Skocz do zawartości

rytuał miłosny


orbitka86

Rekomendowane odpowiedzi

oj juz widze jak sie zaraz posypią komentarze bogobojnych uzytkownikow stajacych murem przeciw "czarnej magii" :D

a tak serio orbitko86, dlaczego chcesz kogos do tego wynajac? moim zdaniem lepiej uda sie to tobie samej, poniewaz jestes w to zaangazowana emocjonalnie.. rytual to nie fizyka jadrowa, kazdy sobie poradzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rytuał miłosny jak to pięknie brzmi wręcz poetycko, jak taki rytuał może scalić, sprawić,że między kimś a mną wybuchnie ogień, a tam ogień- prawdziwy pożar. A jeśli tak się stanie to będę taka szczęśliwa,że mam swojego ,,ukochanego'' przy swoim boku i od teraz będziemy żyli długo i szczęśliwie.

Co tam,że on mnie nie chce przecież rytuał sprawi,że będzie tylko mój, przecież wymuszane słowa i gesty,pozbawienie kogoś zdolności racjonalnego myślenia jest takie cudowne, a egoistyczne zniewolenie drugiego człowieka, sprawienie,żeby chodził za mną niczym pies na smyczy to czysta przyjemność z patrzenia, jak się męczy i nawet nie wie dlaczego. A te wszystkie mechaniczne wybuchy uczucia, to przecież prawdziwa rozkosz.

Pojawia się tylko jedno zasadnicze pytanie, czy chciałabyś, aby ktoś potraktował Cię w taki sposób i dla własnych egoistycznych celów wykonał taki rytuał, abyś doświadczyła ,,czystej wyjątkowości'' powyższych skutków.

Asztoret masz rację niech to zrobi,przecież nikt lepiej tego nie zrobi niż ona sama , bo w końcu rytuał to nic trudnego, w zasadzie robienie rytuału swoją trudnością przypomina mycie zębów, każdy może to zrobić.

Pojawia się tylko pytanie czy każdy zamiast pasty używa do mycia zębów kwasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Indhi,

jestem doskonale swiadoma, ze wiekszosc uzytkownikow tego forum ma inne ode mnie zdanie na ten temat, w tym jak widzę ty również. Szanuję waszą opinię, jak zresztą opinię każdego. Z czego natomiast nie jestem rada - z narzucania innym swoich racji. Zauwaz, iz orbitka nie pytala jakie masz zdanie na ten temat,czy jest to etyczne - prosila o pomoc w rytuale. Jesli wiec nie chcesz jej udzielac tej pomocy z przyczyn etycznych, religijnych, czy jakichkolwiek innych to prosze oszczedzmy sobie dyskusji co jest dobre, a co zle bo to nie dzial na takie tematy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

A ja przypominam o zasadach jakie panują na tym forum, o czym niektórzy chyba zapomnieli

 

Temat zostaje przeniesiony do innego działu - zgodnie z jego przeznaczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj asztoret,

jeżeli orbitka szuka kogoś, kto da jej miłosny rytuał, to chyba trafiła pod niewłaściwy adres, albowiem z tego co zdążyłam się zorientować obecni na forum użytkownicy zajmujący się profesjonalnie magią,nie udzielają porad, jak krzywdzić innych ludzi,gdyż magia wbrew pozorom rządzi się swoimi określonymi prawami, jak również określoną etyką.

Poza tym na tym forum głupota jest tępiona, a nie stawiana na piedestale,wbrew rozczarowaniu tych, którzy tak usilnie próbują mechanicznie wpływać na innych ludzi.

Nie wiem czym się zajmujesz i czy masz styczność z magią, ale magia, to bardzo niebezpieczna zabawka w rękach niedoświadczonej osoby i uwierz mi na słowo,że trzeba trochę czasu, by nauczyć się robić rytuały w taki sposób, by nie zrobiły one krzywdy samemu wykonawcy.

Ponadto,jeśli chodzi o narzucanie racji, to nie przypominam sobie bym napisała:,,moim zdaniem lepiej uda sie to Tobie samej, poniewaz jestes w to zaangazowana emocjonalnie.. ''.

Natomiast co do tego zdania:,,rytual to nie fizyka jadrowa, kazdy sobie poradzi ;)'', to niestety po raz kolejny muszę Cię rozczarować fizyka jądrowa przy rytuałach to pikuś.

