językiem - niestety, Ty nie chcesz się nauczyć mojego, bo uważasz go za gorszy. Dlaczego? "Bo tak", niczym dziecko. Równi i równiejsi to za komuny i nazistów byli, widocznie we współczesnym społeczeństwie nauka również do tego prowadzi...

 

PS: czyli Ty również negujesz doktrynę KK, skoro twierdzisz, że przedstawiciele KK nie dokonują uzdrawiania. Tysiącletnią tradycję świętych szlag właśnie trafił.

 

Jejku Twoje komentarze.... az boli... Sluchaj no ty winterstorm. KK jest odwrotnoscia okultyzmu. Piszac ze KK uprawia okultyzm sam sie kompromitujesz nie wiedza. Twoja logika to jest uliczna logika oparta na... gdzies cos uslyszalem. Czesto okultyzm w kosciele uwaza sia za szarlatanerie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16/5/2011 o godz: 19:23 j102 napisal:

 

Z poczatku gdy zona zaczela to uprawiac nawet jej wierzylem i w tym pomagalem. Nawet bylem tym zafascynowany ze ona potrafi widziec energie posuwajaca sie po scianach czy nad moja glowa.

 

O 21:22 tego samego dnia:

 

Twoi znajomi nie wiedza ze Reiki sa zabronione przez KK, bo gdyby wiedzieli Twoich znajomych by pozostalo 10%.

 

To bedac katolikiem namawiales ja do tego? Aha, jeszcze wtedy nie wiedziales ze to jest zabronione, dopiero gdy wszystko poszlo w odwrotnym kierunku od planowanego zobaczyles ze to nie jest zgodne z religia. Byles zafascynowany. No tak myslales ze kolejka przed domem sie ustawi do Twojej zony a Ty bedziesz rachunkowosc prowadzil.

A te 10% znajomych, ktorzy pozostana przy Tobie to sa godni zaufania znajomi a reszta sa falszywi dlatego odejda.

 

Zuwazylem ze Ewa zaczela manipulowac moja ex-zona

Moherami tez sie manipuluje i to bez Reiki skoro nie maja swego zdania.

Edytowane przez Boma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź z dnia 20-06-2011

Ok mahadeva, co cie sklonilo do tego zeby myslec ze ja jestem praktykujacym chrzscijaninem????? Skad ten wniosek???? Czyzby to te twoje nadprzyrodzone mozliwosci Ci to powiedzialy???? Nietstety jestes w bledzie i to duzym bledzie. Ja KK nie popieram i nie specjalnie praktykuje.

 

Zaczynam się zastanawiać o co tu chodzi, bo widzę sprzeczności w tym co pisałeś kiedyś i co piszesz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Winterstorm
Sluchaj no ty winterstorm. KK jest odwrotnoscia okultyzmu.

 

W KK odprawia się rytuały będące niczym innym, jak formą magii i praktyk okultystycznych. Twierdzenie, że jest inaczej, to jedynie:

 

a) udowadnianie, że jest się ślepym na pewne rzeczy

B) udowadnianie, że się pewnych rzeczy nie rozumie

c) udowadnianie, że człowiek boi się przyznać do pewnych rzeczy

 

Za mało czytasz, za mało dociekasz, za mało myślisz. Mechanizmy rytuałów KK są te same, co mechanizmy rytuałów w wielu systemach okultystycznych na świecie, twierdzenie, że systemy te są złe, a KK jest dobry to czysta hipokryzja. Albo ślepota/brak zrozumienia, co zresztą już wykazałeś w poprzedniej swojej wypowiedzi, J.

 

Racjonalnie myśląc, co sprawia, że KK jest dobry, a inne formy praktyk duchowych/religijnych są złe? Podkreślam - racjonalnie, nie fanatycznie.

 

@siloam,

Dzięki jeszcze raz, znowu mi ułatwiłeś zadanie. Choć nie do końca, bo ja, w przeciwieństwie do innych, nie lubię generalizować i przyklejać doktryny do ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KK jest odwrotnoscia okultyzmu. Piszac ze KK uprawia okultyzm sam sie kompromitujesz nie wiedza.

I tako rzecze K.K. bo któż by inny.

To jak z medytacją.

Gdy buddysta używa paciorków, powtarza mantry to czyni zło.

Lecz gdy katolik używa różańca lub mamrocze pod nosem mantrę "Jezu ufam Tobie" to juz jest O.K.

Gdy katolik doswiadczy czegoś podczas medytacji zaraz powiedzą ze zblizył sie do Boga, w przypadku buddysty czy kogos innego bedzie mowa o siłach demonicznych :D

 

Czego sie spodziewac po ludziach wierzących w to, ze jakis facet 2000 lat temu umarł na krzyzu, by przebłagać samego siebie za grzechy ludzi, przebłagać dzieki temu że ci go zabiją. Grzechy, które wdarły sie bo jakas kobieta zjadła jabłko do czego namówił ją gadajacy wąż. Na końcu świata zaś ten facet przyjdzie ponownie by sadzic zmarłych, którzy to niczym zombie wyjda z grobów.

 

Ok mahadeva, co cie sklonilo do tego zeby myslec ze ja jestem praktykujacym chrzscijaninem?????

Praktykujacym chrześcijaninem nie jesteś, widać to po owocach.

Jak mówi Pismo: Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.

 

Twój przypadek jest charakterystyczny dla polskiej wersji katolika: nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie (ga 5, 20-21)

Edytowane przez karolina911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolino wszelkie sensacje historyczne należy rozpatrywać w przenośni ,metaforycznie -Adam - To Metaforyczna Częśc Logicznej Osobowości Ludzkiej Na Ziemi , Tej Męskiej ,

 

A Ewa To Metaforyczna Częśc Emocjonalnego Odczuwania i Intuicyjnej Wrażliwości -Sensytywnej Części Kobiecej Na Ziemi .

 

Wąż -To Energia Duchowa ,Wężowa "Kundalini" znana z metafizyki Jogi.

 

Owoce W Ogrodzie Eden To Emocje Te Dobre ,Pozytywne , I Te Złe ,Negatywne.

 

Gałęzie Drzewa To System Nerwowy ,Rozsiany Po Całym Organiźmie.

 

Zakazany Owoc - Jabłko -To Seks - 1 Czakra ,Uśpiona Kundalini to Raj Kawalerstwa lub Panieństwa ,przebudzona i Przechodząca Ta Wężowa Energia Przez Czakry - Ośrodki Energii Psychiczno-Emocjonalnej Powodują Odczucie Piekła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit, opanuj się. Wykład Twojej "teologi" normalnie zwala z nóg. Pit twierdzi, że rajski wąż to kundalini, a Piśmo Święte, że to jednak szatan. Pismo Święte vs Pit: 1:0.

 

Zakazany Owoc - Jabłko -To Seks - 1 Czakra

Pit, czy Tobie już wszystko zaczyna się kojarzyć z seksem tantrycznym? :-O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę to ze swojego wieloletniego doświadczenia ,praktyki i samostudiowania wieloletniego teologii,religii świata i filozofii oraz metafizyki Wschodu i Zachodu,a ty czy też twoje klony ukrywające się pod różnymi nickami chcecie udowadniać fikcję ,aż mnie mdli poprostu,albo trzymaj się jednego ,i pisz na jeden temat a nie rozsiałeś swoje wirtualne cząstki po całym globie.

A jest potwierdzone ,czytałem zachwalała : Madonna,Sting ,Richard Gere itp. jak Seks Tantryczny Wzmógł U Nich sprawność seksualną a dzięki uprawianiu Jogi pozbyli się uzależnień ,a uprawiając Jogę We Dwoje - Laja Jogę - Opisaną W Kamasutrze - Największym Indyjskim Dziele O Miłości .

Można doznać przebudzenia duchowego ,i silnej ekstazy mistycznej ,Boskiej.

tak jak uprawiając samemu.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest potwierdzone ,czytałem zachwalała : Madonna,Sting ,Richard Gere itp.

Haha :D. To rzeczywiście jest to "potwierdzone". Tak samo jak to, że kula to kwadrat ;>

 

Można doznać przebudzenia duchowego ,i silnej ekstazy mistycznej ,Boskiej.

Mylisz ekstazę seksualną z mistycznym stanem ekstazy. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych materialistycznych,konsumpcyjnych i pełnych przesądów i zacofania moralnego czasach ,seks jak najbardziej ma ,ale wspólnego dużo zezwierzęceniem ludzkim .

A ty mylisz prawdziwy stan ekstazy chyba z alkoholizmem i chorobą psychiczną.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :D. To rzeczywiście jest to "potwierdzone". Tak samo jak to, że kula to kwadrat ;>

Istnieją przestrzenie zwane metrycznymi, gdzie kula wygląda jak kwadrat, to tak na marginesie. Reagując śmiechem na rzeczy, których nie rozumiesz zdradzasz tylko swoją ignorancję. Tak bardzo utożsamiłeś się z tym, co zaprogramował ci w umyśle kościół, że strach cię ogarnia na samą myśl, że może istnieć inna rzeczywistość niż ta, którą znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16/5/2011 o godz: 19:23 j102 napisal:

 

 

 

O 21:22 tego samego dnia:

 

 

 

To bedac katolikiem namawiales ja do tego? Aha, jeszcze wtedy nie wiedziales ze to jest zabronione, dopiero gdy wszystko poszlo w odwrotnym kierunku od planowanego zobaczyles ze to nie jest zgodne z religia. Byles zafascynowany. No tak myslales ze kolejka przed domem sie ustawi do Twojej zony a Ty bedziesz rachunkowosc prowadzil.

