Skocz do zawartości
arabika

Bliźnięta

Rekomendowane odpowiedzi

arabika

BLIŹNIĘTA (21.05 - 20.06)

Z osobą reprezentującą tę fazę zodiaku nikt się jeszcze nie nudził; problem polega raczej na nadmiarze pomysłów, bodźców i rozrywek niż na ich niedostatku. I w tym właśnie tkwią największe zagrożenia: Bliźniak czy Bliźniaczka bywają bardzo powierzchowni, niedokładni, chaotyczni i niekonsekwentni. Łatwo zawierają znajomości, trudniej jest im je mądrze kontynuować, szybko znajdują pomysł na wyjście z każdej opresji, gorzej z jego realizacją. Nie ulega wątpliwości, że jest to jedna z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych faz zodiaku, ale właśnie dlatego należy cały czas mieć świadomość jej wad i słabości. Łatwo ulega się fascynacji przedstawicielem Bliźniąt, jego towarzyskością, humorem i elokwencją, a dopiero potem można się przekonać, że to zaledwie kilka wypróbowanych chwytów pasujących do każdej okazji. Świadomość tego faktu niech mają także same Bliżnięta, którym ponadto zalecić należy większą koncentrację na wybranych celach i nieuleganie powierzchownym impulsom. Celem rozwoju dla tej fazy jest opanowanie najszerzej pojętej sfery uczuć. Bliźnięta muszą nauczyć się doceniać wszelkie więzi emocjonalne, zarówno z ludźmi jak i z ideami, takimi jak dom, naród czy przeszłość, muszą też opanować umiejętność magazynowania własnych doświadczeń i korzystania z nich. Dotyczy to zwłaszcza kobiet i momentu zamążpójścia; jednym z najsmutniejszych przypadków niewłaściwie pojętego rozwoju duchowego jest Bliźniaczka, która jako panna była osobą cieszącą się życiem i pod wieloma względami interesującą, a po zawarciu związku małżeńskiego z dnia na dzień traci swoją indywidualność i radość życia, stając się kimś przygaszonym, bezbarwnym i przypominającym cień samej siebie. Prawie na pewno jest to przypadek rozwoju pozornego, w rzeczywistości będącego uwstecznieniem. Postęp nie może polegać na gwałceniu własnej natury, a osobie podobnej do opisanej należy zalecić, aby nigdy nie rezygnowała ze swoich marzeń.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

Pora roku: wiosna

Okres w którym pojawiają się kwiaty, owoce i młode ptaki. Pszczoły i owady latające zbierają pył z kwiatów, dni są dłuższe, powietrze łagodne. Wszystko nastraja nas do życia zgodnie z naturą, beztrosko i radośnie.

 

Żywioł :powietrze

Niesie ono zapach kwiatów i drzew, jest ciepłe, lekkie i przyjemne, tak jak charakterystyka Bliźniąt.

 

Jakość: zmienna

Kolor: Wiosna natura prezentuje pełną paletę barw, szczególnie zieleni.

Znak przeciwny: strzelec

Skojarzenia anatomiczne: ramiona, ręce i płuca.

 

Miejsca geograficzne:

Kraje: Belgia, Kanada, Stany Zjednoczone Regiony: Dolny Egipt, Walia, Norymberga

Miasta: Brugia, Londyn, Moguncja, Melbourne, Metz, San Francisco, Wersal

 

Planeta rządząca: Merkury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sowilo92

Miło jest o sobie czytać...i stety/niestety* jest sporo informacji trafnych...szczególnie ten słomozapalizm...

 

*niepotrzebne skreślić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zoska17

Popieram fajnie sie czyta, szczególnie trafne wypowiedzi ( słomiany zapał też mi w życiu często przeszkadza)

aczkolwiek z tymi przyjaźniami sie nie zgodzę, jak już są to pielęgnowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Virus

Prawda z tym słomianym zapałem, niedokładnoscią... Ech...

