Jump to content
arabika

Strzelec

Recommended Posts

arabika

STRZELEC (21 lub 22 listopada do 20 lub 21 grudnia, w zależności od roku)

 

Dziewiąty znak zodiaku, zmienny, męski, ostatni znak jesieni, odpowiada porze roku, kiedy ziarno zaczyna kiełkować.

Jowiszowa natura Strzelca sprawia, że najczęściej ce****e go śmiałość, szczerość, optymizm, a nawet pewien idealizm. Mówi się też o dobroduszności i rozwiniętym poczuciu sprawiedliwości. Odwrotną stronę medalu tworzą: brak taktu i wyczucia, nieostrożność, plotkarstwo i skłonność do przesady. Problem polega więc na umiejętnym zastosowaniu zasady umiaru i złotego środka. Właśnie od tego zależy powodzenie wszelkich przedsięwzięć podejmowanych przez przedstawicieli tej fazy zodiaku. Zaleca się im również ostrożność w planowaniu wydatków i dochodów, a także przy wyborze życiowego partnera. W tej fazie dość częste są rozwody. Z podejmowaniem decyzji matrymonialnej w żadnym wypadku nie należy się więc spieszyć, podobnie zresztą jak z podejmowaniem decyzji o rozwodzie. Będąc Strzelcem, nie warto też polegać jedynie na instynkcie, przeczuciu czy też informacji, która nie została sprawdzona i potwierdzona. Bardzo łatwo tu o błąd wynikający z nieuzasadnionego pośpiechu i ulegania potrzebom chwili. Natomiast chyba nikt nie może Strzelcowi zarzucić, że życie z nim jest nudne. Życzenie "obyś żył w ciekawych czasach" z powodzeniem zamienić można na inne: "obyś żył ze Strzelcem."

 

ŻYWIOŁ: ogień

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Baran, Bliźnięta, Waga, Wodnik.

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Byk, Rak, Ryby, Koziorożec.

CIAŁO NIEBIESKIE: Jowisz

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: turkus, diament, ametyst.

KAMIENIE NIEZALECANE: bursztyn, kryształ górski, malachit.

SPRZYJAJĄCE KOLORY: seledynowy, indygo, bordowy.

NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: pomarańczowy, turkusowy, zielony.

ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: szkolnictwo, wymiar sprawiedliwości, technika i wynalazczość, administracja, wojskowość, sport, handel, kultura, dziennikarstwo, komunikacja.

NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: nauka, służba zdrowia, rolnictwo i ogrodnictwo.

POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: ciekawość świata, towarzyskość, opiekuńczość, opanowanie, pomysłowość, bystrość, wiedza, namiętność.

NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: nieszczerość, pamiętliwość, małostkowość, brak kultury, materializm, pedanteria.

 

 

Pora roku: Koniec jesieni.

Żywioł: ogień.

Kolor: Kobaltowy lub turkusowy błękit, blada żółć płomieni i biel błyskawicy.

Znak przeciwny i dopełniający: Bliźnięta

Skojarzenia Anatomiczne: Biodra, uda i pośladki.

Miejsca geograficzne: Kraje: Arabia Saudyjska, Australia, Hiszpania, Węgry, Madagaskar.

Regiony geograficzne: Kampania, Kolorado, Finistere, Prowansja, Pu-de-Dome.