Mam prawo wygłaszać swoje poglądy i czy to się komuś podoba czy nie zawsze mówię to co myślę, a ,że nie pochwalam głupoty i wyrządzania krzywdy innym ludziom, to wszelkiego rodzaju sposobom na wpływanie na ludzką wolę będę mówić stanowcze nie!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez pojęcie praw magii? Nie wyrządzanie "krzywdy" innym ludziom?To jest twoje subiektywne podejscie. Moze rzadzi sie takim prawem dla ciebie. Co nie oznacza innym. Dlaczego magia mialaby sie kierowac etyka? Etyka moga sie kierowac co najwyzej uzytkownicy magii. Magia jest silą, to jak ja wykorzystasz, zalezy od ciebie.

Widze ze latwo ci przychodzi nazywanie odmiennosci glupota ;) Sugerujesz za ja probuje wplywac mechanicznie na innych?To nie ja wbijam innym do glow moje zasady. Zajmuje sie magia od kilku dobrych lat i nie uwazam jej za zabawke. Nie podchodze tez do niej jako czegos, czego sie nalezy lękać. Jest, była, i prawdopodobnie będzie. Mozesz ja wykorzystac w jaki sposob chcesz. Doprawdy ironiczny uśmiech pojawia się na mojej twarzy kiedy słyszę ludzi twierdzacych, że magia jest straszna, be, najlepiej wogule o niej zapomnijcie - nie jest tak, i moge tak stwierdzić po moich empirycznych doswiadczeniach. Co również zalecam innym - uczenie sie samemu, a nie od internetowych wszystkowiedzących i umoralniających mędrców.

Gdzie w zdaniu ,,moim zdaniem lepiej uda sie to Tobie samej, poniewaz jestes w to zaangazowana emocjonalnie.. '' widzisz narzucanie racji? Rozpoczyna się slowami "moim zdaniem" co juz samo swiadczy o tym, iż jest to moje zdanie, i bynajmniej nie kończy się słowami "zrób to!".

Cóż Indhi widać, że nie miałaś styku z fizyką jądrową, bo to przy niczym nie jest pikuś;) Przy okazji zachęcam, bardzo ciekawa, choć niełatwa dziedzina fizyki.

Ciesze się, że mówisz co myślisz i masz swoje zdanie. Po raz drugi zauważam, jak łatwo (i niedojrzale ;) szafujesz deprymującymi określeniami, nie wnoszącymi merytorycznie nic do dyskusji. Fakty są takie, że zaklęcia miłosne były i wciąż są sporą, jeśli nawet nie główną, częścią magii. Taką magią się zajmuję, tradycyjnym europejskim czarostwem, tego się uczyłam i przy tym pozostanę, wbrew współczesnej modzie na wszelkie new-age'owe i trójpowrotowe zabawki.

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o utrzymywanie poziomu i powstrzymywanie się od wyzywania od głupot wszystkiego, co jest inne od twych poglądów.

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

aszoret, dostajesz upomnienie na podstawie tego co jest w cytacie:

Regulamin działu ezoteryka obowiazujący na całym forum

 

1.Nie można zamieszczać rytuałów czarno magicznych (przyzwania, przywołania, manipulacji innymi itp.) Nie wolno umieszczać żadnego typu czarów mogących szkodzić innym, nie wolno rzucać klątw poprzez napisany tekst, nie wolno również szkodzić innym.

 

Nie można zamieszczać opisów rytuałów związanych z tzw Czarną magią, a w szczególności

a) rytuałów przyzywających i przywołujących wszelkiego rodzaju byty

B) rytuałów mających na celu manipulację osobami drugimi

c) rytuałów mających na celu rzucenie klątwy lub uroku na osoby drugie

d) wszelkich innych rytuałów mających na celu szkodzenie osobom drugim, a wykorzystujących elementy Czarnej Magii

 

 

2. Nie można umieszczać zaklęć związanych z tzw. Czarną Magią, mających na celu szkodzenie osobom drugim, w tym w szczególności nie wolno rzucać klątw i uroków, oraz opisywać form i sposobów ich rzucania i aktywowania.

