Skocz do zawartości
arabika

Panna

Rekomendowane odpowiedzi

arabika

Panna (22 lub 23 sierpnia do 22 lub 23 września, w zależności od roku)

szósty znak zodiaku, zmienny, żeński, trzeci znak lata, związany ze żniwami, zbieraniem plonów.

 

Tradycja astrologiczna przypisuje tej fazie pracowitość, krytycyzm, analityczność i dążenie do perfekcjonizmu. Współczesne obserwacje w pełni to potwierdzają, a najlepszym dowodem jest fakt, że wśród laureatów Nagrody Nobla najwięcej jest właśnie Panien. Dodatkowymi zaletami tej fazy jest skromność oraz dbałość o estetykę i higienę. To jednak, co bardzo przydaje się w działalności zawodowej, nie zawsze jest pożądane w partnerstwie. W tej dziedzinie, bardziej niż dokładności, skromności lub czystości, oczekuje się umiejętności okazywania uczuć, wyobraźni czy kwalifikacji seksualnych, a z tym u Panien bywa różnie. Innymi słowy, lepsze bywają w roli męża lub żony niż w roli namiętnych kochanków. Dodatkowo Pannom zarzuca się oschłość i zgryźliwość. Przedstawicielom tej fazy zalecić należy, aby nie mylili dokładności i dyscypliny z mądrością oraz - aby częściej wsłuchiwali się w to, co mają do powiedzenia inni. Pamiętać powinni, że nie dla każdego najważniejszym z życiowych celów musi być osiągnięcie doskonałości. Istnieją ludzie, którzy całą swoją mądrość i powodzenie zbudowali na czymś wręcz przeciwnym: świadomości faktu, że doskonałość jest tylko pewną konstrukcją myślową, która nie ma swojego odpowiednika ani w naturze, ani też w świecie wytworzonym przez człowieka. Przy pomocy słabości także osiąga się zwycięstwa, warto więc zastanowić się nad jej istotą.

 

ŻYWIOŁ: ziemia

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Byk, Koziorożec, Wodnik.

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Baran, Bliźnięta, Rak, Strzelec, Ryby.

CIAŁO NIEBIESKIE: Merkury

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: ametyst, malachit, topaz.

KAMIENIE NIEZALECANE: rubin, kryształ górski, bursztyn.

SPRZYJAJĄCE KOLORY: błękitny, żółty, zielony.

NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: czerwony, bordowy, biały.

ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: technika i wynalazczość, biznes, nauka, szkolnictwo, służba zdrowia, bankowość, przemysł, administracja.

NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: kultura, sądownictwo, opieka społeczna.

POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: pracowitość, inicjatywa, konsekwencja, wierność, wiedza i mądrość.

NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: niechlujstwo, beztroska, roztargnienie, zmienność nastrojów, uczuć i poglądów.

 

Pora roku: koniec lata, gdy ziemia jest wyjałowiona i zmęczona. Plony zebrane są w stodołach. Dni są krótsze. Ziemia zostaje ponownie przeorana aby odetchnąć i odpocząć.

Żywioł: ziemia

Kolor: szarości suchej ziemi, zamglone i przytłumione, charakterystyczne dla ludzi urodzonych pod tym znakiem.

Znak przeciwny i dopełniający: Ryby

Skojarzenia anatomiczne: śledziona, pęcherzyk żółciowy, jelita

Miejsca Geograficzne: Kraje: Brazylia, Chorwacja, Turcja. Regiony: Kurdystan, Śląsk. stan Wirginia.

Miasta: Bagdad, Betlejem, Boston, Jerozolima, Los Angeles, Lyon, Paryż, Tuluza.

 

 

źródło: m.in Astrologia bez tajemnic R.Kord

 

 

 

