Skocz do zawartości
arabika

Rak

Rekomendowane odpowiedzi

arabika

RAK (rozpoczyna się w dniu przesilenia letniego, 21 lub 22 czerwca, trwa zależnie od roku od 22 lub 23 lipca)

 

Czwarty znak zodiaku, wodny, kardynalny, żeński, pierwszy znak lata, odpowiadający porze dojrzewania owoców.

 

 

Fazie tej tradycyjnie już przypisywana jest wrażliwość, wyobraźnia i opiekuńczość, a doświadczenie potwierdza tę tradycję. Z Rakiem prawie zawsze można porozmawiać o uczuciach, przeczytanej książce czy obejrzanym filmie. W fazie tej często też rodzą się dobre żony, czułe matki, opiekuńczy mężowie i troskliwi ojcowie. Każda wartość ma jednak swoje przeciwieństwo lub ciemną stronę: wrażliwość - przewrażliwienie, przywiązanie i opiekuńczość - zaborczość, a intuicyjność - przesądność. Tak jest właśnie w przypadku Raka: często nie potrafi on znaleźć złotego środka, adekwatnego rozwiązania, spokoju ani pewności. W fazie tej zmienność poglądów i postanowień, wyolbrzymianie problemów małych przy jednoczesnym niedocenianiu wielkich, a także nieśmiałość i złośliwość należą do rzeczy zwykłych. Rakom zaleca się więcej spokoju i unikanie zamartwiania się na zapas. Dobrą lekcją byłaby praca w zespole i życie osobiste oparte o zasady idealnej kooperacji. Rak w takim układzie nie powinien zajmować pozycji uprzywilejowanej, bo wówczas zadręczyłby innych swoimi ciągłymi wątpliwościami i emocjonalnymi rozterkami. Nie powinien również zajmować pozycji poniżej poziomu swoich możliwości i kompetencji, bo wówczas czułby się niedoceniony i prawdopodobnie zadręczyłby sam siebie. Przykładów doskonałego partnerstwa i równowagi jest w życiu niewiele, dlatego też Raki nie mają łatwego życia, a najlepiej dla nich będzie, jeśli nauczą się cieszyć z rzeczy drobnych i łatwo dostępnych.

 

ŻYWIOŁ: woda

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Panna, Byk, Waga, Ryby.

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Baran, Bliźnięta.

CIAŁO NIEBIESKIE: Księżyc

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: malachit, opal, szmaragd.

KAMIENIE NIEZALECANE: beryl, rubin, topaz.

SPRZYJAJĄCE KOLORY: kremowy, różowy, bordowy, czarny.

NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: indygo, zielony, biały.

ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: służba zdrowia, kultura, rolnictwo i ogrodnictwo.

NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: wojskowość, przemysł maszynowy, biznes, sądownictwo.

POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: wrażliwość, empatia, intuicja, inicjatywa, czułość, opanowanie, opiekuńczość, przywiązanie do domowego ogniska.

NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: nietolerancja, przesadny intelektualizm, brutalność, egoizm.

 

 

 

 

źródło:m.in. Astrologia bez tajemnic R.Kord

 

 

Edytowane przez arabika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

Pora roku:lato

Żywioł:woda

Planeta rządząca: Księżyc

Kolor: Kremowa biel i żółć - barwy skorupki i żółtka jajka.

Znak przeciwny i dopełniający: Koziorożec

Skojarzenia anatomiczne: Klatka piersiowa, żołądek, gruczoły i układ trawienny.