2a Nie można zamieszczać ofert związanych z poszukiwaniem i oferowaniem klątw, zaklęć i uroków, oraz magii, mających na celu szkodzenie lub manipulowanie innymi osobami. Post z takim wpisem oraz odpowiedź na taką ofertę skutkują ostrzeżeniem, otrzymaniem punktów karnych a w wyjątkowych sytuacjach natychmiastowym banem biorących w tym udział użytkowników forum ezoterycznego. Niniejszy punkt dotyczy także umieszczania adresów stron internetowych oferujących takie usługi

3. Nie można umieszczać informacji zachęcających osoby drugie do praktyk związanych z tzw. Czarną Magią, w szczególności nie można podawać linków do stron zawierających informacje o tzw. Czarnej magii lub propagujące jej praktykowane, publikować treści zawartych na takich stronach, cytowania fragmentów książek propagujących Czarną magię lub opisujących jej praktyki,

4. Nie można tworzyć Grup Społecznościowych propagujących tzw. Czarną Magię

 

Wszelkie przejawy łamania niniejszego regulaminu zauważone przez użytkowników winny być zgłaszane do administratorów lub moderatorów

 

Każda osoba łamiąca postanowienia niniejszego regulaminu otrzyma upomnienie, ostrzeżenie lub zostanie zbanowana.

 

Opracowali: VanHelsing & Vivien01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam na podstawie którego konkretnie punktu? Bo jak dla mnie to pod nic konkretnego nie podchodzi to co napisalam - chyba, że "2a Nie można zamieszczać ofert związanych z poszukiwaniem i oferowaniem klątw, zaklęć i uroków, oraz magii, mających na celu szkodzenie lub manipulowanie innymi osobami. Post z takim wpisem oraz odpowiedź na taką ofertę skutkują ostrzeżeniem, otrzymaniem punktów karnych a w wyjątkowych sytuacjach natychmiastowym banem biorących w tym udział użytkowników forum ezoterycznego. Niniejszy punkt dotyczy także umieszczania adresów stron internetowych oferujących takie usługi" .. ale wtedy wszyscy uzytkownicy dyskusji powinni otrzymać ostrzeżenie, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer
... Zajmuje sie magia od kilku dobrych lat i nie uwazam jej za zabawke. Nie podchodze tez do niej jako czegos, czego sie nalezy lękać. Jest, była, i prawdopodobnie będzie. Mozesz ja wykorzystac w jaki sposob chcesz. Doprawdy ironiczny uśmiech pojawia się na mojej twarzy kiedy słyszę ludzi twierdzacych, że magia jest straszna, be, najlepiej wogule o niej zapomnijcie - nie jest tak, i moge tak stwierdzić po moich empirycznych doswiadczeniach. Co również zalecam innym - uczenie sie samemu, a nie od internetowych wszystkowiedzących i umoralniających mędrców.

 

Ciesze się, że mówisz co myślisz i masz swoje zdanie. Po raz drugi zauważam, jak łatwo (i niedojrzale ;) szafujesz deprymującymi określeniami, nie wnoszącymi merytorycznie nic do dyskusji.

 

Fakty są takie, że zaklęcia miłosne były i wciąż są sporą, jeśli nawet nie główną, częścią magii. Taką magią się zajmuję, tradycyjnym europejskim czarostwem, tego się uczyłam i przy tym pozostanę, wbrew współczesnej modzie na wszelkie new-age'owe i trójpowrotowe zabawki.

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o utrzymywanie poziomu i powstrzymywanie się od wyzywania od głupot wszystkiego, co jest inne od twych poglądów.

a

A jak nazwać Twoją wypowiedz zaznaczoną na czerwono?

 

Poza tym, nakłanianie innych do manipulacji - czyli pkt.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winteer wybacz, ale nie mam pojęcia, jak nazwać wypowiedź zaznaczoną na czerwono inaczej niż zdaniem? Nie rozumiem, do czego pijesz..

"3. Nie można umieszczać informacji zachęcających osoby drugie do praktyk związanych z tzw. Czarną Magią, w szczególności nie można podawać linków do stron zawierających informacje o tzw. Czarnej magii lub propagujące jej praktykowane, publikować treści zawartych na takich stronach, cytowania fragmentów książek propagujących Czarną magię lub opisujących jej praktyki, "

Nie umiescilam zadnych informacji zachecajacych osoby do czarnej magii. Nie podawałam linków,nie propagowałam treści takich stron lub fragmentów takich książek. Wnoszę o cofnięcie bezpodstawnego ostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie podawałam jakie informacje? I w którym momencie ją zachęciłam? Napisałam jedynie, aby lepiej zrobiła to sama, skoro ma komuś płacić. I dlaczego wszyscy uczestnicy dyskusji nie otrzymują ostrzezenia, przeciez wyraznie napisane jest, ze osoba umieszczajace chec zastosowania rytualu i wszyscy uczestnicy dyskusji otrzymuja bany lub ostrzezenia? Jak sie trzymac regulaminu, to po calosci!

