Skocz do zawartości
arabika

Skorpion

Rekomendowane odpowiedzi

arabika

Skorpion

 

(24.10 – 22.11)

Znak: żeński, wodny, stały.

Władca: Pluton i Mars w retrogradacji.

Egzaltacja: Uran i Saturn w retrogradacji.

Excil: Chiron i Wenus w retrogradacji.

Fall: Księżyc.

Konstytucja: pykniczna. Dobrze zbudowana, dorodna figura. Górna część ciała potężniejsza niż dolna. Krótka, gruba szyja. Szeroka i wysoka pierś. Pełna, piękna twarz z dużym czołem. Brwi albo nastroszone i zrośnięta, albo cienkie, w kształcie łuku (szczególnie u kobiet). Oczy duże, błyszczące, czasami wypukłe. Spojrzenie przenikliwe. Orli profil. Włosy gęste, często kręcone w okolicy czoła i skroni. Nogi krótkie, ręce małe i ładne. Głos wyraźny i głęboki.

Temperament: flegmatyczny, lekko choleryczny, sarkastyczny.

Pozytywne cechy charakteru: wewnętrzna aktywność emocjonalna, namiętności, wiara w siebie, samokontrola, opanowanie, rozwaga, zdecydowanie, upór, wytrwałość, wytrzymałość, duma, umiejętność godnego znoszenia ciosów losu, majestatyczność, jaskrawo okazywane poczucie wartości własnej i sprawiedliwości. Żądza uznania. Męstwo, umiejętność podejmowania decyzji, zdolność do znajdywania wrażliwego miejsca u przeciwnika i zadawania niszczących uderzeń. Bogata fantazja, żywa i twórcza wyobraźnia, subtelność duszy, wrażliwość. Silna intuicja, przenikliwość, dar prorokowania, wiele wrodzonych zdolności i talentów.

Negatywne cechy charakteru: drażliwość, pobudliwość, samowola, swoista moralność, sarkazm, krytycyzm, chytrość, dwoistość, oszustwa, brutalność, gwałtowność, skrytość, mściwość, podstępność, nieokiełznane namiętności, chorobliwa seksualność.

Słabe miejsca w organizmie i ciele: dolna część brzucha, rejon pachwin i układ rozrodczy. Narządy wydalnicze i wydzielania wewnętrznego. Pęcherz moczowy i miedniczki nerkowe. Pęcherzyk żółciowy, żyły.

Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała, narządów płciowych. Kamica żółciowa. Choroby gardła i nosa, jamy ustnej i przełyku, krtani. Choroby z wysoką temperaturą i procesami zapalnymi. Żółtaczka, róża, dyzenteria, czerwonka. Wrzody. Choroby przeziębieniowe i infekcyjne. Rany głowy, twarzy. Interwencje chirurgiczne. Choroby oczu aż do utraty wzroku. Raki. Hemoroidy. Paraliż.

Metal: żelazo i brąz.

Minerały: jako talizman – sardonit. W ogóle: rubin, krwawnik, czerwony karneol. Specyfika: dla urodzonych od 24 września do 2 listopada – heliotrop i diament, dla urodzonych od 3 do 12 listopada – ametyst, dla urodzonych od 13 do 22 listopada – kamień księżycowy.

Flora: rośliny o gorzkim smaku i ostrym, gryzącym zapachu, rośliny trujące, piołun, wrzos, jeżyna, pieprz, gorczyca, pokrzywa, por, czosnek, rzepa, fasola, rośliny trawiaste, tykwa, gryka, szałwia, rozmaryn.

Fauna: drapieżniki, zwierzęta wodne, jadowite gady i węże, dzik, koń, muł, pies, dzięcioł, skorpion, pająki, robaki.

Mikroelementy: siarczan sodu, żelaza i wapnia.

Witaminy: C, E, B.

Liczby: 4, 9, 14.

Dzień: wtorek.

Kolor: jaskrawoczerwony i czarny.

Państwa i regiony: Syria, Algier, Maroko, Bawaria, Katalonia, Walencja, Norwegia, Zachodnia Szwecja.

Miasta: Baltimore, Doker, Halifax, Liverpool, Messyna, Pompeje, Tokio, Newcastle, Nowy Orlean, Frankfurt nad Odrą, Waszyngton, Monachium, Gdańsk, Rottenburg. Krótka informacja

Skorpion niesie w sobie tajemnicę narodzin i śmierci. Znak Skorpiona alegorycznie symbolizuje wąż – przyczyna grzechu pierworodnego. Od starożytnych czasów uważany jest za znak oczyszczenia i transformacji. Skorpiony walczą, cierpią, pożerają same siebie i ponownie się odradzają jak feniks z popiołów.