Ale reszta - same zalety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

Bliźnięta - Ludzie spod znaku Bliźniąt wyróżniają się pracowitością, zaradnością, umiejętnościami znajdowania się w każdej sytuacji. Potrafią zaradzić niepowodzeniu i złu. Mogą twórczo rozwiązywać bieżące kłopoty, a ponieważ są także elokwentni, mile widziani są w towarzystwie. Dbają o to, by środowisko miało o nich dobre opinie, lubią pochwały, a nierzadko upajają się pochlebstwem. Osoby spod znaku Bliźniąt łatwo ulęgają wpływom osób postronnych. W sumie są oni nierozważni, łatwo zawierający kontakty i znajomości, szybko wyrażający zgodę na duże zamiary, których prawie nigdy doprowadzić do końca nie są w stanie. Słomiany zapal ich ce****e. O ich chwiejnym charakterze świadczy również i to, że zbyt łatwo i lekkomyślnie wydają pieniądze - są lekkomyślnie rozrzutni. Zaś kobiety spod Bliźniąt w wielu przypadkach odbiegają swym charakterem od tej grupy ludzi. Posiadają wiele ukrytych zalet, które jednak mężczyzna musi odkryć i uzewnętrznić. Kobiety są mile, urodne, prostoduszne a także zalotne. W wieku dojrzałym legitymują się sporym zasobem wiedzy i inteligencji. Jako małżonki są na ogol, choć wierność nieraz wystawiana jest na próby życiowe przez współmałżonków. Mężczyźni w zasadzie są dobrego serca, przystojni i w ogóle miłej powierzchowności. Natura obdarza ich rozumem, rozwaga i roztropnością, bywają wspaniałomyślni, ale także często chorobliwie podejrzliwi. Jeżeli poznają jaka sprawę, są niezwykle skrupulatni, dociekliwi, dlatego też chętnie zajmują się nauka. Uprzejmość jedna im przyjaciół, przebiegłość nieco zraza. Jeżeli mężczyzna spod Bliźniąt znajdzie sobie stosowna, inteligentna żonę, to wtedy stanowią razem doskonale małżeństwo. Jako mężowie i ojcowie są dobrzy i niezwykle przykładni.

Porady dla urodzonych pod znakiem Bliźniąt:

Osoby spod znaku Bliźniąt ulęgają częstym zmianom pozytywnym i negatywnym w życiu. Stosunek ludzi do nich oraz ich do otoczenia bywa także zmienny. Jakże często te zmiany bywają przykre, dokuczliwe, a zjawiają się one wtedy, gdy nikt się ich nie spodziewa. Bywają częstym rozczarowaniem. Po uporaniu się z tymi chwilowymi trudnościami, zmiany okazują się korzystne, a nawet szczęśliwe dla Bliźniąt. W sumie wszelkie nowinki życiowe mogą dać zadowolenie. Ludzie spod znaku Bliźniąt są gościnni, to też często podejmują rodzinę i znajomych. Takie kontakty okazują się korzystne dla Bliźniąt, albowiem podejmowane osoby zwykle im się rewanżują w przyszłości. O towarzystwo trzeba dbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aniusia206

Jakie brwi mają Ascendentalne Bliźnięta i jak wyglądają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
werona

BLIŹNIĘTA I MIŁOŚĆ

 

Element – Powietrze

Cecha – mobilny

Planeta – Merkury

Długość zodiakalna – od 60 do 90 stopni

Dom zodiakalny – trzeci

Kolor – szary

Dzień – środa

Kamień – szmaragd

Metal – platyna

Kwiat – mimoza

Drzewo – leszczyna

Zapach - kamelia

 

Ona

Pani Bliźniak posiada ogromną moc uwodzenia i doskonale potrafi z niej korzystać. Ma mnóstwo energii, wdzięku, życzliwości; jest figlarna i nieprzewidywalna. Ma lotny umysł, doskonałe maniery i jak jej męski odpowiednik, zachowuje wieczną młodość. Niczym się zbytnio nie pasjonuje, nie jest zbyt sentymentalna, do miłości podchodzi raczej w sposób racjonalny. Aby się jej spodobać, mężczyzna musi zaimponować jej walorami bardziej intelektualnymi niż wyglądem fizycznym. Pani Bliźniak nie stroni od miłosnych przygód – jest ciekawa życia i lubi eksperymentować, zwłaszcza we wczesnej młodości. Te przygody zwykle nie trwają długo, bo Pani Bliźniak bardzo lubi flirtować. Zazwyczaj nie wychodzi zbyt młodo za mąż, panicznie boi się więzów, a jeśli już zdecyduje się na trwały związek, musi zachować dla siebie strefę wolności, która pozwoli jej „oddychać” pełną piersią.