Miejsca Geograficzne:

Kraje: Afryka Północna, Holandia, Mauritius,Nowa Zelandia, Paragwaj, Rodezja

Miasta: Algier, Amsterdam, Berno, Konstantynopol, Kadys, Genewa, Mediolan, Tunis, Nowy Jork, Wenecja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

Generalnie Rak wpływa kojąco na charaktery ludzi, to też osoby urodzone pod jego znakiem są spokojne, cierpliwe, łagodne, mile, lubiące kulturalne towarzystwo. Nie znoszą one ekstrawagancji, zarozumialstwa, pozerstwa, bowiem same są pełne taktu, subtelne, powściągliwe w wydawaniu opinii o drugich. Nic dziwnego, że często i łatwo ulęgają wpływom otoczenia, a nieraz i złym ludziom, którzy ich zalety i charaktery wykorzystują dla swych dziwnych poczynań. W takiej sytuacji popadają nieraz w nastrój smutku, a wewnętrzny niepokój nieraz ich gnębi. Osoby spod Raka są dumne, chwała się swoją osobowością, oczekujące uznania i żądne pochwał. A ponieważ nierzadko są chwiejni w swych postanowieniach, mają wątpliwości, to też w ich życiu występują sytuacje wieloznaczne, występujące na skutek niezdecydowania. Osoby płci pięknej, urodzone pod znakiem Raka, są cierpliwe, oddane rodzinie, kochające małżonka i dzieci. Są one dobrymi żonami i wzorowymi matkami. Swoje dzieci darzą bezgraniczna miłością. Jeżeli spotkają w życiu partnera na którym mogą się oprzeć, jeżeli odczują silne wsparcie męskie i jego mocny charakter, są bardzo szczęśliwe. Kobiety spod znaku Raka muszą mięć oparcie i pomoc w życiu. Mężczyźni urodzeni pod wpływem Raka, są skromni, nieśmiali, skłonni do przesadnej pobożności. Umieją być mili dla otoczenia i przesadnie towarzyscy. Ale zdarzają się również i osobnicy nadzwyczaj pobudliwi, nerwowi, łakomi i kłótliwi. Przysparza im to wielu nieprzyjaciół i stwarza trudne sytuacje życiowe. W przeważającej większości są bardzo trudni w pożyciu małżeńskim. Związek zawarty przez obie osoby spod znaku Raka jest bardzo szczęśliwy, albowiem wszystkie gwiazdy działają na jego korzyść. Również połączenie osoby spod znaku Raka z osoba spod znaku Skorpiona jest związkiem udanym i szczęśliwym.

Porady dla urodzonych pod znakiem Raka:

Osoby te powinny, częściej niż inne, spodziewać się spadku rodzinnego. Bywa bowiem często, Iż osoby spod znaku Raka umierają bezpotomnie. Jakże często muszą one godzić się z utrata ukochanej osoby, rozstaniem się z przyjaciółmi. Nie należy wracać ciągle myślami do tego, co minęło, do milej przeszłości, która przecież nie może powrócić. I choć nieraz może im dokuczać osamotnienie, nie powinni rozczulać się nad swym losem, lecz cala energię życiowa muszą kierować na dalsze życie. Jeżeli chwilowe słabości pokonają z powodzeniem, to mogą osiągnąć sukcesy zawodowe. Osoby spod zamku Raka posiadają dar artystycznego widzenia świata. W przypadku gdy uzdolnienia te właściwie ukierunkują i rozwiną, sukcesy przyjdą wielkie i niespodziewanie mile. A jeżeli do tego osiągnięcia artystyczne wsparte zostaną działalnością społeczna, to cale ich życie upłynie bardzo chwalebnie i pożytecznie. Lecz ani na chwile nie mogą zapominać o pracy, która w ich przypadku decyduje o wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
werona

RAK I MIŁOŚĆ

 

Element – Woda

Cecha – żeńska

Planeta – Księżyc

Długość zodiakalna – od 90 do 120 stopni

Dom zodiakalny – czwarty

Dzień – poniedziałek

Kamień – perła

Metal – srebro

Kwiat – lilia wodna

Zapach – bez

 

 

ONA

Zdominowana przez Księżyc Pani Rak jest łagodna, bardzo kobieca, sentymentalna i wrażliwa. Czuła, o silnie rozwiniętym instynkcie macierzyńskim, ale zarazem kapryśna, nieprzewidywalna i enigmatyczna. Miłość pochłania wszystkie jej myśli, nie tylko dlatego że jest zdeklarowaną romantyczką, ale rzeczywiście często marzy o tym by poświęcić się rodzinie i dzieciom. Natura obdarzyła ją ogromnym urokiem, raczej delikatnym i nie narzucającym się, ale zauważalnym i silnie działającym na płeć przeciwną. Może być albo kobietą – dzieckiem, bujającym w obłokach i szukającym silnego partnera, na ramieniu którego mogłaby ufnie złożyć pełną fantazji głowę, lub [ale to w wieku bardziej dojrzałym], typową, opiekuńczą matką i żoną, przewidującą, zapobiegliwą i nieco zbyt troskliwą. Właśnie ta nadopiekuńczość może sprawić, że partner zacznie się dusić i zapragnąć powiewu świeżego powietrza.

