Skocz do zawartości

Jak osiągnąć wyższy poziom duchowy


CzteryTrzecie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

normalnie jestem człowiekiem spokojnym, którego naprawdę ciężko zdenerwować. cieszę się życiem, chodzę prawie zawsze uśmiechnięty i - jak mówią ludzie - bije ode mnie radość. Od jakiegoś czasu palę raz w tygodniu marihuanę. pozwala mi ona się wyluzować, odstresować i sprawić, że potrafię zapomnieć o całym świecie nawet w taki sposób, jakiego nie potrafię osiągnąć normalnie. jednak zauważyłem coś jeszcze.

potrafię odczytać kim dana osoba jest, co siedzi w jej głowie, jaki ma punkt widzenia. jeśli mi dana osoba opowiada o czymś, to potrafię się postawić w jej sytuacji i zrozumieć ją w identyczny sposób, jak widzi to rozmówca. teraz mam pytanie

czy istnieją jakieś praktyki duchowe, które pomogą mi osiągnąć ten stan bez marihuany i by trwał on zawsze? nie chodzi mi o stan identyczny, jak przy 'spaleniu', bo ten stan utrudnia nieco funkcjonowanie i strasznie 'zamula' człowieka i jego reakcje. bardziej mi chodzi o ten stan umysłu, dzięki któremu potrafię rozumieć dane osoby w taki sam sposób, w jaki rozumiem je po 'upaleniu'.

Pozdrawiam

Edytowane przez CzteryTrzecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zanikają mi granice. chciałbym po prostu naturalnie rozumieć ludzi, bo to pomoże mi w tym, bym stał się jeszcze lepszym człowiekiem - dla siebie i dla innych. nie musi być stan identyczny. ale przynajmniej nieco zbliżony, dający chociaż namiastkę tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że coś takiego jest możliwe, ponieważ sama coś takiego odczuwam, nawet gdy nie jestem skopcona. Z tego co sama zauważyłam palenie powoduje odsunięcie świadomości w cień i uruchamia zaczątek podświadomości. Ale to tylko moja teoria:) jak chcesz pogadać to zapraszam, bo sama sporo palę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie raczej empatia? plus odsunięcie schematów poznawczych/świadomości w cień?

 

W sumie też to chciałem napisać, ale empatia też zadziala poprzez wampiryzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...