A te 10% znajomych, ktorzy pozostana przy Tobie to sa godni zaufania znajomi a reszta sa falszywi dlatego odejda.

 

 

Moherami tez sie manipuluje i to bez Reiki skoro nie maja swego zdania.

 

Boma, to przeciez jest takie proste. Kiedy moja ex zaczela to robic bylem kompletnie nie swiadomy co to jest. Ha nawet myslalem ze ma jakies nadprzyrodzone wartosci, ciekawilo mnie to. Za nic nie wiedzialem ze to jest sprzeczne z kosciolem. To jest tak samo jak wiekszosc Was z tymi reiki. W dodatku moja ex utwierdzala mnie ze to jest zgodne z KK, chodzila do kosciola, ha nawet wiecej sie modlila. Ja nie swiadomy myslalem, przeciez to nic zlego, nawet wiecej jest bardziej uduchowiona. To byl pierwszy etap jej odsuniecia od rodziny i moj pierwszy etap nieswiadomosci. Kiedy potem moja ex zaczela TYLKO zajmowac sie reikami wtedy zaczalem sie tym interesowac. Moja walka o nia... trodno Ci to bedzie wyobrazic... ona byla opetana jak przez szatana. Chodzila po kuchni i wzdychala jaki jej guru jest super facet, jak Ewa jest wspaniala itd. Majac 2 malych dzieci nie wiedziala co sie w domu dzieje. Ot to sa te reiki.

Edytowane przez j102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać o co tu chodzi, bo widzę sprzeczności w tym co pisałeś kiedyś i co piszesz teraz.

 

Jaka tu sprzecznosc widzisz? Jestem wierzacy, ale malo chodze do kosciola bo mam malo czasu. Co w tym sprzecznego z czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KK odprawia się rytuały będące niczym innym, jak formą magii i praktyk okultystycznych. Twierdzenie, że jest inaczej, to jedynie:

 

a) udowadnianie, że jest się ślepym na pewne rzeczy

B) udowadnianie, że się pewnych rzeczy nie rozumie

c) udowadnianie, że człowiek boi się przyznać do pewnych rzeczy

 

Za mało czytasz, za mało dociekasz, za mało myślisz. Mechanizmy rytuałów KK są te same, co mechanizmy rytuałów w wielu systemach okultystycznych na świecie, twierdzenie, że systemy te są złe, a KK jest dobry to czysta hipokryzja. Albo ślepota/brak zrozumienia, co zresztą już wykazałeś w poprzedniej swojej wypowiedzi, J.

 

Racjonalnie myśląc, co sprawia, że KK jest dobry, a inne formy praktyk duchowych/religijnych są złe? Podkreślam - racjonalnie, nie fanatycznie.

 

@siloam,

Dzięki jeszcze raz, znowu mi ułatwiłeś zadanie. Choć nie do końca, bo ja, w przeciwieństwie do innych, nie lubię generalizować i przyklejać doktryny do ludzi.

 

Ok winterstorm. Jezeli jestes az tak leniwy aby dowiedziec sie co to jest okultyzm, zrobilem to za Ciebie - prosze czytaj:

 

Okultyzm (łac. occulo — ukrywać, trzymać w tajemnicy; occultus — schowany, ukryty, tajemny) — doktryny ezoteryczne, które zakładają istnienie w człowieku i przyrodzie sił tajemnych, nieznanych i bada możliwości ich wykorzystania, oznacza rzecz "tajemną", "niedostępną". Okultyzm nazywa się również wiedzą tajemną (scientia occulta).

 

Zjawiska paranormalne badane przez okultystów stanowią przedmiot zainteresowania parapsychologii i psychotroniki.

 

Zjawiska, którymi zajmują się okultyści są znane i w różnej mierze akceptowane w niektórych światowych religiach, np. buddyzmie (tantra), hinduizmie, islamie (głównie w sufizmie), judaizmie (kabała).

 

Jako system wiedzy, okultyzm ujmuje świat i człowieka w dwóch triadach: makrokosmosu (świat duchowy, astralny i eteryczno-fizyczny) i mikrokosmosu (duch, dusza i ciało). Jako praktyka, jest systemem metod myślowych, uczuciowych, wolicjonalnych i fizjologicznych, umożliwiających człowiekowi poznanie, rozwinięcie i wykorzystanie zdolności własnych i mocy innych istot. Oznacza to, że narzędziem poznawczym okultyzmu jest przede wszystkim sam podmiot ludzki. Okultyzm zajmuje się tymi samymi istotami i mocami nadnaturalnymi, z którymi mają do czynienia religie, ale przyjmuje wobec nich postawę poznawczą (gnoza), a w praktyce oddziałuje na nie przez ludzką wolę (magia). "Tajemne moce" badane przez okultyzm są dziś już (lub jeszcze) niezrozumiałe dla większości ludzi, ale stają się przedmiotem stale rosnącego zainteresowania, a w ruchu Nowej Ery (New Age) przeżywają swój renesans. Okultyzm dysponuje licznymi systemami ćwiczeń i medytacji, które mają na celu: 1. przekształcenie sfery biologicznej, społecznej i kulturowej życia człowieka, czyli dezintegrację struktury osobowości człowieka, a także przemianę sfery sensu i wartości (przejście od postawy ekstrawertycznej do introwertycznej), 2. reintegrację na nowym i wyższym poziomie rozwoju, połączoną z indywidualną antycypacją przyszłego poziomu kolektywnego, tj. zmianę ontycznego statusu człowieka (unadczłowieczenie) przez aktualizację nadbudowy duchowej, przemianę duszy i ciała, rozszerzenie i pogłębienie możliwości poznawczych, aksjotycznych i kulturotwórczych. Okultyzm wpłynął również, bezpośrednio lub pośrednio, na powstanie wielu szkół filozoficznych, a także takich nauk, jak np. astronomia (poprzez astrologię) czy chemia (poprzez alchemię). Okultyzm bowiem, podobnie jak nauka, posługiwał się (i posługuje) obserwacją i eksperymentem, tworzy hipotezy i teorie (modele). Wizję świata kreowaną przez okultyzm ce****ą: spirytualizm, realizm, koncepcja wielopoziomowości bytu, koncepcja hierarchiczności istot, przekonanie o nieskończonych możliwościach rozwoju człowieka i kosmosu (reinkarnacjonizm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tako rzecze K.K. bo któż by inny.

To jak z medytacją.

Gdy buddysta używa paciorków, powtarza mantry to czyni zło.

Lecz gdy katolik używa różańca lub mamrocze pod nosem mantrę "Jezu ufam Tobie" to juz jest O.K.

Gdy katolik doswiadczy czegoś podczas medytacji zaraz powiedzą ze zblizył sie do Boga, w przypadku buddysty czy kogos innego bedzie mowa o siłach demonicznych :D

 

Czego sie spodziewac po ludziach wierzących w to, ze jakis facet 2000 lat temu umarł na krzyzu, by przebłagać samego siebie za grzechy ludzi, przebłagać dzieki temu że ci go zabiją. Grzechy, które wdarły sie bo jakas kobieta zjadła jabłko do czego namówił ją gadajacy wąż. Na końcu świata zaś ten facet przyjdzie ponownie by sadzic zmarłych, którzy to niczym zombie wyjda z grobów.

 

 

Praktykujacym chrześcijaninem nie jesteś, widać to po owocach.

Jak mówi Pismo: Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.

 

Twój przypadek jest charakterystyczny dla polskiej wersji katolika: nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie (ga 5, 20-21)

 

Karolina, smieszy mnie to ze mnie oceniasz za milosc i te wasze gadanie, a przeciez od Ciebie samej nienawiscia bije na kilometr. Ja nie moge nic innego zrobic jak ignorowac Cie. Zapewne jestes mloda osoba i wyobrazenie o swiecie masz dosc luzne. Brak zasad, ambicji... nic tylko easy going person.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę to ze swojego wieloletniego doświadczenia ,praktyki i samostudiowania wieloletniego teologii,religii świata i filozofii oraz metafizyki Wschodu i Zachodu,a ty czy też twoje klony ukrywające się pod różnymi nickami chcecie udowadniać fikcję ,aż mnie mdli poprostu,albo trzymaj się jednego ,i pisz na jeden temat a nie rozsiałeś swoje wirtualne cząstki po całym globie.

A jest potwierdzone ,czytałem zachwalała : Madonna,Sting ,Richard Gere itp. jak Seks Tantryczny Wzmógł U Nich sprawność seksualną a dzięki uprawianiu Jogi pozbyli się uzależnień ,a uprawiając Jogę We Dwoje - Laja Jogę - Opisaną W Kamasutrze - Największym Indyjskim Dziele O Miłości .

Można doznać przebudzenia duchowego ,i silnej ekstazy mistycznej ,Boskiej.

tak jak uprawiając samemu.

 

Piszesz "...Laja Jogę - Opisaną W Kamasutrze - Największym Indyjskim Dziele O Miłości . Można doznać przebudzenia duchowego ,i silnej ekstazy mistycznej ,Boskiej."