To najbardziej tajemniczy i intrygujący znak Zodiaku. Ludzie urodzeni pod jego wpływem są silni, wolicjonalni, energiczni, dumni, z silnym poczuciem godności osobistej, często egoistyczni i interesowni. Bywają wyjątkowo podejrzliwi, nieufni, zapalczywi, impulsywni, drażliwi, skłonni do obrażania się, ale sprawiedliwi. Mają tendencję do surowych ocen i są w nich kategoryczni. Ce****e ich duża wiara w siebie, bezceremonialność i brak litości, choć z drugiej strony są marzycielscy, wrażliwi, uczuciowi i pełni miłości do zwierząt i przyrody. Właściwa jest im żądza wiedzy, chęć dotarcia do sedna sprawy, co prowadzi ich do zgłębiania nauk tajemnych.

Jedne Skorpiony lubią samotność, izolację, są skłonne do medytacji, inne bywają skłonne do skrajnych zachowań i przesady, ich impulsywność i agresja bardzo im przeszkadzają i nierzadko doprowadzają do kolizji z prawem. Z jednej strony są uważni, troskliwi i oddani, z drugiej – zahamowani, zamknięci w sobie, skryci, pamiętliwi i mściwi.

Utrzymując kontakty z osobami znajdującymi się pod silnym wpływem znaku Skorpiona trzeba mieć na względzie ich nieustępliwość i agresywny sposób zachowywania się. Ale nie wolno w stosunku do nich być zbyt łagodnym i miękkim. Skropiony lubią same narzucać ton i prowadzić rozmowę, a rozmówca powinien być dobrym i uważnym słuchaczem. Im trzeba tylko zadawać pytania, a one będą z radością i wdzięcznością odpowiadać na nie, z przyjemnością kontynuując rozpoczętą rozmowę. Jako że posiadają one nie tylko silny charakter, ale i dobrą pamięć, w kontaktach z nimi należy unikać sprzeczności i powtórzeń. Współrozmówca Skorpiona powinien za wszelką cenę zachować spokój i opanowanie. Warto też pamiętać, że przenikliwość ludzi spod tego znaku pozwala im już przy pierwszym spotkaniu dokładnie ocenić interlokutora, którą później bardzo trudno zmienić, a w zasadzie praktycznie jest to niemożliwe. Warto też uwzględniać to, że Skorpiony to wielcy kpiarze i sceptycy zawsze przekonani o tym, iż mają rację i niechętnie idą na kompromis. Na wszelkie naciski odpowiadają gwałtownym sprzeciwem.

Skorpiony pociągają interesujące, oryginalne i nietuzinkowe osobowości, jako że same posiadają wyjątkowy umysł i niewyczerpane źródło pomysłów, a w związku z tym ciągle noszą w sobie jakieś idee. Fascynują ich starożytne kultury, dawne tradycje i zabytkowe przedmioty, nie są też obojętni na to, co piękne i eleganckie. To twórcze natury, ale do owocnej działalności muszą mieć spokój i ciszę.

Skorpionom pasują wszystkie profesje, w których potrzebny jest upór, wytrzymałość i wytrwałość: policja, biuro detektywistyczne, wojsko, praca w wywiadzie i kontrwywiadzie. Bywają z nich też nieźli politycy i pracownicy instytucji państwowych. Ludzie spod tego znaku posiadają doskonałe wyczucie, dzięki któremu są doskonałymi lekarzami i chirurgami, a także wyjątkowo kompetentnymi fitoterapeutami i uzdrowicielami. Wrażliwe, emocjonalne Skorpiony często znajdują swoje powołanie w sferze sztuki.

Ojcu Skorpiona, jeśli urodził się między północą a południem grozi przedwczesna, gwałtowna śmierć. Również brat może zginąć nagłą śmiercią na skutek utonięcia lub ugryzienia przez jadowite zwierzę.

Często między 25 a 35 rokiem życia sytuacja materialna ludzi spod tego znaku zmienia się na lepsze, a po czterdziestce następują znaczące zmiany.

Mężczyzna-Skorpion

Mężczyźni-Skorpiony posiadają bardzo swoisty, kontrastowy charakter. Z jednej strony są czarujący i interesujący, a z drugiej – brutalni i okrutni. Nie znoszą krytyki. Świat postrzegają jako agresywne środowisko, dlatego nieustannie są napięci oczekując uderzenia. Posiadają silnie rozwiniętą potrzebę obrony i opracowują całe systemy ochronne. Jeśli ktoś ich atakuje, są gotowi do każdej odpowiedzi.

Istnieją dwa typy mężczyzn-Skorpionów. Pierwszy to światowiec otwarty i wolicjonalny, drugi – chytry, podstępny, działający zza węgła, idący do swego celu okrężnymi drogami, jeśli nie ma możliwości działania wprost, w sposób jawny.