Miasta: Avinion, Budapeszt, Kolonia, Neapol, Narbonne, Stuttgart, Toledo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
arabika

Strzelec różnorako obdarza swych wybrańców zaletami i wadami. Osoby urodzone pod jego znakiem są praktyczne, przedsiębiorcze, odważne, pracowite oraz konsekwentnie postępowe. Nic co nowe nie jest im obce, a wszystkie innowacje zawsze chętnie stosują w życiu. Są osobami o dużych horyzontach myślowych, bystre w podejmowaniu decyzji, staranne w wykonywaniu zlecanych i własnych zadań - cenią porządek i oszczędność. I choć oszczędność jest pierwszym krokiem do skąpstwa, to oni nie popadają w ten nałóg. Jeżeli chodzi o wady osób spod znaku Strzelca, to są nimi: gniew, wybuchowość i zbyt częste zrażanie się do ludzi uczciwych, dobrych i przyjaznych. Zbyt szybko dają się wyprowadzić z równowagi. Ich zalety to: prawdomówność, szczerość, uczciwość i otwartość. Kobiety natomiast nie legitymują się tymi wszystkimi zaletami, ani też nie posiadają wyżej opisanych wad. Są co prawda zarozumiałe, nie czule na dole drugich, ale równocześnie czule dla rodziny i bliskich, nawet bardzo szlachetne w prostolinijnym postępowaniu. Na co dzień są do przesady ruchliwe i energiczne. W małżeństwie są dobrymi towarzyszkami mężów, dorównują im w rozwijaniu zainteresowań, a w domu są dobrymi gospodyniami. Niezwykle troszczą się o wychowanie potomstwa. Mężczyźni spod Strzelca bywają trudni w pożyciu małżeńskim, albowiem zbyt wiele czasu i energii poświęcają na sprawy społeczne. wykazują oni duża pracowitość; dbają o dotrzymanie warunków przyjaźni i znajomości, w życiu ujawniają duży temperament. Fizycznie są bardzo sprawni, zwinni, ale psychicznie rozklekotani, lekkomyślni, to też nieraz przeżywają trudności, oddają się rożnym hazardom. Nie dbają o swój majątek i dorobek życia. Jeżeli chodzi o związek małżeński, to Strzelec najlepiej zgadza się z Koziorożcem.

Porady dla urodzonych pod znakiem Strzelca:

Ludzi spod tego znaku czekają rożne niepowodzenia i nieporozumienia małżeńskie, dlatego muszą wykazywać we współżyciu wiele cierpliwości, opanowania, wyrozumiałości dla słabostek drugiej osoby. Jeżeli nie będą tak postępować, to małżeństwu grozi szybki kryzys, aż do rozpadu włącznie. W takiej sytuacji musi nad nerwami wziąć górę rozsadek. Osoby spod Strzelca są zdolne osiągać powodzenie w zawodzie, dlatego powinny śmiało podejmować ryzyko. Mogą także odnosić sukcesy handlowe i dyplomatyczne. Pisane im jest spędzanie wiele czasu poza domem i ojczyzna, bowiem w handlu czy też polityce mogą odnosić poważne sukcesy. Do trybu ich życia podróże są wpisane na stałe. Znaczone im są wysokie stanowiska, bowiem mogą się legitymować niezwykłymi zdolnościami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
aniusia206

Cechy Strzelców: celowo mówią wprost innym, co o nich myślą, nie potrafią stroju dobrać do okoliczności, kobiety Strzelce to chłopczyce i nie lubią innych dziewczyn, wolą towarzystwo mężczyzn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
chao

tak to prawda ja strzelec i mowie wprost i to przysparza mi wiele probklemow,a co do stroju to sie niezgodze bo przykladam duzo wage do wyboru odpowiedniego i mam sporo kolezanek i napewno niejestem chlopczyca

Share this post


Link to post
Share on other sites
neit

Strzelec przyciąga do siebie ludzi ze znaku Wagi, Barana i Lwa

Share this post


Link to post
Share on other sites
chao

no zgadza sie mialam dwie milosci spod lwa i skarzdym lwem sie dogadam mimo ich egocentryzmu

Share this post


Link to post
Share on other sites
neit

Dokładnie. Strzelec, waga, baran to praktycznie takie same znaki.Można z nimi rozmawiać cały dzień i nigdy sie nie ma dosyć. W sumie to baran i waga wychaczają strzelca z tłumu.Zwyczajnie zagadują a potem to juz istny szał.Widzisz je rano np. w pracy, rozmawiasz a one i tak zadzwonia do ciebie i beda gadac raz jeszcze o tym samym.Strzelce tak jak i wagi oraz barany lubia pomagac, zawsze znajda czas..