Z seksem dostac ekstazy - UWAGA - BOSKIEJ. Hmmmm, no to juz mniej wiecej wiem o co chodzi reikowcom, duzo seksu pod plaszczykiem ekstazy boskiej. Wow, przyznam sie ze tego nie bylem calkiem swiadom ze o to Wam chodzi. Hmmm, jeszcze jedno mnie zastanawia Skad wiecie jaka jest ekstaza boska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tu sprzecznosc widzisz? Jestem wierzacy, ale malo chodze do kosciola bo mam malo czasu. Co w tym sprzecznego z czym?

Napisałeś, że nie popierasz KK, co dla mnie znaczy, że nie powinieneś powoływać się na jego nauki, przynajmniej ja tak robię, nie popieram go i nie odwołuję się do tego co naucza, a biblię interpretuję po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że nie popierasz KK, co dla mnie znaczy, że nie powinieneś powoływać się na jego nauki, przynajmniej ja tak robię, nie popieram go i nie odwołuję się do tego co naucza, a biblię interpretuję po swojemu.

 

Nie czepiaj sie slow, nie popieram kosciola ze ingerencje w polityke, pazernosc i pedofilie. Nie mam zamiaru zrezygnowac z kosciola nauk. Nie bede bibli interpretowal na swoj sposob, bo zeby to robic trzeba skonczyc studia w tym kierunku.

GLOWNIE MI CHODZI O TO - ze wy katolikom wciskacie ten kit ze KK katolicki akceptuje reiki - CO JEST NIEPRAWDA - mowicie to TYLKO dla tego bo waszych dyrdymalow nikt by nie zaakceptowal. Powiedz jak agitujesz ze to jest niezgodone z KK to byscie wogole nie istnieli. Wy oszukujecie ludzi.

Edytowane przez j102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt matematyczny, przestrzenie metryczne wymyślone przez naukowców, konkretnie matematyków, można o nich poczytać np w wikipedii.

 

Pudlo mahadeva - jestem z zawodu matematykiem i piszecie bzdury mahadeva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudlo mahadeva - jestem z zawodu matematykiem i piszecie bzdury mahadeva...

Tak się składa, że ja też jestem z zawodu matematykiem, a tu masz adres gdzie się możesz douczyć bo widzę, że nie uważałeś na lekcjach i stajesz się coraz to mniej wiarygodny

Przestrzeń metryczna

 

Dla laików opis przestrzeni jest bardzo prosty, możesz się w niej poruszać tylko prostopadle w prawo, lewo, lub pionowo w górę albo w dół.

Edytowane przez mahadeva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie wiesz czym jest przestrzeń metryczna, mahi skoro wyskoczyłeś z tym jak Filip z konopii. Każdy może założyć określenie sztucznych obwarowań w przestrzeni. W rzeczywistości w której żyjemy kula jest kulą a kwadrat kwadratem. Możesz sobie tworzyć i ustalać dowolne odległości. Niczego to w rzeczywistości nie zmieni.

Edytowane przez siloam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kula o której Mówisz Siloam ,To Metaforyczne Określenie Umysłu,Którego Człowiek Jest Więźniem ,i W Nim Zbudował Sztuczny Świat Iluzji,Lub Skonstruował Swój Gmach Psychiczny Na Przestrzeni Wieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie wiesz czym jest przestrzeń metryczna, mahi skoro wyskoczyłeś z tym jak Filip z konopii. Każdy może założyć określenie sztucznych obwarowań w przestrzeni. W rzeczywistości w której żyjemy kula jest kulą a kwadrat kwadratem. Możesz sobie tworzyć i ustalać dowolne odległości. Niczego to w rzeczywistości nie zmieni.

 

siloam, zauwazyles ze kazdy ich watek zbijamy ich z tropu... nabieraja wody w usta i pomijaja ten temat i.... zaczynaja nowy - teraz ze kula jest kwadratem. Juz mnie to meczy, czego sie jeszcze dowiem tutaj???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie wiesz czym jest przestrzeń metryczna, mahi skoro wyskoczyłeś z tym jak Filip z konopii. Każdy może założyć określenie sztucznych obwarowań w przestrzeni. W rzeczywistości w której żyjemy kula jest kulą a kwadrat kwadratem. Możesz sobie tworzyć i ustalać dowolne odległości. Niczego to w rzeczywistości nie zmieni.

Widzę, że razem z panem j102 uwielbiacie się wypowiadać w tematach, o których nie macie zielonego pojęcia. Jeszcze raz podaję adres strony gdzie można samemu poczytać o przestrzeniach metrycznych, jeśli się ma jakieś pojęcie o matematyce wyższej

Przestrzeń metryczna

I trochę pokory wobec życia, są rzeczy których w tym wcieleniu raczej już nie zrozumiecie i trzeba się z tym pogodzić, są rzeczy które po prostu was przerastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahi, sam nie masz o tym zielonego pojęcia skoro uważasz, że przestrzenie z narzuconymi odległościami można przykładać do rzeczywistości, która nie ma takich narzuconych odległości. Myślisz, że ludzie są ignorantami i że jak błyśniesz matematycznym wzorem to nikt oprócz Ciebie nie skuma o co chodzi. Zabawne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina, smieszy mnie to ze mnie oceniasz za milosc i te wasze gadanie, a przeciez od Ciebie samej nienawiscia bije na kilometr.

Nie jestem chrześcijanką, nie mam z K.K. nic wspólnego, mam gdzies pana Dzizasa, zatem na nienawisc moge sobie pozwolic. Nikt nie powie ze jestem hipokorytką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16/5/2011 o godz: 19:23 j102 napisal:

 

Byles zafascynowany. No tak myslales ze kolejka przed domem sie ustawi do Twojej zony a Ty bedziesz rachunkowosc prowadzil.

 

Nastepne zdemaskowanie sie reikowcow. Najpierw dazenie do seksu ktory jest boski, teraz kasa. Czyli Wy macie na mysli robienie kasy na reiki.

 

Boma w gwoli scislosci nigdy a nigdy nie pomyslalem o tym. Uwazalem to cos bardziej jako uduchowienie, sprowadzilas mnie na ziemie - PRZECIEZ TO TYLKO KASA - kosztem rodzin ale rachunkowosc sie liczy.

 

Dziekuje bardzo za ten wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim wczesniejszym poscie wspomniales o pieniadzach i nie byl to moj wymysl. No dobra, chciales zeby zona przeszla kurs Reiki, wyszlo tak jak wyszlo, mowiac szczerze pierwszy raz spotkalam sie z takim przypadkiem, ale czy musisz teraz jechac po Reiki jak po burej swini? Nawet lekarstwa jednym pomagaja, inni o nich umieraja, nie ma na to jednej reguly, wiec moze .... po co tyle nerwow, czy to cos da. Jedyne do kogo mozesz miec pretensje to do Ciebie samego, bo Ty tez maczales w tym palce. Nie pisze tego zlosliwie.

Powodzenia zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepne zdemaskowanie sie reikowcow. Najpierw dazenie do seksu ktory jest boski, teraz kasa. Czyli Wy macie na mysli robienie kasy na reiki.

 

Boma w gwoli scislosci nigdy a nigdy nie pomyslalem o tym. Uwazalem to cos bardziej jako uduchowienie, sprowadzilas mnie na ziemie - PRZECIEZ TO TYLKO KASA - kosztem rodzin ale rachunkowosc sie liczy.

 

Dziekuje bardzo za ten wpis.

Nie znam sie na reiki ale chyba jogiczne praktyki tantryczne raczej nie wiele maja z nia wspólnego.

 

Co do pieniedzy - to naturalne, ze trzeba sie odwdzięczyc, zapłata finansowa jest moim zdaniem jak najbardziej ma miejscu.

Za darmo to tylko w kosciele jest, ale tez nie do końca bo za wszystko zapłacą inni, czyli podatnicy.

Niech zgadnę socjalista i zwolennik pis-u z ciebie?

 

Żona cie porzuciła, widocznie miała swoje powody, wazne że teraz jest jej lepiej. Nie martw się, czas leczy rany, moze i ty kogos poznasz...ale wpierw popracuj nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahi, sam nie masz o tym zielonego pojęcia skoro uważasz, że przestrzenie z narzuconymi odległościami można przykładać do rzeczywistości, która nie ma takich narzuconych odległości. Myślisz, że ludzie są ignorantami i że jak błyśniesz matematycznym wzorem to nikt oprócz Ciebie nie skuma o co chodzi. Zabawne :D

Podważaliście razem z j102 moją wiedzę matematyczną, to wam pokazałem, że coś jeszcze pamiętam ze studiów, ale nie o to chodziło. Chodzi o to, żeby wykraczać poza utarte poglądy, bo tylko tak się tworzy postęp, tak można zmusić umysł do rozwoju by nie powtarzać ciągle tych samych programów. Gdyby nie KK, to być może wszystko co naukowcy stworzyli do tej pory mielibyśmy 1000 lat temu. KK to najlepszy przykład skostniałej instytucji, która zakłada ludziom klapki na oczy, gdzie ludzie kroczą jak zombi przez życie. Dziwi mnie postawa ludzi, którzy nie są ciekawi świata i nowej wiedzy i zachowują się jak zacięta płyta w gramofonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim wczesniejszym poscie wspomniales o pieniadzach i nie byl to moj wymysl. No dobra, chciales zeby zona przeszla kurs Reiki, wyszlo tak jak wyszlo, mowiac szczerze pierwszy raz spotkalam sie z takim przypadkiem, ale czy musisz teraz jechac po Reiki jak po burej swini? Nawet lekarstwa jednym pomagaja, inni o nich umieraja, nie ma na to jednej reguly, wiec moze .... po co tyle nerwow, czy to cos da. Jedyne do kogo mozesz miec pretensje to do Ciebie samego, bo Ty tez maczales w tym palce. Nie pisze tego zlosliwie.