Pierwszy typ zawsze wierzy w swoje siły, wszystko osiąga własną pracą, nikogo się nie boi, działa prostolinijnie i wprost. Z reguły ten typ mężczyzn znajduje swoje miejsce w wojsku, policji i w kryminalistyce. Jego prostolinijność i bezceremonialność przejawiają się także w relacjach rodzinnych. Zdrada żony jest wykluczona, jako że przechodzi ona całkowicie pod jego wpływ, staje się jego własnością i powinna całkowicie podporządkować się mu we wszystkim. W domu panuje atmosfera „wojskowa” – działa prawo rozkazu i wymuszenia, a każdy sprzeciw jest natychmiast likwidowany. Ten typ mężczyzny widzi wszystko dosłownie „na wylot”. Każde oszustwo, każdą zdradę ze strony małżonki potrafi stłumić w zarodku. To swego rodzaju Otello naszych czasów.

Drugi typ mężczyzny-Skorpiona jest bardziej skryty, działa „zza węgła”, tajnie. Zawsze osiąga swój cel. Tam, gdzie nie można działać jawnie, prowadzi ataki z ukrycia. Jego dusza z reguły jest głęboko ukryta przed innymi, ma mnóstwo „tajemnych zakamarków”, których istnienia nikt się nawet nie domyśla. To człowiek o „podwójnym dnie” – wszystkie jego uczucia, namiętności i przeżycia zazwyczaj są schowane za „siedmioma zamkami”, ale przed nim niczego nie sposób ukryć, o innych on wie wszystko lub prawie wszystko. To urodzony „wywiadowca”, prawdziwy skarb dla kryminalistyki. Małżonki tych mężczyzn dobrze wiedzą, że przed nimi nic nie można ani ukryć, ani zataić.

Mężczyźni-Skorpiony są pracowici i chętni do działania, posiadają żelazną wolę. Aby osiągnąć swoje cele nie cofają się przed niczym. W gniewie są straszni, mściwi, nie znoszą porażek i nie cierpią, kiedy się na nich naciska. Swoich wrogów i konkurentów widzą na wylot i z łatwością znajdują ich czułe punkty. Nie szukają ratunku w iluzjach i samodzielnie wyplątują się z każdych życiowych komplikacji. Najważniejszym sędzią jest w ich przypadku sumienie.

W miłości Skorpiony są namiętne do głębokiej starości. To potwierdzają wszystkie kobiety, które znajdują się z nimi w bliskich i intymnych relacjach.

Kobieta-Skorpion

Kobiety-Skorpiony już w pieluszkach są otoczone jakąś tajemniczą aureolą. Od urodzenia są czarujące, intrygujące i posiadają niezwykłą siłę przyciągania. Mają niewielkie umiejętności przystosowywania się do innych, ale wspaniale umieją innych przystosować do siebie. Całe ich życie nastawione jest na realizację własnych planów, na osiągnięcie postawionych przed sobą celów, co hartuje ich duch i duszę, wolę i charakter. To ich sposób na podwyższenie poczucia wartości własnej. Panie te dążą do sukcesów, jako że z reguły są obdarzone rozlicznymi talentami.

Tak jak i mężczyźni, kobiety-Skorpiony dzielą się na dwa typy. Jeden to typ kobiety fatalnej, kokietki, wrażliwej i seksualnej, niebezpiecznej dla mężczyzn. Gdzie by się one nie pojawiły, sieją trwogę i przynoszą nieszczęście tym, którzy ich pokochają. Nierzadko doprowadzają swoich wielbicieli do ruiny, a nawet do samobójstwa. Same też rzadko bywają szczęśliwie. Ich gubią nieokiełznane namiętności.

Drugi typ pod względem charakteru przypomina mężczyzn. Ce****e je męski typ umysłu i niewyczerpana energia. Kobiety te są bardzo tajemnicze, ich życie jest głęboko ukryte przed cudzymi oczami. Są wybredne i przebierne, szukają partnera, który spełni wszelkie ich oczekiwania, a powinien być oryginalny, niezwykły, łączyć w sobie cechy średniowiecznego rycerza i współczesnego dżentelmena. Choć z drugiej strony kobiety te pomagają swoim mężom robić kariery. Są szczęśliwe, jeśli mogą w pełni poświęcić życie partnerowi, a zapłatą za to musi być wzajemna miłość i zrozumienie.

Kobiety-Skorpiony tak jak i mężczyźni są wyjątkowo pracowite i chętne do działania, zaradne i staranne. Główne cechy ich charakteru to: upór, wytrwałość, wytrzymałość, cierpliwość. Potrafią bezlitośnie walczyć ze swoim lenistwem. Nigdy nie poddają się. Często utrzymują i zapewniają odpowiedni poziom materialny swojej rodzinie same.

