Jump to content
arabika

Charakterystyka znaków zodiaku - Baran

Recommended Posts

arabika

BARAN (21.03 - 18.04)

 

Z pewnością nie brakuje mu odwagi: nawet jeśli sam uważa inaczej i jeżeli towarzyszą mu obawy i wątpliwości, potrafi je przełamać w jednej chwili i zaatakować bez oglądania się na konsekwencje. Niestety, szybkość reakcji nie idzie u Barana w parze z planowaniem i przewidywaniem następstw, dlatego zanim cokolwiek zrobi, powinien się dobrze zastanowić. Do niewątpliwych zalet należą u niego: szczerość, aktywność i zdolność do entuzjazmu, do często spotykanych wad: niecierpliwość i brak delikatności przeradzające się czasem w niezamierzoną brutalność. W sprawach finansowych Baranowi zalecić należy umiar, a nawet pewną dozę nieufności wobec bliźnich, a w stosunkach z partnerem - uważną obserwację zachowań i wyciąganie odpowiednich wniosków. Jest to zaledwie pierwsza z dwunastu faz zodiaku, a więc od każdej następnej Baran może nauczyć się wielu cennych rzeczy. Jako uczeń powinien być wdzięczny i pojętny, ale jeśli dojdzie do przekonania, że jest już dostatecznie mądry i może zaprzestać nauki, będzie to przypadek beznadziejny. Kobieta reprezentująca tę fazę powinna przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestie taktu, delikatności i pogłębiania uczuć, mężczyzna - na to, że kobieta, która podziwiałaby w partnerze tylko upór, siłę i determinację, byłaby istotą nader prymitywną i chyba niewartą niczego innego niż to, co podziwia. A chyba nie o to chodzi.

 

ŻYWIOŁ: ogień.

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Lew, Strzelec, Waga, Bliźnięta, Skorpion.

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Koziorożec, Rak, Panna.

CIAŁO NIEBIESKIE: Mars

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: diament, rubin, ametyst, granat, turkus.

KAMIENIE NIEZALECANE: szafir, szmaragd, malachit.

SPRZYJAJĄCE KOLORY: żółty, czerwony, indygo.

NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: brązowy, czarny.

ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: wojskowość, sport, handel, drobny biznes, komunikacja.

NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: służba zdrowia, nauka i oświata, rolnictwo i ogrodnictwo, bankowość, rzemiosło.

POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: doświadczenie, opiekuńczość, towarzyskość, poczucie humoru, umiarkowana namiętność, ciekawość świata, szybki refleks, sprawność fizyczna, umiejętność adaptacji, mądrość i konsekwencja.

NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: upór, egocentryzm, pryncypialność, brak umiejętności szukania kompromisu i gwałtowność.

 

 

 

 

źródło: wg Robert Kord "Astrologia bez tajemnic"

Share this post


Link to post
Share on other sites
arabika

Pora roku: początek wiosny.

W przyrodzie znak Barana łączy się z pojawieniem się kwitnięciem roślin i

drzew. Jest to okres w którym dni staja się dłuższe, a słońce zaczyna ogrzewać ziemię.

 

Skojarzenia Anatomiczne: głowa,oczy,twarz i żuchwa.

Miejsca Geograficzne: Kraje: Niemcy,Japonia,Palestyna,Syria; Miasta: Birmingham,Kraków,Florencja,Marsylia,Neapol,Padwa,Saragossa.

 

Kluczowe słowa: radość życia, patrzenie przyszłość, siła energetyczna, siły witalne, nagle pojawienie się w świecie widzialnym, narodziny, początek, inicjatywa, śmiałość.