Moze po prostu napisz, że dostaję ostrzezenie, bo nie podobaja ci sie moje poglądy, co? Bo wymyslanie regulaminowych podstaw jak na razie idzie ci jak po grudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

Już cytowałam wypowiedź, za którą dostałaś upomnienie.. najwyrażniej brak Ci argumentów, ponieważ teraz jedziesz personalnie po innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o wypowiedz zaznaczona na czerwono? Czy zechcesz mi wytlumaczyc dlaczego dostaje za nia ostrzezenie? I dlaczego tylko ja je otrzymalam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chciałabym, zauważyć, iż nie nazywam odmienności głupotą,albowiem nie każda odmienność jest głupotą, zatem to stwierdzenie nijak ma się do mojej osoby.

Powiem więcej nawet odmienności szanuję i cenię.Jednakże, gdy ktoś podejmuje działania mające na celu tylko i wyłącznie zaszkodzić drugiemu człowiekowi, po to by zaspokoić swoje egoistyczne potrzeby, to jakoś nie dość,że nie toleruję, tego typu metod postępowania to nawet je potępiam.Widzisz moja dewizą życiową nie jest jak u co poniektórych osób: ,,primum nocere''.

Jeżeli mówisz komuś, kto nie miał z magią styczności :,,najlepiej zrób to sama'', to tak jakbyś dała dziecku odbezpieczony pistolet mówiąc pobaw się.

Jak zapewne nie wiesz każdy człowiek ma po to wolną wolę, aby mógł swobodnie decydować o swoim życiu, by nikt mu niczego nie narzucał.Nie Ty dajesz życie człowiekowi, aby o nim decydować. Co prawda nie zauważyłaś tego, ale nie wbijam nikomu do głowy swoich poglądów, a jedynie je przedstawiam czego też nie potrafisz zrozumieć.

Nie wiem ile lat zajmujesz się magią i szczerze mówiąc za bardzo mnie to nie interesuje,gdyż poglądy, które prezentujesz nie znajdą w moich oczach uznania, cóż nie zawsze lata nauki idą w parze w doświadczeniem.

Znam osoby które zajmują się magią, toteż nie twierdzę,że magia jest zła, zatem proszę Cię bardzo o nie dorabianie dodatkowych teorii do moich wypowiedzi. Magii za złą nie uważam, za złe uważam manipulowanie innymi osobami przy wykorzystaniu negatywnych działań magicznych, a to jest zasadnicza różnica.Ponadto chciałabym dodać, że do osób zajmujących się magią mam szacunek i uznanie, jednakże, jak zdążyłaś się zapewne domyślić tylko do tych, którzy wykorzystują w magii działania pozytywne.

Co do mojej dojrzałości, masz rację jestem niedojrzała bo nie dojrzałam jeszcze do tego, aby w tak trywialny sposób postrzegać niepożądane działania w magii.

Przede wszystkim nie twierdzę, że magia jest straszna,natomiast potępiam wszelkiego rodzaju działania negatywne.

Jeśli chodzi o fizykę, to cóż zdania nie zmienię, natomiast nie skorzystam z Twojej jakże dobrej rady i nie będę zgłębiała fizyki, jako,że ta dziedzina mnie tak jak Ciebie nie fascynuje, a że nie zwykłam robić tego czego nie lubię to pozwolisz, iż pomimo Twoich jak sądzę dobrych chęci pozostanę przy swoich zainteresowaniach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nieważne czy ktos uważa wpływanie na innych za etyczne czy nie. Nie ważne, czy wyróżnia w magii kolory czy nie. Regulamin stoi na takich zasadach etycznych na jakich stoi, więc nie rozumiem o czym tu mowa. Ostrzeżenie sie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurema

Widzisz Szamanie Wiejski, ja rowniez w czerwonym tekscie, dopatruje sie tylko "odmiennosci zdania", od 10 minut staram sie go podpiac pod pkt.3 i za nic ten tekst do niego mi nie pasuje;) Czyli kolejny raz odmiennosc zdania i widzenia sprawy, a za to chyba nie powinno otrzymywac sie ostrzezenia:) Pozdrawiam.

