Skocz do zawartości

Wywiad z egzorcystką świecką


różdżka

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam wywiad, na który dziś natrafiłam, a który bardzo mnie zaciekawił i zaintrygował: Poskramiaczka duchów - Strefa tajemnic w Onet.pl

 

Rozmowa wywarła na mnie spore wrażenie z kilku powodów. Po pierwsze sposób, w jaki wypowiada się ta Prątnicka: bardzo rzeczowo, fachowo i profesjonalnie. Tak, jakby mówiła o najzwyczajniejszym zajęciu - praca, jak każda inna. Choć jednocześnie jest to oczywiście wszystko bardzo ciekawe. Po drugie - egzorcyści kojarzyli mi się bardziej z mężczyznami, a przede wszystkim z księżmi. Tutaj jest kobieta, która nie dość, że odprawia egzorcyzmy świeckie, to dodatkowo robi to na odległość, a o samych duchach wyraża się wręcz z czułością...

 

A Wy co sądzicie o tych kwestiach i o samej rozmowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam wywiad i mam kilka pytań. Po pierwsze zastanawiam się, skąd egzorcystka ma wszyskie te informacje o zaświatach, o tym, kto przyciąga duchy itd? Czy to wszystko pochodzi z jej doświadczenia i wyobrażenia, że tak akurat jest? Z artykułu wynika, że tylko ludzkie dusze opętują - czy nie ma czego takiego jak opętanie przez diabła? Upadłego anioła? Czy opętać może inny byt niż duch umarłego człowieka?

Egzorcystka uważa, że tymczasowa utrata świadomości samego siebie sprzyja opętaniu, np. w stanie po zażyciu narkotyków lub spożyciu alkoholu, ale czy utratą świadomości nie jest też sen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Wanda Prątnicka to szarlatanka. Na tych wypędzeniach dorobiła się majątku, wielu ludzi doprowadziła do bankructwa, uzależnienia psychicznego, a nawet chorób psychicznych. Jej tekst zawiera szereg przekłamań na temat chociażby papieża Leona (który wcale nie był opętany). Ostrzegają przed nią zarówno psychologowie jak i księża egzorcyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, siloam, bardzo interesujące to, co piszesz... Zaskoczyło mnie to. Nie wiedziałam o tym, a wywiad wrzuciłam, bo wydał mi się naprawdę ciekawy. A skąd masz te informacje, możesz podać jakieś linki? Chętnie poczytam na ten temat coś więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Wanda Prątnicka to szarlatanka. Na tych wypędzeniach dorobiła się majątku, wielu ludzi doprowadziła do bankructwa, uzależnienia psychicznego, a nawet chorób psychicznych. Jej tekst zawiera szereg przekłamań na temat chociażby papieża Leona (który wcale nie był opętany). Ostrzegają przed nią zarówno psychologowie jak i księża egzorcyści.

 

Znam jeszcze jedną instytucję która na straszeniu szatanem,demonami, piekłem i na jedynie słusznych egzorcyzmach oraz na odpustach dorobiła się majątku. Konkurencja Wandy Prątnickiej jest na pewno nie mile widziana, kasa wpływa nie do tej sakwy co trzeba.

Mam czasem wrażenie że ekonomię to wymyślił Szatan ale zaraził nią nawet ludzi dla których pieniądz nie powinien mieć najmniejszego znaczenia bo: "moje królestwo nie jest z tego świata" , szkoda że to tylko puste słowa.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpływa i nie wypływa jako, że egzorcyści kościelni pracują za darmo ;) Oczywiście jest to straszne i naganne, bo powinni okazać miłosierdzie i dać zarobić pani Prątnickiej. Dużą ma willę, kler ją okrada z zarobku, nie starczy jej na opał i zmarznie w zimie biedaczka.

Może trzeba zorganizować zbiórkę pieniędzy, bo do Caritasu raczej po pomoc nie uderzy ;)

 

Oczywiście że za darmo jak cała instytucja, a zrzutaka dobrowolna jest co niedziela, a i po domach potrafią sie przelecieć aby sprawdzić jak owieczkom się powodzi - to takie piękne i wzniosłe takie bezinteresowne, a sami w takich chatkach mieszkają że im też pewnie opału zabraknie chyba w niedzielę dorzuce im coś na węgiel a i snopek słomy zaniosę aby otwór drzwiowy mogli sobie zastawić co by im snieg na klepiska nie padał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posługa egzorcystatu jest całkowicie darmowa. Nie są za nią przyjmowane żadne ofiary pieniężne. Natomiast usługi u egzorcystów świeckich nie są tanie ani pod względem duchowym, ani materialnym:

http://egzorcysta.org/

Znachorzy od egzorcyzmów

 

A tu coś specjalnie o pani Wandzie

 

http://egzorcyzmy.katolik.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=576&Itemid=66

Edytowane przez siloam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szkoda, że nie wspomnieli, że w 95 % przypadków wystarczył jeden zabieg, natomiast pomogła około 10000 osobom. A Tobie siloam szczerze radzę otwórz oczy, a w szczególności umysł na wszechświat, spójrz poza granice chrześcijaństwa. Popieram słowa Slawomira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...