W sprawach sercowych kobiety-Skorpiony są bardzo samodzielne, skryte, nikogo w nie niewtajemniczają, ze wszystkim radzą sobie same. Miłość i namiętność znajdują się jednocześnie pod władzą duszy i rozumu. Wybierając partnera kierują się wyłącznie odczuciami wewnętrznymi i szukają silnego, mocnego, wiarygodnego, wiernego i oddanego przyjaciela. Dążą do harmonijnego i długotrwałego związku. Ich miłość jest głęboka i bezgraniczna. Nigdy nie jest dla nich rozrywką. To sens ich życia, swego rodzaju oczyszczenie. Z biegiem lat osiągają głębokie rozumienie partnera i mądrość życiową. Jeśli zaś nie wychodzą za mąż, co zdarza się wyjątkowo rzadko, to całą swoją energię poświęcają pracy.

Kobiety-Skorpiony ze swej natury bywają bardzo władcze, a przy silnym Plutonie i Marsie wcielają się w rolę głowy rodziny. Nie rozwodzą się, lecz często bywają wdowami.

Specyfika znaku

Oprócz ogólnej charakterystyki wszystkich Skorpionów zapoznajmy się z niektórymi specyficznymi właściwościami tego znaku.

 

Skropiony urodzone od 24 października do 8 listopada są szlachetne i wielkoduszne. Posiadają filozoficzny umysł, duch badawczy i zdolność do koncentrowania się na czymś jednym. Ce****e ich miłość do nauki, sztuki, a szczególnie do literatury i muzyki. Pokonują wiele przeszkód. Pierwsze małżeństwo jest nieudane. Posiadają wielu fałszywych przyjaciół – „wilków w owczej skórze”, szczególnie wśród kobiet. Należy obawiać się wyjazdów i podróży. Ich życiu zagrażają czworonożne zwierzęta. Przy tym Skropiony urodzone od 25 do 28 października są dumne, samolubne, oryginalne, nieśmiałe i ostrożne. Posiadają wspaniały umysł i doskonałą pamięć, są pojętne. Z jednej strony wzbudzają zaufanie do siebie i wywołują szacunek, z drugiej – narzucają innym swoją wolę. W miłości często przezywają trudności. Natomiast Skropiony urodzone od 29 do 31 października to wspaniali stratedzy. Wyróżniają się wszechstronnym wykształceniem i szerokimi horyzontami Ce****ą ich ambicje, egoizm i duże pretensje. Są bardzo wymagający w stosunku do otoczenia i surowi w odniesieniu do podwładnych. W związku z tym, że prawie w ogóle nie posiadają giętkości w stosunku do innych i nie są zdolni do pójścia na kompromis, trudno im przystosowywać się do ludzi i zmieniających się okoliczności. W zespole cieszą się dużym autorytetem, ale nie miłością. Kontakty z nimi mogą mieć dwojaki wpływ, zarówno dobry, jak i zły.

 

Skropiony urodzone od 1 do 13 listopada mają taką samą charakterystykę jak i ci, którzy urodzili się od 29 do 31 października.

 

Skropiony urodzone od 14 do 22 listopada posiadają niewyczerpaną energię, namiętną naturę, poczucie sprawiedliwości i silną wolę. To także wspaniali stratedzy, rozsądni i pomysłowi. Mają talent muzyczny. Łatwo nawiązują kontakty, są szczerzy w wyborze partnera. W miłości wyróżniają się subtelnością, w życiu rodzinnym – praktycyzmem, a w pracy – przedsiębiorczością. Ich życie pełnej jest nieprzewidzianych wypadków. Mogą w życiu oczekiwać albo wspaniałej kariery i wysokiej pozycji społecznej, albo, przy niesprzyjających okolicznościach, nieustannej walki z trudnościami.

 

 

 

 

źródło: Siergiej Wroński "Astrologia klasyczna"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
La Papesse

Dlaczego władcy, planety w wywyższeniu i na wygnaniu też, są w retrogradacji? Co jest z tą retrogradacją? Wiem co to jest, tylko myślałem że to się robi raz na jakiś czas, czy zawsze kiedy Skorpion wypada to te planety są w retro?

Tak przy okazji..

"Ojcu Skorpiona, jeśli urodził się między północą a południem grozi przedwczesna, gwałtowna śmierć. Również brat może zginąć nagłą śmiercią na skutek utonięcia lub ugryzienia przez jadowite zwierzę."