Edited by neit

Share this post


Link to post
Share on other sites
chao

oki baran i lew zgdodze sie ale waga????? Ja zawsze myslalam ze jak cos ma powiedziec to to najpierw przemysli,spokojnie wolno. Jakos niepasuje do wymienionej grupy znakow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alicja_w_krainie_czarow

W wiekszosci wszytsko zgadza sie jesli chodzi o moja osobę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natka2

STRZELEC (22 XI - 21 XII)

 

Strzelcem rządzi Jowisz, który swoim podopiecznym daje wszystko w obfitości. Dużo znajomych i przyjaciół. Dużo kłopotów i niespodzianek w życiu, wydarzeń dobrych lub złych, ale zawsze trudnych do przewidzenia. Dużą szlachetność i statystycznie "największe w Zodiaku" poczucie uczciwości, co zazwyczaj przeszkadza w robieniu kariery. Otwartość na rzeczy nowe, duże szczęście do podróży, a także duży, choć czasami ukryty pociąg do hazardu i do nałogów. Bóg Bogów dał im także wielki temperament erotyczny i duże szczęście, które mu sprzyja podczas niezliczonych romansów. Mają też często szczęście do ożenków bogatych, lub niosących inne wymierne korzyści Wybrańcy Strzelca są najczęściej pracowici, odważni i praktyczni, często ce****e ich duża przedsiębiorczość, mają doskonały kontakt z ludźmi. Strzelec wspaniale się czuje w zgranym kolektywie, jest lubiany i często odnosi sukcesy zawodowe. Na ogół szybko awansuje. Ma szczęście do różnorakich protekcji. Większe pieniądze jednak rzadko dostają się w ręce ludzi z pod tego znaku. Na przeszkodzie stoi brak talentu dyplomatycznego, wrodzona prostolinijność, a nade wszystko brak szacunku dla pieniądza. Strzelec potrafi być rozrzutnym, aż do granic ekstrawagancji. Nie znosi zależności i stagnacji. On pragnie ciągle nowych wrażeń, przygód, partnerów. Obce mu jest ciułanie w trosce o tak zwaną "spokojną starość". Strzelcem rządzą namiętności. Tu tkwią przyczyny tarapatów rodzinnych i zawodowych. Strzelcy na ogół mają kolejno kilka żon. Wśród ludzi z tego znaku jest statystycznie najwięcej bankrutów, którzy przez nierozważne, lub zbyt ryzykowne posunięcia, dużo potracili . Jednak z drugiej strony niemal zawsze są optymistami, łatwo znoszą porażki i bardzo cieszą ich sukcesy, otoczeni wesołym towarzystwem z reguły dożywają sędziwego wieku.

 

PANI STRZELEC

 

Z powiedzenia że "ktoś stracił dla niej głowę" najpewniej można wnioskować, że była to pani Strzelec. W każdych warunkach będzie fascynować swoją osobowością, bowiem emanują z niej niewyczerpane pokłady namiętności i wyobraźnia erotyczna. Lubi sex ostry, dynamiczny, potrzebne jej są zmiany i urozmaicenie. Robi zawsze to, na co ma ochotę. Urocza w stosunkach towarzyskich, dowcipna, miła, koleżeńska, rzadko kiedy jest zazdrosna. W kontaktach z mężczyznami jest bezpośrednia i zawsze podniecająca. Do późnych lat będzie przyciągać mężczyzn swoim sposobem bycia. Mężczyźnie, który akurat jest z nią potrafi przekazać swój optymizm, pobudzić do działania, ukazać nowe doznania. Niestety wierność nie jest jej najmocniejszą stroną. Zakochana będzie wierna temu jedynemu tak długo, dopóki on nie zacznie zawężać jej wolności, zamiłowania do podróży, wesołego i kosztownego towarzystwa, słowem ograniczać jej przestrzeni życiowej. Wówczas może mieć jeszcze trzech innych panów jednocześnie, przy czym żaden nie będzie nic wiedział o istnieniu pozostałych.