Pani Rak pragnie solidnego, długotrwałego i raczej tradycyjnego związku, w którym mogłaby się realizować w roli żony i matki. Jednak jej kapryśna i melancholijna strona osobowości może być dominująca – zwłaszcza gdy nie może się odnaleźć w tych rolach. Wtedy zaczyna wątpić w swoją kobiecość, wpada w depresję i ma się za nieudacznika. Jest egocentryczna i bardzo drażliwa, wyjątkowo łatwo ją zranić i obrazić, nawet bezwiednie. Wtedy najczęściej chowa się w swą skorupę i cierpi w milczeniu. Jest bardzo emocjonalna, dramatycznymi scenami i nieustannymi dąsami. Często jest nieśmiała i otwiera się wyłącznie przed tymi, których jest pewna, ale nigdy nie obdarza nikogo całkowitym zaufaniem. Dla tych, których kocha, jest zdolna do poświęceń, potrafi być szlachetna i bezinteresowna.

 

 

ON

Ma dużo pierwiastka żeńskiego. Jeśli w dzieciństwie miał dobre relacje z matką, rozwija w sobie sferę uczuciową i opiekuńczą. Ale jest także druga strona medalu: może nieustannie porównywać swą partnerkę do matki i żadna kobieta [według niego] nie może jej dorównać. Czasem zdarza się, że „pępowina” nigdy nie zostaje odcięta i on pozostanie samotny.

Pan Rak jest wyposażony w ogromną wrażliwość i wręcz kobiecą uczuciowość. Na pierwszy rzut oka może wydawać się mało atrakcyjny i przedsiębiorczy. Jednak ma powodzenie u pań, bo kiedy lepiej je pozna, doskonale je rozumie sercem, nie głową. Miłość to dla niego założenie rodziny i dzielenie się każdą sprawą wspólnego życia. Ale nie tak łatwo się żeni, bo jest z natury bardzo nieufny; boi się pomyłki i drży z lęku, że może zostać zraniony. Tak więc wybór odpowiedniej partnerki może trwać bardzo długo. Kiedy już się zdecyduje, będzie prawdziwie zakochanym partnerem, czułym i uważnym. Potrafi odgadnąć czego potrzebuje kochana przez niego kobieta, przewidzieć jej humory i pragnienia. On sam też potrzebuje uwagi i zainteresowania, inaczej czuje się zaniedbywany. Wtedy zamyka się w sobie jak w twierdzy, staje się opryskliwy i zrzędliwy.

Może nie jest szczególnie namiętny, ale jest czułym, wrażliwym, wyrafinowanym i obdarzonym dużą wyobraźnią kochankiem. Stara się zaspokoić potrzeby partnerki. Potrzebna mu jest kobieta czuła, macierzyńska, potrafiąca dać mu wiele uczucia. Powinna także posiadać zmysł praktyczny, bo jego przyziemne sprawy nudzą i niezbyt interesują. Tak jak jego żeński odpowiednik nie jest zbyt zazdrosny i boi się o swe domowe szczęście, dlatego zarówno On jak i Ona są osobami dosyć wiernymi i jeśli zdradzają, to najczęściej w wyobraźni.