Wstydziłabyś się wstawiać te klasyczne bzdury:))

Edytowane przez La Papesse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cynamonowa41

retrogradacja - to ruch wsteczny planety.......

Nie kazdy skorpion urodził się w chwili gdy Mars. Pluton ( lub kazda inna planeta) własnie się cofał........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
La Papesse

Więc właśnie pytam się, dlaczego arabika tak podała? Pierwszy raz się z takim spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika
Dlaczego władcy, planety w wywyższeniu i na wygnaniu też, są w retrogradacji? Co jest z tą retrogradacją? Wiem co to jest, tylko myślałem że to się robi raz na jakiś czas, czy zawsze kiedy Skorpion wypada to te planety są w retro?

Tak przy okazji..

"Ojcu Skorpiona, jeśli urodził się między północą a południem grozi przedwczesna, gwałtowna śmierć. Również brat może zginąć nagłą śmiercią na skutek utonięcia lub ugryzienia przez jadowite zwierzę."

Wstydziłabyś się wstawiać te klasyczne bzdury:))

 

 

zaskoczę Cię, ale nie jestem aż tak wstydliwą osobą. I nie ja jestem autorem tych słów, masz podane źródło.

I w momencie, gdy autor (jeden z wybitniejszych europejskich astrologów klasycznych, którego krótką biografię napisaną przez Leona Zawadzkiego -"Ariadna- wyrocznia" polecam Ci ) żył, przedwczesna śmierć mężczyzn była normą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
La Papesse

Kiedy żył, może było, ale współczesnej astrologii wyrokować nie wolno i dobrze o tym wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cynamonowa41

U Wrońśkiego jest także wiele takich "prognoz".

Osobiście znam skorpiona urodzonego w samo południe. Ojciec zmarł nagle, gdy ten był małym dzieckiem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

bo on klasykiem był i pewne tematy bardzo dosłownie opisywał, ale czyta się jego "astrologię klasyczną" wspaniale i dużo jest ciekawostek, których raczej trudno dopatrywać się w innych książkach. polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ryba969

Ja mam marsa w retrogradacji i powiem tak , ludzie sie łapią na to jaki ja jestem grzeczny itd. Nie utożsamiaja mnie z agresją itd. Ale jak sie wkurze to wojna totalna, ja nie odpuszczam jak sie mnie rozjuszy, potrafie przez miesiac udawac ze zapominam o krzywdzie a następnie z zaskoczenia zaatakować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
La Papesse

Fakt, Skorpiony są... specyficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

Mistyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

Planeta Mars wpływa niezwykle mocno na charaktery osób urodzonych we wtorki. Mars bowiem, uważany jest za planetę nerwów czyli wojen, dlatego tak mocno oddziaływuje na ludzi. I choć osoby urodzone pod jego znakiem są w zasadzie dobre, przyjemne i mile, to jednak w życiu zdradzają duże podenerwowanie. Nieraz mają dość duże trudności w nauce i wykonywaniu zawodu. Lubią osiągać wysokie zarobki albowiem kochają luksusowe życie. Bywa tak, że niektórzy - szanując się - sporo oszczędzają na starość. Ich majątek nie zawsze trafia w dobre i godne ręce. Bardzo często ludzie spod Skorpiona przyrzekają komuś cos, a danej obietnicy nie dotrzymują. Nie liczą się poważnie z własnym słowem danym komuś. Jakże często upajają się pochwałami, rozkoszują się w pochlebstwie. Zbyt wysokie mniemanie o sobie przysparza im wielu rozczarowań. nie umieją uderzyć się w piersi i przyznać się do popełnionego błędu. Zarozumiałość widać u nich na każdym kroku. Kobiety spod znaku Skorpiona są niestałe, lubią kokietować mężczyzn, zwodzić, rzucać przyrzeczenia na wiatr, dawać słowa bez pokrycia. Postępują bez ambicji, są niekonsekwentne, Pomimo to, są w małżeństwie przykładnymi żonami, umiejętnie prowadzą dom, zarządzają dobrze majątkiem, dbają o męża i dzieci. Charaktery kobiet Skorpionów są niezwykle rozchwiane. Mężczyźni spod Skorpiona są samolubami, nie umieją współżyć w towarzystwie, nie maja przyjaciół. Są tak dumni z siebie, swoich osiągnięć, są tak zarozumiali, że aż nietolerancyjni w stosunku do osób mniej zaradnych. Ciągle udaje im się lawirowanie pomiędzy prawdą a plotką, dobrem i złem, kłamstwem i prawdą, ale z reguły są kłamcami. Są także skryci, zawzięci, gadatliwi i chętnie o drugich plotkujący. W związku małżeńskim są trudni, gdyż chcą być zawsze i wszędzie na najwyższym szczeblu. Panem domu jest mężczyzna spod Skorpiona. Rodzinie poświęcają wiele czasu, skłonni są oddać dzieciom wszystkie swoje siły i dorobek całego życia. Najlepsze i najtrafniejsze połączenie jest wtedy, gdy występuje zgodność charakterów. Dlatego związek osób spod znaku Skorpiona jest najlepszym wyjściem. A wiec Skorpion ze Skorpionem i z nikim innym.