Edytowane przez arabika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

Panna - Jeśli kobieta urodzi się pod znakiem Panny, to będzie dobrym człowiekiem. Najczęściej są one uczciwe, bojaźliwe, pobożne i dobroduszne. Pragną służyć innym, to też często przywdziewają szaty zakonne. Jeżeli wychodzą za maź, to są dobrymi żonami, choć nieco płochliwymi, a także zbyt popędliwymi. W sumie są świetnymi matkami. Mężczyźni natomiast lubią czystość, lad i porządek. Poprzez swoją wspaniałomyślność zjednują sobie przychylność innych osób, a w ślad za tym uznanie w społeczeństwie. Mimo, że są nieraz żądni sławy, zaszczytów i postępują czasem nierozważnie, osiągają swoje zamierzone cele. W rodzinie są troskliwymi ojcami, sumiennymi opiekunami rodziny, starającymi się dać potomstwu wszystko na co ich stać. Biorąc pod uwagę wyżej nakreślone cechy, można przyjąć, że osoby spod znaku Panny są pracowite, skrupulatnie wypełniające swoje obowiązki w zawodzie, praktyczne na co dzień, wyróżniające się swoją inteligencją. Są przeznaczone do poświęcenia się nauce, bowiem z nauką nigdy nie mają trudności. Na tym punkcie bywają nieraz zarozumiałe. Jako że mają wysokie mniemanie o sobie, często próbują pouczać innych, mieszać się w cudze sprawy. A ponieważ bywają także łatwowierne i nie stale w swych osadach, chwiejne a nawet bojaźliwe, toteż życie przysparza im sporo kłopotów. Połączenie osoby spod znaku Panny z druga osoba urodzona pod tym samym znakiem, przy normalnych obrotach ciał niebieskich, jest wzorem pożycia i przykładem szczęścia i harmonii w małżeństwie. Związek Panny z Koziorożcem może także przynieść zadowolenie. Nie należy łączyć osoby spod znaku Panny z Wagą.

Porady dla urodzonych pod znakiem Panny:

Osoby urodzone pod tym znakiem, są dobrego zdrowia, silni, energiczni, choć czasem wmawiają sobie choroby. Muszą one zwalczać własne przekonanie o rzekomych dolegliwościach. A ponieważ są pracowite, wytrwale w dążeniu do celu, mogą osiągnąć sukcesy w nauce i pracy. Są predysponowani do kierowania zakładem przemysłowym lub placówką handlową. Duże powodzenie mają także w prowadzeniu własnego warsztatu. Osoby spod Panny muszą się pilnować, by swym postępowaniem nie narażali swojej reputacji czy autorytetu na szwank, albowiem mogą mieć w swym gronie nie tylko ludzi przyjaznych. Muszą oprzeć się na starych znajomościach, które dla nich mogą być zgubne. W przypadku pracy w dużym zakładzie, nie powinny swym zachowaniem zrażać sobie przełożonych, bo to nie wyszłoby im na dobre.

 

 

:oczko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aniusia206

Cechy Panny: miła, dobiera strój do okoliczności, dokładna, punktualna, zawsze zadbana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natka2

PANNA (23 VIII - 22 IX)

 

W znaku tym są zawarte predyspozycje do pracowitości i rzetelności. Realne i krytyczne jest spojrzenie na rzeczywistość, wykorzystane w sposobie pracy, ale na ogół bez zakusów do działań agresywnych, mogących na przykład przyśpieszyć awans. Bardzo silne związki ze wszystkim co ziemskie, materialne. W typowym życiu Panny dominuje mozolna praca, przemyślenia w skrytości i ciężko zapracowane awanse. Brak im w życiu poczucia fantazji, lekkości w działaniach, finezyjnego humoru. Nic więc dziwnego, że przy takim nastawieniu do życia najwięcej laureatów nagrody Nobla jest statystycznie wśród Panien. Ale sukcesy te nie zawsze przekładają się na eksponowane stanowiska w nauce, bo tu już potrzeba siły przebicia. Za to wybrańcy Panny cenieni są w pracy za swoją sumienność i za to, że szefowie i koledzy mogą łatwo wykorzystywać ich osiągnięcia. Bajka Krasickiego "Wół Minister", dotyczyła prawdopodobnie ministra - Panny. Znak Panny zsyła na swoich podopiecznych predyspozycje do wstrzemięźliwości seksualnej. Późno rozpoczynają życie erotyczne, często występują u nich różnego rodzaju zahamowania. Bardziej pragną czułości niż seksu. W wyborze partnera ostrożni, w małżeństwie najczęściej wzorowi, monotonni i zawsze tacy sami.

 

PANI PANNA

 

Praktyczna do bólu. Jej życie upływa pomiędzy obowiązkami, a potrzebami domu. Męża najczęściej akceptuje takim, jakim on jest i bez reszty potrafi być mu oddana. Umie dużo wybaczać, ale zadane jej rany leczy bardzo powoli i długo o nich pamięta. Jak każda kobieta marzy skrycie żeby przeżyć wielką romantyczną miłość, o jakiej piszą poeci, jaką oglądała w kinie. Ale Panna nie potrafi zabiegać o uczucie. Na ogół jest nieśmiała, powściągliwa, zawsze panuje nad odruchami miłości. Więc najczęściej pozostaje sama ze swoimi marzeniami. Coraz sztywniejsza, pozornie zimna i nieczuła w swoim monogamicznym związku. Lecz bywają wyjątki, kiedy ktoś nauczy ją kochać. Wówczas tłumiona namiętność wybuchnie z wielką siłą.