 

UWODZENIE, ZWIĄZEK, ROZSTANIE

W sztuce uwodzenia Raki nie muszą niczego zazdrościć innym znakom, choć raczej wolą być zdobywane niż zdobywać. Kiedy są zmuszone do „akcji”, robią to powoli i z wdziękiem. Uwodząc Raka należy koniecznie pamiętać, że jest on wyjątkowo wrażliwy, dlatego nie wolno zachowywać się prowokacyjnie czy złośliwie, zwłaszcza jeśli Rak jest mężczyzną bo on nie znosi feministek i kobiet nonkonformistycznych . Do Raka podchodzi się delikatnie, powoli i z dużą dozą czułości. Pani Rak potrzebuje romantycznych klimatów, drobnych prezencików, a Pan oczekuje czułości i ciepła. Należy mu się zwierzyć, opowiedzieć o swoich emocjach i marzeniach, podkreślać smutek samotności, ale bez zbytniej przesady. Rak ma doskonałą intuicję i natychmiast wyczuje fałszywą nutę czy kłamstwo. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i pozwolić mu otwierać się w jego własnym rytmie, a także dostosować się do jego zmiennych nastrojów. Gra jest warta świeczki – kiedy Rak przekona się do dobrych intencji i czystości uczuć, zakocha się mocno i trwale. Tej miłości poświęci całą swoją energię.

Należy zdawać sobie sprawę, że zakochany Rak będzie dążył do stworzenia prawdziwego domu, pełnego dzieci. Nie ukrywa swoich pragnień, więc jeśli partner[ka] nie myśli o ślubie i założeniu rodziny, trzeba o tym szczerze powiedzieć. Wtedy związek najprawdopodobniej szybko się rozpadnie. Jeżeli jednak jest to również marzeniem drugiej strony, można liczyć na czułego, kochającego partnera, który nie będzie się wstydził okazywać uczuć i będzie chciał dzielić z ukochaną osobą każdą chwilę życia. Pani Rak będzie bardzo opiekuńcza, emanująca uczuciami i bardzo macierzyńska. Obydwoje potrzebują solidnego wsparcia i poczucia bezpieczeństwa, co pomaga im zmagać się ze sprawami codziennego życia, ale także dzielenia się uczuciami, fantazjami i najskrytszymi marzeniami. Rak jest trochę hedonistą, lubi komfort i delikatny, wyrafinowany seks.

Związek z Rakiem zawsze oznacza posiadanie dzieci, ale partnerka Raka nie powinna nigdy zapominać, że oprócz dzieci ma także męża, który, prawdę mówiąc, będzie zachowywał się trochę jak kolejne dziecko. Rak nie lubi gdy jego druga połowa okazuje zmienność nastrojów i humory – czuje się wtedy osaczony i przechodzi do ofensywy. Dąsa się, marudzi, a kiedy już naprawdę będzie miał dosyć, wpadnie w złość i wtedy potrafi być wyjątkowo nieprzyjemny, złośliwy, a nawet mściwy. Nie przyjdzie mu jednak do głowy zerwać więzy i odejść; pod tym względem jest wierny i stały.

Jeśli chcemy wyzwolić się ze związku z Panem Rakiem, powinniśmy źle mówić o jego matce i wyszukiwać sobie mnóstwo atrakcji poza domem. Z Panią Rak może być jeszcze trudniej: trzeba będzie okazać się absolutnie nieczułym i niewrażliwym, odmówić posiadania potomstwa i być zagorzałym przeciwnikiem małżeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytryna09

Bardzo trafnie opisany ten pan raczek. Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dorota74

Fajnie opisany i trafny. Nie zgodziłabym się tylko z pewnymi szczegółami typu kolory staram się nie nosić czarnego bo nie lubię natomiast zielony bardzo lubię zresztą w pracy noszę się na zielono więc nie mogę powiedzieć że nie mogę bo mi nie sprzyja. Poza tym się zgadza. Nawet cechy porządane i nieporządane u partnera dokonale ujęte :)) Pozdrawiam:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natka2

RAK (21 VI - 22 VII)

 

Znak ten jest na tyle szczęśliwy, na ile jego wybraniec potrafi ukryć pod pancerzem raka swoje właściwe ego. Będzie wówczas dążył do sukcesów jak rycerz w pełnej zbroi. Ce****e go bowiem wola i wytrwałość, a dodatkowo, bardzo często wdzięk osobisty. Siłą pchającą raka do czynów jest chęć zapewnienia bezpieczeństwa swojemu domowi i największe wśród znaków zodiaku przywiązanie do rodziny. Najchętniej będzie działał w takich zawodach gdzie są potrzebne dobre stosunki z wieloma ludźmi i intuicja zawodowa. Na niwie erotycznej Rak nie przejawia specjalnych potrzeb, nie stawia partnerowi wielkich wymagań, za to wypełnia każde. W miłości najważniejsze dla niego jest uczucie i w imię uczucia zrobi wszystko.