Powodzenia zycze.

 

Kursy reiki zrobila sama, ja nie maczalem w tym moich palcow - pochopne wnioski wyciagasz - ja to obserwowalem. Nie jezdze po reiki jak po burej swini - ja Was demaskuje. Zapomialas tylko dodac ze reiki sa umieszczone na liscie w wielu krajach jako destruktywna sekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poczatku gdy zona zaczela to uprawiac nawet jej wierzylem i w tym pomagalem

 

Nie wiem jak to rozumiec. Nie wyciagam pochopnie wnioskow, tam tak napisales wiec...

Powiadasz ze demaskujesz nas, jak nie masz nic ciekawszego do roboty to czemu nie.

I bardzo dobrze ze Reiki jest liscie jako sekta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na reiki ale chyba jogiczne praktyki tantryczne raczej nie wiele maja z nia wspólnego.

 

Co do pieniedzy - to naturalne, ze trzeba sie odwdzięczyc, zapłata finansowa jest moim zdaniem jak najbardziej ma miejscu.

Za darmo to tylko w kosciele jest, ale tez nie do końca bo za wszystko zapłacą inni, czyli podatnicy.

Niech zgadnę socjalista i zwolennik pis-u z ciebie?

 

Żona cie porzuciła, widocznie miała swoje powody, wazne że teraz jest jej lepiej. Nie martw się, czas leczy rany, moze i ty kogos poznasz...ale wpierw popracuj nad sobą.

 

Karolina hahaha przeciez wlasnie we wczesniejszych postach Pit napisla:

"a uprawiając Jogę We Dwoje - Laja Jogę - Opisaną W Kamasutrze - Największym Indyjskim Dziele O Miłości .

Można doznać przebudzenia duchowego ,i silnej ekstazy mistycznej ,Boskiej.

tak jak uprawiając samemu. "

 

Tak ze troche uwazniej prosze czytac posty.

 

Zaplata finansowa za co? Za czary mary!!!!!

Jak zwykle sie mylisz - jestem ostrym przeciwnikiem PISu.

Zonie nie jest lepiej, ma wiecej problemow teraz niz ci sie to wydaje. Wyobraz sobie ze jej tak odbilo ze zerwala wszystkie kontakty ze znajomymi nawet z jej najlepszymi przyjaciolkami. To tez jest robota reiki nie sadzisz?

Ja sie mam jak najlepiej. Jestem w zwiazku z jedna dziewczyna, planuje sie jej oswiadczyc za tydzien, kupujemy dom, kochamy sie i mam super seks z nia. Nie szukam ekstazy w postaci boskiego seksu bo raczej moge sie pochwalic moim seks drive.

 

Dalej twierdze jestes mloda i swiata dalej nie pojmujesz. Przezylas nie wiele i malo wymagasz od otoczenia. Idziesz na latwizne

Edytowane przez j102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to rozumiec. Nie wyciagam pochopnie wnioskow, tam tak napisales wiec...

Powiadasz ze demaskujesz nas, jak nie masz nic ciekawszego do roboty to czemu nie.

I bardzo dobrze ze Reiki jest liscie jako sekta.

Pozdrawiam

 

Lapanie za slowa jest Twoja specjalizacja.

Tylko ze wiekszosc waszych postow roi sie od niescislosci. Na temat co odpowiedzialem oczywiscie nabralas wode w usta... po co sie przejmowac przeciez Ty umiesz manipulowac ludzmi... jak ich agitujecie to juz jestescie w tym mistrzami... na trudne pytania czy sytuacje odpowiadajcie atakiem, potem wygloscie tezy o milosci drugiego.... smiech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina hahaha przeciez wlasnie we wczesniejszych postach Pit napisla:

"a uprawiając Jogę We Dwoje - Laja Jogę - Opisaną W Kamasutrze - Największym Indyjskim Dziele O Miłości .

Można doznać przebudzenia duchowego ,i silnej ekstazy mistycznej ,Boskiej.

tak jak uprawiając samemu. "

 

Tak ze troche uwazniej prosze czytac posty.

 

Zaplata finansowa za co? Za czary mary!!!!!

Jak zwykle sie mylisz - jestem ostrym przeciwnikiem PISu.

Zonie nie jest lepiej, ma wiecej problemow teraz niz ci sie to wydaje. Wyobraz sobie ze jej tak odbilo ze zerwala wszystkie kontakty ze znajomymi nawet z jej najlepszymi przyjaciolkami. To tez jest robota reiki nie sadzisz?

Ja sie mam jak najlepiej. Jestem w zwiazku z jedna dziewczyna, planuje sie jej oswiadczyc za tydzien, kupujemy dom, kochamy sie i mam super seks z nia. Nie szukam ekstazy w postaci boskiego seksu bo raczej moge sie pochwalic moim seks drive.

 

Dalej twierdze jestes mloda i swiata dalej nie pojmujesz. Przezylas nie wiele i malo wymagasz od otoczenia. Idziesz na latwizne

 

to dlaczego nie pomagasz żonie, tylko zaśmiecasz forum dyrdymałami, hę?

i do tego przyznajesz się do związku i sexu poza małżeńskiego!

ot katolicka obłuda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lapie za slowa, tylko widze co piszecz i przytaczam twoje zdanie. Raz mi piszesz ze pochopnie wyciagam wnioski, gdy daje ci przyklad co napisales, piszesz ze lapie za slowa. To juz nic nie wiem. Na poprzedni post Ci nie odpowiem bo przeciez wiesz lepiej niz ja, taka prawda. Poza tym szkoda zycia na rozmowy typu Reiki beee, KK cacy, albo odwrotnie.

I mimo wszystko powodzenia zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego nie pomagasz żonie, tylko zaśmiecasz forum dyrdymałami, hę?

i do tego przyznajesz się do związku i sexu poza małżeńskiego!

ot katolicka obłuda!

 

Jak na sile reputacji 655 to jest chyba najslabszy post w tym temacie. Zabraklo energii???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na sile reputacji 655 to jest chyba najslabszy post w tym temacie. Zabraklo energii???

energii mam więcej niż Ci się wydaje

i nie odwracaj kota ogonem

bo najpierw innym zarzucasz czepianie się słówek, a sam robisz to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby wykraczać poza utarte poglądy, bo tylko tak się tworzy postęp, tak można zmusić umysł do rozwoju by nie powtarzać ciągle tych samych programów.

Ooo... zmiana tonu, bo kit się nie sprzedał, co? To jest teza bezdyskusyjna. Nie zmienia to jednak nic w rzeczywistości, która jest obiektywna. Możesz zamknąć oczy, ale nie zmusisz słońca, aby przestało świecić. Możesz tworzyć abstrakcyjne przestrzenie, ale nie zmieni to przestrzeni w której sam żyjesz. Możesz patrzeć z różnych punktów widzenia i teorii, ale świat i tak pozostanie taki jaki jest. Tak się składa, że to Kościół dał początek uniwersytetom i czyścił naukę z gnozy. Kiedy w Europie za sprawą Kościoła kwitło życie uniwersyteckie to w Indiach ludzie ciągle wierzyli, że ziemia stoi na słoniach czy żółwiach. Do tej pory poziom nauczania w Indiach jest bardzo słaby, a elita naukowa niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rozgarnięty człowiek, który zna historię, a historię Kościoła w szczególności, wie by trzymac sie od tej sekty z daleka. Nie wciskaj ludziom kitu o roli koscioła w krzewieniu i rozwijaniu nauki. To, że w pewnym momencie porzucono absurdalna wiarę oświecie na słoniach itp. nie zawdzieczamy kościołowi, a tym odważnym ludziom, którzy mimo kościołowi, robili swoje, ryzykując niekiedy własne życie.

 

 

Swoją drogą jeśli juz mowa o kicie - jak bedzie wygladało twoje ciało gdy wyjdziesz z grobu, na sąd ostateczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siloam świetnie odwracasz kota ogonem ,manipulując sprytnie słowami .

A swoją drogą ta dyskusja to i tak zabawa ,bo po wzroście agresji w poolsce widzę ,co się potwierdza , to o czym czytałem że bieguny się przesuwają i będziemy mieć klimat i powietzrze oraz pogodę Afrykańską - Indyjską -cały czas ciepło ,czuję cały czas jak mój organizm jakoś nie potrafi oddychać swobodnie tym powietrzem .