Edited by arabika

Share this post


Link to post
Share on other sites
arabika

Ludzie spod znaku Barana są inteligentni, odważni, pewni siebie, szlachetnego charakteru przeto godni zaufania. Ich pracowitość nakazuje im postępować ostrożnie w życiu, by dotychczasowego dorobku nie zmarnować. Zaleta pracowitości wyrabia w nich doskonałą, niemal uniwersalna pamięć, która obok sukcesów, może także przysporzyć kłopotów. Granice tolerancji są ograniczone, to też nie jednają im przyjaciół. W towarzystwie bywają mile widziani. Mężczyźni urodzeni pod znakiem Barana, bywają szorstcy w stosunku do podwładnych. Płeć piękna spod znaku Barana jest naprawdę piękna, szlachetna, a zarazem zaradna, pracowita i towarzyska. Kobiety są dobroduszne, łaknące wiedzy, nierzadko tryskające humorem i dowcipem. Mogą być złośliwe, chytre, a nawet pogardliwe dla kobiet spod innych znaków. W przypadku gdy los przyniesie im szybko stosowny poziom dobrobytu, wystąpi niebezpieczeństwo, że kobieta - Baran może roztrwonić swój majątek. Mężczyźni - Barany są nerwowi, zmienni w miłości, nadzwyczaj popędliwi, ale gdy raz podejmą decyzje, rzadko od niej odstępują. Najczęściej obdarzeni zostają darem elokwencji, to też poprzez swa wymowność umieją pozyskiwać sobie zwolenników. Jeżeli któryś Baran obierze sobie zawód polityka, zwykle wysoko dochodzi, a nierzadko z hukiem spada z drabiny wiedzy. Warto podkreślić, że mężczyźni spod wpływu Barana umieją podobać się kobietom, ładnie się noszą, gustownie ubierają - są osobnikami dystyngowanymi. Mają najczęściej trudności z podjęciem decyzji zawarcia związku małżeńskiego, ale gdy już ożenią się, są stałymi, dobrymi i szacunku godnymi partnerami. Dbają także o rodzinę, a swoje potomstwo próbują windować na wyżyny społeczne.

 

 

Porady dla urodzonych pod znakiem Barana:

Osoby urodzone pod znakiem Barana nie szybko znajdują swoje właściwe miejsce w życiu, w zawodzie, rodzinie. Powinni przeto starannie zając się wyszukaniem dla siebie najstosowniejszej sytuacji, by obrać sobie najwłaściwsze zajęcie. Powinni także dołożyć starań, by dokonać dobrego wyboru partnerstwa. Jeżeli te trudności pokonują, powodzenie w życiu pewne jednak wiele i stale pracować nad sobą, gdyż ujemne cechy charakteru mogłyby wziąć górę i sprawić wiele trudności we współpracy z podwładnymi. Przykrości mogą wynikać także z niewłaściwego traktowania przyjaciół. W tym zakresie muszą sporo popracować nad sobą, by właściwie ukształtować stosunki w miejscu pracy. Powinni tak kierować swymi siłami, by wzbudzić zaufanie otoczenia. Szczęście i duże powodzenie w życiu może im przynieść ujawnienie, rozwiniecie i ukierunkowanie zdolności artystycznych, a zwłaszcza pisarskich.

 

:oczko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

BARAN I MIŁOŚĆ

 

Element – Ogień

Cecha – męska

Planeta – Mars

Długość zodiakalna – od 0 do 30 stopni

Dom zodiakalny – pierwszy

Kolor – czerwony

Dzień – wtorek

Kamień – rubin

Metal – żelazo

Kwiat – geranium

Roślina – rozmaryn

Zapach – wiciokrzew

 

 

Ona

Ma w sobie dużo kobiecości i żadnych skrupułów, żeby samej przejąć inicjatywę. Jest przebojowa, dynamiczna i rzadko zdarza jej się kaprysić. W sztuce uwodzenia przejawia męskie cechy. A kiedy się już zakocha, daje partnerowi to co w niej najlepsze: radość, niezwykłą żywotność i umiejętność zmiany życia swojego otoczenia. Wszystko robi z pasją i energią. Potrafi jednak być impulsywna i czasem charakteryzuje ją tak zwany „słomiany ogień”. Kiedy zauważy, że miłość nie spełnia jej oczekiwań, nie zwleka, tylko jednym cięciem uwalnia się od krępującego ją związku. Uważa, że życie jest zbyt krótkie i ciekawe, by zawracać sobie głowę czymś, co nie rokuje dobrze na przyszłość. Nie pozwala, żeby ktoś ją zdominował, nie dla niej rola ofiary domowej, nie wolno jej zaniedbywać. Nie znosi płaczu i narzekania, szybko pozbywa się negatywnych emocji, nie żałuje podjętych decyzji. Rzadko robi sobie iluzje, potrafi „prześwietlić” partnera po kilku spotkaniach. Dlatego sporo flirtuje, zanim trafi na tego właściwego. A ten właściwy może liczyć na związek z kobietą hojną, energiczną i pełną pomysłów. Kobieta spod znaku Barana nigdy nie zgodzi się grać drugoplanowej roli, uważa, że racja jest zawsze po jej stronie. Nie dla niej partner autorytarny, czy próbujący ograniczyć jej wolność i kreatywność. Jeśli natomiast zgodzi się zaakceptować jej dominację, a czasem nawet zaborczość, ona urządzi mu życie jak w raju.