Kiedy się już naprawdę zakocha, potrafi stworzyć solidny, trwały związek, w którym oboje partnerzy darzą się przyjaźnią i całkowitym zaufaniem, razem uprawiają sporty lub inne aktywności, mają podobne zainteresowania. Jeśli zdarzy się jej partner dość „ograniczony”, lubiący rutynę – bardzo szybko się odkocha. Często jest dosyć mało zazdrosna, dlatego ma sporo tolerancji dla ewentualnej zdrady, która nie ma dla niej rozmiaru katastrofy. Ważniejsze są dla niej przyjacielskie relacje z ukochaną osobą i dzielenie z nią wspólnych zainteresowań.

 

On

Często jest niestały i gadatliwy, czasem zaś introwertyczny i bardzo poważny [w zależności od ascendentu]. Na ogół te dwie opozycyjne cechy doskonale się równoważą, choć proces ten trwa zazwyczaj dość długo. Kiedy to nastąpi Pan Bliźniak staje się osobą zauważalną, pełną dobrej energii. Jest ekspertem w sztuce przyciągania uwagi płci przeciwnej, potrafi błyskawicznie wyczuć oczekiwania kobiety, uwodzi ją błyskotliwymi żarcikami intelektualnymi. Jednym słowem – prawdziwy kameleon.

Ma na swym koncie wiele miłosnych podbojów, zwykle posiada całą masę przyjaciół. Kiedy zmienia partnerkę, zwykle robi to z ogromnym wyczuciem i dyplomacją. Często miewa kilka partnerek w tym samym czasie, potrafi zręcznie lawirować pomiędzy nimi. Zazwyczaj udaje mu się zachować dobre stosunki ze swoimi „ex”. Lotny umysł pozwala mu na liczne eksperymenty w różnych dziedzinach, uwielbia wszystkiego próbować, więc nie można go nazwać wzorem wierności. To nie walory fizyczne są podstawą jego niewierności, to raczej uczucie ciągłej ciekawości i chęć przeżycia czegoś nowego. Aby zatrzymać go przy sobie, kobieta powinna posiadać lotny umysł, duży temperament i eklektyczność, co pozwoli Panu Bliźniakowi odkrywać oraz nowe aspekty osobowości swojej partnerki. Będzie miał wrażenie, że kobieta u jego boku to istota zmienna i ciągle zaskakująca.

 

UWODZENIE, ZWIĄZEK, ROZSTANIE

Bliźnięta to znaki eklektyczne, tak więc uwodzenie, zaloty są dla nich naprawdę fascynującą grą. Uwodzą przede wszystkim słowem, którego używają z prawdziwą maestrią. Potrafią skupić na sobie uwagę szerokiego audytorium. Bliźnięta są dumne, lubią być doceniane, pragną być w centrum uwagi. Mają duże zdolności w sztuce uwodzenia – jeśli zarzucą przynętę, „ofiara” prędzej czy później znajdzie się w ich sieci, bo są po prostu zniewalające i nie sposób się im oprzeć. I to nie tylko dlatego, że Ona emanuje prawdziwą kobiecością, a On to stuprocentowy mężczyzna. Bliźnięta posiadają lotny umysł i błyskotliwą inteligencję; żeby zwrócić na siebie ich uwagę trzeba znaleźć się na ich poziomie, mieć bogatą osobowość i solidny bagaż kulturowy. Bliźniak będzie zachwycony takim partnerem, czekają go interesujące rozmowy w lekkim, sympatycznym klimacie.

Bliźnięta nie są zbytnio zafascynowane seksem, nie mają natury posiadacza, a ich intymne relacje ce****e duże poczucie moralności. Seks jest dla nich jedynie częścią całości stosunków z partnerem, radosnym „dodatkiem”, dającym poczucie całkowitego spełnienia.