Porady dla urodzonych pod znakiem Skorpiona:

Osoby spod znaku Skorpiona nie powinny sposobić się do rządzenia lub kierowania ludźmi - mają bowiem zbyt wiele wad, by mogli je opanować. Nie nadają się także na przywódców duchowych. Muszą natomiast wiele pracować nad sobą, by nie popaść w konflikt z otoczeniem. Powinni opanować swoją zawziętość, nie uzewnętrzniać swoich nerwów. Skorpiony więcej mają koło siebie wrogów niż przyjaciół, dlatego muszą postępować w życiu bardzo taktownie. Takie postępowanie ułatwi im także osiągnięcie dużych korzyści w handlu, do którego mają niezwykle predyspozycje. Nie powinni kierować się byle niepowodzeniem, bowiem ryzyko, które ce****e ich w życiu, w konsekwencji zawsze doprowadzi do pozytywnego rezultatu. Finałem niepowodzenia w przypadku Skorpiona jest sukces.

 

 

:oczko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AnnAh

Jakbym czytała o sobie:mruga:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thanastel

Jestem pod znaku skorpiona, wiele rzeczy z tamtego opisu się zgadza.. heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pit

Sam jestem Skorpionem i powiem jedno ,Skorpion to wymagający ,Pełen Wyrzeczeń Znak ,lecz jeśli Człowiek urodzony pod znakiem Skorpiona opanuje swój wybuchowy charakter oraz niezrównoważone Emocje Poprzez Lata Ciężkiej Pracy Nad Sobą ,Samodyscyplinę ,to jako jedyny z wodnych znaków ,Który może odkryć w Sobie Autentyczną Wiedzę Duchową i Powołanie Boże ,Której inne Znaki Zodiaku nie potrafią Zgłębić ,Przez Swój Materialistyczny Temperament ,i Chęć Zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duvel

Skorpionka ze mnie jak nic, po prostu skorpionica z krwi i kosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aniusia206

Jak Skorpiony odbierają Panny? Czy Panny też łatwo ,,podpadają'' Skorpionom jak inne znaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duvel
Jak Skorpiony odbierają Panny? Czy Panny też łatwo ,,podpadają'' Skorpionom jak inne znaki?

 

moj ex byłam z nim 6 lat był Panną,swietnie sie dogadywalismy, ale zycie rożnie się toczy... ale moj obecny partner tez Panna, jestesmy razem .... hmm ... w tym roku bedzie 7 lat :D

Mogę powiedziec tylko z autopsji ze one (te znaki) sie uzupełniaja :D

Ja jestem w kazdym razie zadowolona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aniusia206

Jakie brwi mają Ascendentalne Skorpiony i jak wyglądają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aniusia206

Cechy Skorpionów: zawzięte, pamiętliwe, mściwe, śmieją się z innych, przewrażliwone na swoim punkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Phonix_

Witam

Jestem Skorpionica i jako mloda dziewczyna wlasnie bylam wypisz wymaluj jak w opisac

W tej chwili przez prace nad soba juz nie jestem zawzieta , zazdrosna , pamietliwa ( tu jeszcze musze pracowac) staram sie szukac w ludziach tylko dobra nawet jesli sa "beznadziejni " ale faktem jest ze cale zycie mialam ciagoty do tego co nieodganione do spraw duchowych , mistycznych . Czasem to odsuwalam ale ciagle wraca to do mnie wiec nie mam innego wyjscia jak znalezc ta swoja Oswiecona Droge

 

Kiedys jakas wrozka mi powiedziala ze mam sie na karty nie patrzec bo na nie za mocno dzialam ;)

 

Moja mama jest panna i to odwrotnie jak powinno byc to raczej ja jestem dla niej opoka i " mama" niz ona dla mnie ale potrafimy zyc w harmonii

  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamael

Ładnie napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natka2

SKORPION (24 X - 21 XI)

 