 

Ps: Znalazlam rowniez ciekawy punkt regulaminu:

 

1. Upomnienie - jest najlżejszą z kar, dotycząca niewielkich przewinień. Jest to zwrócenie Użytkownikowi Ezoforum.pl uwagi przez Moderatora, że łamie regulamin. Jest także wpisywane w profil użytkownika. W przypadku niestosowania się do upomnień Użytkownik karany jest ostrzeżeniem.

Edytowane przez Jurema
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać forum rządzi się swoimi prawami, które wcale nie są wymienione w regulaminie ;))

Indhi z rozkoszą kontynuowałabym naszą dyskusję ale obawiam się, że któremuś z moderatorów znów nie spodoba się moje zdanie i wlepi mi ni z tego, ni z owego bana, dlatego na razie musimy ją przerwać. ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurema

Ten temat byl wielokrotnie poruszany przez forumowiczow, glosno mowili ze im sie to nie podoba, ale jak widac narazie nic sie nie zmienilo, a tematy z naszymi uwagami zostaly usuniete.

 

Powracajac do tematu, jak widzisz Orbitka tutaj raczej osoby pomocnej nie znajdziesz, sporo osob uwaza tego typu magie za nieetyczna. Osobiscie rowniez nie praktykuje takiej magii, gdyz uwazam ze z czasem i tak te praktyki odbija sie czkawka dla tego zwiazku;)

Edytowane przez Jurema
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też jestem jakiś dziwny bo nie widzę w tej wypowiedzi nic prowokującego, namawiającego czy żadnego innego.

no wlasnie ja tez nie....każdy wyraził tylko swoje zdanie i tyle.

pozatym sorry że w ogóle podjęłam takowa dyskusję, bo widzę że się delikatna wymiana zdań zrobiła...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na regulaminach, ustawach, rozporządzeniach itd... pracuję 20 lat. Interpretowanie ich jest proste zwykle dla organu wydającego akt prawny... dla reszty, która się na nich opiera rzadziej :) Często się zastanawiam - co autor w konkretnym paragrafie, artykule itd mial na myśli. O tym by można wodę...przelać...

Zawsze można wnieść do ustawodawcy prośbę o wykladnię....

 

Asztoret w żadnym poście nie otrzymal/a, czytelnej, rzeczowej.... jasnej wykladni. Co do uzasadnienia kary... budzi kontrowersje. Trzeba by podejść merytorycznie a nie emocjonalnie.. chyba.. no może się mylę?

 

Na mój gust, jeśli asztoret otrzymala upomnienie to w takiż sam sposób postąpić powinno się z np. zlaożycielem/ką tego wątku ( patrz pkt 2a cytowanego regulaminu)

 

Ps. Bez urazy, moja wypowiedź nie jest stronnicza... takie tam moje zboczenie zawodowe... :)

Edytowane przez Mirunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Szamanie Wiejski, ja rowniez w czerwonym tekscie, dopatruje sie tylko "odmiennosci zdania", od 10 minut staram sie go podpiac pod pkt.3 i za nic ten tekst do niego mi nie pasuje;) Czyli kolejny raz odmiennosc zdania i widzenia sprawy, a za to chyba nie powinno otrzymywac sie ostrzezenia:) Pozdrawiam.

 

Ps: Znalazlam rowniez ciekawy punkt regulaminu:

 

1. Upomnienie - jest najlżejszą z kar, dotycząca niewielkich przewinień. Jest to zwrócenie Użytkownikowi Ezoforum.pl uwagi przez Moderatora, że łamie regulamin. Jest także wpisywane w profil użytkownika. W przypadku niestosowania się do upomnień Użytkownik karany jest ostrzeżeniem.

 

Akurat tutaj mówiłem o Orbitce.Co do pani asztoret i innych użytkowników to nie rozumiem nad czym toczy się ta dyskusja?Regulamin jest Regulaminem. Określa zasady panujące na forum. To czy się komuś one podobaja czy nie to inna sprawa. Jak ktoś chce się bawić w magie miłosną to są odpowiednie fora w internecie gdzie mogą to robić.Wypowiedzi pani asztoret prezentujące swoje przemyślenia na tematy etyczne są tutaj zbędne.Podważanie zapisów Regulaminu także.To czy rozróżniać kolory w magii, czy stosowac jakieś zasady etyczne czy nie nie jest przedmiotem dyskusji, bo wskazane przepisy stoją na stanowisku jednoznacznym.

W związku z powyższym temat zamykam.

Edytowane przez Wiedźmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...