 

PAN STRZELEC

 

To wspaniały kochanek i nie najlepszy mąż. Za to świetny kompan i wyjątkowo gościnny gospodarz. Stabilność uczuć jest dla niego sprawą bardzo trudną do zrozumienia. Działa pod wpływem impulsów, ale za to jest bardzo romantyczny, uwodzicielski i otwarty. Uczuciowo potrafi się angażować w kilka związków jednocześnie i być zarazem przekonanym o swoich szczerych i prawdziwych intencjach. Strzelec jest nieustannie zakochany - od przedszkola do późnej starości Zawsze elegancki, pachnący, z wielkim wdziękiem, lekkością i finezją potrafi uwodzić co piękniejszą dziewczynę i to w taki sposób, że ona sama nawet nie będzie wiedziała jak to się stało, że znalazła się w jego łóżku. Strzelec ma ogromne potrzeby erotyczne i nieodmienną ochotę na zmiany. Jako dyrektor na pewno często będzie wymieniał sekretarki, jako profesor będzie oceniać studentki nie tylko pod kątem ich wiedzy, jako pilot wycieczki na pewno nie przepuści żadnej ładniejszej turystce. Podczas wyjazdu służbowego Strzelec z dużym prawdopodobieństwem skorzysta z usług panienek przy szosie, a później ginekolog kiwając głową będzie podejrzewał jego żonę o Bóg wie jakie bezeceństwa. W tym wszystkim jest jednak aspekt pocieszający. Strzelec na ogół boi się straty domu i rodziny.

Edited by Natka2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gwiazdologia

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

STRZELEC

Miejsce szczególnej godności - władztwo Jowisza. Nauczyciele, podróżnicy, kapłani.

Miejsce szczególnego osłabienia - Merkury. Dlaczego? Bo nie warto siedzieć w szczegółach, albo w detalach, gdy do zdobycia cały świat ! (albo przestrzeń).

 

Powiada się, że Merkury to szczegół, a Jowisz to synteza, ogół. Tym się różnią Bliźnięta od Strzelca. Jedno drugiemu częściowo się przeciwstawia.

 

Około dziesiątego stopnia Strzelca znajduje się Gwiazda Królewska Antares. Jak ktoś śledzi lingwistycznie to słowo, to zauważy, że to Anty - Ares, czyli Anty - Mars. Serce Skorpiona w znaku Strzelca, z racji precesji (przesunięcia się) gwiazd. Antares daje honory i moc, ale każe zwracać uwagę na wrogów, oraz rzecz jasna na własny charakter (i szlachetność).

 

Pozdrowienia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vianne 22

Zawsze było koło mnie trochę Strzelców, kilka koleżanek, Bratowa, i też Babcia była Strzelcem.

Dużo mi dały kontakty z nimi, wiele się można nauczyć od znaku, który różni się od naszego. Podoba mi się optymizm i otwartość Strzelców. Wydaje mi się, że nie bardzo mogą usiedzieć na miejscu, są kontaktowe, ciekawe świata i ludzi. Przeważnie mają dużo energii, są przebojowe i dużą siłę przebicia :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Marta Wach

Nawet dbanie o związek nie zawsze coś daje. Byłam kiedyś w małżeństwie i choć się starałam nic z niego nie wyszło. Fakt - wyszło mi to na dobre. Jednak wcześniejsze czy późniejsze związki z ludźmi (niekoniecznie miłosne) pokazały/pokazują mi jak wielką mam w sobie cierpliwość i empatię. To mnie czasem (przeważnie) gubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...