Na ogół jest wierna, bo kocha mocno i namiętnie, a także dlatego, że źle się czuje w sytuacjach ukradkowych spotkań i kłamstwa. Kiedy zaś zdarzy się jej „skok w bok” [bo czasem bywa kochliwa i kieruje się instynktem], zawsze znajdzie usprawiedliwienie dla swego postępowania. Kiedy dowie się, że to ona jest zdradzana, potrafi wpaść w nieokiełznaną złość, bo poczucie własnej godności i dumy jest w niej jednym z dominujących uczuć.

 

On

Jest najczystszym symbolem męskości, takim prawdziwym macho i to dla niego powód do prawdziwej dumy. Ma w sobie gen podboju i bardzo często pozwala mu dominować nad swoim postępowaniem. Zabiera się do podboju z wyrachowaniem i nawet do głowy mu nie przyjdzie, że mógłby spotkać się z odmową. Ale kiedy coś pójdzie nie po jego myśli, natychmiast o tym zapomina. Jest bardzo dumny ze swych podbojów miłosnych, na ogół miewa wiele przygód z kobietami, zapala się natychmiast i równie szybko gaśnie. Kiedy uzna, że poznał tę właściwą, poświęca jej cały swój entuzjazm. Ale wymaga podporządkowania się, wręcz całkowitego uwielbienia. Jest bardzo egocentryczny, nie znosi znajdować się na drugim planie, narzuca partnerce swoją wolę i nawet nie zamierza ukrywać kto tu naprawdę rządzi. Kiedy partnerka zaakceptuje te reguły, będzie kobietą uwielbianą. Mężczyzna Baran odda się jej całkowicie, będzie wspaniałym kochankiem i adoratorem, choć pozbawionym nieco romantyczności. Potrafi wybuchać bez powodu i gwałtownie, ale złość szybko mu mija. Brakuje mu cierpliwości, czasem bywa nieco brutalny, niezdolny do rzeczowej dyskusji. Jest niezwykle zazdrosny, nie toleruje nawet niewinnych flirtów, nie mówiąc o prawdziwej zdradzie. Reaguje natychmiast, bez żadnej dyplomacji. Do późnych lat zachowuje młodość i ochotę na seks. Oczekuje, że będziesz go za to podziwiać.

 

UWODZENIE, ZWIĄZEK, ROZSTANIE

Czy to kobieta, czy mężczyzna, sztuka uwodzenia Barana nie jest zbyt skomplikowana. Inicjatywa zwykle wychodzi od niego [lub od niej] i kiedy przyszła „zdobycz” okaże zgodę, dla Barana jest już wszystko jasne. Ale z okazaniem zgody należy się pospieszyć, bo Baran jest niecierpliwy i nie znosi czekać. Traci wtedy cały entuzjazm i szuka nowego obiektu westchnień. Jednak zbyt szybka zgoda może okazać się pułapką, bo Baran uwielbia walkę i musi poczuć się zdobywcą. Trzeba sporej dyplomacji, żeby mu dogodzić! Jeśli sam [sama] lubisz uwodzić, najpierw zwróć na siebie uwagę, a potem pozwól się zdobywać. Baran zdecydowanie woli rolę myśliwego niż zdobyczy.

 

Aby przekształcić tę pochodnię w trwały ogień, trzeba Baranowi okazywać uwielbienie, poddać się jego dominacji, szukać wraz z nim nowości i innowacji. Jeśli jesteś kobietą Barana, powinnaś domagać się rady, jakbyś nie potrafiła sama rządzić swoim życiem. Ujmiesz go kobiecą naiwnością i bezradnością. Byle nie było jej za dużo! Z mężczyzną Baranem trzeba umieć znosić jego ognisty temperament; z panią Baran nie można być ani przewidywalnym ani nudnym, należy być gotowym na ciągłe poszukiwania i zostawić jej dużą autonomię. Z nim życie jest chyba łatwiejsze niż z nią, wystarczy mu okazywać zainteresowanie i dzielić jego pasje, choć niekoniecznie wszystkie. Należy pozostawić mu margines wolności i dużą dawkę władzy [lub złudzenie, że ją naprawdę posiada].