Skorpion jest niezwykle interesującym znakiem w Zodiaku. Reprezentują go ludzie o wielkiej sile wewnętrznej, najczęściej skryci, wytrwali i nieustępliwi, a przy tym obdarzeni wielkim temperamentem i pobudliwością erotyczną. Skorpiona pociąga wszystko, co jest okryte tajemnicą i sam pragnie być tajemniczy. Na ogół dąży do władzy lub jakiejś kariery, a czyni to w sposób przemyślany i dalekowzroczny. Tylko sobie znaną tajemniczą intuicją potrafi wyszukać najsłabsze cechy przeciwników, podczas gdy jego jest bardzo trudno wymanewrować. Z natury podejrzliwy, w każdym doszukuje się znamion nieuczciwości i rzadko się myli. Jest wierny jako przyjaciel i bardzo niebezpieczny jako wróg. Doznanych krzywd, lub nawet tylko przykrości nigdy nie zapomina. Skorpion, tam gdzie mu zależy, zawsze chce być najlepszy. Wadą jego jest zbyt duża pewność siebie w poczuciu siły i rozumu, a to czasami kosztuje, bo można się przeliczyć. W dążeniu do celu dla Skorpiona nie ma przeszkód ani ograniczeń. Stad też może się czasami zatrzeć granica pomiędzy uczciwością a oszustwem, prawdą a kłamstwem. Wśród Skorpionów jest ogromna ilość ludzi sukcesu, ale też jak podaje statystyka, jest najwięcej genialnych przestępców. Ludźmi głupszymi Skorpion pogardza. Traktuje ich najczęściej z ironią i złośliwością. Żywiołem Skorpiona jest sex. Może to być przyczyną zarówno wielu złamanych serc jak i tragedii małżeńskich. Jeżeli jednak Skorpion uzna, że w imię wyższych korzyści trzeba nad pobudliwością seksualną na jakiś czas zapanować, to na pewno potrafi tego dokonać.

 

PANI SKORPION

 

Złośliwi twierdzą, że Skorpionki rodzą się bez cnoty. Panie z pod tego znaku można najczęściej poznać po ubiorze podkreślającym wdzięki ciała, zadbanym uczesaniu, po uroczym uśmiechu podkreślającym urodę, a często również po jej ruchach emanujących seksem. Jeżeli jej psychika nie jest przytłumiona przez przekonania np. religijne, to Skorpionka świadoma swoich możliwości wcale nie ukrywa, że patrząc na mężczyznę niejako podświadomie ocenia jego wydajność i atrakcyjność erotyczną. Swoje rozległe potrzeby zaspakaja bez ograniczeń, uwielbia męskie towarzystwo, ciągle marzy o nowych doznaniach miłosnych. Po wielu szalonych przeżyciach, Skorpionka wybiera męża i -jest mu wierna, zawsze psychicznie i najczęściej fizycznie. Jej żądza zdobywcy przeistacza się w innym kierunku, najczęściej zawodowym. Jeżeli jednak w chwili słabości zdradzi męża z przysłowiowym listonoszem, to uczyni to tak, że nikt nigdy się o tym nie dowie, a mąż po tym fakcie będzie jej smakował jeszcze bardziej.

 

PAN SKORPION

 

Jego życie to walka z przeciwnościami, osiąganie coraz trudniejszych celów zawodowych i ambicjonalnych, oraz wielki, wybujały erotyzm. Przedstawiciele Skorpiona mają temperament największy w Zodiaku. Wprawdzie pan Skorpion zdolny jest do głębokich uczuć, ale wyraźnie oddziela od nich sex i przygodę. Jego sposób bycia, powierzchowność, bardzo często wyrażają ukrytą zachętę, która oddziaływuje na podświadomość kobiet Skorpion ma bogate i wyszukane życie erotyczne, a wyobraźnia i wielka intuicja sprawiają, że zawsze będzie wiedział jak sprawić rozkosz adorowanej kobiecie. Jego skala odczuć jest bardzo szeroka - od uduchowienia, do rozwiązłości i rozpusty. Jego nieokiełzany temperament sprawia, że ukochana musi mu ulegać nie tylko każdej nocy, ale i w dzień, niezależnie od tego, że w międzyczasie zalicza liczne przygody. Zakochany pragnie kobiety oddanej mu na absolutną wyłączność i będzie o to walczył wykorzystując swoją przenikliwość i strategiczne talenty. Sam gwałtownie porzuca kobiety* ale jest bardzo zazdrosny gdy w polu widzenia ukochanej, pojawi się inny mężczyzna. Stad też dramaty, zerwania i powroty stanowią integralną część życia Skorpiona. Skorpion musi zdobywać. Pożądana kobieta jest dla niego przedmiotem fascynacji, tajnych pragnień i uniesień tak długo, dopóki jej nie uwiedzie, a następnie się nianie znudzi Łatwe zdobycze go nie interesują. Na przykład zostawiony samotnie w domu przez urlopującą żonę wcale nie będzie jej zdradzać, ale nie oprze się dreszczykowi emocji, żeby w saloniku nie skłonić do seksu najlepszej przyjaciółki żony akurat wtedy, gdy żona w kuchni przygotowuje zakąski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdologia

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy. Jezus Maria, trzy strony! Wiedziałem, że tak będzie, Skorpion zawsze (obok Lwa, czasem Wodnika) "wymiata" ze swoją grozą i złą sławą.