Hurra wreszcie u siebie,"nie chciał,Mahomet do góry,To Góra przyszła do niego" ,w tym wypadku Indie do mnie.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siloam

Patrząc na to co piszesz uświadamiam sobie, jak wiele krzywdy ludziom KK wyrządził, jak wyprał ich umysły. W życiu zaobserwowałem pewną prawidłowość, że przykładowo w pracy ci co mają najwięcej na sumieniu pierwsi lecą donosić na swoich kolegów, by odwrócić wszelkie podejrzenia od siebie, podobnie czyni KK, wszędzie widzi sektę by przypadkiem żaden katolik nie pomyślał, że sam żyje w sekcie. Głupota wiernych to wspaniała pożywka dla kapłanów od samych początków religii. Każde wyznanie, które nie potrafi przyciągnąć sobie wiernych swoją atrakcyjnością tylko musi wymuszać posłuszeństwo i stosować metody zastraszania jest dla mnie chorym wyznaniem, na wzór systemów totalitarnych. Istnieje między nami zbyt wielka przepaść w pojmowaniu świata byśmy się kiedykolwiek zrozumieli, szkoda mi czasu i energii na bezowocne dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spojrzymy na KK i jego rytuały z obiektywnego punktu widzenia, tj. z punktu widzenia nauki to mamy magię w najlepszym wydaniu - rytuały magiczne (osiąganie zakładanego skutku poprzez wykonywanie określonych czynności, w określonej kolejności połączone w wypowiadaniem zawsze tych samych słów np. chrzest), gdzie skutek nie może być naukowo potwierdzony, inicjacje (działania rytualne powodujące, że osoba, na które są one skierowane otrzymuje magiczne możliwości - święcenia kapłańskie) i tak dalej.

W jednym z poprzednich postów padł zarzut pod adresem reikowców, że biorą kasę za swoje usługi - a księża przypadkiem nie drą kasy ze swoich owieczek przy każdej okazji i bez okazji? Chociaż podobno sakramenty są za darmo...

Tym się jedynie reikowcy od księży różnią, że znakomita większość reikowców pomoże za darmo, jeśli kogoś na zapłatę nie stać, natomiast znakomita większość księży (przynajmniej polskich) jak kasy nie dostanie to palcem nie kiwnie.

Tak więc to tylko wiara wyznawców KK stawia go w jakiejś szczególnej, nadrzędnej pozycji a że wiara z nauką nie ma nic wspólnego to należy przyjąć, że KK to tylko jeden z rodzajów technik magicznych.

 

Panie administratorze. Chrzest, kaplanstwo, malzenstwo nie jest zadna magia w KK. Myli pan bardzo pojecia. Te wszystkie rytualy sa czescia wiary katolickiej. To nie jest zadna inicjacja, np chrzest jest symbolicznym przyjeciem czlowieka do wiary, tam nie ma zadnej magi w przeciwienstwie do reiki, gdzie inicjacja wyzwala jakies tam energie... To nie jest to samo. Mimo zlej reputacji KK, katolicyzm istnieje w najbardziej rozwinietych czesciach swiata. Ma mocne podstawy i ma mocne wartosci np. rodzinne.

 

A jakie wartosci maja reiki? Hmmmm, podstawa buddyjska rozwinieta w krajach gdzie bieda az piszczy. Indie - kraj w ktorym istnieja dalej kasty klasowe, niewolnictwo i nedza. Oczywiscie w takich krajach buddyzm bedzie sie rozwijal bo co moga oni wiecej zaoferowac w kompletnej nedzy... milosc do drugiego, takie "zyj w nedzy i kochaj drugiego - to pomoze Ci przetrwac nastepny dzien". Przy okazji jak sie jeszcze powie ludziom o magi wyleczania, nie majacym zadnej edukacji to LOJEJ wszyscy az oczy wytrzeszcza z niedowierzania. Buddyzm jest super sprawa wlasnie w takich krajach. Omamic biedote, postawic na wlasny rozwoj, nie na rodzine, edukacje, czy kariere - PO CO - reiki to wszystko zastapia. Kiedy KK ma wartosci i ocenia ludzi za grzechy ktore popelniaja, buddyzm mowi tym ludziom - wszystko jest ok, milosc do blizniego Was uratuje. To jest wlasnie motorem zastoju w tych krajach. MOZE PAN MOWIC JAKI JEST ZLY KK, ALE POPATRZ PAN NA AZJE GDZIE CI WLASNIE WYZNAWCY BUDDYZMU SIEDZA WE WLASNYCH KASTACH - GDZIE JEST TA ICH MILOSC - porownywac KK do nich to jest duze nieporozumienie. KK nie ma takiej hipokryzji.

 

Co do oplat. Ksieza w kosciele katolickim nie biora pieniedzy za leczenie ani nie lecza. Zdazaja sie tkz cuda (w co osobiscie nie za bardzo wierze - papka dla masy). Reikowcy natomiast twierdza ze moga leczyc energia i biora za to kase. Moga nawet leczyc na odleglosc - HA siedzac w pokoju po skasowaniu 100 zl leczy kogos na koncu drugiego konca kraju - panie takich cudow nie ma - to jest zwykla fikcja dlatego tez nie umywacie sie do KK.

Edytowane przez j102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beneton.

Prawdy nie zmienisz. To Kościół zapoczątkował uniwersytety. Kopernik, który "wstrzymał słońce a ruszył ziemię" był księdzem. A anegdota o Galileuszu z "a jednak się kręci" to zmyślona przez antyklerykałów bajeczka.

 

tj. z punktu widzenia nauki to mamy magię

W nauce nie ma miejsca na magię.

 

Tym się jedynie reikowcy od księży różnią, że znakomita większość reikowców pomoże za darmo, jeśli kogoś na zapłatę nie stać, natomiast znakomita większość księży (przynajmniej polskich) jak kasy nie dostanie to palcem nie kiwnie.

Kłamiesz. Znam wielu księży, którzy odprawiają za darmo Msze czy udzielają chrztu, a nawet ślubu w przypadkach gdy kogoś nie stać na datek i robią to zupełnie za darmo. Operujesz sloganami benetonie, ale już niedługo się to skończy i każdy zobaczy jak naprawdę wygląda reiki. Jak skończę pisać artykuł no skończy się też ściemka, że reiki to nie magia, że jest ponadwyznaniowe itp. Szykuj się na koniec kariery ;>

Edytowane przez siloam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księża nie biorą,bo sprytnie zmanipulują wiernych , a kto śpiewa w czasie gdy księża zbierają pieniądze do tacy ?.-wszystko tobie oddać pragnę .

A że kopernik był księdzem :lol: a to dobre ,,tak jak bym oglądał seksmisję -a kopernik była kobietą.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księża nie biorą,bo sprytnie zmanipulują wiernych , a kto śpiewa w czasie gdy księża zbierają pieniądze do tacy ?.-wszystko tobie oddać pragnę .

A że kopernik był księdzem :lol: a to dobre ,,tak jak bym oglądał seksmisję -a kopernik była kobietą.

 

Pit dla mnie sie skompromitowales juz raz tym boskim seksem - hmmm jeszcze mi nie odpowiedziales skad wiesz jak boski seks wyglada.

Teraz znowu potwierdzasz za kasa dla was jest najwazniejsza.

A co do Kopernika uzyj wikipedia - to nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Kopernika uzyj wikipedia - to nie boli.

 

To jest wlasnie Kopernik w wikipedia.

Mikołaj Kopernik

Miedzy innymi

Z małżeństwa z Barbarą Mikołaj miał czworo dzieci: Andrzeja, Barbarę, Katarzynę i Mikołaja.
Był wybitnym polihistorem Renesansu, zajmował się między innymi astronomią, matematyką, prawem, ekonomią, strategią wojskową, astrologią[4][5], był także lekarzem oraz tłumaczem.

 

To ma byc ksiadz? A moze my o innym Koperniku mowimy.

Pit masz racje to byla kobieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się sprzeczać, niech każdy decyduje za siebie Każdy ma swoja wolna wolę i wybiera, to co dla niego dobre Nie oceniac siebie przez pryzmat wiary czy reki, tylko jakimi jesteście , jesteśmy .Owszem jestem po I stopniu reiki i nie robiłam tego dla kasy ,ani mój mistrz .Jestem wdzieczna losowi ,ze to zrobilam ,nie czuje w sobie żadnego "szatana" byłam i jestem tą sama osobą ,może nie uwierzycie Wasza sprawa, ale naprawdę nie biorę jednego leku po reiki i czuje sie dośc dobrze, Nie chce pisać że to jakis cud bo choroba jest, tylko tak nie morduje jak przed reiki i obecnie nie regulowana lekiem

Dlatego ocena każdego z nas będzie inna i dajcie kazdemu prawo wyboru, bez krytykowania Jak i wiary ktorą wybierze jak sposobu ratowania samego siebie

Edytowane przez Radiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie Kopernik w wikipedia.

Mikołaj Kopernik

Miedzy innymi

 

 

 

To ma byc ksiadz? A moze my o innym Koperniku mowimy.

Pit masz racje to byla kobieta.

 

No z takim podejsciem do slowa pisanego to mozna zrozumiec Wasza wiare w to co wam mowia. Zero trudu aby cos samemu szukac... slogany sie licza kopernik byla kobieta.

 

Fakt faktem Kopernik byl Kanonikiem, pobieral swoje nauki w szkolach katolickich i duzo wierzy ze Kopernik przyjal swiecenia:

 

Autor biografii stawia interesujące pytanie: czy Kopernik, będąc kanonikiem we Fromborku (urząd ten w XVI-wiecznej Polsce mogła otrzymać osoba świecka), przyjął święcenia kapłańskie? Wnikliwa kwerenda pozwoliła odpowiedzieć na nie twierdząco. W ostatnich latach życia, kiedy biskupem Warmii był Jan Dantyszek, wszyscy kanonicy warmińscy zostali zobowiązani do przyjęcia święceń i nic nie wskazuje na to, iżby Kopernik nie dostosował się do tego nakazu. Potwierdzeniem tego faktu jest również, zdaniem Sierotowicza, znalezienie prywatnego ołtarza Mikołaja Kopernika.