 

PANI RAK

 

Na ogół nigdy nie traci kontroli nad sobą. Swój sex ukrywa pod pancerzem obojętności. Marzy o wielkiej miłości, idealnej , romantycznej, bez zdrad, a może czasem seks nie jest jej niezbędny. Aby utrzymać miłość pani Rak należy z nią jak najwięcej rozmawiać o sprawach domu, o środkach dla zapewnienia dobrobytu i spokoju. Lubi komplementy, jest ufna, a w mężu oczekuje przyjaciela. Nie wolno nigdy zapomnieć ojej świętach, o żadnej ważnej dacie. Zwyczaje i konwenanse są dla niej rzeczą bardzo ważną.

 

PAN RAK

 

To człowiek wrażliwy, uczuciowy i kapryśny. Najczęściej jest zmysłowy, cieszy się względami kobiet i uważa, że to one powinny go zdobywać. Łatwo przychodzą mu rozstania, ale jeżeli się już zakocha, to jest najczęściej idealnym współtowarzyszem. Pan Rak poszukuje kobiety takiej, dla której on i jego problemy będą najważniejsze, a ponad to musi ona być oszczędna i gospodarna. Aby go utrzymać należy z uwagą wysłuchiwać opowiadań o jego rodzinie i niezmiennie go zapewniać o swoim uczuciu. Należy cierpliwie znosić jego kaprysy i humory, a przy tym sprawiać wrażenie, ze jego zdanie jest zawsze decydujące. Bardzo często Raki są różnego rodzaju kolekcjonerami więc trzeba znosić i to.

Edytowane przez Natka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dorota74

PANI RAK

 

Na ogół nigdy nie traci kontroli nad sobą. Swój sex ukrywa pod pancerzem obojętności. Marzy o wielkiej miłości, idealnej , romantycznej, bez zdrad, a może czasem seks nie jest jej niezbędny. Aby utrzymać miłość pani Rak należy z nią jak najwięcej rozmawiać o sprawach domu, o środkach dla zapewnienia dobrobytu i spokoju. Lubi komplementy, jest ufna, a w mężu oczekuje przyjaciela. Nie wolno nigdy zapomnieć ojej świętach, o żadnej ważnej dacie. Zwyczaje i konwenanse są dla niej rzeczą bardzo ważną.

 

 

 

Super zgadzam się dokładnie. Opis wyjęty żywcem z mojego charakteru :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdologia

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

RAK:

Miejsce szczególnej godności - Jowisz. Dlaczego? Być może dlatego, że rodzina, państwo, oraz korzenie (typologia Raka) są fundamentem dla praw, oraz wzrostu (Jowisz). Rak też sygnifikuje układ trawienny i żołądek. A wiadomo, że lepiej mieć pełny (Jowisz), niż pusty (Saturn - bieda, brak) żołądek...

Miejsce szczególnego osłabienia - Saturn. Wspomniane atrybuty trawienia. Ale może też kwestia tego, że Saturn jest zimny i kojarzy się nam z Kronosem, który połykał dzieci (kojarzone z Księżycem). Dodatkowo Saturn to zima, chłód (egzaltacja na początku jesieni w znaku Wagi, władztwo w zimowych znakach Koziorożca i Wodnika).

 

Na czternastym stopniu (około połowy znaku) znajduje się Syriusz, najjaśniejsza gwiazda nocnego nieba (oprócz planet - Wenus, Jowisza, rzecz jasna). To taka ciekawostka. Syriusz to Psia Gwiazda, umieszczona na pysku, ma często działanie beneficzne, czyli dobroczynne.