 

SKORPION

Miejsce szczególnej godności - Uran. Już pisałem na swoim blogu dlaczego. Ano dlatego, że Uran jest rewolucją, innością, zmianą. Zaś Skorpion symbolizuje emocjonalne, seksualne, oraz obyczajowe tabu. Miejsce tajemnic. Miejsce niepokoju (w przeciwieństwie do Byka). Miejsce emocjonalnych charatań. Dlatego więc rewolucja i próba rozwalenia systemu tajemnic, jest tak pożadana w tym znaku. Sporo osób z roczników 1975 - 1981 ma Urana w Skorpionie. Może coś rozwalą, jakąś tajemnicę? Mam nadzieję...

Miejsce szczególnego osłabienia - Księżyc. Trochę z racji niepokoju emocjonalnego. Trochę z racji tajemniczości. Małe dzieci, albo bezbronni, lub przeciętni obywatele (Księżyc) boją się "strasznych" rzeczy, tajemnic, mafii, itd. A te są kojarzone tak jakby ze Skorpionem.

 

Skorpion to znak wodny. Czyli emocje i bezpieczeństwo. Mars włada Skorpionem, drugim władcą jest Pluton (którego część uważa za najważniejszego władcę, a część w ogóle Plutona nie uznaje). Mars jest kojarzony z agresją. A jak się objawia w Skorpionie? Otóż to rodzaj agresji "wodnej", "utajonej". Czyli - czekamy, czekamy, aby ... uderzyć w jakieś wysokie oktawy wrażliwości.

 

Tak - właśnie dlatego większość Skorpionów nienawidzi, bo to zarówno dobrzy menedżerowie, psychologowie, obserwatorzy, ale ze skłonnością do przesady, oraz psychopatii. Jednak każdy "znak" ma w sobie ten potencjał, w mniejszym stopniu, ale ma.

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Salomon

Muszę, po prostu muszę gdzieś zadać to pytanie i mam nadzieję, że ktoś mi na nie odpowie:

Otóż jak to ostatecznie jest, że nawet na tym forum tematów o Skorpionach jest kilka, a w każdym jest inna informacja, jak zresztą wszędzie indziej dotycząca tego czy znak ten zaczyna się 23 czy 24 października? 23 czy 24? Gdzieś spotkałem się z informacją, że od godziny 10 w dzień 23 października. Sam urodziłem się 23 października około godziny 11 i Skorpion pasuje do mnie jak ulał, z kolei Waga w mniejszej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
La Papesse
Muszę, po prostu muszę gdzieś zadać to pytanie i mam nadzieję, że ktoś mi na nie odpowie:

Otóż jak to ostatecznie jest, że nawet na tym forum tematów o Skorpionach jest kilka, a w każdym jest inna informacja, jak zresztą wszędzie indziej dotycząca tego czy znak ten zaczyna się 23 czy 24 października? 23 czy 24? Gdzieś spotkałem się z informacją, że od godziny 10 w dzień 23 października. Sam urodziłem się 23 października około godziny 11 i Skorpion pasuje do mnie jak ulał, z kolei Waga w mniejszej części.

 

Ok. godziny 10, 23 października Słonce weszło w znak Skorpiona w roku 2013. Ale ten czas przejścia się przesuwa, raz jest 22, raz 23 itd. To zależy, w którym roku się urodziłeś/aś

 

Aha - i posługujemy się czasem polskim tutaj, czyli godzina 10 czasu polskiego. Na zagranicznych portalach mogą być podane inne godziny

Edytowane przez Ismer
łączna informacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

ważna jest dokładna godzina i miejsce urodzenia,

 

i co bardzo ważne, w znaku Skorpiona może być więcej planet, nie tylko Słońce,

jesteśmy miksami różnych znaków zodiaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vianne 22

Skorpiony trochę są otoczone złą sławą, ale ich się nie trzeba bać. Wiem, bo moja mama to skorpion, mam też dobrego kolegę spod tego znaku. Może są skryci i interesują się śmiercią, tematami tabu,lubią tajemnice, ale przekonałam się nie raz, że można na nich polegać. Trzeba tylko uważać, aby nie przegiąć, bo potrafią się zemścić :P. No, ale- któż nie ma wad? ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Neraida

Z moich obserwacji (bo ja sama Skorpionem nie jestem) wynika, że na Skorpiony trzeba uważać. Znam jednego, który jest bardzo pamiętliwy i choleryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...