Edytowane przez j102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie padła tu odpowiedź na postawione przeze mnie pytanie - co KK zrobił z Galileuszem?

Nie dziwię się w sumie, to trudna odpowiedź...:)

Komuś tu się buddyzm (który nie jest religią ani energią uzdrawiającą, tylko ruchem filozoficznym, często przez ignorantów mylonym z Zen) z Reki pomieszał... Jak można dyskutować nie mając pojęcia, o czym się dyskutuje...

Co do tego, że są księża z powołania, nie wyciągający nachalnie ręki po kasę to się zgadzam, sam takich znałem, na nieszczęście to kropla morzu pazerności.

Ja nie pisałem (czytać ze zrozumieniem też trzeba umieć) że chrzest to inicjacja tylko że to rytuał magiczny (na chrzczoną osobę są nakładane pieczęcie KK podobnie jak przy bierzmowaniu, cholernie trudno sie potem je ściąga).

Inicjowany jest biskup (szczerze mówiąc nawet nie wiem przez kogo, przez papieża albo kardynała ale chyba przez papieża) a on inicjuje księzy... Wielki Mistrz, Mistrz, adept... coś mi to przypomina...

 

Panie administratorze, niech mnie pan nie rozsmiesza. Galileusza skazano na areszt domowy za twierdzenie swoich pogladow. Teraz bomba - a co wy robicie???? PRZECIEZ TO WY NEGUJACIE NAUKE I KONWENCJONALNA MEDYCYNE. Co za hipokryzja, negujecie kosciol za to co zrobil a sami z podwojna moca robicie to samo.

 

Buddyzm jest poznawany jako religia (ale nie przez wszystkich) - brakuje panu wiedzy na ten temat. Niestety buddyzm ma zwiazek z New Age, jest on wykorzystywany do miedzy innymi reiki. Niech mnie pan nie rozsmiesza po raz drugi... caly wasz ruch wywodzi sie stamtad.

 

Ksiezy, biskupow, kardynalow mianuje sie a nie inicjuje. Jesli nawet to panu przypomina reiki, to po co pan odszedl od kosciola - przeciez wedlug pana to jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wartosci maja reiki? Hmmmm, podstawa buddyjska rozwinieta w krajach gdzie bieda az piszczy. Indie - kraj w ktorym istnieja dalej kasty klasowe, niewolnictwo i nedza. Oczywiscie w takich krajach buddyzm bedzie sie rozwijal bo co moga oni wiecej zaoferowac w kompletnej nedzy... milosc do drugiego, takie "zyj w nedzy i kochaj drugiego - to pomoze Ci przetrwac nastepny dzien". Przy okazji jak sie jeszcze powie ludziom o magi wyleczania, nie majacym zadnej edukacji to LOJEJ wszyscy az oczy wytrzeszcza z niedowierzania. Buddyzm jest super sprawa wlasnie w takich krajach. Omamic biedote, postawic na wlasny rozwoj, nie na rodzine, edukacje, czy kariere - PO CO - reiki to wszystko zastapia. Kiedy KK ma wartosci i ocenia ludzi za grzechy ktore popelniaja, buddyzm mowi tym ludziom - wszystko jest ok, milosc do blizniego Was uratuje. To jest wlasnie motorem zastoju w tych krajach. MOZE PAN MOWIC JAKI JEST ZLY KK, ALE POPATRZ PAN NA AZJE GDZIE CI WLASNIE WYZNAWCY BUDDYZMU SIEDZA WE WLASNYCH KASTACH - GDZIE JEST TA ICH MILOSC - porownywac KK do nich to jest duze nieporozumienie. KK nie ma takiej hipokryzji.

 

Dane ze strony Religie współczesnych Indii. Czy religie te mają wpływ na życie polityczne? - Sciaga.pl

 

Najważniejszą religią Indii jest hinduizm, wyznawany przez 81,1% ludności, dominujący we wszystkich stanach i terytoriach związkowych z wyjątkiem Pendżabu, Dżammu i Kaszmiru oraz stanów przygranicznych na pn. wschodzie. Islam wyznaje 12% mieszkańców Indii , przede wszystkim w stanach Dżammu i Kaszmir , Uttar Prades , Asam , Bengal Zach.i pn.Kerala. 2,3% ludności stanowią chrześcijanie , z czego połowa to katolicy, pozostali zaś-unici (rytu malabarskiego i malankarskiego) , prawosławni i protestanci; chrześcijanie zajmują gł. pd. Keralę , Goa (dawne enklawy portugalskie) oraz pd.-wsch. Tereny pogranicza, na których prowadzono intensywną działalność misyjną. 1,9% mieszkańców Indii stanowią sikhowie zamieszkujący Pendżab i terytorium stołeczne Delhi; pozostałe mniejszości religijne to : buddyści (0,8%-wsch.Dżammu i Kaszmir , Sikkim , Arunacal Prades , Maharasztra ) , dźiniści (0,4%-Radźasthan , Madhja Prades ) i parsowie ( 0,01%- Bombaj ).

 

Jak Indie mogą być krajem buddyjskim, jeśli buddyści to 0.8% całości. Toż tam katolików jest więcej niż buddystów. Ludzie przestańcie zaśmiecać forum takimi bzdurami, bo niektórzy traktują tę stronę jak źródło wiedzy.

Edytowane przez mahadeva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane ze strony Religie współczesnych Indii. Czy religie te mają wpływ na życie polityczne? - Sciaga.pl

 

Najważniejszą religią Indii jest hinduizm, wyznawany przez 81,1% ludności, dominujący we wszystkich stanach i terytoriach związkowych z wyjątkiem Pendżabu, Dżammu i Kaszmiru oraz stanów przygranicznych na pn. wschodzie. Islam wyznaje 12% mieszkańców Indii , przede wszystkim w stanach Dżammu i Kaszmir , Uttar Prades , Asam , Bengal Zach.i pn.Kerala. 2,3% ludności stanowią chrześcijanie , z czego połowa to katolicy, pozostali zaś-unici (rytu malabarskiego i malankarskiego) , prawosławni i protestanci; chrześcijanie zajmują gł. pd. Keralę , Goa (dawne enklawy portugalskie) oraz pd.-wsch. Tereny pogranicza, na których prowadzono intensywną działalność misyjną. 1,9% mieszkańców Indii stanowią sikhowie zamieszkujący Pendżab i terytorium stołeczne Delhi; pozostałe mniejszości religijne to : buddyści (0,8%-wsch.Dżammu i Kaszmir , Sikkim , Arunacal Prades , Maharasztra ) , dźiniści (0,4%-Radźasthan , Madhja Prades ) i parsowie ( 0,01%- Bombaj ).

 

Jak Indie mogą być krajem buddyjskim, jeśli buddyści to 0.8% całości. Toż tam katolików jest więcej niż buddystów. Ludzie przestańcie zaśmiecać forum takimi bzdurami, bo niektórzy traktują tą stronę jak źródło wiedzy.

Masz rację, Indie to kraj w którym główną religią jest hinduizm, w obrębie hinduizmu jest wiele ścieżek, natomiast buddyzm i właściwie wszystie religie świata mmają wiele wspólnego z hinduizmem :) Buddyzm strikte wywodzi się z hinduizmu, a w szczególności z siwaizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buddyzm dla zainteresowanych ,a Jezusa Chrystusa jak już wtajemniczył Budda i on również przekazał nauki o rei ki :

Buddyzm

Aby w pełni zrozumieć Cztery Szlachetne Prawdy, Budda zalecał podążać Ośmioraką Ścieżką, na którą składają się:

1.Właściwy Pogląd – jest to poznanie Czterech Szlachetnych Prawd (pāli. sammā-diṭṭhi; sanskr. samyak-dṛṣṭi)

2.Właściwe Postanowienie – to postanowienie wyrzeczenia się złej woli i odstąpienie od wyrządzania wszelkiej krzywdy (pāli. sammā-saṅkappa; sanskr. samyak-saṃkalpa)

3.Właściwe Słowo – to powstrzymanie się od kłamstwa, od mowy powodującej nieporozumienia między ludźmi ("dzielącej" mowy), obelżywej mowy, pustego gadania (pāli. sammā-vācā; sanskr. samyak-vāc)

4.Właściwy Czyn – to powstrzymanie się od zabijania, od kradzieży, od nieskromności (pāli. sammā-kammanta; sanskr. samyak-karmānta)

5.Właściwe Zarobkowanie – to powstrzymywanie się od zarobkowania przynoszącego szkodę innym istotom, takiego jak: handel bronią, żywymi istotami, odurzającymi napojami, trucizną, od rybołówstwa, rzeźnictwa, wojskowości, fałszu, zdrady, przepowiadania przyszłości, oszustwa, wykorzystywania itp. (pāli. sammā-ājīva; sanskr. samyak-ājīva)

6.Właściwy Wysiłek – to intencje i wysiłek, które nie pozwalają na powstawanie złych, a pozwalają na powstanie dobrych mentalnych właściwości. (pāli. sammā-vāyāma; sanskr. samyak-vyāyāma)