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiddo30

"Lecz ani na chwile nie mogą zapominać o pracy, która w ich przypadku decyduje o wszystkim." dokładnie tak jest raki to pracoholicy, pracowałam w niedużej firmie cala obsada 3 osoby raki, nie moglismy wyjśc do domu liczyła się tylko praca...szef przyjmując kolejne osoby patrzył na date urodzenia :)

Jesli jestem spełniona w pracy (nawet wykorzystywana) jestem najszczęśliwsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiddo30
PANI RAK

 

Na ogół nigdy nie traci kontroli nad sobą.

 

ja niestety zawsze tracę panowanie nad sobą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dorota74

No coś w tym jest- ja jestem Rakiem i dla mnie praca i oczywiście finanse to sfera najważniejsza obok zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vianne 22

Dla mnie najważniejsza rodzina, ukochany, przyjaciele, no i zdrowie. Ale ogólnie ja mam dużo planet w Raku, to będzie to tym bardziej widoczne. I nie stwarzam pozorów obojętności. Reszta się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdologia

Ja bardzo lubię obsadę Raka i Koziorożca. To są bardzo impulsywne znaki jeśli chodzi o ... angażowanie się w świat emocjonalny. Koziorożce niby oschłe, szefowie i pracusie - niekoniecznie. Tworzą i harmonizują świat. A Raki stale awansują w mojej hierarchii. To jest przywiązanie, długotrwałość, wierność i wrażliwość. Nie ma tego rozmycia co Ryby (ups), nie ma też tego dna co Skorpion (sam jestem ascendentalnym Skorpionem). Rak szybciej czuje, niż kalkuluje. To znak symbolizujący troskę, gdyby taki roboczy symbol znaleźć, to bym dał karetkę pogotowia z logo serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vianne 22
Ja bardzo lubię obsadę Raka i Koziorożca. To są bardzo impulsywne znaki jeśli chodzi o ... angażowanie się w świat emocjonalny. Koziorożce niby oschłe, szefowie i pracusie - niekoniecznie. Tworzą i harmonizują świat. A Raki stale awansują w mojej hierarchii. To jest przywiązanie, długotrwałość, wierność i wrażliwość. Nie ma tego rozmycia co Ryby (ups), nie ma też tego dna co Skorpion (sam jestem ascendentalnym Skorpionem). Rak szybciej czuje, niż kalkuluje. To znak symbolizujący troskę, gdyby taki roboczy symbol znaleźć, to bym dał karetkę pogotowia z logo serca.

 

 

Istnieje taki stereotyp, że Raki są takie płaczliwe, zamknięte w sobie i słabe. Ja tak nie uważam. One potrafią w końcu zrealizować to, czego pragną. Minusem Raków jest może taka nadwrażliwość i branie wszystkiego do siebie. No i zmienność humorów, ach ten Księżyc :D. Poza tym są opiekuńcze, empatyczne, rodzinne, troskliwe, uczuciowe, stałe. Duża wrażliwość na sztukę, bardzo lubią dzieci, rodzinę, tradycję, celebrowanie wspólnych posiłków, jakieś zjazdy rodzinne, drzewa genealogiczne, przywiązanie do tradycji, ojczyzny. No i są raczej domatorami, introwertyczne. Na pewno nie słabe.

Wiem, co piszę, bo w Raku mam Słońce, Ascendent, Merkurego i Marsa :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrina

Raki odbieram bardzo pozytywnie :) są uczuciowe, miłe i sympatyczne ( jak się rozkręcą to lubią nawet zaszaleć). Kobiety mają w sobie jakąś tajemnicę ale to nie jest jakaś aura tajemniczości jak np w przypadku skorpionic czy własny świat jak w przypadku ryb tylko takie coś że tak na prawdę nigdy nie wiadomo co sobie myślą i czują tzw. trudny orzech do zgryzienia ( w sam raz dla dociekliwego pana skorpiona ;)) Moim zdaniem na tym polega urok tych kobiet :) Raki na pewno nie są słabe. Zauważyłam u raków pewną cechę a mianowicie taką że lubią "odpłacić" komuś za wyrządzoną krzywdę, może nie z takim impetem jak skorpion ale w pięty idzie! ;)