 

PAN PANNA

 

Pedant do przesady. Rozsądny, opanowany, swoje uczucia ukrywa równie głęboko, jak myśli i plany. Zazwyczaj życie seksualne rozpoczyna późno, a jego pierwszą partnerka bywa najczęściej żona. Amor Panny późno razi swoimi strzałami. Panów zazwyczaj około czterdziestki. Jeżeli tym strzałom ulegną, to swoje przytłumienia seksualne i często nieśmiałość usiłują osłonić wesołym życiem towarzyskim i alkoholem. Jeżeli tak się nie stanie, a nie są szczęśliwi w związku małżeńskim, to zostaną na starość zgorzkniałymi dziwakami, pełnymi przesądów, natręctw i zahamowań seksualnych

 

Źródło: Charakterystyka znaków zodiaku - Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
befadka

Arabiko wypisz wymaluj moje dziecię z pod znaku panny ;-)

 

Uśmiałam się do łez bo wyszło tak jak w życiu że znak Koziorożec jest mu przyjazny czyli tata a ryby czyli ja nieprzyjazny .Tata stoi za nim murem i wywiera na mnie presje bym była dla niego bardziej pobłażliwa ha ha ha

Edytowane przez befadka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdologia

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

PANNA

Miejsce szczególnej godności - Merkury. Merkury jest jednocześnie władcą w znaku, ale czuje się tutaj bardzo mocny (egzaltacja). W ostatnim czasie do władania Panny dołączyła nowa - stara planeta (planetoida), Ceres i ją się do Panny przypisuje. Ceres = Demeter. Demeter to matka Persefony, tej, którą porwał Hades. Demeter symbolizuje plony, dlatego dożynki i różne rolnicze akcje są najczęściej robione na tym znaku ;-)

Miejsce szczególnego osłabienia - Jowisz. Być może z racji tego, że przeciwległe do Panny Ryby to miejsce rozmycia, ofiary, chrześcijaństwa, cierpiętnictwa. A Panna to jednak typologia ziemska - załatw, zrób, uprasuj, policz, uporządkuj.

 

Na początku znaku Panny znajduje się Gwiazda Królewska, Regulus. Szczęściarze, którzy urodzili się na początku znaku. Powinni mieć z tego więcej korzyści, niż niekorzyści.

 

Panna bywa często źle kojarzona, ale w dobie indywidualizmu i totalnego egocentryzmu praktycyzm, skrupulatność i pracowitość trochę zeszły na drugi plan. A szkoda!

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacekb

ja od siebie z autopsji:

Panna (pan):

 

motto: "analizuję, wymyślam, tworzę,"

 

komunikacja, szczególnie dobrze bezpośrednio z drugim człowiekiem, w parze, sama na sam. Łatwość wczuwania się w sposób myślenia (nie odczuwania) drugiej osoby. Łatwość zadawania jej pytań których sama sobie nie zadaje i dzięki temu dana osoba otrzymuje nowe spojrzenie na daną sytuację. Łatwość wybijania innej osoby z jej sposobu myślenia i pokazywania, że jej myślenie jest nie do końca spójne.

 

Umiar, skromność. Zdrowe, proste jedzenie (ale na ładnych talerzach podane). Obsesje na temat zdrowia (przesadzone oczywiście). Łatwość wymyślania ciekawych historyjek (zdolności pisarskie nikłe wyobraźnia obfita). Bardzo łatwe ekscytowanie się tym co nowe i ciekawe (dla panien).

Bardzo łatwe ocenianie czegoś (książki, pod względem bohaterów fabuły itd, filmu pod względem połączenia kadrów, itd).

 

Umiłowanie do muzyki (klasycznej) i rockowej (to było w młodości, wpływ rówieśników). Teraz została już tylko klasyczna i ballady Bryana Adamsa. (dobrze się przy nich pisze wiersze).

Umiłowanie do instrumentów (pianino, skrzypce, gitara), umiejętność gry na instrumencie (w moim przypadku gitara, klawisze). Zamiłowanie do nauki, nauki ścisłe (chociażby fizyka kwantowa). Szczątkowa umiejętność pisania poezji (haiku, japońska sztuka poezji).