Niech nikt nie próbuje związać ze sobą Bliźniaka scenami zazdrości czy innymi „sztuczkami” natury sentymentalnej. Bliźniak zawsze zachowuje odpowiedni dystans i pewną dawkę ironii, dlatego nie daje się złapać w taką pułapkę. Nawet jeśli się wzrusza, to na krótko. Niełatwo wywołać u niego poczucie winy, a drobne szantaże nie robią na nim żadnego wrażenia. Pani i Pan Bliźniak szybko dojrzewają do miłości, ale jednocześnie są wiecznymi nastolatkami co sprawia, że wręcz alergicznie reagują na hasło „odpowiedzialność”. Będą dokładać starań by nie zaangażować się do końca, całkowicie. Nawet jeśli są bardzo zakochani, będą zwlekać najdłużej jak to możliwe z ostateczną deklaracją. Marzy im się rola „wiecznego narzeczonego [narzeczonej]”.Tak więc decyzja o spędzeniu reszty życia z tym jedynym [jedyną] jest dla nich ogromnym wyzwaniem. Szybko dopada ich rutyna i związane z nią uczucie nudy i zniechęcenia. Jeśli chcemy Bliźniaka zatrzymać przy sobie, musimy zapewnić mu klimat i nastrój pierwszych randek i uniesień na wszystkich płaszczyznach, a zwłaszcza starać się o realizowanie wspólnych interesów i innych przedsięwzięć, zawsze we dwoje.

Życie z Bliźniakiem jest zabawne, pełne barw i pełne miłych niespodzianek, ale także trudne i męczące. Zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie spokój, pragną poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa. Ten podwójny znak – co także jest oznaką wiecznej niefrasobliwości i młodzieńczości – szuka bowiem kogoś, kto zapewni mu komfort psychiczny, ciepło i całkowitą ochronę. Jeśli to was zmęczy ten układ, nie będziecie mieli trudności z zakończeniem tego związku. Wystarczy tylko nie słuchać tego co ma do powiedzenia, nie robić niczego razem, „zaniedbać się” intelektualnie, stać się zazdrosnym, sztucznym, kontrolować każdy gest. Bliźniak nie wytrzyma długo takiej sytuacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natka2

BLIŹNIĘTA (22 V - 20 VI)

 

Cechą wiodącą u ludzi urodzonych w znaku Bliźniąt jest dualizm psychiczny. Wyraża się on zmiennością nastrojów, łatwością zmiany poglądów na każdy temat, bardzo szerokim wachlarzem zainteresowań. Prowadzeniem wielu rzeczy na raz, studiowaniem i opanowywaniem wielu dziedzin, ale nigdy dogłębnie i do końca. Ze znakiem tym związana jest pomysłowość i powierzchowność, przekorność i wdzięk, zapał i chwiejność, ale nade wszystko nieustanna pogoń za czymś nowym. To ciągłe poszukiwanie inicjuje konieczność stałego dokonywania wyborów. Wybory dokonywane przez Bliźnięta bardzo rzadko oparte są na wnikliwej analizie faktów, więc są pozornie łatwe. Ponieważ jednak najczęściej dokonują ich ludzie o wysokiej inteligencji i dużej intuicji, więc podejmowane decyzje często są trafne. Bliźnięta pragną mieć barwne i urozmaicone życie, natomiast do pieniędzy nie przywiązują należytej wagi. W życiu erotycznym bardziej kierują się ciekawością niż popędem, a decyzję o wejściu w trwały związek najczęściej podejmuje i przeprowadza ich partner. Bliźnięta jak ognia boją się nudy, a związek małżeński może się dla nich silnie kojarzyć z ograniczeniem wolności, permanentnymi obowiązkami, a co za tym idzie z nudą.

 

PANI BLIŹNIAK

 

Jest zawsze inna, ciekawa i inteligentna. Potrafi rozruszać każde towarzystwo. Zna mnóstwo ciekawych historyjek, pikantnych dowcipów, potrafi się znaleźć w każdym towarzystwie, mówić na każdy temat, ale dokładnie nie zgłębi żadnego. Seks jest dla niej ważną sprawą. Najczęściej wolna od drobnomieszczańskich zahamowań, nie musi się zakochać, żeby się kochać. W życiu ciągle szuka i tęskni do tego jednego, jedynego, wymarzonego, ale zanim takiego znajdzie, jeżeli w ogóle go znajdzie, dozna częstych porażek i zmieni wielu partnerów. Urokowi Bliźniaczki nie sposób się oprzeć. Niemal każdego mężczyznę zafascynuje jej styl bycia, komplementy, jakimi go obsypie i wreszcie wyszukana i pełna wdzięku gra miłosna. Żadnemu panu wówczas nawet na myśl nie przyjdzie, że w takiej sytuacji jak on może być, w tym samym czasie, jeszcze ktoś inny, a w poczynaniach Bliźniaczki dominuje ciekawość. Nie przypuszcza też, że zaraz po upojnym spotkaniu Bliźniaczka pobiegnie do przyjaciółki, żeby jej zaraz ze szczegółami opowiedzieć o przeżytych wrażeniach, ubarwiając je jeszcze swoją wspaniałą fantazją.