Edytowane przez Andrina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vianne 22

Z tym odpłacaniem, to się zgadzam. Po sobie mogę powiedzieć, że zazwyczaj nie zaczynam z kimś kłótni, czy jakiś sporów, natomiast gdy ktoś mnie atakuje, to potrafię odpowiedzieć bardzo nieprzyjemnie, robię się agresywna, ale ja mam też Marsa w Raku. I złośliwa też jestem, a humor taki z pogranicza sarkazmu :P.

Jeszcze bym dodała, że Raki mają dobrą pamięć, bardzo dobrze pamiętają, kto, gdzie, jak i kiedy zalazł im za skórę. U mnie to też fotograficzna pamięć, do dat, wydarzeń, takie detale typu kto miał jaką minę, jak był ubrany, co mówił, a przede wszystkim, to w czym mi podpadł :P.

U mnie też działanie pod wpływem impulsu, nie zastanawiam się za bardzo, działam. Potem się okazuje, że intuicja mnie nie zawiodła.

Jako że mam kilka planet w Raku, to bardzo interesuję się historią, zarówno świata, Polski, i mojej rodziny (Księżyc w IV domu).

Myślę, że Raki są całkiem fajne, gdy zdołają się zdystansować wobec swoich emocji i przestaną aż tak brać do siebie krytykę innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kasjanaa

Żywiołem tego znaku jest woda, a planetą opiekuńczą Księżyc. Ulubione kolory: biały i srebrny, a kamienie: opal i szmaragd.

 

Rak nierzadko bywa egoistą w dodatku żądnym pochwał, nie znoszącym krytyki i bardzo upartym. Jest jednak ambitny i cierpliwy, energiczny i aktywny zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Ce****e go bowiem wola i wytrwałość, a dodatkowo bardzo często wdzięk osobisty. Siłą pchającą raka do czynów jest chęć zapewnienia bezpieczeństwa swoim najbliższym i największe wśród znaków zodiaku przywiązanie do rodziny. Przyjaciołom Raka z łatwością przychodzi pamiętanie o jego niezwykłej wrażliwości, bogatym życiu wewnętrznym. Choć łatwo ulega wzruszeniom, nie zawsze to po nim widać, gdyż doskonale potrafi sie maskować. Lubi harmonię i ciepło domowego ogniska. Niestety z przypisanego naturze Raka zamiłowania do domu i tradycji, czasem krok tylko do popadania w sentymentalizm i rozpamiętywanie przeszłości. Tą tęsknotę Raki winny ukierunkowywać w życie rodzinne, budowanie relacji między członkami rodziny, kultywowanie rodzinnych tradycji.

 

Źródło: Rak < Horoskop opisowy < Horoskop 2014 | iWoman.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdologia

Przez większość mojego życia nie znałem praktycznie żadnego - powtarzam - żadnego zodiakalnego Raka bliżej. Zawsze było mi na skróty w szczególności do Bliźniąt, czasem Wodników, czasem Baranów i Lwów.

 

Podejrzewam, że moja urodzeniowa koniunkcja Księżyc - Saturn (władca Raka plus władca Koziorożca) mogła blokować tego typu przyciąganie. Gdy więc poznałem parę Raków w końcu, to ... zalała aż mnie ich fala. Z kilku ostatnich ważnych znajomości aż trzy osoby to solarne Raki. Blokada Saturna padła. Pomijając, że, kolokwialnie mówiąc, "nie mam wody w horoskopie" (oprócz ASC).