7.Właściwa Uważność – zachowanie uważności we wszystkim, co się przedsięwzięło (pāli. sammā-sati; sanskr. samyak-smṛti)

8.Właściwa Medytacja –- dążenie do osiągania stanów, w których znika "ego" (pāli. sammā-samādhi; sanskr. samyak-samādhi)[16]

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane ze strony Religie współczesnych Indii. Czy religie te mają wpływ na życie polityczne? - Sciaga.pl

 

Najważniejszą religią Indii jest hinduizm, wyznawany przez 81,1% ludności, dominujący we wszystkich stanach i terytoriach związkowych z wyjątkiem Pendżabu, Dżammu i Kaszmiru oraz stanów przygranicznych na pn. wschodzie. Islam wyznaje 12% mieszkańców Indii , przede wszystkim w stanach Dżammu i Kaszmir , Uttar Prades , Asam , Bengal Zach.i pn.Kerala. 2,3% ludności stanowią chrześcijanie , z czego połowa to katolicy, pozostali zaś-unici (rytu malabarskiego i malankarskiego) , prawosławni i protestanci; chrześcijanie zajmują gł. pd. Keralę , Goa (dawne enklawy portugalskie) oraz pd.-wsch. Tereny pogranicza, na których prowadzono intensywną działalność misyjną. 1,9% mieszkańców Indii stanowią sikhowie zamieszkujący Pendżab i terytorium stołeczne Delhi; pozostałe mniejszości religijne to : buddyści (0,8%-wsch.Dżammu i Kaszmir , Sikkim , Arunacal Prades , Maharasztra ) , dźiniści (0,4%-Radźasthan , Madhja Prades ) i parsowie ( 0,01%- Bombaj ).

 

Jak Indie mogą być krajem buddyjskim, jeśli buddyści to 0.8% całości. Toż tam katolików jest więcej niż buddystów. Ludzie przestańcie zaśmiecać forum takimi bzdurami, bo niektórzy traktują tę stronę jak źródło wiedzy.

 

A kto napisal ze Indie sa krajem Buddyjskim????? Bo ja nie. Tam sie wyznaje buddyzm - glownie w Azji poludniowei i poludniowo wschodniej. Po za tym Buddyzm wywodzi sie Hinduizmu. Logika szwankuje i brak wiedzy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto napisal ze Indie sa krajem Buddyjskim????? Bo ja nie. Tam sie wyznaje buddyzm - glownie w Azji poludniowei i poludniowo wschodniej. Po za tym Buddyzm wywodzi sie Hinduizmu. Logika szwankuje i brak wiedzy????

 

buddyzm wywodzi się z hinduizmu? :lol:

fakt, że są to powiedzmy religie dharmiczne, ale żeby zaraz buddyzm i hinduizm, że jedno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buddyzm wywodzi się z hinduizmu? :lol:

fakt, że są to powiedzmy religie dharmiczne, ale żeby zaraz buddyzm i hinduizm, że jedno?

 

Erza pomoz mi - jak ty zdobylas ta sile argumentacji = 655?

 

1. "Buddyzm wiele zawdzięcza starodawnej i godnej szacunku tradycji hinduistycznej. W wielu kwestiach obie te religie są duchowymi bliźniętami - powiedział do Hindusów mieszkających w RPA Dalaj Lama.

 

 

Lider buddyzmu tybetańskiego w przemówieniu do wyznawców hinduizmu w RPA dziękował im za zachowanie tradycji religijnych, kulturowych i duchowych tej treligii. - Jestem bardzo szczęśliwy, że zachowaliście tyle elementów tradycji mojej drugiej ojczyzny - Indii - mówił Dalaj Lama. "

 

2. "Z reguły za symbol religii hinduistycznej uważa się znak: "OM". Czasami też symbolem hinduizmu jest swastyka hinduistyczna. Z hinduizmu (i poprzedzającego go braminizmu) wywodzi się wiele innych religii, m.in. buddyzm[3][4], dźinizm, sikhizm, adźiwikowie (pośrednio)[3][4]."

 

3. "Drugą ważną w Indiach religią jest buddyzm. Nie jest on istotny ze względu na liczbę wyznawców, bo tych jest tu niewielu - około 2 %, ale z uwagi na wartości, które przeniknęły do hinduizmu. Hindusi uważają dziś Buddę za jedną z inkarnacji hinduistycznego boga Wisznu. Miejsca związane z Buddą są ważnymi ośrodkami pielgrzymkowymi. Buddyzm pochodzi z Indii Północnych. Jako że buddystyczny ruch religijno filozoficzny zwrócony jest przeciw wierze w bogów, buddyści odrzucili system kastowy i obrządki wedyjskie. Ze starszej religii przejęli idee karmy, reinkarnacji, nirwany i wiele innych pojęć. Ich religia kładzie nacisk na medytacje i przestrzeganie wzorców moralnych. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innej dziedzinie :D

w Tarocie mianowicie :)

 

buddyzm a buddyzm tybetański i postać Dalajlamy to coś zupełnie innego

poza tym hinduizm "przejął" sobie Buddę jako ich awatara, czyli jak już zostało wspomniane przez Ciebie - wcielenie Wisznu

dla mnie osobiście są to dwa oddzielne wierzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innej dziedzinie :D

w Tarocie mianowicie :)

 

buddyzm a buddyzm tybetański i postać Dalajlamy to coś zupełnie innego

poza tym hinduizm "przejął" sobie Buddę jako ich awatara, czyli jak już zostało wspomniane przez Ciebie - wcielenie Wisznu

dla mnie osobiście są to dwa oddzielne wierzenia

 

Erza, ale mnie to nie interesuje co myslisz osobiscie o tym. Poczytaj wiecej buddyzm i hinduizm sa jak blizniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erza, ale mnie to nie interesuje co myslisz osobiscie o tym. Poczytaj wiecej buddyzm i hinduizm sa jak blizniaki.

 

a myślałam, że forum to miejsce, gdzie dzielimy się właśnie swoimi przemyśleniami

do zdobywania wiedzy mamy encyklopedie, książki, kompendia

znam założenia buddyzmu i hinduizmu i nie widzę tam niczego, co można określić mianem "bliźniaczności"

są podobne, fakt, ale na tyle, by mówić o nich jak o bliźniętach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślałam, że forum to miejsce, gdzie dzielimy się właśnie swoimi przemyśleniami

do zdobywania wiedzy mamy encyklopedie, książki, kompendia

znam założenia buddyzmu i hinduizmu i nie widzę tam niczego, co można określić mianem "bliźniaczności"

są podobne, fakt, ale na tyle, by mówić o nich jak o bliźniętach :)

 

Kazde przemyslenie musi byc podparte jakims mocnym argumentem (nawet to na forum, bo inaczej to pachnie nie zrozumieniem tematu) - twoje nie bylo.

No niestety wielu widzi duzo podobienstwa miedzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde przemyslenie musi byc podparte jakims mocnym argumentem (nawet to na forum, bo inaczej to pachnie nie zrozumieniem tematu) - twoje nie bylo.

No niestety wielu widzi duzo podobienstwa miedzy nimi.

 

nie wmówisz mi teraz, że nie rozumiem tematu, owszem rozumiem

i wyraziłam swoje zdanie

nie jestem "wielu"

dla mnie hinduizm jest zlepkiem wierzeń

a buddyzm jest całościowy

to już jest podstawowa różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde przemyslenie musi byc podparte jakims mocnym argumentem (nawet to na forum, bo inaczej to pachnie nie zrozumieniem tematu) - twoje nie bylo.

No niestety wielu widzi duzo podobienstwa miedzy nimi.

 

Praktykuję Buddyzm wiele lat ,oraz studiuję inne religie na świecie ,i powiem ci że Buddyzm jest najbardziej pokojową religią na świecie ,ale jak w innych religiach powstało wiele odmian i interpretacjii tej ponadczasowej i świętej nauki ,odkąd swoje nauki głosił tam jeden z wielkich nauczycieli ludzkości :

 

Siddhartha Gautama - po swoim oświeceniu z ciemnoty ignorancji i niewiedzy i osiągnięciu równowagi emocjonalnej ,oraz osiągnąwszy najwyższą świadomość duchową , świadomość Boga - Budda ,oczywiście na Dalekim Wschodzie jest inny klimat i inny jest poziom świadomości ,zrozumienia ,dlatego na Zachodzie gdzie panuje inny klimat i zrozumienie oraz światopogląd ,nauczał inny mistrz duchowy tych samych Boskich i Ponadczasowych Nauk :

 

- Jezus - Chrystus czyli namaszczonym przez Boga zwany ,lub Mesjaszem czy pomazańcem Bożym .

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam ciekawą historię ,zasłyszaną kiedyś ,niewiem na ile prawdziwa ,ale warta przemyślenia :

 

Była sobie grupa naukowców,jeden z ich kolegów miał nielogiczną ,mistyczną,metafizyczną ,paranormalną,parapsichiczną ,wizionerską,proroczą } Jednym Słowem Nadprzyrodzoną Wizję

 

Doznanie jego było bardzo silne więc musiał się tym z kimś podzielić ,więc opowiedział swoje doznanie/wizję kolegom naukowcom ,oni nie dość że go wyśmiali bo to nie pasuje wierzyć w takie bzdury poważne , szanowanemu naukowcowi-badaczowi ,to jeszcze wyykluczyli go z zespołu badaczy i rozpuścili o nim krzywdzących plotek ,zrobili z niego człowieka niespełna rozumu co plecie bajki wyssane z palca i którego nie powinno się brać nas poważnie .