Edited by werona

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natka2

BARAN (21 III -20 IV)

 

Znakiem tym rządzi Mars - bóg wojny. Jest to planeta stymulująca walkę, odwagę, siłę życiową, wielkie namiętności, ale również przemoc i bezwzględność. Ludzie urodzeni w tym znaku najczęściej charakteryzują się mocną konstrukcją psychiczną, a często również fizyczną. Są to indywidualiści o konkretnych zainteresowaniach. Metodą na życie u Barana jest walka. Często nie w pełni przygotowana, z marszu, ale za to z pełnym zaangażowaniem. Jest urodzonym wojownikiem we wszystkich dziedzinach życia. Na ogół nie zraża się przeciwnościami, a ponieważ myśli jego mają aspekt pozytywny, więc na ogół szczęście mu sprzyja. Wadami Barana jest niecierpliwość, zbytnia pewność siebie i brak właściwej, pełnej i spokojnej oceny zarówno sytuacji, jak i ludzi.

 

PANI BARAN

 

Wbrew pozorom pani Baran nie ma predyspozycji do zbytniego zaangażowania w sukcesy erotyczne, nie przejawia skłonności do nadmiernego seksu ani do wysublimowanych przeżyć erotycznych. Energię nie wyżytą w erotyzmie pani Baran najczęściej spala w gimnastyce, tańcu, bądź rywalizacji sportowej. Ideałem jej jest superman, a jednak w życiu najczęściej wiąże się z mężczyzną słabszym psychicznie, niezdecydowanym w walce życiowej, podświadomie szukającym oparcia w kobiecie. Wówczas staje się bardziej towarzyszką niż kochanką, niezastąpioną optymistką w trudnościach życiowych.

 

PAN BARAN

 

Jest to mężczyzna najbardziej męski z męskich, urodzony zdobywca serc niewieścich. Im większe trudności, tym bardziej się rozpala, a kiedy sukces zostaje osiągnięty, zaczyna się rozglądać za następną zdobyczą. Podobnie w interesach. Jest nienasycony, a jego ogromny zapas energii posiada zazwyczaj bazę w dobrym zdrowiu. Otwarty, odważny, pełen życiowego optymizmu, a przy tym uczynny i najczęściej z szerokim gestem. Nie pogardzi żadną zdobyczą, ale zakocha się w takiej kobiecie, która mu imponuje urodą, wytwornym sposobem bycia, a nade wszystko fantazją. Baran nie znosi monotonii i uległości. W miłości potrafi być wspaniały, bardzo męski, choć dla niektórych kobiet nieco prymitywny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gwiazdologia

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

BARAN:

Miejsce szczególnej godności - Słońce. Dlaczego? Słońce oznacza wolę, kreację, dumę. A Baran te cechy uwielbia.

Miejsce szczególnego osłabienia - Saturn. Dlaczego? Bo Saturn lubi powstrzymywać, spowalniać, zagęszczać. A Baran tego nie lubi.

 

Klaudiusz Ptolemeusz zwrócił uwagę, że ten znak jest też lubiany przez Słońce, bo zaczyna się wiosna. A wiosna to moment, kiedy dni robią się dłuższe niż noce i gdy robi się cieplej. Czyli - uaktywnia się działanie Słońca.

 

Druga ciekawostka - gwiazdozbiór Barana jest ... stosunkowo mały. A mały kojarzy się (złośliwie) z Napoleonem, albo pewnym polskim politykiem. Czyli - im jesteś mniejszy, tym dasz więcej popalić.

 

Pozdrowienia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vianne 22

Barany kojarzą mi się z dużą energią, dynamizmem, pewnością siebie, szybkim działaniem. Może są trochę czasem zbyt wybuchowe i mało delikatne. Baran gwałtownie i szybko wybucha, na szczęście dość szybko mu przechodzi. Dużo w nich takiej pasji, przebojowości. Czasem bywają dość mało taktowne i niecierpliwe. Często decyzje podejmują pod wpływem impulsu bez wcześniejszego zastanowienia.

Zajmowałam się chłopcem Baranem i był to mój najcięższy przypadek, był nieznośny, uparty, nieposłuszny, bardzo zazdrosny o siostrzyczkę, ciągle chciał być w centrum uwagi. Większość dzieci chce być w centrum, ale z tym małym Baranem ciężko mi było najbardziej :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest björn

ale Barany, jak kochają, to na zabój... ukochany(/-a) ponad wszystko :) nie ma miłości na pół gwizdka !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...