 

Te Raki są fajne, ponieważ sygnalizują i wskazują potrzeby psychiczne, których nie było w dzieciństwie, lub w młodości. Ja Raki strasznie lubię, to jest w dobie gonitwy za wszystkim i totalnego egocentryzmu (rośnie nam pokolenie JKM), jakaś tam zodiakalna nadzieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dorota74
Istnieje taki stereotyp, że Raki są takie płaczliwe, zamknięte w sobie i słabe. Ja tak nie uważam. One potrafią w końcu zrealizować to, czego pragną. Minusem Raków jest może taka nadwrażliwość i branie wszystkiego do siebie. No i zmienność humorów, ach ten Księżyc :D. Poza tym są opiekuńcze, empatyczne, rodzinne, troskliwe, uczuciowe, stałe. Duża wrażliwość na sztukę, bardzo lubią dzieci, rodzinę, tradycję, celebrowanie wspólnych posiłków, jakieś zjazdy rodzinne, drzewa genealogiczne, przywiązanie do tradycji, ojczyzny. No i są raczej domatorami, introwertyczne. Na pewno nie słabe.

Wiem, co piszę, bo w Raku mam Słońce, Ascendent, Merkurego i Marsa :D.

 

Przedewszystkim zgadzam się z tym symbolem karetki pogotowia dla serca z postu Gwiazdologii. Bardzo trafne ujęcie.

U mnie jest coś takiego że ja potrafię ( gdy trzeba) zamknąć emocje w sobie i bardzo długo nie reagować wrażliwością. Natomiast po jakimś czasie to ze mnie wyłazi- potrafię rozryczeć się w sklepie w kolejce :) Dlatego staram sie omijać programy czy filmy naładowane emocjonalnie. Nigdy nie wiadomo kiedy dam koncert :)

Co jeszcze....ja nie celebruję posiłków - tzn nie mam nic przeciwko temu ale akurat w moim domu się tego nie robi - moja mama jest rakiem ale nie wiem co ma w swoim horoskopie- nie sprawdzałam. A ja ze tak powiem "pływam we wodzie". Paradoksalnie bo nie potrafię pływać :) Asc w raku księżyc w skorpionie oraz słońce markury i saturn w raku- jowiszw rybach. Sama woda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dorota74
Raki odbieram bardzo pozytywnie :) są uczuciowe, miłe i sympatyczne ( jak się rozkręcą to lubią nawet zaszaleć). Kobiety mają w sobie jakąś tajemnicę ale to nie jest jakaś aura tajemniczości jak np w przypadku skorpionic czy własny świat jak w przypadku ryb tylko takie coś że tak na prawdę nigdy nie wiadomo co sobie myślą i czują tzw. trudny orzech do zgryzienia ( w sam raz dla dociekliwego pana skorpiona ;)) Moim zdaniem na tym polega urok tych kobiet :) Raki na pewno nie są słabe. Zauważyłam u raków pewną cechę a mianowicie taką że lubią "odpłacić" komuś za wyrządzoną krzywdę, może nie z takim impetem jak skorpion ale w pięty idzie! ;)

 

 

O tak z tym odpłacaniem fajnie ujęte i dokładnie w sens :) Ja mam dobrą pamięć co czasem mi bardzo przeszkadza bo nagle przypominam sobie że ktoś coś mi kiedyś......ale nie atakuję gdy nie jestem zmuszona się bronić. Ja mam w sobie pokłady cierpliwości ale do czasu- jest granica i gdy ktoś ją przekroczy to wtedy jest biedny :) Mam impulsywny charakter wybucham jak wulkan i dość szybko sie uspakajam ( mars w lwie ) - w oczach innych mogę uchodzić za taką co to sie wywyższa ( co to nie ja) - a ja gdy kogoś nie trawię to go zwyczajnie ignoruję i nie reaguję na zaczepki - ale jak pisałam wcześniej do czasu - jak sie przeleje to wtedy jest żle :) Jestem zmienna i humorzasta - często działam potem myślę. No i mam niestety problem z dystansem i biore do siebie krytykę - bardzo ciężko mi się od tego uwolnić. I bardzo mi sie podoba co napisała Vianne 22 o humorze sarkastycznym - w rozmowie i gdy jestem atakowana lubię powiedzieć coś co wielu przyjmuje jako bezczelność. Ale znam bardzo mało osób które rozumieją ironię. I jestem przy tym dość powierzchowna uczuciowo - wenus w bliżniętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...