 

PAN BLIŹNIAK

 

To mężczyzna powszechnie lubiany. Miły, uwodzicielski, lotny i inteligentny, z trudem sobie radzi z codziennymi obowiązkami w pracy, a zwłaszcza tymi, które wymagają systematyczności. Jeżeli ma talent to jest przed nim otwarta kariera lubianego literata, aktora, twórcy. Lubi nieobowiązujące flirty, nie boi się erotycznych skandali. Uwielbia wszystko, co może się wiązać z nowym przeżyciem, czymś niespodziewanym, bądź nietypowym, o czym można będzie porozmawiać z ciekawymi przyjaciółmi. Nie zależnie od tego czy jest żonaty, czy rozwiedziony, zawsze marzy o wielkiej miłości, a przynajmniej o niespotykanych przygodach seksualnych. Zdarza się czasami, że marzenie o wielkiej miłości zostaje spełnione. Wówczas Bliźniak zmienia się. O zdradach nawet nie myśli. Silna żona przywiązuje go do życia rodzinnego, zarabia pieniądze, opiekuje się dziećmi, a seks dla niego wówczas to 5 minut przed zaśnięciem, przy czym każda reakcja żony go satysfakcjonuje. Po latach, w ciepłych bamboszach, ukradkiem przed żoną, będzie oglądać niesamowite pozycje na pornosach w telewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdologia

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

BLIŹNIĘTA:

Miejsce szczególnej godności - Merkury (rządzi znakiem, tym razem nie egzaltuje). Dlaczego? Ano - szkoła, nauka, edukacja, piersi znajomi, sąsiedzi, etc.

Miejsce szczególnego osłabienia - Jowisz. Dlaczego? Zapewne trochę z tego punktu widzenia, że Jowisz to nauczyciele (jednak).

 

Bliźnięta kojarzone są z dwiema gwiazdami stałymi: Castorem i Polluksem. Teraz, z powodu zjawiska precesji znajdują się one w konstelacji Raka. Po śmierci Kastora (śmiertelnik) Zeus umieścił go wraz z nieśmiertelnym Polluksem na niebie. Stąd Bliźnięta.

 

Obecnie w Bliźniętach najistotniejszą gwiazdą jest Aldebaran. To tzw Oko Byka, Gwiazda Królewska. Ma naturę Marsa, dynamizuje, dodaje zapału, inicjatywy. Jest w około 10 stopniu, czyli działa na urodzonych w 10 - 12 dniu znaku (będzie to około przełomu maja i czerwca). Pozostałe trzy gwiazdy królewskie posadowione są w Lwie-Pannie (Regulus - serce Lwa), Skorpionie (Antares, Anty-Ares, serce Skorpiona), oraz Fomalhaut (Usta Ryby, w Rybach). Często wyróżniają się w znaczących, ważnych horoskopach, ale są przez "śmiertelników" często ignorowane ;-)

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vianne 22

Mnie się facet ze znakiem Bliźniąt kojarzy z taką niestałością niestety :P. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Z tym znakiem kojarzy mi się też duża gadatliwość, ruchliwość, zmienność zainteresowań, takie przeskakiwanie z jednej rzeczy do drugiej. Na pewno nie można im odmówić inteligencji i różnorodności zainteresowań :D.

Ja jako Rak jednak, na dłuższą metę nie wytrzymałabym długo, zwłaszcza z facetem spod tego znaku :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sql44

a Ja bardzo lubię bliźnięta,mają niezwykle lotne umysły,ciekawskie,świetni towarzysze podróży,nie sposób się z nimi nudzić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hula

Dokładnie tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arugifa

Nooo jest sporo prawdy. Ale wiele się też różni ( to zależy pewnie od dnia i pory dnia urodzenia?)

Ja nie boję się związania na poważnie ale fakt że liczę i chciałabym aby cały czas była iskra jak na początku.

 

Miło poczytać tyle dobrych rzeczy na swój temat jak i tych mniej miłych ( a też są :)) bo można zwrócić uwagę na to nad czym trzeba popracować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×