 

Człowiek ten z samotności,zgryzoty i niezrozumienia wkrótce zmarł na zawał ,na atak serca.

 

Także jeśli kogoś,osądzimi -w myśli lub mowie zastanówmy się nieco czy czasem nie przyczyniamy się do zguby tego człowieka ,a pozory mogą być mylące,wiem coś tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Ty rozbawiłeś mnie do łez. Wychodzi na jaw twoja ogromna ignorancja - Kodeks Etyczny bioterapeuty (a więc również reikowca) ZABRANIA odciągania kogokolwiek od medycyny konwencjonalnej, najlepsze efekty osiąga się wtedy, gdy medycyna konwencjonalna i reki zgodnie ze sobą współpracują.

 

Święta racja :) Oczywiście bywa i tak że ReiKi, czy inna forma energoterapii wystarczy, aby pomóc danej osobie w jakimś temacie, ale trzeba zauważyć, że sam Usui stosował również inne formy terapii niż ReiKi, np. ziołolecznictwo. Poza tym, żaden rozsądny bioenergoterapeuta nie zabroni klientowi korzystać z medycyny konwencjonalnej, a nawet powinien poprosić swojego klienta o wszystkie wyniki badań związane z daną chorobą i powinien zapytać, czy ów klient był na wizycie u lekarza, jeśli nie był to należy taką osobę wysłać do lekarza. Często jest tak, że efekty naszej pracy mogą szybciej zamanifestować się w ciele dopiero, gdy włączymy do terapii odpowiednie działania m. in. związane z med. klasyczną. Trzeba korzystać z tego co znamy, co wiemy na pewno, że może być pomocne i szukać nowych rozwiązań, a ograniczanie się tylko do

ReiKi, lub tylko do med. klasycznej, jest ignorancją i negowaniem możliwości uzdrowienia kogoś z jego dolegliwości. Ogólnie wszelka przesada jest nie wskazana, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie człowieka, lub innej istoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wartosci maja reiki? Hmmmm, podstawa buddyjska rozwinieta w krajach gdzie bieda az piszczy. Indie - kraj w ktorym istnieja dalej kasty klasowe, niewolnictwo i nedza. Oczywiscie w takich krajach buddyzm bedzie sie rozwijal bo co moga oni wiecej zaoferowac w kompletnej nedzy... milosc do drugiego, takie "zyj w nedzy i kochaj drugiego - to pomoze Ci przetrwac nastepny dzien". Przy okazji jak sie jeszcze powie ludziom o magi wyleczania, nie majacym zadnej edukacji to LOJEJ wszyscy az oczy wytrzeszcza z niedowierzania. Buddyzm jest super sprawa wlasnie w takich krajach. Omamic biedote, postawic na wlasny rozwoj, nie na rodzine, edukacje, czy kariere - PO CO - reiki to wszystko zastapia. Kiedy KK ma wartosci i ocenia ludzi za grzechy ktore popelniaja, buddyzm mowi tym ludziom - wszystko jest ok, milosc do blizniego Was uratuje. To jest wlasnie motorem zastoju w tych krajach. MOZE PAN MOWIC JAKI JEST ZLY KK, ALE POPATRZ PAN NA AZJE GDZIE CI WLASNIE WYZNAWCY BUDDYZMU SIEDZA WE WLASNYCH KASTACH - GDZIE JEST TA ICH MILOSC - porownywac KK do nich to jest duze nieporozumienie. KK nie ma takiej hipokryzji.

 

Dlaczego jako przykład podajesz Indie, gdzie buddystów jest 0.8%. Według tej logiki mógłbym powiedzieć, że podstawa katolicka jest rozwinięta w krajach, gdzie bieda aż piszczy, bo katolików w Indiach jest więcej niż buddystów. Dobrze wiesz, że reiki odkrył, lub odkrył na nowo Mikao Usui, który jest Japończykiem, czyli reiki narodziło się w Japonii, gdzie shinto i buddyzm to najważniejsze religie, a Polska w porównaniu z Japonią to dość biedny kraj. Rolę kapłanów w buddyzmie pełnią mnisi w klasztorach, a jak sobie ich porównasz z naszymi kapłanami, to nasi pod żadnym względem nie dorównują tamtym, chyba że masz na myśli to, że nasi księża żyją w dobrobycie, ksiądz z mojej parafii jeździ autem za 250 tyś, żaden mnich byddyjski mu nie dorówna, tu się z tobą zgodzę. Co do samego reiki to powiedz, czy ktoś cię zmusza do tego, by korzystać z usług reikowców, czy państwo ci każe płacić podatki dla nich? To jest sposób leczenia dla zainteresowanych, nie jesteś zainteresowany to twój wybór, ale pozwól jednocześnie wybierać innym według własnej woli. Ciekaw jestem, czy choć raz spróbowałeś tej metody na sobie, bo ludzie często krytykują rzeczy, mimo że sami nigdy z nimi nie mieli do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beneton.

Prawdy nie zmienisz. To Kościół zapoczątkował uniwersytety. Kopernik, który "wstrzymał słońce a ruszył ziemię" był księdzem.

 

Owszem, ale początkowo za swoje poglądy omal nie padł ofiarą inkwizycji ze strony Kościoła :lol: Słońce jest nieruchome?? Jak to?? Dla ludzi wierzących takie stwierdzenie było wówczas grzechem przeciwko ludzkości. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, spokojnie, załóżmy że jest to zło - ale czy ktoś ma jakieś sensowne argumenty na udowodnienie tej tezy? Jeśli tak to niech je wszystkim przedstawi, najlepiej w punktach. Bo na razie rozmawiamy o wszystkim i o niczym. Znajdzie się ktoś odważny? ;)

Edytowane przez pawel116
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spokojnie, załóżmy że jest to zło - ale czy ktoś ma jakieś sensowne argumenty na udowodnienie tej tezy? Jeśli tak to niech je wszystkim przedstawi, najlepiej w punktach. Bo na razie rozmawiamy o wszystkim i o niczym. Znajdzie się ktoś odważny? ;)

 

no właśnie, przeczytałam całą Waszą dyskusję i nie znajduję rzeczowych argumentów. dlaczego Reiki miałoby być złe? czy znacie kogoś, komu zaszkodziło? ja znam wiele osób, które naprawdę praktykując Reiki się wyciszyło - sama to po nich widzę, widzę, że są spokojniejsze i bardziej opanowane, nawet nie musiały mi tego mówić :) być może tak jest, że pamiętam tylko te przykłady, które potwierdzają moją teorię (warto praktykować Reiki), dlatego chętnie poznam drugi punkt widzenia

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak, ze osoba która osobiście nie zetknęła się z ReiKi będzie mówić, że jest złe. Dlaczego? A no to dlatego, że jest to coś czego nie doświadczył/a.

Wszystko co nieznane jest owiane tajemnicą i nutką niepewności.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie możliwe, że tak jest. ludzie boją się nieznanego :) no i też chyba można przyznać, że dla kogoś z zewnątrz, kto zupełnie nie interesuje się ezoteryką, Reiki brzmi dość abstrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak, ze osoba która osobiście nie zetknęła się z ReiKi będzie mówić, że jest złe. Dlaczego? A no to dlatego, że jest to coś czego nie doświadczył/a.

Wszystko co nieznane jest owiane tajemnicą i nutką niepewności.

 

Szizi bardzo mądre słowa. Zawsze boimy się tego czego nie znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mahadeva

Energia reiki sama w sobie jest pozytywna, ale jak to w każdej dziedzinie zawsze znajdzie się jakiś oszust, który będzie wykorzystywał naiwność innych ludzi do własnych celów, będzie podszywał się za eksperta reiki nie wiele wiedząc o tego typu leczeniu. W medycynie konwencjonalnej też spotkałem kilku lekarzy, którzy chyba swoje dyplomy kupili na targowisku od naszych wschodnich braci. Poza tym oczekiwania wielu ludzi są lekko przesadzone. Bywa, że ktoś całe życie nie oszczędzał zdrowia i nagle oczekuje, że jednym zabiegiem ktoś go wyciągnie z poważnych tarapatów zdrowotnych. Znam jednego, co alkohol zrujnował mu życie, że organizm jego już nie tolerował alkoholu jak kiedyś, ale po kilku wizytach u bioenergoterapeuty podreperował swoje zdrowie na tyle, że znowu mógł szczęśliwie upajać się alkoholem, przynajmniej tak twierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jednego, co alkohol zrujnował mu życie, że organizm jego już nie tolerował alkoholu jak kiedyś, ale po kilku wizytach u bioenergoterapeuty podreperował swoje zdrowie na tyle, że znowu mógł szczęśliwie upajać się alkoholem, przynajmniej tak twierdził.

 

To jest właśnie typowa ludzka mentalność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Wy tu w ogóle rozprawiacie :) Szatan jest związany z chrześcijaństwem, a wg chrześcijaństwa wszystkie takie rzeczy jak reiki są złe (bo tak! bo tak pisze w Biblii). No i koniec tematu ;)

Ja tam bym się nie przejmował tym że coś dla wyznawcy jakiejś tam wiary jest złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...