Jump to content
Afuredasu

Wróżby andrzejkowe

Recommended Posts

Afuredasu

Jeśli się powtórzyłam z postem, to przepraszam :)

Chciałabym znaleźć jakieś ciekawe wróżby dla większej liczby osób (chcę powróżyć klasie)

Znacie jakieś sprawdzające się, fajne wróżby? ;)

Może być też coś w rodzaju psychotestu :) takiego ezoterycznego ^_^

Guest Mafciek

Dlaczego nie w tym? Przecież to takie folklorystyczne i tak dalej. :D No może pod żadną legendę i mądrość ludową to nie podchodzi ale w sumie to nie mamy tu chyba lepszego działu na coś takiego :/.

Adrienneb sporo takowych wróżb jest jednak patrzyłbym na nie z przymrużeniem oka i zostawił je dla wiejskich czarownic. :)

asztoret

A ja bym się chętnie dowiedziała czegoś więcej niż o laniu wosku przez klucz, jako wiejska czarownica :diabelek:

Guest Mafciek

Nie ma tu chyba żadnej głębszej filozofii z tym, że lanie wosku to chyba najciekawsza z andrzejkowych wróżb. Jak wiemy lejemy wosk przez klucz do wody a potem interpretujemy symbol, jaki ulepił się z wosku, całkiem jak przy wróżeniu z kuli czy zwierciadła. :]

akuka

Ja kojarzę ustawianie butów w kierunku progu, rzucanie obierki od jabłka przez lewe ramię, losowanie imion męskich rano z pod poduszki, wbijanie szpilki w papierowe serce z ukrytymi imionami, wróżba z wody - spełni się ta która pierwsza wypłynie i lanie wosku. Żadne wróżby andrzejkowe jednak nigdy mi się nie spełniły ;)

Guest Astra_

Tak tą z karteczkami właśnie dziś zrobiłam i juz wiem że się nie sprawdzi :( ale traktujmy to bardziej jako zabawę :)

karolinna

a mi i koleżance kiedyś kiedyś spełniło się to, co nam z wosku wyszło :D

Guest Astra_

Ja się najadłam soli na noc bo indhi kazała :) a męża nie zobaczyłam i wody nie dał :(

akuka
Ja się najadłam soli na noc bo indhi kazała :) a męża nie zobaczyłam i wody nie dał :(

Ja bym przede wszystkim nie zasnęła z taką saharą w ustach, więc też nic bym nie zobaczyła :P

A jeśli chodzi o karteczki z imionami, to jest bzdura, bo podczas wróżenia najczęściej bierzemy pod uwagę tylko imiona polskie, a przecież w życiu różnie się układa :)

karolinna
podczas wróżenia najczęściej bierzemy pod uwagę tylko imiona polskie, a przecież w życiu różnie się układa :)

no ja napisałam na jednej kartce, że jakieś zagraniczne imię- jeżeli ja akurat wylosuję :lol_na:

Guest sheina

to ja dziękuję bardzo, zeby mi się spełniło - tym bardziej, że wyszło dziecko wg niektórych nie ważne,ze ja tam widziałam kobiete na wozku inwalidzkim, osła lub rybę.

Guest Astra_
Ja bym przede wszystkim nie zasnęła z taką saharą w ustach, więc też nic bym nie zobaczyła :P

A jeśli chodzi o karteczki z imionami, to jest bzdura, bo podczas wróżenia najczęściej bierzemy pod uwagę tylko imiona polskie, a przecież w życiu różnie się układa :)

Oj nie dopisałam tu chodziło o karteczki z życzeniami a nie imionami :)