 

Z romantycznej miłości już się wyleczyłem (a była, a jakże). Od alkoholu trzymam się z daleka (na jakżeby to, przecież zdrowy tryb życia ;) ) Cenię porządek, kulturę, brak zbędności i rozmachu.

Przemyślenia w skrytości (mniejszej lub większej) są także. (zawsze był jakiś dziennik, pamiętnik, dziennik snów czy podobny w moim życiu). Z mniejszymi lub większymi przerwami ale był.

Analizowanie (chociażby snów własnych). Bardziej cenię bliskość, intymność i czułość niż sex. Wierność jako jedna z najważniejszych zasad.

 

Nigdy nie myślałem o zdradach, zanim nawet dowiedziałem się, że jestem z pod znaku panny.

Zamiłowanie do oceniania siebie samego (rzadziej innych, bo ich mniej albo wcale nie rozumiem). Wewnętrzny układ odniesienia (wiem od środka, co dobrze zrobiłem, sam wiem kiedy i co zrobiłem w porządku a co poprawić.) Lubię się bawić, w "szkołę" od czasu do czasu - oceniam siebie, swoje dzieła ocenami "szkolnymi" (a że jestem raczej łagodny to często daję 4, 5 i 6 samemu sobie, boje się dawać sobie jedynek,). Taka zabawa poprawia mi humor bardziej niż cokolwiek innego (no może prócz myślenia o miłości takiej romantycznej).

 

Miłość romantyczna się raczej nie zdarzy, aczkolwiek partnerstwo ciekawe na pewno mi pisane.

 

Lubię jak działa wszystko i to moja zasługa (chociaż nikt o tym nie musi wiedzieć, tylko ja). Jeżeli świat byłby samochodem to ja byłbym jakąś małą a ważną zębatką bez której auto by nie ruszyło.

 

Z czasów młodości pamiętam gry planszowe i karciane (oczywiście wymyślałem własne zasady do tych gier, a nawet własne gry). Nie pamiętam bym jakąkolwiek skończył ale frajdy było mnóstwo. Dużo grałem z siostrzeńcem w to. Jak na komputerze to oczywiście najchętniej w strategię i rpg.

 

Ulubiony samochód : kia Ceed - bo mały, i nie ma "nic zbędnego" (czyli ma wszystko co trzeba i nic więcej).

Ulubiony kolor - od zawsze błękitny, także biały (szczególnie ubranie, biało czarne bo ładne i schludne, takie apelowe).

Ulubiony sport: kiedyś wrestling, teraz uważam że to było bez sensu ;D (a lubiłem dlatego, bo wiedziałem, że udają).

ulubiony kraj: brak

ulubione miejsca na świecie: Stonehedge, Paryż (bo wieża), kiedyś było jeszcze Rosswell ale teraz już nie. Trochę Chiński Mur i Azja.

 

Najbardziej nieprzyjemna jest konfrontacja z kimś innym. Najbardziej pożądane przyjemność przebywania z kimś sam na sam, i wspólna przyjemność czerpana z tego.

 

Jako panna cenię sekrety i poufność (szczególnie własną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vianne 22

Mój Luby to Panna, ja sama mam Księżyc i Wenus w Pannie, rozumiemy się więc dobrze. Na pewno nie jest wylewny, raczej skryty i trudno mu mówić o uczuciach, jednak okazuje je przede wszystkim przez czyny, nie słowa.Z tego akurat bardzo się cieszę. No i lubi porządek, ale nie jest wielkim pedantem. Lubi analizować wszystko i planować, mało spontaniczny. Bardzo nie lubi zmian, gdy dzieje się coś zaskakującego. Lubi przebywać wśród przyrody, świeże powietrze :). Lubi u mnie delikatny makijaż, żadne jakieś ekstrawagancje, czy solarium :P. Na pewno jest też dokładny, solidny, pracowity. Przeważnie dostrzega u kogoś wady. I bywa złośliwy czasem. Jednak, zalet ma sporo - przede wszystkim stały w uczuciach, wierny,odpowiedzialny, rozsądny, poukładany. Potrafi myśleć logicznie, wyciągać wnioski, przewidywać. Nie jest nudny, ma poczucie humoru. Zainteresowania to informatyka, mechanika, trochę fizyka. Lubi ruch, bieganie.

Ulubiony kolor : zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...